Stranica 13 od 16 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 772

Tema: Cime cete ih mazati za sunce ove godine?

  1. #601
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja sam ih prestala mazati s bilo čim kad sam skužila da su dobrano potamnili nakon mazanja s 30. Ionako smo na plaži do 9 i od 18. A beba je stalno u kladu, ako je usput dotakne sunce ne dramim.

  2. #602
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    klinca alergičara Avene 50, druge klince s Dm nekom linijom

  3. #603
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Iris prvotno napisa Vidi poruku
    dobila sam one bonove iz dm-a s popustom na Becutan ZF30 i Olival ZF50,ima tko šta za reći?valja li to išta?mislim,Olival su kao neki prirodnjaci,a piše da je to kombinacija mineralne i kemijske zaštite i još je netko spomenuo da sve iznad 30 nije sigurno prirodno
    ...
    ili kak Davor veli,obzirom da nije jestivo da ni ne uzimam ??!!
    Olival koji sam ja (greskom) kupila (faktor 20) ima parabene... jesam psovala kad sam vidjela, mislila sam (naivno do bola) da se to vise jednostavno ne stavlja (ha-ha).
    O ostalom ne znam nista

    Ja sam inace bjeloputa, a i starija je - sebe i stariju sam u pocetku mazala nekom DM Dermo /MED linijom faktor 30 (mineralna zastita) i uspjele smo i uz to malo pocrniti, sad prelazimo na faktor 20 (cim nadjem neki bez parabena a da je mineralna zastita) jer volim da imamo bar malo boje nakon mora. Mi smo na plazi od 9 do 11, popodne od 16:30-19, i nismo izgorile iako je bila bas prziona. Ali veci dio vremena smo ionako u moru (kad je 29!). Bebac se nenamazan kupao pretezno u sjeni (bilo da mi radimo sjenu tijelom ili u sjeni od drveta) i nije se nikada ni zarumenio (on bude do 10 i nakon 17), a dobio je malo bojice po rukama i na obrazima (bas mi je sladak takav). Ali on mi se cini tamnoputiji od nas dvije, ima tamnu kosu i tamne oci od rodjenja... Mislim da je dobro da se stvori bar malo melanina, ipak je to prirodno, biti izlozen suncu, a ne mjesecima se skrivati od sunca. Samo sto ne mozemo izvesti da smo na otvorenom cijele dane od pocetka proljeca pa da postupno tamnimo kako sunce jaca jer smo pretezno svi u zatvorenom do ljeta.

  4. #604

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ih prestala mazati s bilo čim kad sam skužila da su dobrano potamnili nakon mazanja s 30. Ionako smo na plaži do 9 i od 18. A beba je stalno u kladu, ako je usput dotakne sunce ne dramim.
    Ja isto tako,nisam je niti jednom namazala u ove cetri godine,a na plazi smo skoro pa svaki dan. Izbjegavamo bas jako sunce i to je to.. Dosad nismo gorile..

  5. #605
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Molim iskustva sa vichy ili mustelinom kremom...

  6. #606
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim iskustva sa vichy ili mustelinom kremom...
    Maloga sam prošle godine mazala mustelinom kremicom za sunce: ok je iako se teško razmazuje pa mu katkad išlo na živce to moje mazanje. Ove godine nisam koristila tu kremicu (iako je još ima dosta) jer ne bvolim da mi toliko stoji otvorena.. :/

  7. #607
    Iris avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ZG Suburbia
    Postovi
    464

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Olival koji sam ja (greskom) kupila (faktor 20) ima parabene... jesam psovala kad sam vidjela, mislila sam (naivno do bola) da se to vise jednostavno ne stavlja (ha-ha).
    O ostalom ne znam nista

    Ja sam inace bjeloputa, a i starija je - sebe i stariju sam u pocetku mazala nekom DM Dermo /MED linijom faktor 30 (mineralna zastita) i uspjele smo i uz to malo pocrniti, sad prelazimo na faktor 20 (cim nadjem neki bez parabena a da je mineralna zastita) jer volim da imamo bar malo boje nakon mora. Mi smo na plazi od 9 do 11, popodne od 16:30-19, i nismo izgorile iako je bila bas prziona. Ali veci dio vremena smo ionako u moru (kad je 29!). Bebac se nenamazan kupao pretezno u sjeni (bilo da mi radimo sjenu tijelom ili u sjeni od drveta) i nije se nikada ni zarumenio (on bude do 10 i nakon 17), a dobio je malo bojice po rukama i na obrazima (bas mi je sladak takav). Ali on mi se cini tamnoputiji od nas dvije, ima tamnu kosu i tamne oci od rodjenja... Mislim da je dobro da se stvori bar malo melanina, ipak je to prirodno, biti izlozen suncu, a ne mjesecima se skrivati od sunca. Samo sto ne mozemo izvesti da smo na otvorenom cijele dane od pocetka proljeca pa da postupno tamnimo kako sunce jaca jer smo pretezno svi u zatvorenom do ljeta.
    hvala ti na info.dakle,Olival otpada.
    i ja sam jako svijetle puti,pa svejedno se isto ne mažem puno nit visokim faktorima,jednostavno izbjegavam pržionu,tako mislim i malenom sad kad odemo na more. slažem se i ja da je bolje da ulove malo sunca,samo se nadam da ne dobije kakvu alergiju na njega.on isto ima "bauštelske" obrise od odjeće,jer ga dosad nisam uopće mazala,a na moru budem samo ako ćemo biti dulje ili sl.samo još nisam smislila s čim

  8. #608
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Za one koji kupuju: sutra Kozmo ima 30% popusta na sve proizvode za suncanje....
    (zaletit cu se po novu zalihu Nivea Sun Invisible Protection faktora 30).

  9. #609

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    10

    Početno

    50+ i ja....Dete stavim gol bez kostime i dr. Mazam i u dupetu..i pišulincu....Nismo nikada imali nijednog problema

  10. #610
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Mi smo na kraju odustali od mazanja. Ionako idemo samo do 10 i od 18. Dobio je lijepo boje. Istina da smo vec mjesec i po dana na moru i nije izgorio. Ako bi eventualno ostali mrvu duze od 10, onda sam ga mazala sa Alverde mineralnom kremom koja nikako da se ispere. Kupila sam i sebi jednu, kad i nakon kupanja u moru i tusiranja je jos ima na kozi.

  11. #611

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    ni mi se više ne mažemo. nitko nije izgorio. beba je uglavnom u hladu.

  12. #612
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mi se već dva ljeta ne mažemo jer i u " boljim" opcijama ima titanium d. koji mi je neprihvatljiv
    i uopće ne želim da su mi djeca s njime u doticaju. Pazimo na vrijeme kada idemo na kupanje:
    tijekom srpnja iza 5ipo, a kako dan "pada" onda pomičemo pomalo vrijeme unatrag.
    Doista mislim da su kreme za sunčanje jako štetne i protivim im se svim srcem.
    Evo i zanimljiv članak o ovoj temi:

    http://www.svjetlost-online.com/kresimir-misak/?p=391

    I citat iz teksta:

    "Kemikalije u sredstvima za sunčanje osim što ne pružaju djelotvornu zaštitu od svih sunčevih zraka ujedno djeluju toksično na ljude ali i živa bića u morima i rijekama, a najbolje što možemo učiniti je da odbacimo sredstva za sunčanje i prihvatimo prehranu bogatu antioksidansima." Dr. Elizabeth Plouder, Sunscreens – Biohazard: Treat as Hazardous Waste
    Posljednje uređivanje od Indi : 30.08.2012. at 23:56

  13. #613
    Razo.75 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    USK
    Postovi
    17

    Početno

    Faktor 50, mazem svukud, dijete skinem do gola i bez problema, ove i prosle godine.
    Mada ni ja nisam za ove kremice ali mi za dijete bas bilo strah, posto nije htio hladovinu vec more, more, samo more i silom prilika sam ga morala mazati.
    Iducu godinu cemo se potruditi da potamnimo prije mora (ako uspijemo) pa da nam kremice ne trebaju

  14. #614
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    i što je novo ove sezone?
    koja krema je pogodna za novorođenčad i dijete od 2,5 godine ili tražim previše?

  15. #615
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Neka s mineralnom zastitom. Nikako kemijskom. I ja sam u potrazi i vjerojatno cu nekaj iz bio bio ducana...

  16. #616
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Faktor 50, jučer kupila Aven. Mažem i sebe i curku.
    Ipak vjerujem medicini, a ne Krešimiru Mišaku, lol.

  17. #617
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Daylong Baby, spf 30, bez kemijskih filtera.

  18. #618
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam uzela alverde u dm-u, faktor 30, nek se nade, ali uglavnom ne mazem jer pazim kad idemo na sunce

  19. #619

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Kupila Eucerin 25, mineralni, jer nisam nasla Daylong Baby. U svakom slucaju, trosit cemo mineralnu zastitu za obje cure.

  20. #620

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Koliko dugo drže kreme za sunčanje? Znam da npr Daylong naglašava kako njihova zaštita traje cijeli dan. Ima li smisla namazati dijete u 6 ujutro kad ide na dežurstvo pa će to držati sljedećih 5 sati (a nije Daylong krema) ili bi to trebalo tik pred izlazak na sunce?
    Posljednje uređivanje od Mrvna : 30.04.2013. at 16:23

  21. #621
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Gdje ima daylong baby?

  22. #622
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Mažem sve manje a sve više im stavljam odjeću koja štiti od sunca spf 50 šeširić maju čak i hlače. U toj odjeći bude do 7-8 stupnjeva niža temperatura

  23. #623
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ima daylong baby?
    Mi kupimo u ljekarni

  24. #624
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Tiziana, znaš li možda ima li u Hrvatskoj za kupiti odjeće s UV zaštitom?

    Za šeširiće znam i imamo takav ali nam je premali tako da moramo

    kupiti veći (Mama voli Gabi ih proizvodi).

  25. #625
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Teice ja sam dosta toga kupila od sole mio-mama voli gabi. U Rijeci u Frodo ducanu. Imaju hlace duge,maje duge i kratke, i to sve i curice i decki modeli. I one obicne bijele maje dugi rukav, te su mi najbolje - prodaje ih sport way a u Rijeci i neke apoteke. Te maje ima za decu i odrasle, to je ona marka sto dm zna imati kape od njih s uv zastitom

  26. #626

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    A sto nije ta odjeca s UV zastitom isto puna kemikalija? Nedavno sam to procitala. Pojma nemam gdje, mozda i ovdje? Inace, lako za plazu, ne idemo ni mi od 10-16, ali sunce je jako vec sad, po gradu, a ne mogu uvijek biti doma u to doba. A starija izlazi i s vrticem, nekako ju moram zastititi... Uopce nisam pametna sto radit.

  27. #627
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Hvala

    Ako sam dobro shvatila, ti si kupila odjeću od: Mama voli Gabi i od firme čije kape s UV zaštitom zna imati DM?

    Jel tako?

    Možeš li, molim te, pogledati na odjeći koja je to firma?

    Mi smo u Zagrebu i od Mama voli Gabi sam vidjela samo šeširiće pa samo to i imamo.

    Znam da sam skroz off topic, ali ako tih majica ima i za odrasle, mojoj mami bi to bilo

    važno (ima ozbiljnu dijagnozu vezano za kožu...)

    Unaprijed hvala !

  28. #628
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Da, dobro si shvatila. Evo pogledala sam na svojoj majici i majicama od djece, etikete ja odrezem da ne grebu ali iza na vratu je utisnuto ovako:carewear uv protection upf 50+ www.lacuna.hr/carewear imam ih za dijete 4 komada i s tim ga šaljem u more tako da ih često mijenjam i perem stalno ljeti i stvarno su izdržljive. Muž po ljeti često mora biti na suncu cijeli dan, ima njihovu kapu s pokrivalom za vrat + nekoliko tih majica dugih rukava i nikad ali bas nikad nije izgorio (smijeha, izgori naprijed na grkljanu jer je to jedini nezasticeni dio). Koštaju u rasponu od 100 do 150 kuna cca, ovisi uzimaš li običnu ili polo majicu.

  29. #629
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Teice jos sam se sjetila da intersport drži također odjeću s uv zaštitom majice, hlače iz uvoza od neke marke koja radi odjeću i obuću za planinarenje - Mc Kinley. I od njih imam neke uv majice. Imaju faktore 30, 40, 50, budu i kratkih i dugih rukava (ovim kratkima bas i ne vidim smisla ako su s uv zastitom). A ovi iz lacune imaju samo faktor 50 i to je hrvatski proizvod

  30. #630
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    MM ima te McKinley, ali ne znam rade li one išta.

  31. #631
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Nisu sve Mc Kinley s uv zaštitom vec samo one kojima je otisnut upf faktor na unutrasnjosti i na etiketi odnosno deklaraciji. Dobar dio te linije nije anti uv vec samo s nekim dry efektom ne znojenja prozracnosti i nekim takvim slicnim ucincima

  32. #632
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Znam, ima tu na kojoj piše da ima UV zaštitu. Samo kažem da ne znam djeluje li. Kako da to znam? Nije izgorio, ako je to pokazatelj.

  33. #633
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Ah to, nisam te odmah shvatila. Pa recimo po ljeti na poslu vani pod suncem cijeli dan mm izgori u obicnoj maji, u ovim uv nikada. A na opip pod ruku su mi najbolje ove lacunine polo sto su hrvatski proizvod

  34. #634
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ima daylong baby?
    ima je u dm-u na savici i u antunovicu u spanskom, ako imate bodove mozete iskoristit 25%..

    ja sam ove godine uzela uriage, sa mineralnim filterom
    sebi daylong, bio 30% snizen zbog isteka roka
    a mazemo se zbilja minimalno.. liti se ako baš prži, točamo u majicama i šeširima.. a i onda do prvog broda, tražimo hlad.
    Ja neznam jesam li ja ostarila il šta, al dok sam dite bila cili smo dan bili u kupačem na suncu, ništa mi nije smetalo..a sad ne podnosim nikako, imam filing doslovno da mi koža cvrči. Najrađe bi uzela suncobran i hodala okolo tražeći najbliži hlad
    Baš grozno, nemogu živit bez sunca, a kad napokon dođe proliće, ja u hladu

  35. #635
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Tiziana, puno hvala !

  36. #636
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Citiraj Charlie prvotno napisa Vidi poruku
    A sto nije ta odjeca s UV zastitom isto puna kemikalija? Nedavno sam to procitala. Pojma nemam gdje, mozda i ovdje? Inace, lako za plazu, ne idemo ni mi od 10-16, ali sunce je jako vec sad, po gradu, a ne mogu uvijek biti doma u to doba. A starija izlazi i s vrticem, nekako ju moram zastititi... Uopce nisam pametna sto radit.
    Tek sad vidim tvoj post. Imas dvije vrste, jedna je umocena u neku kemikaliju i takve uprincipu svako pranje smanjuje zaštitu. Prodavao ih je lani Prenatal za djecu. Druga vrsta je ovo gdje je uv zastita bas utkana u odjecu i pranjem se ne smanjuje. Mislim da su vlakna celuloze. Negdje sam citala da je u Australiji pod normalno takva odjeca tamo je zracenje strasno jako. Ja imam ove utkane, bas zato sto mi mladunci imaju osjetljivu kozu pa se od svih tih krema izgrebu vise manje ko ludi. Jer su guste, sto veci faktor gusca je, ne dozvoljavaju kozi da dise, znoje se ko ludi itd.

    Moim Teice nema na cemu

  37. #637
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Ima li netko kakav recept,kako smućkati nešto prirodno za dijete?Koža mu lako i brzo potamni,a ja ove godine nikako ne bi koristila kemiju. Ima 5 godina.

  38. #638

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    mi smo se godinama mazali samo sa uljem čileanskog lješnjaka ili maline, koje imaju
    najjači zaštitni faktor,
    od potresa u čileu više ih nema za kupiti, ne znam hoće li ove godine dobiti,
    uglavnom mi ih ne možemo prežaliti
    http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...a_od_sunca.htm

  39. #639
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ulje cileanskog ljesnjaka I cileanske maline. Proguglaj malo. Ja sam prime dvije godine kupila mjesavinu tih ulja I bila sam prezadovoljna. Prosle godinine nisam pronasla, a ove godine me cijena sokirala. Sad sam u potrazi za necim jeftinijim

  40. #640

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    kosjenka pisale u isto vrijeme,
    gdje ih ima, kolika je cijena?

  41. #641
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    u ljekarni sam pitala, imaju čini mi se keming, košta nešto više od 200,00kn

  42. #642
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja cu ove godine opet kupiti becutan 30, meni je super!

  43. #643

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko dugo drže kreme za sunčanje? Znam da npr Daylong naglašava kako njihova zaštita traje cijeli dan. Ima li smisla namazati dijete u 6 ujutro kad ide na dežurstvo pa će to držati sljedećih 5 sati (a nije Daylong krema) ili bi to trebalo tik pred izlazak na sunce?
    Nikakva zaštita ne drži cijeli dan. Zaštita se skida znojenjem, trljanjem odjeće o kožu, a naravno i kupanjem te brisanjem ručnikom kad smo na moru. Neodgovorno je tvrditi da traje cijeli dan. Ali, bolje je namazati dijete i u 6 ujutro, nego da riskiraš da ga se nikako ne namaže, ako računaš na to da će ga netko u vrtiću namazati.

  44. #644

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj spring prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko kakav recept,kako smućkati nešto prirodno za dijete?Koža mu lako i brzo potamni,a ja ove godine nikako ne bi koristila kemiju. Ima 5 godina.
    Ja osobno se bih složila s nekorištenjem ''kemije''. To što dijete brzo potamni ne znači da ga ne treba štititi od sunca. Doma smućkane prirodne stvari mogu imati samo puno niže zaštitne faktore od proizvoda iz ponude u ljekarni.

  45. #645
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Reče mi jedna gospođa, slovenka, koja se bavi alternativnom medicinom, vježba sa starcima i tako, da je za zaštitu od sunca dobro koristiti orahovo ulje, jer ono ima uv zaštitu i prirodno hladi kožu. Da ima kupiti u mulleru bočica, bio uzgoj, za nekih 30-tak kuna.
    Također znam za ulje čileanske maline, no zaista je preskupo!

  46. #646
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Jel ima tko iskustva sa Badger zaštitnim kremama za bebe?

    Dobila sam info da su top u preparatima za zaštitu od sunca za djecu, netoksične, prirodne...?

    http://www.badgerbalm.com/p-468-spf-...een-cream.aspx
    http://www.badgerbalm.com/p-468-spf-...een-cream.aspx

  47. #647
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Reče mi jedna gospođa, slovenka, koja se bavi alternativnom medicinom, vježba sa starcima i tako, da je za zaštitu od sunca dobro koristiti orahovo ulje, jer ono ima uv zaštitu i prirodno hladi kožu. Da ima kupiti u mulleru bočica, bio uzgoj, za nekih 30-tak kuna.
    Također znam za ulje čileanske maline, no zaista je preskupo!
    Mislim da sva ta ulja i maslaci imaju spf 2-max 6, a to je puuuno premalo za djecu.
    Ja sam koristila mix orahovog ulja, kokosovog maslaca, maslinovog i još ??? za sebe, za max 1,5 h na plaži, a lako i bezbolno tamnim. Za bebu se ne bih usudila

  48. #648
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo se godinama mazali samo sa uljem čileanskog lješnjaka ili maline, koje imaju
    najjači zaštitni faktor,
    od potresa u čileu više ih nema za kupiti, ne znam hoće li ove godine dobiti,
    uglavnom mi ih ne možemo prežaliti
    http://www.aromaterra.hr/aromaterapi...a_od_sunca.htm
    Jesi li koristila mješavinu tih ulja ili samo jedno?
    Koliko su ti djeca imala godina i kako su reagirala na ovakvu zaštitu?

  49. #649
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    ja sam koristila mješavinu ulja za djecu od 6 i 4, tamnoputi i nismo na najjačem suncu visili.

  50. #650

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ulje maline ima zaštitni faktor 25, lješnjak nešto manji,
    koristila sam mješavinu pomješanu sa jojobom,
    nakon navršene prve godine,

    naravno napominjem da nismo na najjačem suncu,
    ne bi bili ni sa kemijskim faktorom 50,

    nikad nitko nije pocrvenio,
    nismo ni tamnoputi ni blijedi, onak prosječni,

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •