Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 105

Tema: Mame za Sanju trazimo - tema dojenje - molim javite se!!

  1. #1
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno Mame za Sanju trazimo - tema dojenje - molim javite se!!

    Iz Sanje nas zovu na snimanje emisije koja ce u cijelosti biti posvecena dojenju. Ici ce netko i u ime udruge, ali trazimo i mame s njihovim pricama i s bebacima - mozete ih i povesti u studio i, naravno, podojiti ako bude trebalo

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    kakve price, otprilike? imam nekoliko....

  3. #3
    ivarica

    Početno

    podizem, interes je :shock: raditi ce telefoni

    trebamo mame koje uspjesno doje, mame koje nisu uspjele dojiti, mame ciji je izbor bio da ne doje, mame velikih beba, mame malih beba ....

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    kad sam ja i dalje daleko

    ja sam mama sve vecih beba, prvu ne dojila zbog loseg savjeta pedijatra i slabe logistike, drugu dojila dvije godine i nikog slusala

    bas sam prava za temu

  5. #5
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    dolazi li sanja u moje krajeve ? mogu se samo pohvaliti sa dosadasnjim stazem u dojenju, ali mi niste bas blizu pa mi je skroz blesavo prijavljivati se. nadam se da ce mame dojilice iz zagreba malo vise reagirati .

  6. #6
    ivarica

    Početno

    nadamo se da nam iz splita stize prica o jednom posebnom dojenju :D

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    a kad ce to biti prikazano?

  8. #8
    ivarica

    Početno

    sredina/kraj sijecnja

  9. #9
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ja sam još jučer vidjela poziv, ali se kao što i Dorena kaže skroz glupo javiti kad sam isto daleko od Zagreba. Valjda će se cure iz Zagreba javiti. Ja bi se da sam tamo na sva grla raspričala o nama i naših 20 mjeseci dojenja.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    litala, dorena, ivancice, samo par sati cestovnim prijevozom, pa nije to tako daleko... :D

    Super da ce cijela emisija biti posvecena dojenju...(a je l' Sanja dojila?)

  11. #11

    Početno

    Gle, ja se mogu prijavit ako hoćete baš najobičniju priču o totalno uspješnom dojenju, imali smo frku jednom s deset dana, a nakon toga ništa i sad (ajmo reć jer je svaki treći dan uvrh glave) dojim u trudnoći...

    Ali mislim da bi Karlo ipak ostao s bakom za taj događaj jer ništa ne bi snimili da je blizu...

  12. #12
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    litala, dorena, ivancice, samo par sati cestovnim prijevozom, pa nije to tako daleko... :D

    Super da ce cijela emisija biti posvecena dojenju...(a je l' Sanja dojila?)
    nije uopce daleko. ne radi se o tome. radi se o radnim danima, nemogucnosti kombiniranja, ekstra trosku koji si ovaj cas ne mogu priustiti i tome da moja prica nije ni po cemu ekskluzivna. mama koje nisu prvo dijete dojile iz kojekakvih razloga pa drugo jesu ima i blize zagrebu.

    da sam bas ja jedna od tri u cijeloj hrvatskoj, uputila bih se bez razmisljanja...

  13. #13
    ivarica

    Početno

    Anci, posalji mi neki tel za kontakt, pliz.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    eto i mene sa jednom totalno dosadnom pričom o dojenju.
    sve išlo ko po špagici, ali mogu reći nešto o dobrobiti informiranja u trudnoći (www.roda.hr )
    i o tome da je irma bila gigantsko dijete!
    a kad se to snima?

  15. #15
    ivarica

    Početno

    sljedeci tjedan, ponedjeljak, pocinje negdje oko 14h, traje do 16:30, 17

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Kaj to ide u živo????

  17. #17
    ivarica

    Početno

    citaj moje postove , ne ide uzivo, prikazati ce se u sijecnju.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Moja priča - niišta posebno. Još uvijek uspješno dojimo. :D
    Još bih se i odvažila,ali se bojim kamera! Sigurno bih se sva spetljala i osramotila se!

  19. #19
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    13 mjeseci uspješnog, dosadnog, ko po špagi dojenja..od prve sekunde kad je otvorio oči sve do sada

    ako se baš niko drugi ne javi može :/ al nisam baš luda za kamerama, ja radim s druge strane, tj. obično ja postavljam pitanja

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    nije uopce daleko. ne radi se o tome.
    Ma to sam ja onako poluozbiljno...

    Ti lijepo stoj kuci i odmaraj; imas ti vaznijeg posla.

  21. #21
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    saradadevii, al ja sam bila ful ozbiljna

  22. #22

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    ako se baš niko drugi ne javi može :/ al nisam baš luda za kamerama, ja radim s druge strane, tj. obično ja postavljam pitanja
    Ma daj, hajde dođi i ti pa će nam bit ludo zabavno

  23. #23
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    samo da razbijem tremu

  24. #24
    ivarica

    Početno

    ninochka, salji mi na PP broj moba i mail adresu, anci, takoder mail

  25. #25
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ivka, evo se i sluzbeno prijavljujem, pa cemo zajedno zamuckivat .
    Dakle, prvo dijete uspjesno dojeno 21 mjesec, s kratkim kriznim razdobljem oko drugog tjedna, drugo dijete uspjesno dojim bez kriznih perioda , 11 mjeseci so far, od toga oko 8 mjeseci iskljucivo dojena (svojom voljom ).

  26. #26
    ivarica

    Početno

    rekla sam ja da ce telefoni raditi

    mara, sori, nisam tvoj post skuzila :shock: tvoje podatke imam. odgovara li ti termin snimanja?

  27. #27
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni je zao sto nec moci biti u zg tada jer mi je najdraze pricati o dojenju
    cure, cekam emisiju s nestrpljenjem

  28. #28
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    evo i moj je telefon radio
    dodejm i ja, sta da dovedem i Lukicu??

  29. #29
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Dovedi, ja cu mozda Nolu :D

  30. #30
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    samo da me i sa Sanje ne istjeraju -naime prosli tjedan me Karlov trener iz juda istjerao iz dvorane jer je Lukica bio nemoguc -i sta je najgore, bio je potpuno u pravu

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,133

    Početno

    Ma da i ja se prijavljujem!

    Nekak nismo na istoj valnoj, ivarice

  32. #32
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    iva, mozda da povedes baku ako Lukica "poludi" ?
    ja cu ziher doci s Hannom .

  33. #33
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    nadamo se da nam iz splita stize prica o jednom posebnom dojenju :D
    eto, nista od nas , drugi put nadamo se, ionako bi mi bilo full neugodno pricati o necem meni skroz normalnom, sta bi svako drugi u istoj prilici napravio

  34. #34
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Zrinka, i ja se slažem s tobom. Obožavam pričati o toj temi i isto mi je žao što ne mogu doći u Zg. Ne mogu dočekati kad će biti ta emisija s vama na tv-u.

  35. #35
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno

    mamma Juanita wrote:
    iva, mozda da povedes baku ako Lukica "poludi" ?
    ma mozda mi je bolje da povedem Kristinu i Karla, oni ga najbolje smire

  36. #36
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    smirit ce njega Hanna ako ne uspiju Kristina i Karlo , sjecas se kako su se zadnji put lijepo druzili ...

  37. #37
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    vanja, bas mi je zao sto ne putujete u zagreb, vasa je prica zbilja posebna

  38. #38
    ivarica

    Početno

    koga su sve zvali iz sanje?

  39. #39

    Početno

    Mene, malo prije, i dogovorili smo se...bit će mi malo bed doći do tamo s Karlom jer smo pješke, ali ne da mi ga se ostavit na čuvanju pa ćemo se već snaći nekako...

  40. #40
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ja sam se jako veselila doci i onak, na tv, priznat pred svima: "ja sam homoseksualac"
    pardon, "ja dojim dijete od 4 godine"
    8) stvar je sasvim drugacija ali je otprilike jednako sokantno za ljude koji ce gledati (moji na poslu ne znaju da jos dojim, a i dobar broj poznanika)

    i bas me to veselilo i onda pitam mm-a kaj on misli o tome. veli on "nemoj, ljudi nece shvatiti, samo ce misliti da nisi normalna"

    kaj vi mislite o tome? mislim, ne o mm-u nego o tome da idem na sanju i kazem da dojim dijete od 4 godine? jel bi rodu smatrali fanaticima ili to vec jednom netko mora na tv reci?

  41. #41
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ivka, jesi ti njima jos nesto pisala o nama osim imena?
    ides i ti? :D

  42. #42

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa
    jel bi rodu smatrali fanaticima ili to vec jednom netko mora na tv reci?
    A gle...tko god se malo bolje ide raspitat i informirat će naći sve ove podatke s kojima se ide na 'Sanju', uključujući i da propagirate JAKO produženo dojenje, do kad bebi ili mami paše. Oni kojima to odgovara će prihvatit taj stav kao normalan, jedna velika skupina će reć da je možda malo previše, ali bože moj, svatko svojem. A neki će potrčat i proglasit vas fanaticima. Sve što se ne pokazuje na sve strane se smatra ekstremizmom, ali ne vidim poantu da se ide s jednim dijelom programa a da se drugi ne prenese - iako sam sigurna da će tkogod ide ispred same udruge (ako to nisi ti) barem spomenut i produženo dojenje.

    Ja sam ovo jedva dočekala, snimit ću emisiju i pokazat je na ljeto kao pljusku u lice familiji (točnije sestričnama koje nisu niti rodile niti imaju namjeru a osjetile su se pozvane komentirat kako ja odgajam svoje dijete, i mami koja mi je već par puta rekla da se preseravam s tim dojenjem, iako me podržava). Sigurna sam da ću se naslušat i komentara o tandemu ako Karlo i tada bude htio papat ciku, ali vidjet ćemo. Nekako sam u ovih godinu i pol postala jača i sposobnija ili oglušit se ili ksresat ljudima u facu da ih se to ne tiče.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    ponekad mi se cini da je dojenje sada uistinu sve popularnije... imala sam priliku upoznati, a i u svojoj najblizoj okolini i obitelji imam dosta mama koje su bezrezervno prodojece, te uspjesno (i dugo) doje svoju djecu :D (a nemaju, btw., nikakve veze s 'rodom'). iz te perspektive mi sve izgleda super...

    ali... jucer sam srela kolegicu s posla, i tako pricamo o mojoj bebi, spomenem ja dojenje, kad ono... :shock: 'pa ti jos uvijek dojis???' (a moja beba ima 7 mjeseci). ok, cura jos nije udana i nema djece, ali ovakva reakcija ipak ilustrira neko uprosjeceno poimanje u drustvu po kojemu je dojenje jos uvijek u najmanju ruku nedostojno truda, a ono iznad godine dana - cudno.

    zato, ja bih voljela da se neke stvari kazu na tv. osobito zato sto mi se cini da je to neusporedivo najutjecajniji medij.

    usput, gledala sam pred par mjeseci zrinku kako na lokalnoj tv prica o dojenju, i spomenula je dojenje svoga trogodisnjeg sina (dakle, netko je vec priznao ) isti je prilog sa mnom gledao i mm i jako mi je drago da je gledao, cini mi se da ga se sve skupa vrlo pozitivno dojmilo

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    ja isto mislim renata kao i tvoj muz i mada i sama dojim i ovde sam di je slika dojenja bilo di svakidasnja ipak mislim da bi se od cile emisije najvise njih poslije prikazivanja uhvatilo bas za to dojenje diteta od 3,4 godine i to uz veliku sprdnju.
    i svedska udruga za pomoc u dojenju je na pocetku svog djelovanja 70-ih nailazila tek na male pomake i zahvaljujuci onima koji su na drugoj strani su imale i te kako velike probleme
    ( citaj proizvodaci umjetnog mlika koji imaju i te kako para za reklamu+ ljecnici koji nisu tili promjene+zene koje nisu dojile pa se osjecaju povrjedenima nastupom onih sta doje+ feministkinje+muskarci koji bocicom zele sudjelovati ravnopravno + podrska od onih polupismenih i nepismenih oko sebe+ novinari zeljni senzacija itd ) .
    zato mislim da ni nije potrebno dojiti u studiju jer ce neki shvatiti kao provokaciju koju ce drugi odma iskoristiti protiv udruge.
    manje provocirani ce biti ako se prikazu slike tokom razgovora , kako dojenja vece djece, tandema, nedonoscadi ( ovo obavezno jer je puno vaznije od dojenja starije djece) tako i iskustva.
    najvaznije je da se ono pozitivno sta zelite reci ne okrene u nesto negativno jer ce mnogi traziti i najmanju gresku u svakoj rici i pokretu.

  45. #45
    ivarica

    Početno

    renata, napisala sam za svaku od vas koliko djece imate i koliko su dojena. idemo i maja (tandem, produzeno) i ja (4g), bit ce mama koja je dojila curicu sa down sindromom 3 godine, evo, ide i anci, jos jedna trudnica/dojilja, biti ce stanojevic, a znate da je on najprodojeci ped kod nas, znaci sve ce biti prilicno afirmativno (osim sto ne mogu /ili mogu/ predvidjeti odgovore gosce psihologice, psihijatrice, ne znam koga su na kraju izabrali.)
    Dakle, ne trebate se bojati, dosta smo pomogli oko izbora gostiju, vecina mama u publici doji produljeno (sto mozda moze stvoriti krivu sliku prema van ) a kako ce to izgledati gledateljima i hocemo li ispasti fanatici, to ovisi iskljucivo o onome kako i sto mi budemo tamo pricale.
    zato se mozemo i ovdje malo pripremiti.

    inace, pitanje o tome smatraju li me fanatikom sam ja dobila
    i nekoliko njih o 4godisnjem dojenju :D , komentarima okoline i sl. mi ne idemo tamo pricati opcenito o prednostima dojenja, nije to okrugli stol niti predavanje za studente, mi idemo pricati o nasem djejetu i nasem iskustvu dojenja, o rodinom radu, a dio koji se tice struke, uopce ne sumnjam da ce stanojevic super obaviti.

  46. #46

    Početno

    Ja ću u svakom slučaju naglasit i da nam je pedijatar rekao da pokušamo što duže izdržat s dojenjem, a ako bilo tko spomene da bi dijete moglo biti previše vezano za mamu im možemo komotno navest Karla za savršen primjer klinca dojenog na zahtjev koji okom ne trepne ako ga ostavim nekome koga ON ne pozna na čuvanju, i općenito je samostalna beba.

  47. #47
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    cure, jedva čekam emisiju!
    fortuna je dobro naglasila da svakako treba istaknuti važnost dojenja nedonoščadi.
    a dobro je i da se čuje prodojeći pedijatar, kad znamo da ih je puno zaostalo u 70.-ima.
    mi, evo, zasad nemamo bogznašta pametno reći - 8 mjeseci neproblematičnog dojenja. 8)

  48. #48
    ivarica

    Početno

    nazalost, nije nam se javila nijedna mama nedonosceta, nijedna mama blizanaca, nijedna mama koja nije uspjela dojiti, nijedna mama ciji je izbor bio nedojenje, mame koje su osjecale preveliki pritisak okoline ...
    mozda su oni u redakciji neke i uspjeli dobiti :?

  49. #49
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    evo cure samo da vam kazem da vas 300% podrzavam i mislim da je super da se govori o produzenom dojenju (i do skole ako treba ), jer (barem u mojoj okolini) dojenje bebe duze od par mjeseci izaziva cudjenje. i ne znam zasto bi neko proglasio cudnim (ili ekstremnim) cinjenicu da su mame koje produzeno doje clanice rode. roda je jednostavno skup istomisljenika, udruzenih s ciljem da pomognu drugima i svojoj djeci. kad se vise ljubitelja starih automobila udruzi i klub oldtimera, onda je to normalno. zasto onda ne bi bilo normalno da se vise prodojecih mama udruzi u rodu?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa
    kaj vi mislite o tome? mislim, ne o mm-u nego o tome da idem na sanju i kazem da dojim dijete od 4 godine? jel bi rodu smatrali fanaticima ili to vec jednom netko mora na tv reci?
    Odi renata i to reci.
    Oni kojima je to sokanto, pobrkali su neke loncice u glavi i nasa je duznost da im ih vratimo na mjesto

    Ima djece od 4 godine sa dudom varalicom u ustima, sa plisanim medom u rukama, djece koja svoje mlijeko prije spavanja piju na bocicu; zasto to nije sokantno? Djeca imaju neke potrebe koje se trebaju zadovoljiti na ovaj ili onaj nacin.
    Zasto ne na najprirodniji, najjzdraviji, najjeftiniji, najdostupniji.....i sve naj nacin?!?

    Mene je jos tamo negdje u osnovnoj skoli osupnulo kada smo iz biologije ucili da rijec dojka na latinskom je mamma.
    Sto je to sto mamu cini tako vaznom?
    Mamma.... :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •