Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: trčanje i skakanje

  1. #1
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno trčanje i skakanje

    Kada su vaša djeca prohodala, a kada počela trčati i skakati (tako da obje noge odvoje od poda)?
    Malo sam zabrinuta s obzirom da je Sven prohodao s 11 mjeseci i još uvijek ne trči.
    Njegovo trčanje se svodi na brzi hod koji liči na teturanje.
    Skočiti ne zna tako da se odvoji s obje noge od poda.
    Inače, kao beba je na Goljaku dobio dijagnozu Dystoni sindrom ( zbog zaostajanja glavice za trupom) koja mu je stajala do ove jeseni makar je sve bilo u redu ubrzo nakon početka vježbanja. Nakon dva mjeseca više nije dobivao ni vježbe jer je sve bilo ok.
    Na zadnjem pregledu u 10. mjesecu sve je bilo u redu.
    Ponovna kontrola nam je sa dvije godine.
    Međutim, ja sam malo zabrinuta jer u 10 mjeseci, koliko hoda, nisam vidjela neki značajniji pomak.
    Kada se treba popeti na jednu stepanicu, u principu traži ruku. Ako je stepenica niska može i bez držanja, ali za to skuplja hrabrost jedno 15-ak sekundi. Tako se penjao i ovo ljeto. Od tada, znači, po tom pitanju nije uopće napredovao.
    Inače stepenice savladava pridržavanjem uz pridržavanje za ogradu.
    Ne znam, možda ja brijem, ali s obzirom da je rizično dijete (to mu je nova dijagnoza) malo sam zabrinuta.
    Sutra ću zvati pedijatricu, ali me zanima do tada kako su i kojom brzinom vaša djeca motorički napredovala. Znam da nije dobro uspoređivati i da svako dijete ima svoj ritam, ali čisto okvirno me zanima.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Prohodao je sa nepunih 10 mjeseci, protrcao sa ja mislim 14. Skace po krevetu drzeci se za ogradicu od 15. mjeseca (vidio u jaslicama od druge djece ), a od neki dan skace u mjestu, ne drzeci se ni za sto. Obicno se doceka na dupetu Uz stepenice se penje drzeci se objema rukama za rukohvat, niz stepenice nikako. Niti niz trotoar. Jednostavno ne smije. Popeti se hoce, sici NECE.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    I zaboravih pitati zasto je rizican???

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Zato što je imao Dystoni sindrom. Zbog toga sada spada u rizičnu djecu koju treba kontrolirati. Već smo bili i kod psihologa i 2 puta kod logopeda.
    Slijedeće kontrole kod svih troje (fizijatar, psiholog, logoped) ima sa 2 godine.

  5. #5
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Isto je prohodao sa 10 samostalno, za ruku je hodao još od

    sa 12 je počeo trčati, ali nisam nikad obraćala pažžnju na skakanje. mislim da ne odvaja obje noge od poda, mada se penje po elementima bez problema

  6. #6
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    edit: za ruku je hodao još od 7 mjeseci

  7. #7
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno Re: trčanje i skakanje

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Skočiti ne zna tako da se odvoji s obje noge od poda.
    To ga tek sljeduje sa 31 mjesec (ako se ne varam), no sigurna sam da je to normalno za dijete tek preko 2 godine. Znam jer sam to bas neki dan citala. Kad dijete zna skociti sa 2 noge istovremeno znaci da je usavrsio balansiranje i ravnotezu, a to tek dolazi.

    Znaci barem sto se ovog dijela tice, nema brige

  8. #8
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Prohodao je par dana iza prvog rođendana, juri po stanu već nekih mjesec-dva, a zadnjih mjesec dana pokušava poskakivati, ali ne s obje noge odjednom, nego polučučne i onda poskoči na jednu pa na drugu nogu

  9. #9
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    ... juri po stanu već nekih mjesec-dva, a zadnjih mjesec dana pokušava poskakivati, ali ne s obje noge odjednom, nego polučučne i onda poskoči na jednu pa na drugu nogu
    Da li kada juri po stanu odvaja noge od poda tako da je u nekom trenutku s obje odljepljen od podloge ili ne?
    Jer trči i Sven već dugo, ali to nije pravo trčanje i nikada mu nisu obje noge istovremeno u zraku.
    A poskakivanje mu izgleda kao i vaše, ali opet se skoro nikada ne dogodi a da mu jedna noga nije na podu. To znači, pokušava skočiti po istom principu kao i kod vas, ali noga s kojom bi se drugom trebao odlijepiti od poda, ostane na podu sve dok se ona prva ponovo ne spusti. A jel objašnjavam

  10. #10
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Da li kada juri po stanu odvaja noge od poda tako da je u nekom trenutku s obje odljepljen od podloge ili ne?
    Jer trči i Sven već dugo, ali to nije pravo trčanje i nikada mu nisu obje noge istovremeno u zraku.
    A poskakivanje mu izgleda kao i vaše, ali opet se skoro nikada ne dogodi a da mu jedna noga nije na podu. To znači, pokušava skočiti po istom principu kao i kod vas, ali noga s kojom bi se drugom trebao odlijepiti od poda, ostane na podu sve dok se ona prva ponovo ne spusti. A jel objašnjavam
    Danas sam ga cijelo popodne ganjala da vidim kak trči i na kraju sam ustanovila da trči tak da mu nisu obje noge u zraku nego jedna pa druga.

  11. #11
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ja ću provjeriti sutra, al mislim da su mu obje u zraku kad trči :? . jedino mu je poskakivanje kao i kod vaših

  12. #12
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Danas sam ga cijelo popodne ganjala da vidim kak trči i na kraju sam ustanovila da trči tak da mu nisu obje noge u zraku nego jedna pa druga.
    Citiraj ninochka prvotno napisa
    ja ću provjeriti sutra, al mislim da su mu obje u zraku kad trči :? . jedino mu je poskakivanje kao i kod vaših


    A jesam vam dala posla

  13. #13
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Danas sam ga cijelo popodne ganjala da vidim kak trči i na kraju sam ustanovila da trči tak da mu nisu obje noge u zraku nego jedna pa druga.
    Citiraj ninochka prvotno napisa
    ja ću provjeriti sutra, al mislim da su mu obje u zraku kad trči :? . jedino mu je poskakivanje kao i kod vaših


    A jesam vam dala posla
    Pa neću ja trčat, nego Tan Ja ću ga samo s poda animirati

  14. #14
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno


  15. #15
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno Re: trčanje i skakanje

    pošto smo vršnjaci ja ću ti odgovoriti. ja pomalo trčim i to isključivo kad me mama naganjava.
    prohodao sam s 13 mjeseci jer sam ljenčina i puzanje mi je bilo puno jednostavnije i brže. više nije. .

    kad vidim stepenice zaletim se do njih i onda se okrenem i tražim žrtvu da mi da ruku pa se onda penjem ko frajer.
    male stepeničice preskočim sam na užas moje mame koja uvjek drekne da pazim ili pažljivo. jako, jako dosadna.
    doduše nekad i padnem jer precjenim visinu, onda malo plakim...

    probao sam jednom sam popeti se po stepenicam i lijepo sam sam došao do neke četrvrte pete kada se bolničkim hodnikom prolomio glas moje histerične mamite. umalo sam pao od straha.

    i da, mislim da tvoja mama brunda previše brije...

  16. #16
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Si ,si, mama Brunda previše brije!
    Fran je malo mlađi od Svena ali se ipak možem uspoređivati. Prohodao je s 13 mjeseci, trči, ali nikad da su mu obje noge istovremeno u zraku. Niz stepenice se još ne zna sam popeti već traži ruku. Doduše, popne se on s prizemlja na kat sam, ali to je četveronoški. Dolje ne zna ni u snu sam, možda jedino kotrljajući.

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ajde brinulice jedne, moje malo ima 16 mjeseci i još ni ne hoda ... samo puže ko luda, protrčat će valjda u prvom osnovne 8)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    protrčat će val jda u prvom osnovne 8)
    da pobjegne od skole!

    Brunda, a kako to mislis da se trci tak da su obje noge u zraku?! :?

    Moja radi nesto i to natracke, ne znam je l' je to trcanje unatrag ili ubrzano hodanje unatrag.
    Bas si ga zakomplicirala!
    Sutra je vodim na ledinu na promatranje

  19. #19
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Sutra je vodim na ledinu na promatranje

  20. #20
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    A Brunda ti fakat brijes 8)

    Pa jel ti nisi ni vidjela niti rijec sto sam ja napisala, da u ovoj dobi djeca NISU u stanju imati obje noge u zraku istovremeno????

    Polako, polako, doci ce i do toga... 8)

    Evo sta kaze baby centar

    Ovo je za dijete od 24 mjeseca!! - vrlo vjerojatno sad zna trcati..
    Chances are your child can now run,
    A dobivam newsletter od njih, gjde su rekli da se strpim sto se skakanja s obje noge istovremeno tice, jer to dolazi na red s 31 mjeseci!!!

    Brunda sve je u redu... be cool 8)

  21. #21
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ...i da, mislim da tvoja mama brunda previše brije...
    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Si ,si, mama Brunda previše brije!
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ajde brinulice jedne, moje malo ima 16 mjeseci i još ni ne hoda ... samo puže ko luda, protrčat će valjda u prvom osnovne 8)
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    A Brunda ti fakat brijes 8)
    Evo sta kaze baby centar

    Ovo je za dijete od 24 mjeseca!! - vrlo vjerojatno sad zna trcati..
    Chances are your child can now run,
    A dobivam newsletter od njih, gjde su rekli da se strpim sto se skakanja s obje noge istovremeno tice, jer to dolazi na red s 31 mjeseci!!!

    Brunda sve je u redu... be cool 8)


    Ockej!
    Smirile ste me
    U stvari, baš sam se i nasmijala. Sad mi je samo pred očima kako svaka od vas doma nagovara svoje dijete da potrči i onda proučava da li su obje noge u zraku

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    A ja cijeli dan pokusavam da zamislim kako to uopste izgleda da obje noge budu u zraku kad se trci. Ja mislim da ni ja tako ne trcim :?
    Ma Svenko je super, no sikiriki...

  23. #23
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    mayah svi trče sa nogama u zraku probaj

    osim bebača i brzohodača naravno ne brini za Svena

  24. #24
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Nisam ti mislila spominjati ovaj detalj, ali sad kad si se smirila cu ti reci 8)

    Moje dijete zna skociti s obje noge istovremeno - skace po stanu k'o zeko 8) . Ali to je samo zato sto je po cijele dane s tatom (tata ga cuva) i vjezbaju stalno nesto s loptom i cirkusiraju 100 na sat, kojekakve udarce lopte, stajanja na jednoj nozi da bi druga mogla biti na lopti - spremna na driblanje 8) , i tako da su skakanje vjezbali - vec duze vrijeme njemu tata objasnjava kako se to radi i pokusavali su to postici. Tako da sam kontala da je normalno u ovoj dobi da klinci skacu s obje noge, ali onda sam dobila taj newsletter od babycentra, i bas sam se iznenadila kad sam procitala da smo jako uranili sa skakanjem (zato sam to i zapamtila) i onda sam primjetila isto da ni jedan klinac oko nas (nase dobi) ne zna skakati.

    No iako znamo skakati (a silni napor se ulozi svaki puta da se to izvede - da ti vidis taj nivo koncentracije 8) ).. bez obzira sto skace, dok trci NISU mu obje noge u zraku. U ovoj dobi je to prakticki nemoguce 8) Al pogledat cu kad dodjem doma za svaki slucaj kak mu idu noge 8)

  25. #25
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Kako ne kužite to s obje noge u zraku? :?
    Probajte potrčati. Vidjeti ćete da su u jednom trenutku obje noge u zraku. Inače to nije trčanje nego brzo hodanje.
    Čak i u atletici imate disciplinu brzog hodanja gdje je osnovno pravilo da u svakom trenutku jedna noga mora biti na podu, inače ste diskvalificirani jer to onda više nije hodanje nego trčanje.

    Inače, jučer mi je bio bad hard day, pa sam valjda i zato počela brijati

  26. #26
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Bas sam razmisljala i ja prije nego si ti ovo napisala - moje dijete dok trci definitivno izgleda kao da brzo hoda

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Brunda zbilja si nam svima zadala posla
    Ja sam jučer navečer pozorno proučavala Ninino skakanje iako sam već prije nekog vremena zamijetila da skače s obje noge u zraku, ali sam se htjela ponovo uvjeriti

    Iako inače non-stop trči, jučer nije htjela ni pod razno pa bum to proučavala večeras

  28. #28
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Brunda, stvarno si nas dovela u muke. Mama mi je danas umirala od smijeha kad sam kod nje Frana nagovarala da skoči "kao zeko" s obje noge.Naravno da ne može. Njemu st to toliko svidjelo da je nastavio hopsati kao konjić. A kad trči definitivo se to može nazvati brzinsko hodanje,samo ja na to nisam nikad prije nisam obraćala pažnju dok ti to nisi pitala.

  29. #29
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno


    Zvala sam jučer pedijatricu zbog nekih lijekova pa sam ju usput pitala i za ovo
    Uglavnom, da nam svima skratim muke, još su premali (mislim na Svenove vršnjake) za to.
    Anchie76

  30. #30
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    E stvarno si nevjerni Toma

  31. #31
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Tek toliko da vam javim, Sven više nije brzohodač. Već skoro tjedan dana "trčkara" S OBJE NOGE U ZRAKU!
    Dobro, ne baš svaki put, ali ipak je počelo 8)
    Anchie76, mi ne skačemo ali trčimo

  32. #32
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ubrzo nakon mog postanja ovdje sam uvidjela da ni moje dijete vise ne hoda-brzo, nego trci (s obje noge u zraku), samo nisam htjela pisati na ovaj topic da ti ne vadim mast

  33. #33
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    dobro kad se već hvalimo sami radi kolut naprijed

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Moj Noah trci ko sumanut a skace u dalj ali eto ici ce na olimpijadu za koju godinu a rijecnik ce i dalje biti MAMA

    Ma sve je to individualno.

  35. #35
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ma cure moje drage, ja sam otvorila ovaj topic ustvari da ne ispadne kako je Sven u svemu najbolji, nego da i drugim mamama dam malo materijala da hvale svoju djecu.
    Ali kad smo već iskrene, da onda i ja kažem kako Sven već zna tablicu množenja, u dalj skače u razini hrvatskog rekorda, jučer nam je skuhao sarmu, a danas se sprema da ćelavom tati isplete kapu da mu ne bude zima

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj Brunda prvotno napisa
    Ma cure moje drage, ja sam otvorila ovaj topic ustvari da ne ispadne kako je Sven u svemu najbolji, nego da i drugim mamama dam malo materijala da hvale svoju djecu.
    Ali kad smo već iskrene, da onda i ja kažem kako Sven već zna tablicu množenja, u dalj skače u razini hrvatskog rekorda, jučer nam je skuhao sarmu, a danas se sprema da ćelavom tati isplete kapu da mu ne bude zima

    Ja samo ovo zbilja shvatila kao nesto ozbiljno. Ocigledno sam pogrijesila

  37. #37
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    lažeš brunda!

  38. #38
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ma Nataša, bio je ozbiljan do ovog mog posta

  39. #39
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    A ja taman htjela pozvati Svena da nam napravi sarmu!
    Šmrc!

  40. #40
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ma dobro, sa sarmom sam malo pretjerala, ali tijesto za pizzu razvalja samo tako. A kako samo muti jaja...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    69

    Početno

    e cure moje !!!!

    pogledajte gore navedene postove - puknut cete od

    jedan post "zabrinute" mame stavio nas je na sto muka, sate promatranja i velikih pitanja.

    daj se malo opustite
    pa nasa su djeca super cool napredna

    prvo HR standardi su puno strozi od europskih i svijetskih
    drugo to vam niti jedan pedijatar nece priznati, ali je istina
    trece manje ih "proucavajte" a vise ih zabavljajte (ova teorija o trcanju sigurna sam uveselila je mnoge klince - gle mama skace po kuci ko zec, ah idem i ja - bas je 8)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •