Stranica 3 od 16 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 772

Tema: Cime cete ih mazati za sunce ove godine?

  1. #101
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Mi ne potrošimo.
    Prošle godine smo imali Babylove od tog ljeta i Niveu od pretprošle godine.
    Ove godine ćemo potrošiti još te Babylove kreme. Dobra nam je.
    Sinko nikad nije imao nikakvog crvenila od sunca, a nije bome ni potamnio. Drži se hlada, ne možeš ga ni dobiti na sunce, bez obzira na doba dana.

  2. #102
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    mi nismo potrošili
    a jučer sam malu namazala s kremom od prošlog ljeta SPF 30 i dobila crvenilo

  3. #103
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa jeste provjerile rok trajanja?
    s tim da napisani rok trajanja vrijedi za nikad otvorenu kremu.
    a ako ste je koristili, rok trajanja je za većinu krema 12 mjeseci od otvaranja (za neke i 6 mjeseci).

  4. #104
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    ja potrosim, i sebe mazem istom kremom kao i njih

  5. #105
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Baš zato i pitam... čini mi se da na svima sada piše rok 6 ili 12 mjeseci nakon otvaranja. Što mi je totalno nejasno jer nisu zapečaćene, pa da se onda otvore i zrak po prvi put uđe kad je ti kupiš. Nego je svatko može u dućanu otvorit i šnjofat i kako ona rok teče od tad kad je ja počnem koristit

  6. #106
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Mi koristimo mlijeko za tijelo od Avena 40 i cini se ok. Prosle godine smo i mali njihovu kremu i bila je ok, samo se tesko mazala

  7. #107
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nekidan sam ostavio oko 45 minuta života tražeći sredstvo za sunčanje bez (za sada poznatih) štetnih supstanci i ... uzeo sam kompromisno DM-ovo ZF 10.

    Ispalo je da sva brendirana sredstva dolaze s koma sastojcima već kod sasvim malih ZF, a ova malo manje brendirana tek od ZF 12 na više.

    Ključne riječi u potrazi bili su oxybenzone (isto što i benzophenone), titanium dioxide, Padimate-O, zinc oxide i PABA.

    Tipična je razlika između sredstava sa ZF 10 i ZF 15 samo titan dioksid koji ništa ne valja. S većim faktorima dolazi naravno i više sranya.

    Hlad je najbolji zaštitni faktor.

  8. #108
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Nova prvotno napisa
    Baš zato i pitam... čini mi se da na svima sada piše rok 6 ili 12 mjeseci nakon otvaranja. Što mi je totalno nejasno jer nisu zapečaćene, pa da se onda otvore i zrak po prvi put uđe kad je ti kupiš. Nego je svatko može u dućanu otvorit i šnjofat i kako ona rok teče od tad kad je ja počnem koristit
    zato što se nadaju, kao i ja, valjda sam naivna, da ljudi po dućanima ne otvaraju proizvode.
    inače sam ekstremno alergična na "šnjofače" dezodorana, krema i ostalog.

  9. #109
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Nekidan sam ostavio oko 45 minuta života tražeći sredstvo za sunčanje bez (za sada poznatih) štetnih supstanci i ... uzeo sam kompromisno DM-ovo ZF 10.

    Ispalo je da sva brendirana sredstva dolaze s koma sastojcima već kod sasvim malih ZF, a ova malo manje brendirana tek od ZF 12 na više.

    Ključne riječi u potrazi bili su oxybenzone (isto što i benzophenone), titanium dioxide, Padimate-O, zinc oxide i PABA.

    Tipična je razlika između sredstava sa ZF 10 i ZF 15 samo titan dioksid koji ništa ne valja. S većim faktorima dolazi naravno i više sranya.

    Hlad je najbolji zaštitni faktor.
    pa šta da kupim za djecu?

    osim da ih zavežem za drvo u hladu?

  10. #110
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    Hlad je najbolji zaštitni faktor.
    pa šta da kupim za djecu?

    osim da ih zavežem za drvo u hladu?[/quote]


    Ne trosi lovu ni na sta -

    ne pustaj ih van kuce uopce

  11. #111

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa

    Hlad je najbolji zaštitni faktor.

    Zašto to misliš? pa oduvijek se priča i zna da se i u hladu (pod drvetom, suncobranom i sl) može izgorjeti i po meni je to najveća zamka - biti u hladu i osjećati se sigurnim

  12. #112
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ovaj bi topic trebalo preimenovati u "kako dvo/tro i inegodišnjake usred ljeta (nedajbože na plaži) zadržati obučene u hladu"

  13. #113
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Svaka cast vama koji mozete djecu zadrzati u hladu, kod mene to nije opcija, dakle moram ga s necim namazat, u krajnjem slucaju dok se krecemo od tocke a do tocke b nije svuda hlad :/ , pa zbog toga trazim nesto sto manje stetno.

  14. #114
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    mi smo svaki dan vani u điru. u nosiljci uglavnom. na suncu of kors. ove godine smo kupili Dr.Hauschka SPF 30

  15. #115

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj Nova prvotno napisa
    Baš zato i pitam... čini mi se da na svima sada piše rok 6 ili 12 mjeseci nakon otvaranja. Što mi je totalno nejasno jer nisu zapečaćene, pa da se onda otvore i zrak po prvi put uđe kad je ti kupiš. Nego je svatko može u dućanu otvorit i šnjofat i kako ona rok teče od tad kad je ja počnem koristit
    zato što se nadaju, kao i ja, valjda sam naivna, da ljudi po dućanima ne otvaraju proizvode.
    inače sam ekstremno alergična na "šnjofače" dezodorana, krema i ostalog.
    Veeeeliki potpis

    Prošle godine sam koristila za Lovra dm-ov za djecu, čini mi se 35. Ledi Mustelinu kremu F40. Ove godine sam planirala naručit od avona.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    380

    Početno

    Prosle godine smo koristili dm-ov 40+. Ove godine sam kupila isti. Ostalo nam je dosta od prosle godine(dete je bilo malo pa nije bio problem drzati je u hladu, mazali smo je bas retko)ali negde sam citala da mleko za sunce ne treba koristiti posle godinu dana pa sam ga bacila. Kad bolje razmislim, to verovatno ne vazi za ovu dm-ovu kremu, jer jedino se kreme sa hemijskim filterima "pokvare". :?

    inače sam ekstremno alergična na "šnjofače" dezodorana, krema i ostalog.
    Toliko mi je to grozno da nikada ne kupujem kreme koje su odmah na dohvat ruke, vec izvlacim sa kraja neke neotvarane.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Prosle godine koristili MicroSun baby, a ove kupili Vichy u sprayu, SPF 30.
    Lijepo se razmazuje i upije, nema fleka, a ostane zastitni film na kozi.

    I nikad ne koristimo kreme od prosle godine. Jednom sam se osula od proslogodisnje kreme i nakon toga nikad vise,cim zazimi sve bacam u smece.

  18. #118
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    koristim babylove 30+ sa mineralima

    kako je prosle godine bila mala nismo potrosili kremu tako da ce koristit ista a kad ju potrosim ponovo kupim tu

    jedina zamjerka da se malo teze ramazuje pa bude na mjestima bjela ali to je podnosljivojer se da oprati sa robe

  19. #119
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Evo, mi smo poučeni dobrim iskustvom od prošle godine i ove upili Eucerin spray, faktor 40.
    Super se razmazuje, nikakve fleke nismo vidili, curi je zanimljivo jer je spray.
    Svaki dan smo bili na moru i super nas je štitio i cijelo ljeto smo praktički izdržali na jednoj bočici jer ga stvano ne treba puno (iako sam ja poznata po trackanju).

    Što se Daylonga tiče, nmama su u više ljekarni rekli, a piše i na uputstvima da nije za djecu ispod 3 godine. Mi smo prve godine koristili njihov Micro Ban od Spiringa i bio nam je ok. Koristila smo ga u proljeće i rano ljeto.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    Citiraj Ria prvotno napisa
    Evo, mi smo poučeni dobrim iskustvom od prošle godine i ove upili Eucerin spray, faktor 40.
    Super se razmazuje, nikakve fleke nismo vidili.
    X

  21. #121
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    (kršitelj koda) +50 krema,
    meni smrdi (al ja sam jako osjetljiva na mirise) ali je super zaštita

  22. #122
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    ne (kršitelj koda), treba pisati Avene

    http://www.oktal-pharma.hr/hr/zastupstva/proizvod/240/

    kupljena na preporuku u ljekarni

  23. #123
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa
    (kršitelj koda) +50 krema,
    meni smrdi (al ja sam jako osjetljiva na mirise) ali je super zaštita
    Da, i mi smo je prve godine kupili i čim sam je pomirisala digo mi se želudac. Meni miriše na kiselo. Nismo je koristili jer nisam mogla podnjeti miris (a piše da je bez mirisa ).

    Evo, ja sam jutros u 7 sebe namazala s tom Eucerinovom koju sam kupila malenoj i još imam sloj na koži kad prođem rukom, a sasvim malo sam stavila. Skroz je ok kremica :D

  24. #124
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mi imamo ovu od avene
    http://www.beauty-experts.com/htm/pr...d_sous_rub=59#
    zaštitni faktor 40, lako se razmazuje i ne smrdi.

  25. #125
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Prošle godine smo koristili Nivea 50 i bili dosta zadovoljni, a ove godine za promjenu sam kupila Coppertone 50.
    I sad sam u totalnoj dilemi jer je mala dobila osip po vratu, leđima, nogama i rukama, ali ne i po licu. Nemam pojma jeli to od kreme ili od nekakve alergije. :?
    Sve u svemu mislim da nećemo više kupovati Coppertone za svaki slučaj.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    78

    Početno

    Ja nisam vise pametna.
    Kao i uvijek, citam izdanja Öko Testa, njemackog caspisa s kojim se moze
    " stvarno dobro zivjeti" ( slob.prijevod 8)). Godinama citam i ovaj put sam u dilemi sto kupiti. Npr.Sundance mlijeko od dm-a sa ZF 20.Dobilo je ocjenu " gut" ( pri cemu je to na skali 5. mjesto od 6, od gore).
    Naime, 7 mlijeka za suncanje je dobilo tu ocjenu- ok. nije uopce losa ocjena, obzirom da svi marke proizvodi, kao i uvijek, to me ne cudi!!!( npr.Vichy, L oreal, Lancome, Lancaster, Garnier, Eucerin )imaju NAJGORU ocjenu-NULA, zatim slijedi La Roche Posay i Avene sa manjkavom ocjenom, znaci jedinica, a ovi prije 0!!!,
    Cadeavera ajmo reci 2, Nivea Sun zadovoljava,
    a dobri su Lidlovo lijeko Cien, Ladival, Sun Ozon, Sundance sa ZF 20.
    ALI....ja sam u dilemi jer svi navedeni "dobri" prozvodi, (osim Dr Hauschka, Lavera, Sante i Weleda - Sante i Weleda se mogu u dm-u kupiti, Hauschka u apotekama) imaju sumnjiv UV Filter!
    Kod Sundance je to konretno tvar Octocrylene- nove studije iz Japana ukazuju na hormonalno djelovanje ovih tvari na kulture stanica kao i u pokusima sa zivotinjama .
    Znaci, za poluditi! Taman kad sam se nedavno opskrbila dm--ovim mlijekom za suncanje, sad procitah da sadrzavaju tu tvar pa sam sve lijepo vratila.
    Tako da ono sto je prosle godine bilo " SEHR GUT" ove godine moze biti ocijenjeno kao "gut"!
    Koliko li je to gut samo dobro, ako konzekventno mazem djecju kozu time, a moram....

    A kvalitet se kako je poznato placa-Dr Hauschka ZF 15, Lavera, Sante i Weleda su sehr gut po sastavu, jer nemaju sumnjiv filter.Cijene ca. 0d 14,95 do 23,80 eura!!!!Ok, gore sam napisala da su gut, ali to je samo rdi manjkavih deklaracija, ne radi sastava!!

    Steta samo sto tih 2,95 eura koliko sam platila za mlijeko se stvarno ne isplate....
    Bas komentira moj muz kako namjerno ne bi dao 15-ak eura za sehr gute proizvode kad se moze dobiti gut ( dobar) za ca.3 eura...
    Sto vi mislite o svemu ovome?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A sto pise o babylove kremi i losionu? One su vazile za ok.

  28. #128
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Po onome što sam vidio, sve njihovo preko ZF 12 ima barem titan dioksida.

  29. #129
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Emi ima 15 mjeseci, do sada ju ničim nisam mazala, čak se kupa u samo običnoj vodi-još ju kreme i šamponi nisu dotakli...jako je bijela i od sunca dovije po licu crvene točkice i što joj uzeti za more?????


    Možda najbolje Microsun niste baš puno lošeg rekli o njoj, Mustelin stick za lice i Baby love mlijeko?
    Ima li Microsun sprej? Ostavlja li tragove?????

    Jednom sam čitala na ovome forumu; Dr. Hauschka, Mustela i Microsun-preparati na bazi minerala, a ne kemijskih filtera

    AVEN ZF 40=6mj +
    Mustela 50+ = 0-18mj
    Uriage, Lerbolariom Roc 50
    Aven SPF 40 150ml (duguljasta naranđasta kutija) od 6mj. na dalje

    Mustela stick ZF 50 od o mj za cijelo lice

    Ne na sunce između 10hi18h
    body, šeširići, bijela majica i obavezno mazati stopala


    Je li tko koristio termalnu vodu, ili aloa veru itd.......za klince

  30. #130
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    kupila GARNIER 30 "zeleno" mlijeko za klince

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Evo ovo sam našla na jednom stranom portalu za bebe i djecu, savjet je to pedijatrice dermatologa.
    "I recommend choosing a "physical" or "chemical-free" sunscreen made with zinc oxide or titanium dioxide — look for one of those ingredients on the label. Unlike chemical sunscreens, which may cause irritation or allergic reactions because the skin absorbs the active ingredients, zinc oxide and titanium dioxide sit on top of the skin, forming a barrier against the sun's rays.

    There's no evidence chemical sunscreens are dangerous or toxic, but we just don't know enough yet about how young children react to the ingredients. Also, sunscreens with zinc oxide or titanium dioxide start protecting as soon as you put them on, whereas chemical products need to be slathered on 30 minutes in advance so the skin has time to absorb them.

    If you do use a chemical-based sunscreen, do a patch test first to make sure your child won't have a reaction to it. Apply a small amount to his inner upper arm. If he develops a rash or redness at the site by the next day, choose another formula instead. Also make sure any chemical sunscren you use is labeled "PABA-free." PABA was once widely used in sunscreens but now has been linked with skin irritation.

    You may have heard you should look for a "broad-spectrum" product that protects against both UVA and UVB rays. Any sunscreen that contains the physical blocker zinc oxide or titanium dioxide will do this.

    The sun protection factor (SPF) should be at least 15, but you generally don't need to go above 30: Higher than that and you're getting smaller and smaller amounts of added protection — which, in a chemical sunscreen, means a higher dose of unwanted chemicals. It's fine to use a "children's" sunscreen, but don't go out of your way to buy one of these since they're usually no different from the adult versions. "

  32. #132

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    http://parentcenter.babycenter.com/4...ldren_69818.pc
    Dakle, piše kako su bolja sredstva koja ne sadrže kemikalije i da su to ona koja imaju cink oksid ili titanij dioksid, a ako se odlučimo za ona bazirana na kemikalijama treba obratiti pažnju da su PABA free. Znate li koja sredstva za sunčanje zadovoljavaju ove kriterije?

  33. #133
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    ja koristim babylove kremu i za lice fp 50+ a za tjelo 30 nema kemijske nego samo minerale ja sam zadovoljna s njom nema reakcije na nju te sam kreme koristila i prosle godine

  34. #134
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Citiraj anek prvotno napisa
    Citiraj Ria prvotno napisa
    Evo, mi smo poučeni dobrim iskustvom od prošle godine i ove upili Eucerin spray, faktor 40.
    Super se razmazuje, nikakve fleke nismo vidili.
    X
    ja sam lani bila super zadovoljna, ove godine ga opet koristimo, ostalo mi od lani i drzala ga u frizideru cijelu zimu, jos radi tj. m. nije niti jednom pocrvenio, a dobio je super boju

  35. #135
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ja sam kupila Eucerin spray, lani sam imala Daylong i onaj drugi njihov (zaboravila sam kako se zove) i kao prvo za čas sam ih potrošila, a kao drugo kad sam počela mazati sa Daylongom Lea je dobila osip (vrlo moguće od znoja, ali sam ipak sumnjala i na kremu). Tako da sam se vratila Eucerinu.

  36. #136
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    Nama odgovara Nivea krema za sunčanje za klince, uzela sam najviši faktor.
    Mi koristimo sve Nivea i zadovoljni smo.

  37. #137
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ove godine Avene losion 40spf i pprezadovoljni smo...iznimno lako razmaziv, bez ikakvih mrlja,na koži nema osječaja masnoće...super

    Prošle godine smo za lice imali onu malu Mustelinu kremicu u tubi koja je fantastična,a za tijelo Chiccovu kremu koja je dizaster teški jerbo bi prije poslužila za žbukanje zidova nego mazanje,jedino je cjenovno prihvatljiva...sati su mi trebali da je razmažem i nikad se nije dala lijepo rasporediti pa je uvijek postojala opasnost da mi mali liči na ludog Augusta
    ali je koristila svrsi,to moram priznati

  38. #138
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj M.a.r.t.a prvotno napisa
    mi smo svaki dan vani u điru. u nosiljci uglavnom. na suncu of kors. ove godine smo kupili Dr.Hauschka SPF 30
    i mi koristimo kremu dr-a hauschke.

  39. #139
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Je li tko koristio termalnu vodu, ili aloa veru itd.......za klince
    aloe vera - izvrsna za poslije suncanja - hladi, vlazi, umiruje, regenerira, dobra je za tretiranje opekotina, jako dobra stvar.

  40. #140
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa
    dr. Hauschka za djecu


    I mi isto i to nakon što mi je frendica koja je radila u bio&bio (dakle, radila je - prošlo svršeno vrijeme - pa nema nikakve izravne koristi od toga ) preporučila ovu kremu...

    Radi se o tome da je većina krema za djecu puna kemijskih sastava koki ulaze "pod kožu" i štite iznutra (što nije dobro jer u krav i organizam ulazi puni nepotrebnih kemijskih sastojaka)...zato vam najčešće na kremama i piše da se obavezno moraju nanijeti pola sata prije izlaganja suncu...po tome se može jasno zaključiti kako je potrebno neko vrijeme kremi da "uđe" u organizam..

    Dok dr.Hauschka krema ima prirodno bjelilo - titanij dioksid koji štiti odmah po nanosu kreme i ne ulazi pod kožu!!!

    malo je skupa, ali isplati se...

  41. #141
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Titan dioksid je ove godine došao na crnu listu. Koga zanima više detalja zašto je sada tamo neka prošvrlja po linkovima gore.
    Tipično se nalazi u svim kremama sa SPF>12

  42. #142
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Titan dioksid je ove godine došao na crnu listu. Koga zanima više detalja zašto je sada tamo neka prošvrlja po linkovima gore.
    Tipično se nalazi u svim kremama sa SPF>12
    Ali to je prirodno bjelilo :? ..dr. Hauschka ima takvu reputaciju da smatram kako se ne bi bavili nekim "lošim" uzorima u svijetu prirodne kozmetike :?

    Pokušat ću nešto pročitati...

  43. #143
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa i živo vapno je prirodno bjelilo, a nije problem u tome što ono jest, nego kako reagira s drugim supstancama.

  44. #144
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Evo nas nakon 10-ak dana na moru - zaboravila kupit kremu za maloga na vrijeme i na brzinu iz auta iskocila u DM i kupila babylove, faktor 40. Medjutim, necemo nastavit ljeto i odlaske na more i sunce s njom - dobio je nekakav osip :? A vec nam se to dogodilo prije dvije godine kada sam kupila onu malenu bocicu da ju nosim u torbi za svakodnevne odlaske u park, no mislila sam da je vec veci i kako nema vise problema s ND da ce biti OK.
    Tako da ce bocica ostati za MM-ova ledja koja su prepuna madeza , a malome kupujem Mustelu na koju smo vec naviknuti ili Vichy, kojeg smo prosle godine koristili i koji je isto bio OK. Probala bih mozda i s Aveneom, jer su nam ostali njihovi prozivodi OK.

  45. #145
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam dosad kupovala Vichy, a jučer sam uzela mustelu koja mi se čini bolja. onako je gusta, a ona stalno ima neke točkaste osipe i osjetljiva je i na sunce i znoj a mustela mi se čini bolja.

  46. #146
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Podižem. Još uvijek nema friških podataka za ovu godinu na http://www.ewg.org/sunscreen (ili http://www.cosmeticsdatabase.com/spe...2008/index.php), a spremam se na novu potragu. Čini se da će za ovu godinu vrijediti iste upute o štetnim sastojcima kao i lani.

  47. #147
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Kao i prošlu, Dr. Hauschka! Oduševljena kremom!

  48. #148
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja nemam pojma, baš razmišljam.
    Moram prvo pročitati topic pa se javim s pitanjima

  49. #149

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    Zar postoji krema za sunčanje koja nije štetna za kožu, pogotovo dječju?

    Ja prošlo ljeto nisam kćer ni sa čim mazala, jer nisam htjela uništiti pozitivan učinak sunca, morskog zraka i mora nanoseći joj na kožu svakakvu kemiju.
    Ona nije izlazila van između 11 i 16 sati, oko 12 ruča, a poslije ide spavati, i to mi se baš lijepo poklopilo. Tako će biti i ovo ljeto - i problem čime ju mazati za mene ne postoji!

  50. #150
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    što s atopičnom i vrlo osjetljivom kožom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •