Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: Loš spermiogram - oligoasthenozoospermia

  1. #51
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    hvala drage moje na savjetima

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Evo me po prvi puta na ovom forumu. Molim Vaša mišljenja o ovom nalazu spermiograma:

    Ukupan br. spermija: 45,60
    Koncentracija: 9,50
    Ukupno pokretnih: 31,58
    Progresivno pokretnih: 21,05
    Pokretni - neprogresivno: 10,53
    Nepokretni: 68,42
    Vitalnost: 76,00
    Urednih morfološ. oblika: 17,86
    Leukociti: 0,5
    Dijagnoza: oligoasthenozoospermia.

    Nalaz je od jučer, i čitam različite komentare i iskreno da vam kažem ne znam što bi bilo najbolje za napravit. Savjet?

  3. #53
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    mm je stigao nalaz spermiogram koji je jako loš i piše da ima leukocita u spermi al nepiše koliko ima pa mi baš to nije jasno,jel zna netko šta o tome?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno ....

    Ja sam također nova ovdje, pozdrav! Nalaz današnjeg spermograma: broj spermija u ejakulatu 3,4 (od 40 mil.); statičnih 66%; progresivnih 16,7 %; rapidnih 16,7 %: medium 8,3%, slow 8,3 %; static 66,7 %. Savjet ginekologa IVF+ICSI (ne znam točno ni što to znači) -
    Molim vas za mišljenja i savjete. Hvala
    Posebno molim ove koji su pili Argi plus, ovdje sam čitala o tomu, da malo informiraju o tomu, i sve ostale koji su probali piti bilo što prije umjetne-

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj vulkan prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo se uvijek brinuli nalaziti razlog tako lošeg spermiograma ali na kraju svi su mi dr savjetovali da je to u smislu gubljenje vremena i dok postoji ICSI da ne brinemo samo treba uloviti onog pravog...mm je svašta pio od vitamina nikad mu ni jedan spermiogram nije bio mrvicu dobar,dok nismo probali aloe veru-to su preparati od forever living -oprostite ako reklamiram neznam da li se smije-pio je mjesec dana čaj za detoksizaciju,2 vrste tableta jedne za piti jedne za cucati i neki prah kao cedevita koji mu je po meni najviše pomogao jer je za pokretljivost i morfologiju,i gel i ja sam pila taj gel za čišćenje organizma,i naš spermiogram kako dr.kaže solidan u granici normale,a ja sam pitala ste sigurni da niste pogriješili,imao je 18 % brzo progresivnih a ostale isto dobro i s tim što se jako namučio s davanjem uzorka-jedva,jedvice...evo što je pomoglo neznam ni ja ali jedino je to što je pio.ima još slučajeva gdje su cure zatrudnile od toga,ali ja sam uvijek bila skeptična ono oni govore svašta samo da prodaju ali danas znam da nam je uspijelo!!!

    U nadi da cete vidjeti moju repliku, zanima me sto je to vas muz pio. Argi plus sam nasla, ali te tablete i cajeve nisam

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Ekipa,
    Moj dragi ima dijagnozu Oligozoospermia.

    Koncentracija spermija (> 15x10^6/ml): 5 x 10^6/ml
    Ukupan broj spermija u ejakulatu (> 39x10^6) 15 x 10^6

    brzo usmjereno pokretnih (x106/ml) 10 %
    sporo usmjereno pokretnih (x106/ml) 26 %
    neusmjereno pokretnih (x106/ml) 4 %
    nepokretnih (x106/ml) 60 %

    Moji nalazi su uredni, pa me zanima postoji li realna šansa za trudnoću inseminacijom?

  7. #57
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Zagabria, mislim da je nalaz loš za inseminaciju. Kad smo se raspitivali prije par godina jedan gin je rekao ispod 12 milijuna a+b pokretljivosti, da je IUI gubljenje vremena.
    Sretno dalje..

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •