Stranica 5 od 16 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 772

Tema: Cime cete ih mazati za sunce ove godine?

  1. #201
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    nije krema - nijedna krema

  2. #202
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Slucajno otvorih temu - od dosade - kad ono :shock:
    Kakve sada sastojke moram izbjegavati!?
    A upravo malome kupila Vichy 50+ na osnovu pozitivnog iskustva od prosle godine.
    Koliko sam pogrijesila???
    Ma ne beri brigu, imam osjećaj da je sve ovo s dječjom kozmetikom na foru - izaberi jedan proizvod, sigurno ćeš pogriješiti, hahahahaha...

    Ja sad sve čekam da neki "nezavisni" laboratorij objavi ili da netko ovdje otkrije kako su Hauschka i Weleda ipak jaaaako štetni proizvodi. Pa da se opet malo grizem, šta kupih djetetu.
    Sorry, ja sam još ljuta na Mustelu koju smo do nedavno trošili sve u 16

  3. #203
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    i ja sam ljuta na mustelu.kak smo mi bili AD kao to je najbolje za njih,a kad ono...
    mama jos malo,da tu uriage sam ja gledala.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagorje
    Postovi
    404

    Početno

    Daylong 50 ili 25,Lani smo koristili 50 i ništa nije izgorio.

    __________

    D 1998.
    I 2007.

  5. #205
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Samo... gorenje na suncu nije jedini kriterij. Frka je počela prije par godina kada su Australci (koji najobilatije koriste sva moguća sredstva, ali i cijele dane borave na plaži !?) skužili da ih sredstva za sunčanje truju i da im izazivaju zdravstvene probleme.

    Daylong je, barem po lanjskim kriterijima, bila dobra krema i tu nema spora, ali je formulacija: "ja mažem a dijete ne gori" prilično nepotpuna.

  6. #206
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj rula prvotno napisa
    Cure, toplo preporucujem Becutan mlijeko za suncanje sa mineralnim filtrima sf 30. Lako se razmazuje, sadrzi maslinovo ulje i kamilicu a i nije bezobrazno skupo za kremu koju ionako koristite samo za jednu sezonu.
    E bas htedoh da pitam za Bekutan. Nisam ga jos imala u ruci, ali me privukla reklama da je bez hemijskih filtera koji me odbijaju bas zbog onoga sto je Davor naveo - prodiranja u kozu i toksikacije.

  7. #207
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Slucajno otvorih temu - od dosade - kad ono :shock:
    Kakve sada sastojke moram izbjegavati!?
    A upravo malome kupila Vichy 50+ na osnovu pozitivnog iskustva od prosle godine.
    Koliko sam pogrijesila???
    Ma ne beri brigu, imam osjećaj da je sve ovo s dječjom kozmetikom na foru - izaberi jedan proizvod, sigurno ćeš pogriješiti, hahahahaha...

    Ma, da, bas tako ispada na kraju :/


    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa
    Ja sad sve čekam da neki "nezavisni" laboratorij objavi ili da netko ovdje otkrije kako su Hauschka i Weleda ipak jaaaako štetni proizvodi. Pa da se opet malo grizem, šta kupih djetetu.
    Sorry, ja sam još ljuta na Mustelu koju smo do nedavno trošili sve u 16
    Nego, zasto ste svi ljuti na Mustelu???
    Moj se maleni maze od rodjenja Stelatopiom.

  8. #208
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    zato što ima navedene (i još neke) štetne sastojke.a kao dermatološka krema za problematičnu kožu.

  9. #209
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj lasica prvotno napisa
    zato što ima navedene (i još neke) štetne sastojke.a kao dermatološka krema za problematičnu kožu.


    :shock:

    Jucer sam isla gledati, no sastojci su ispisani na kartonskoj ambalazi, koju naravno vise nemam - probat cu googlat, no kojom ju kremom zamijeniti???

  10. #210

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    i ja se zeznula, a svake god muku mucim s kremama. navikla na visoke faktore, jer smo jako svijetli i osjetljivi, al ipak cu se zadrzati na 30.

    kupila, prije citanja ovog topika, l'erbolario 50+, pa mustelu 50+...i sad ne znam sto cu s njima.

    jucer provele sat vremena kod polica s kremema, kupila nivea sun-sprey fuer kinder 30...nema oksida...i to je jedino kaj sam nasla bez titan-oksida i ostalog. na cepu pise EU konform (i kupljeno u EU).

  11. #211
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Nadjoh za Mustelu (napominjem ne onu za sunce), vec Stelatopiu za atopicnu kozu
    http://www.dermstore.com/product_Ste...Cream_8886.htm


    Ingredients: Aqua (Water), Glycerin, Petrolatum, Hydrogenated Vegetable Oil, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyderide, Sucrose Distearate, Dextrin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Prunus Domestica Seed Extract, Squalane, Sucrose Stearate, Candelilla Cera (Euphorbia Cerifora (Candelilla) Wax), Dimethiconol, Ceramide 3, Phytosphingosine, Ceramide 6 11, Cholesterol, Ceramide 1, Sodium Hydroxymethylglycinate, Xanthan Gum, Citric Acid, Glucose, Sorbitol, Sodium Lauroyl Lactylate, Tromethamine, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Carbomer.


    Sta je tu problematicno???

  12. #212
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj nika612 prvotno napisa
    na cepu pise EU konform (i kupljeno u EU).
    BTW, ja sam primijetila da to pise na SVAKOM cepu, cak i od onih krema/losiona/ulja koja sadrze titan dioxid i ostale stetne sastojke :shock:
    (takodjer EU).

  13. #213

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    je, elly, imas pravo, i ja vidla i na drugim cepovima koji sadrze titan dioksid.

    mony, ja mislim da je upitan sastav kod kreme za suncanje. ja, nazalost, nemrem provjerit jer sam bacila kutiju. al s obzirom da je mineralna i 50+...nema sumnje.

  14. #214
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    5 je stranica a nemam vremena sve čitat pa ako je o tome bilo riječi .....
    Uglavnom, zanima me da li je neophodno mazat djecu ako se pazi da ne izgore, odnosno da li je sunce štetno i onda kad se ne vidi konkretna šteta tipa crvene kože?
    Ja moju djecu mažem samo prvih par dana, na sunce ne izlazimo (bar ne na duže vrijeme) prije 17h. Nikad nisu izgorili, pa čak ni blago pocrvenili iako su oboje svjetle puti.
    Dobivam proturiječne informacije o tome griješim li ili ne, pa ako me tko može prosvijetlit ili još više zbunit :?

  15. #215
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj nika612 prvotno napisa
    mony, ja mislim da je upitan sastav kod kreme za suncanje. ja, nazalost, nemrem provjerit jer sam bacila kutiju. al s obzirom da je mineralna i 50+...nema sumnje.

    Aha, da, ima taj titan dioxid.

    A kad sam tek pocela gledati koju da kremu kupim malenom prije 4 godine bila je fora samo da je mineralna zastita.

    Sta ce novoga biti za 4 godine... :/

  16. #216
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Nikad mi kemija nije isla, no cini se da Avene (50+ za djecu) nema te sastojke, osim ako ovo ne znaci da ih ima:

    MPI(ZnO + TiO2 micronized and coated)

    :?

  17. #217
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Uglavnom, zanima me da li je neophodno mazat djecu ako se pazi da ne izgore, odnosno da li je sunce štetno i onda kad se ne vidi konkretna šteta tipa crvene kože?
    uvijek su u tekstovima o tome i u emisijama na telki govorili da se treba uvijek mazati kad se izlazemo tim zrakama, a da se između 11-16 uopce ne treba boraviti na suncu, pokriti kozu potpuno.

  18. #218
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Nikad mi kemija nije isla, no cini se da Avene (50+ za djecu) nema te sastojke, osim ako ovo ne znaci da ih ima:

    MPI(ZnO + TiO2 micronized and coated)

    :?
    Ima ih, to je to.

  19. #219
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mi smo tamnoputi - lakotamnjeći

    poslije 18h ne koristimo ništa = skupljamo vitamin D ( poznat po svom antikarcogenom učinku)i taložimo ga u masno tkivo za zimu

    ukoliko idemo ranije na kupanje ne koristimo ništa jače od 30+
    od Mustele
    valjda nije prevelika šteta, tih par puta koji ćemo otići ranije na more

  20. #220
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    odnosno da li je sunce štetno i onda kad se ne vidi konkretna šteta tipa crvene kože
    ja mislim da ne
    da se sve to skupa napuhuje da bi se prodalo što više krema za sunčanje , a nakon toga što više tableta sintetskog vitamin D

  21. #221
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Reality check: dermatolozi govore da je sunčanje štetno, a svu silu kožnih problema liječe UV zračenjem (kojih ne bi ni bilo kada bi se ljudi manje "štitili")
    X

    nije svako sunce štetno
    jedino opako i štetno je ono u vrijeme ručka i fieste: 12- 16
    drž te se lokalnih običaja: ručat, odčorit, i onda na kupanje

    ja se kupam i do 20h , ako je vrijeme ok

  22. #222

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    neko je tu napisao ok ako ne dodje u usta...

    malo off topik, al danas sam se zgrozila kad sam citala nasu pastu za zube, elmex za djecu...sadrzi titan dioksid!

    sto vise cackam, vise mi je koma. jos mi ispadaju kreme sitnica...

  23. #223

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    ... danas nam je dokt. na Srebrnjaku rekla da nikako ne uzimamo faktore veće od 30 jer imaju dodatne štetne sastojke
    kako mene ove stvari ljute!

    mi smo jučer s malom bili na šalati na redovnom pregledu (pratimo neke kongenitalne madeže) i naravno da sam pitala dermatologicu za zaštitu. što, gdje, koja, zašto i slično.

    jednako tako naravno nam je održala predavanje o tome kako ona ne bi bježala od titan-dioxida, kako treba kupiti kremu sa što većom zaštitom, po mogućnosti 50+ jer mi to (bedaki) ne znamo namazati kako treba pa je tih 50+ realno ako 25 (zato sam izvukla ovo gore citirano, jer se ni oni ne mogu dogovorit), i da, apsolutno najbolja krema dostupna kod nas je anthelios, od rosch posaya (kako god se pisalo).
    (nećemo spominjati punu zdjelu besplatnih uzoraka te kreme na stolu, i blok izvučen iz ladice na kojem nam je zaokružila između kojih krema za izabrati. kat ispod je obljepljen avene plakatima, dijele avene uzorke, i zaokružuju preporuke na avene blokovima).

    izašla sam toliko jadna da vam ne mogu opisati. od jednog stručnjaka očekujem neovisan, nepristran i stručan savjet o tome što je dobro. reklamu znam pročitati i ja. ali za prosudit o tome mi treba neko predznanje. umorna sam od toga da se moram baš za svaku stvar dodatno informirati jer ne mogu vjerovati skoro ničijem savjetu.

    je li samo meni suluda činjenica da točnije podatke mogu naći na internetu i nekakvim forumima, nego što se mogu pouzdati u nekoga tko bi trebao biti kompetentan.

  24. #224
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Nadjoh za Mustelu (napominjem ne onu za sunce), vec Stelatopiu za atopicnu kozu
    http://www.dermstore.com/product_Ste...Cream_8886.htm


    Ingredients: Aqua (Water), Glycerin, Petrolatum, Hydrogenated Vegetable Oil, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyderide, Sucrose Distearate, Dextrin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Prunus Domestica Seed Extract, Squalane, Sucrose Stearate, Candelilla Cera (Euphorbia Cerifora (Candelilla) Wax), Dimethiconol, Ceramide 3, Phytosphingosine, Ceramide 6 11, Cholesterol, Ceramide 1, Sodium Hydroxymethylglycinate, Xanthan Gum, Citric Acid, Glucose, Sorbitol, Sodium Lauroyl Lactylate, Tromethamine, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Carbomer.


    Čula sam da osobe sa osjetljivom kožom i djeca trebaju bježati od proizvoda koji sadrže alkohol, mentol i limunsku kiselinu, a evo vidim tvoja sadrži i alkohol i limunsku kiselinu. :/

    Napominjem, nije mi struka, pa me ispravite ako griješim.


    Sta je tu problematicno???

  25. #225
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Nadjoh za Mustelu (napominjem ne onu za sunce), vec Stelatopiu za atopicnu kozu
    http://www.dermstore.com/product_Ste...Cream_8886.htm


    Ingredients: Aqua (Water), Glycerin, Petrolatum, Hydrogenated Vegetable Oil, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyderide, Sucrose Distearate, Dextrin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Prunus Domestica Seed Extract, Squalane, Sucrose Stearate, Candelilla Cera (Euphorbia Cerifora (Candelilla) Wax), Dimethiconol, Ceramide 3, Phytosphingosine, Ceramide 6 11, Cholesterol, Ceramide 1, Sodium Hydroxymethylglycinate, Xanthan Gum, Citric Acid, Glucose, Sorbitol, Sodium Lauroyl Lactylate, Tromethamine, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Carbomer.


    Sta je tu problematicno???

    Čula sam da osobe sa osjetljivom kožom i djeca trebaju bježati od proizvoda koji sadrže alkohol, mentol i limunsku kiselinu, a evo vidim tvoja sadrži i alkohol i limunsku kiselinu.

    Napominjem, nije mi struka, pa me ispravite ako griješim.


    Ovaj post gore sam krivo quotala...

  26. #226
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj nika612 prvotno napisa
    danas sam se zgrozila kad sam citala nasu pastu za zube, elmex za djecu...sadrzi titan dioksid!

    sto vise cackam, vise mi je koma. jos mi ispadaju kreme sitnica...

    :shock: :shock: :shock:

    A Elmex je kao jedna od boljih...



    Nego, jesu li i kreme dio realnosti koja se svodi na: izmislimo razne proizvode da zaradimo sto vise.
    Ne postoji recimo saznanje da gradjevinski radnici (mislim bas na one koji rade na izgradnji gradjevina, jer mi sada padaju na pamet) koji proborave po cijele dane na suncu (sumnjam da se mazu) umiru najvise od raka koze...
    Oni ne mogu izbjegavati podnevno sunce, ne mogu se drzati hlada kad to zazele i sl.


    Morat cu prestati citati ovaj topik, jer ce ispasti da je sve sto sam do sada kupovala malome, u uvjerenju da je najbolje (ili medju najboljem) zadnje s*anje :/
    A opet ne mogu dopustiti da izgori, ne mozemo il ne zelimo ne izlaziti do 5, no definitivno cu se truditi da ga sto manje mazem.


    Od struke dakako nista, pa i u ovim stvarima covjek treba sam pronaci najbolji odgovor, u omjerima umjerenosti.

  27. #227
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Nadjoh za Mustelu (napominjem ne onu za sunce), vec Stelatopiu za atopicnu kozu
    http://www.dermstore.com/product_Ste...Cream_8886.htm


    Ingredients: Aqua (Water), Glycerin, Petrolatum, Hydrogenated Vegetable Oil, Cyclomethicone, Caprylic/Capric Triglyderide, Sucrose Distearate, Dextrin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil Unsaponifiables, Prunus Domestica Seed Extract, Squalane, Sucrose Stearate, Candelilla Cera (Euphorbia Cerifora (Candelilla) Wax), Dimethiconol, Ceramide 3, Phytosphingosine, Ceramide 6 11, Cholesterol, Ceramide 1, Sodium Hydroxymethylglycinate, Xanthan Gum, Citric Acid, Glucose, Sorbitol, Sodium Lauroyl Lactylate, Tromethamine, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Carbomer.


    Sta je tu problematicno???
    Podebljano

  28. #228
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Mony samo pogledaj kožu tim građevinarima, odokativno ocjeni koliko imaju godina a zatim ih pitaj (mislim da bi dobila "zanimljive" "rezultate").

  29. #229
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Imamo 2 godine i 3 mjeseca prošle godine koristili Mustelu stick SPF 50 za lice , i Mustela 50 za tijelo, a što sada????
    Prošle godine sam se ubila raspitujući se na ovome forumu, evo još imam blok gdje sam sve pisala

    od 0-18 mjeseci najbolje koristiti; Mustela SPF 50 i Microsun SPF 30
    od 6 mjeseci na dalje;Aven SPF 40 naranđasta kutija 150 ml
    Roc SPF 50
    Uriage, Lerbolariom, La Roche-Posay, Neven u mlječnoj masti, Wedina edelweiis, Eucerin u spreju žuta linija, Vichy, Niea,

    Bubchen-NE ima alkohola
    Coperton- NE alergen

    Najviše preporuka je bilo za DR.Hauschka, Muselu i Microsaun-preparati na bazi minerala a ne kemijskih filtera ( i bijela linija od Avena SPF 50)

    I Davor je preporučiokao najmanje opasnu, tj. kao kompromis Baby love mlijeko i krema Sundance od DM-a mislim SPF 10


    i onda neđem OKO TEST
    1. Vichy, Loreal, Lancom, Lancester, Garnier, Eucerin= 0 = najgora ocjena
    2.La Roche Posay, Aven= 1
    3. Cadeavera, Nive Sun= 2 zadovoljavajuće
    4. Lidlovo mlijeko Cien Ladiol, Sun Ozon, Sundance ZF 20= 3
    5. Dr.Hauschka, Lavero, Sante Welda= one pak imaju
    SUMNJIVI WF FILTER

    Ove godine sam mislila nastavit s Mustelom ili Microsun, najbitnije mi je lice jer ju kupam u majci, šeširiću i natkrivenom bazenčiću....šta da uzmem. štaaaa?????

    Hvala!!!!

  30. #230
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Babylove je lani bio OK, ali sada je sasvim drukčijeg sastava. Momentalno je potpuna zbunjola na tržištu, a za nas sam uzeo novu Niveu invisible jer mi izgleda OK.

  31. #231
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Hvala Davore, a može li to koristiti djete od 2 godine?
    Možeš li staviti novi OKO Test za 2009g ako ga nađeš?

  32. #232
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nicht gefunden!

  33. #233

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Sundance od DM-a, onaj plavi s faktorom 40. Nema mirisa, ne ostavlja tragove, nema alergije kod mog atopičara, tak da je provjereno dobar.

  34. #234
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Hermina, hoćeš li s time mazati i bebu?
    Imam curicu od 19mj. s jako reaktivnom kožom. Kao nije atopijski, al stalno je nešto i stalno se češka kad je vuće.
    Da li je ta krema koju preporučaš već i za manje dijete ok?

  35. #235

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Gle, ja sam svoju već mazala s tim kad je bilo onak vruće. Nije imala reakciju na to, već izgleda na vrućinu, tj. malo se osula od znoja, ali čisto one sitne točkice baš karakteristično za znoj i brzo se povuklo.

  36. #236
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    nemojte me, eucerin - 0?

    mony i ja ćemo se kolektivno samoubit

    ispada da je bolje bit neangažirana majka i dijete mazat s afroditom

  37. #237
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa


    Nego, jesu li i kreme dio realnosti koja se svodi na: izmislimo razne proizvode da zaradimo sto vise.
    Ne postoji recimo saznanje da gradjevinski radnici (mislim bas na one koji rade na izgradnji gradjevina, jer mi sada padaju na pamet) koji proborave po cijele dane na suncu (sumnjam da se mazu) umiru najvise od raka koze...
    Oni ne mogu izbjegavati podnevno sunce, ne mogu se drzati hlada kad to zazele i sl.


    .
    moj sogor koji je dosta radio po vani, nije gradevinac, ali nesto slicno, ima alergiju na sunce

    btw, imam i ja

    citala sam da najvise od raka koze oboljevaju ljudi koji puno previse borave na suncu, ili oni koji premalo borave, pa im svako sunce bude sok za kozu

  38. #238
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa
    :

    ispada da je bolje bit neangažirana majka i dijete mazat s afroditom
    pa je. vidis da je to sve isto s.r.a.n.j.e

  39. #239
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Sundance od DM-a, onaj plavi s faktorom 40.
    Hermina išla sam do DM-a al sundance je sav narnčasto pakiranjem, a ona neka kids varijanta je žuta. Koji je to plavi ?????, obični ili neka dječja ili baby vrsta?

  40. #240
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    eto to je jedan od primjera da skupe stvari nisu uvijek i najbolje,Ja svoju L. mažem Sundance mlijeom s faktorom 30 od 10. dana života jr je rođena u 8.mjesecu i nikad nije imala osip ili pocrvenila na suncu.A i cijena je stvarno prihvatljiva!

  41. #241
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Cijena kreme i ne-gorenje ne bi trebali biti jedini kriteriji. Pouzdati se u kremu da ti beba ne izgori na suncu povlači jedno drugo pitanje: što beba uopće traži na direktnom suncu?

  42. #242

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Babylove je lani bio OK, ali sada je sasvim drukčijeg sastava. Momentalno je potpuna zbunjola na tržištu, a za nas sam uzeo novu Niveu invisible jer mi izgleda OK.
    igrom slucaja nasla sam stari i novi babylove tj. proslogodisnje pakovanje jos u roku i ovogodisnje.

    uporedivsi sastav, videla sam da je potpuno isti onaj od ove i prosle godine

  43. #243
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Moguće je da mi je nešto i promaklo, ali sam prilično siguran da lani u BL nisam pronalazio Phenoxyethanol u kremicama do ZF10, a ove godine ga ima. :?

  44. #244

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Mi smo u prvoj turi mora (kraj lipnja) koristili Cadeaveru ZF 30. Skroz nam je bila dobra, ali mi smo na plaži ujutro max. do 11 i onda tek oko 17 h. Ono između je i meni prevruće, a kamoli djeci. Na Caeaveri nisam našla (ili mi je nešto promaklo) spornih sastojaka.
    Do sad smo koristili Mustelu, ali stvarno ove godine nisam vidjela neke razlike između jeftine Cadeavere i Mustele.

  45. #245
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    da,i ja sam razmišljala o cadaevari,isto mi se učinilo da nema niš,a povoljna je.

    mustela ima skoro sve od navedenog (kao i većina krema).
    http://www.articlesbase.com/skin-car...ms-952014.html

  46. #246
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Gdje mogu kupiti Cadeaveru?

  47. #247

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    U Mulleru u CC1. Ne znam da li je ima na Trgu, ali u CC-u ima sa ZF 30 i 50.

  48. #248
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj EvaMONA prvotno napisa
    Sundance od DM-a, onaj plavi s faktorom 40.
    Hermina išla sam do DM-a al sundance je sav narnčasto pakiranjem, a ona neka kids varijanta je žuta. Koji je to plavi ?????, obični ili neka dječja ili baby vrsta?
    ja sam u dm-u vidjela jedino ovaj plavi...valjda je to to :?

  49. #249
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    puntica hvala! Mislim da je taj kod nas u žutom pakiranju , ali još ću jednom bolje pogledati.

  50. #250

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Moguće je da mi je nešto i promaklo, ali sam prilično siguran da lani u BL nisam pronalazio Phenoxyethanol u kremicama do ZF10, a ove godine ga ima. :?
    da li pricas o DM-babylove?

    evo dva pakovanja imam u rukama, tuba 50+ i boca 50 faktor
    niti jedan nema Phenoxyethanol.

    da ne mislis mozda na DM-sundance jer baby love ni nema faktor 10

Stranica 5 od 16 PrviPrvi ... 3456715 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •