Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: vitamini u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno vitamini u trudnoći

    Cure molim vas da napišete koje ste vitamine pile/pijete u trudnoći. Da li je dovoljan samo prenatal ili treba piti i magnezij, vitamin B... a da se ipak ne pretjera?

  2. #2
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    garfy ja pijem prenatal i kalcij.moj savjet ti je da uzmeš prenatal pogotovo zato jer nosiš blizance(kao i ja).a za ostale vitamine obavezno pitaj doktora da ti on preporuči!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Pijem prenatal stalno, nego čitam da neke cure uzimaju i magnezij ali ipak ne bih htjela nešto uzimati na svoju ruku.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Ja sam na pocetku pila prental,pva tri cetiri mjeseca i udebljala se10 kg odmah u startu i tad sam prestala sa njima,slucajno pooonekad uzmem jednu ali u dvije sedmice mozda jednu tabletu,sad sam u 33 sedmici i na +15 kg sam ali se hranim raznovrsno,salate,povrce,joguti,voce i sl. tako da mislim da je to u redu,beba lijepo napreduje :D a isto cijelo vrijeme pijem magnezijum,od pocetka pa do dan danas,jer ako ga ne uzmem dobijem kontrakcije

  5. #5
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ja ipak nebi ništa osim prenatala uzimala na svoju ruku. ja sam se prvo savjetovala s ginićem!
    ali garfy jedi voća i povrća koliko god možeš i pij puuuuno vode!!!!

  6. #6
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ja sam pila prenatal do sredine drugog tromjesečja, a onda sam prestala jer sam napokon počela jesti salate (od kojim mi je bilo grozno zlo prvih 4 mjeseca). A došla je i sezona voća, koje mi jako paše, tako da sam u dogovoru s ginićem sada samo na Heferolu (željezo).

  7. #7
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja sam u prvom tromjesecju pila folnu kiselinu i Prenatal, Prenatal sam nastavila piti cijelo vrijeme trudnoce i dojenja. Na kraju trudnoce i za vrijeme lohija iza poroda sam pila i zeljezo.

  8. #8
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    inače meni je doktor rekao da pijem duplu dozu prenatala jer su blizanci!ali opet napominjem prvo se savjetuj s doktorom!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    Ja po preporuci dok prijem željezo i 1 prenatal dnevno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Hvala cure, meni je ginić rekao da napravim KKS i elektrolite pa da vidimo treba li nećega dodavati. Dao mi je željezo jer mi je hemoglobin malo niži, prenatal i ništa drugo.

    Sezona je voća pa ću navaliti na voće.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Da i ja uzimam zeljezo a magnezijum ovdje pije cini mi se svaka trudnica,svaku koju poznajem kaze da pije magnezijum,doktor to odmah da,pogotova ako je trudnoca na pocetku rizicna,kao sto je moja bila

  12. #12
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    U početku pila folnu (užasno mi je teško padalo na želudac), prenetal (kojeg sam ostavila prije dva mjeseca jer mi se hrana prestala gaditi ) i danas pijem 2 x dnevno željezo sa dodatkom vitamina C.

    Magnezij šumeći se pije i radi grčeva u nogama...mada se ne preporučuje pred kraj.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Disa, dobro si primijetila...magnezijum je momentalno u modi. Prije njega je bio fluor, prije fluora zeljezo, prenatalni vitamini i folna kiselina ovisno o modnim sklonostima ginekologa.... Sad se ponovo vratila u modu Rhesus profilaksa za Rh neg trudnice pa se daje po novome i tijekom trudnoce.....Sve u svemu, ja ne pijem nista osim homeopatskog zeljeza jer mi je hemoglobin malo nizak zadnja dva mjeseca. Magnezij i ostala cuda ne pijem jer ne mislim da je bas pametno. A i imam svoje misljenje o tome.
    Posto si u Austriji, cudi me da nisi gledala prije par mjeseci na vijestima reportazu o sitetickim vitaminima i mineralima.....pa se spomenula debela sumnja u njihovu korist cak i kod bolesnika i okorjelih pusaca...a kamoli kod potpuno zdravih osoba i trudnica. Nije svaka preventiva preventiva, bez obzira sto doktor kaze.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ana-blizanci, na tvom mjestu bi ozbiljno potrazila drugo misljenje jer, uz manje-vise dobru prehranu, stvarno mi se cini ne samo nepotrebno nego i opasno piti toliko prenatala.

  15. #15
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    misliš?jer ti ja baš i nisam od neke velike spize...nisam baš neki ljubitelj mesa i ribe! a slaba sam i sa voćem! :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa ne znam...i nije bas mudro predozirati se vitaminima. :/ Ako ti je krvna slika ok...ne znam onda cemu uopce tablete, a pogotovo dupla doza.

  17. #17
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    vjerovatno radi prehrane! a i valjda zbog toga što su to blizanci pa im treba više vitamina nego jednom bebaču.e stvarno neznam!imam još malo do kraja pa ću ionako pomalo smanjivati dozu!a i doktor vjeruje da bi moga za 2 tj roditi!!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Meni je ginić danas rekao da uzmem i kompleks vitamina B uz prenatal jer smiruje živce, a kako imam lagane grčeve u nogama i težinu kaže da je bolje to od magnezija.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Mislim na opuštanje živaca, ne na smirivanje ono kada si

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa jedi dovoljno cjelovitih zitarica, umjesto bijelog kruha jedi crni i eto ti dovoljno vitB za smirenje zivaca...Ne kontam zasto doktor misli da je to nemoguce iz hrane dobiti...Problem i je u tome sto se sintetika nikad ne moze iskoristiti kao "ziva stvar" koju dobijemo putem normalne prehrane. (uz neke druge probleme koji mogu nastati, ali su valjda presuptilni da bi se o njima pricalo....ono...sta ima veze sto ti uzimanje magnezija moze produziti trajanje poroda kad te tako i tako ceka drip i trista ostalih cuda)

  21. #21
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Pila sam Prenatal prva 3 mj, i onda sam ga prestala piti jer nisam mogla ići u wc i dosta sam se debljala.
    Jela sam jako kvalitetno tako da se nisam zamarala, pila sam i Donat mg (kada su mi se noge grčile) ali ne zadnjih mjesec dana trudnoće

  22. #22
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Ja ti pijem; prenatal
    željezo
    vitamin c
    kalcij
    i onda još u to (nisu vitamini) ali još i normabel.
    Inače Mg obavezno pij,pogotovo ako nosiš blizance,jer sprečava otvaranje.
    Sretno

  23. #23
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Pijem Maternu od Centruma i magnezij300.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    A zasto se magnezijum ne peporucuje u zadnjim mjesecima....? Ja sam u 33 sedmici i pijem ga jos uvije,jer ako prestanem imam grceve dpduse popijem ga svaki drugi dan ali ne sumeci,nego neki u tabletama :/ dobila od doktora,inace nemam pojma jesam li mozda otvorena ili zatvorena jer me moj doktor nije vaginalno pregledao od cetvrtog mjeseca :/ uradi samo utz i kaze da je sve,kako on to voli reci OPTIMALNO ma sta mu to znacilo!i nista drugo ne tnam,ni imam li bakteriju,jer ne uzima briseve,ni jesam li otvorena,ni nistaaaaa i kad citam ove vase price meni bas bude jer ja nista to ne znam!!!jedva cekam da promijenim ginekologa!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Disa, nemoj se zamarati i uzivaj u trudnoci. Ovdje velika vecina doktora postupa kao i tvoj. Meni je ovo vec treca trudnoca i uglavnom je postupak isti: nema vaginalnih pregleda, briseve radi kako koji dr, ja ih nisam radila....od rutinskih postupaka se radi uglavnom samo uzv i vadjenje krvi. Ostalo se svodi na mjerenje tezine, tlaka, promatranje opceg stanja. Meni to u principu odgovara jer sam misljenja da trudnoca nije bolest i ne volim te silne mjere predostroznosti koje se nekad nepotrebno provode.
    Sto se tice magnezija..ja sam ga sad u ovoj trudnoci odbila. Doktorica u prijasnjoj mi ga nije ni davala. S magnezijem je fora u tome sto opusta misice. Samim time i maternicu. Pa utjece na bh kontrakcije koje sluze za uvjezbavanje maternice za porod. I sad, ako preparati magnezija potencijalno sprjecavaju organizam da se priprema za porod, ima onih koji kazu da to kasnije moze utjecati i na sam tijek poroda. (tj. da porod ide sporije i teze nego sto bi inace isao)
    Ne znam sada to detaljno objasniti, morala bi ponovo cackati po toj temi....uglavnom ni sa zeljezom nije neka bajna situacija. kao jako puno trudnica nekad ima laganu anemiju....ali ima neka fora sa tim hemoglobinom i zasto krvna slika ne moze biti uvijek stvarni pokazatelj stvari. Pa se onda desi da trudnice piju tablete zeljeza i dolazi do prezasicenja organizma..sto moze dovesti do pretjeranog krvarenja kod poroda itditditd. Plus sto su te tablete zeljeza jako teske za zeludac....


    Potrazit cu ti detalje veceras ako te zanima, ovako lupam objasnjenja totalno laicki, a postoje precizna i detaljna objasnjenja.

    Uglavnom, sintetika je jos uvijek u modi, kod nas u Hr vise nego ovdje. Ovdje su bar prestali masovno preporucivati produkte tipa prenatal, folna kiselina, fluor. Jos se uvijek u upotrebi jako zadrzao magnezij.
    Uglavnom, nista od ovoga nije neproblematicno i mislim da se doktorima ne treba slijepo vjerovati. Ja sam barem takva da, kad god dobijem preporuku, odmah palim kompjuter, trazim knjige i informacija, oprecna ili druga strucna misljenja i tek onda odlucujem....sreca pa imam dobru babicu sa slicnim stavovima. Od nje sam npr. dobila jako puno dobrih preporuka vezanih direktno za prehranu...sto nisam cula da je nesto sto ginekolozi daju. Valjda je lakse ispisati recept nego reci trudnici kojom hranom moze smanjiti grceve u nogama itd.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    opusti se i uzivaj to ti je pametno.A sto se tice doktora ja sam ih se zasitila za sva vremena!Otisla ja prije neka tri mjeseca kod Hausarzta i kazem da me stalno boli glava,kad on meni iz prve propise mexalen,kaze piti po potrebi dvije tri dnevno...Poslije toga odem u bosnu i doktorici privatno odem,zena mi izvadi krv kaze zeljezo skrozzzz slabo i dala mi ferum lek,sedmicu poslije koristenja me glava prestala bolit a zeljezo pijem i dan danas,a prije sedam dana bila kod ovog ginekologa ovdje na kontroli,kaze,pa mozda bi bilo dobro da ti ukljucimo malo zeljeza... rano se sjetio

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    I sta sad,da prestanem sa megnezijumom ili??? A pregnavit ne pijem vec duze,debljam se

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno


    Sto se tice tableta, meni su uvijek govorili da je najbolje izbjegavati sve, cak i mexalen...iako on sluzbeno slovi kao bezopasan.
    Neki dan sam isla kod zubarke i ona me nekako uspjela odgovoriti od sprice protiv bolova jer je ipak bolje. (ako se moze ikako izdrzati)
    Ovo za zeljezo, slazem se da ne treba pretjerivati, tj. da treba nesto uzeti ako postoji nedostatak. Ono od cega mene stvarno boli glava je ta silna preventiva na kojoj netko dobro zaradjuje, nista drugo.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A to mozes jedino ti odluciti. Kad ja nisam u nesto sigurna, uradim ono sto mi se cini najbolje....kontroliram krvnu sliku. I ako je to ok, onda mi je puno lakse donijeti odluku.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Krvnu sliku...meni su je radili na pocetku i u 23 sedmici i nisu vise,niti ko spominje krvnu sliku,jednom sam trazila da mi rade kazu nema potrebe.A inace sam b negativna.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Krvnu sliku...meni su je radili na pocetku i u 23 sedmici i nisu vise,niti ko spominje krvnu sliku,jednom sam trazila da mi rade kazu nema potrebe.A inace sam b negativna.

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa

    Ono od cega mene stvarno boli glava je ta silna preventiva na kojoj netko dobro zaradjuje, nista drugo.
    Apsolutno potpisujem.

  33. #33
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    i ja potpisujem....pa ljudi kako su se dica prije rađala?
    kako rađaju u africi u plemenima di nemaju ni vodu čistu!upravo tako-neko dobro zarađuje na nama!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    16

    Početno

    Iz jednog posta ovdje sam shvatila da prenatal može bit uzrok pretjeranom debljanju u trudnoći, da li je to stvarno tako???
    Ja sam prva 2 i pol mjeseca pila folnu, a od onda prenatal, sada sam u 23 tjednu i dobila sam 7 kg, gin mi je rekao da usporim sa kilažom.
    Inače od početka trudnoće jedem sve (ništa mi ne škodi) i nisam primjetila da mi se apetit povećao, možda mrvicu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Od tih silnih vitamina u tabletama se sigurno debljas.I ja sam isto tako,jela sam isto kao i prije trudnoce a samo sam rasla i rasla,kad sam prestala sa prentalom prestala sam se i debljati,doduse dobijem koju kilicu ali sad sam vec pred kraj trudnoce i to je ok,ali ono na pocetku je bilo uzasno prva tri cetiri mjeseca dobila sam 12 kg!!! a sad sam na +15

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    186

    Početno

    Ja uzimam "brdo" vitamina: Ferum + vitamin C
    Prenatal
    Omega 3
    + ostali ljekovi koji nisu vitamini
    Moj ginić je rekao da u trudnoći nikad dosta vitamina.
    U prva četiri mjeseca nisam dobila na kilaži, a sad sam u 2. tjedna dobila 3 kg. :shock:

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    ri
    Postovi
    201

    Početno

    Prije trudnoce dva mjeseca i prva tri mjeseca trudnoce uzimala sam samo folnu kiselinu-i skuzila da deblja!! Po preporuci gin. sada pijem Heferol. U 20 sam tjednu, dvaput sam vadila krv (drugi put zbog amnio) i primjetan je bio pad Fe u odnosu na pocetak trudnoce. Uzimam i Mg300 i **** Natal sokice. Sve po preporuci dr. Ovi su sokici super jer nemaju niceg previse, nema sanse da izazovu mucninu i uistinu su samo dodatak prehrani. I dok je KS u redu nema potrebe za pretjerivanjem. Ono sto sam naucila: Beba se ponasa kao parazit-tijelo prvo daje njoj, a sto ostane ide mami! Dakle, nema sanse da joj bilo sto bude uskraceno uz normalnu prehranu (puno sitne plave ribe-ima kalcija vise nego mlijeko, jer se jede s kostima i najjeftinija je , povrca, voca!!)

  38. #38
    Alkemicarka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb - zapad
    Postovi
    403

    Početno

    Citiraj disa prvotno napisa
    Od tih silnih vitamina u tabletama se sigurno debljas.I ja sam isto tako,jela sam isto kao i prije trudnoce a samo sam rasla i rasla,kad sam prestala sa prentalom prestala sam se i debljati,doduse dobijem koju kilicu ali sad sam vec pred kraj trudnoce i to je ok,ali ono na pocetku je bilo uzasno prva tri cetiri mjeseca dobila sam 12 kg!!! a sad sam na +15
    Cure to vam je od vitamina B, svi kompleksi vitamina B pojačavaju apetit, to čak piše na listiću vitamina B kojeg proizvodi Pliva. A folna vam je isto oblik vitamina B.
    Suvišak nekih vitamina se izlučuje kroz mokraću -poput C, a negdje sam čitala da višak vitamina A nije poželjan.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Znaci to je od folne bilo hvala.

  40. #40
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ja sam stalno uzimala TW prenatal i nisam se ništa udebljala-evo me 13 dana nakon poroda kao da nisam rodila, a bebač je rođen s 3980 i 54 cm u 38+4, -čak nisam dobila niti jednu jedinu striju.

    debiljina nema baš puno veze s vitaminima-mislim da je čak bolje uzimati prenatalne vitamine su količine u kapsulama izbalansirane.

  41. #41
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    Twinlabov prenatal-krivo sam gore napisala

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Evo meni danas stigao nalaz krvne slike. Željezo na donjoj granici pa dobila Heferol. Požalila se doktorici na grčeve u nogama pa dobila preporuku za magnezij s C vitaminom. Prenatal sam prestala piti iako ga doma još imam. Ne znam zašto? Valjda nemar.
    luor sam pila u prvoj trudnoći, a sad ne. Isto tako ne znam zašto?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    118

    Početno

    iskreno ja ne pijen baš ništa jesan jedino folic plus prvih 12 tjedana. KS mi je bila dobra a gin mi je svejedno da prenatal :? al ga nisan uzela jeden malo zdravije i sad čekan kad ću drugi put dobit vađenje KS. kada to otprilike bude?

  44. #44
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Prva 4 mjeseca sam pila B+folna kiselina, sad pijem dnevne vitamine i kalcij-magnezij. Ponekad uzmem Omegu-3.
    Udebljala sam se 4 kg do sada.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    njemacka
    Postovi
    70

    Početno

    evo malo vise sto se tice magnezija

    Klinicki se manjak magnezija najcesce manifestira grcevima u listovima
    (rani vodeci simptom ),a u slucajevima tezeg manjka moze doci i do prijevremenih trudova.

    Kod znacajnijeg pada razine magnezija bitno raste rizik prijevremenog poroda ili pobacaja.

    Kod fetusa usljed manjka magnezija moze doci do zastoja u rastu.

    Nisam tu da bi vam solila pamet.. Na vama je hocete li ga uzimati ili ne a ja ga uzimam 4x1 od 150 mg (preporuka ginica).

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    a do kad se uzima???ja sam u 35 sedmici sad i vec sedmicu ne uzimam magnezijum,cula sam da pred kraj treba prestati i ja sebi od prilike zacrtala kad treba prestai i prestala,a moj doktor se smotan i nista mi nije rrekao a bila sam na kontroli prije tacno mjesec dana.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    njemacka
    Postovi
    70

    Početno

    joj i ja neznam kad se prestaju piti ali mislim da si na vrijeme prestala
    mojoj prijateljici isto tako nije ginic rekao da mora prestati piti pred kraj trudnoce a ona sama nije znalai i tako da se nije mogla na porodu otvoriti vise od 4 cm ali ona je pila do zadnjeg dana
    disa iz kojeg si grada BiH, jer sam i ja iz BiH

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Uh,toga me je i strah,da se necu otvoriti slucajno,a danas mi je jos i svekrva SLUCAJNO naglasila da joj je od troje djece koje je rodila najteze bilo rodit mm jer je imao ogromnuuuuuuuu glavu....ajme meni,kaze zena da su joj doktori nalijegali na stomak,sjekli je i sta ja znam vec ali da je GLAVICA mm ipak bila prevelika!!!!A bio je drui po redu,mislim ima starijeg brata, a meni je ovo prva beba,i musko blago meni.Iz Gradacca sam ja.Ako ti je poznato...

  49. #49
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    danas sam popila prvi twinlabov prenatal, kapsulu, onu veliku za konja. i odmah povratila, za par minuta, valjda kad se spustila. do sad sam pila folnu.
    imate li kakav savjet? mislim još sutra progutat kapusulu, možda mi ne izađe natrag. ako ne, mogu li je rastvorit i sadržaj rastopiti u vodi, je li učinak isti? gin mi je, naime, savjetovao twl prenatal.
    e, i još pitanje, mogu li paralelno nastaviti i s folnom, nju dobro podnosim.
    u devetom sam tjednu, inače, a već pola godine zbog anemije pijem i heferole s c vitaminom
    ajmo, iskusne, tabletašice savjet molim

  50. #50
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    ako ti neodgovara twinlabov prenatal, probaj od natural wealth-a!meni isto nije odgovarao od twin laba!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •