Stranica 2 od 16 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 772

Tema: Cime cete ih mazati za sunce ove godine?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Posto je Viktor dosta tamnoput, koristimo SPF 25....
    Taj 50 bi trebao meni.

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Babylove je iz DM-a ili?

  3. #53
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Babylove je iz DM-a ili?
    Da.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    imam jedno pitanjce vezano za ovu temu pa da ne otvaram novi topic, pitam tu:
    da li je nečije dijete imalo osip od mlijeka za suncanje Copertone (mislim da je faktor 30 ili 40, za djecu, na štrcaljku)?
    Naime, M. se osuo po ledima, ramenima i po trbuhu (sad mu je vec proslo kako smo se vratili u Zg), upravo tamo gdje sam ga najvise mazala sad kad smo bili na moru pa ne znam da li je to od znoja, Copertonea ili nečeg trećeg?
    s druge strane, mazala sam ga i po licu (imali smo samo to jedno mlijeko) i tamo mu nema osipa.
    Prosle dvije godine kad je imao 6 mj, odnosno 18 mj sam ga mazala sa Baby love iz DM-a i nikad nikakve osipe nije imao niti se ikad zacrvenio. Ove godine odlucili malo eksperimentirat i - eto...Stvarno ne znam je li od toga pa me zanima da li se jos nekome dogodila takva reakcija.

  5. #55
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja sam super zadovoljna sa eucerinom faktor 40 u spreju za djecu
    puno smo na suncu i nije nikad izgorio, super brzo se razmaze, vodootporan je itd.
    jedino malo puno kosta cca. 130 kn, al je pakiranje od 200 ml

  6. #56
    Brundo

    Početno

    Spirig je zakon! Ja sam svog Brunu (1,5g) mazala ovo ljeto prvi puta i imam samo riječi pohvale. Ima zaštitni faktor 50, lako se razmazuje, na bazi minerala, ne ostavlja fleke odlično štiti, preporuča se kod djece i odraslih sklonih alergijama...i nije ni skupa...cca 100 kn 200ml....čini mi se...

  7. #57

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    ja sam super zadovoljna sa eucerinom faktor 40 u spreju za djecu
    ja sam zadovoljna zaštitom koju pruža, ali već sam luda od flekova koje ostavlja na garderobi !!!

    sve majičice su mu žute od kreme i jako teško (ili nikako) se pere...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Nivea baby

  9. #59
    thora avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb-dugo selo
    Postovi
    245

    Početno

    Uriage,i Daylong

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Nivea, faktor 25, a izbjegavamo sunce između 11-17

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Coppertone baby sf 50

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Kupila sam pred tjedan dana dm-ov za djecu, u spreju, faktor 50. Odličan je, Lovro nije ni malo pocrvenio. I jako je malo potamnio. No bitno mi je da koristi, lako se razmaže i ne ostaju fleke. A košta nekih 40-tak kuna

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    prije mustelu, 30... tesko se razmazivala ali znala sam ga i ostaviti malo bjelkastog - nek jos bolje stiti...

    ne mogoh je naci ovdje ove godine, uzela niveu 30, protiv uva i uvb, mineralna zastita, bez parfema...

    imam jedno pitanjce vezano za ovu temu pa da ne otvaram novi topic, pitam tu:
    da li je nečije dijete imalo osip od mlijeka za suncanje Copertone (mislim da je faktor 30 ili 40, za djecu, na štrcaljku)?
    Naime, M. se osuo po ledima, ramenima i po trbuhu (sad mu je vec proslo kako smo se vratili u Zg), upravo tamo gdje sam ga najvise mazala sad kad smo bili na moru pa ne znam da li je to od znoja, Copertonea ili nečeg trećeg?
    nismo koristili coppertone ali blagi osip po ledima (oko ovratnika majice i kod struka gdje je guma/remen od hlacica) mu se javio prosle godine i sveki kaze da je to vrucinski osip, od znoja...
    brzo je prosao...
    sto sira i leprsavija odjeca bi pomogla da prodje... cesca promjena odjece isto...
    nemoj direktno ta podrucja prati sapunom da se jos vise ne iziritira...
    taj osip obicno i ne svrbi...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    to je i meni prvo palo napamet (da je osip od vrućine). Međutim, on je bio tih para dana na moru osut po cijeloj površini leđa i trbuha a ne samo na pregibima odjeće (zapravo je u pravilu trčkarao bez ičeg, samo u gačicama ili boksama). Zato mi je palo napamet da je možda od Copertonnea.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ne znam... moguce da je i od kreme - ali mislim si, bas kao sto si napisala - da bi onda i lice reagiralo... :/
    mozda ga je i sol, pijesak, sunce malo dodatno iziritirala pa se prosirilo...

    nemam, na zlost nis pametnijeg za reci nego sto i sama mozes zakljuciti - promjeni kremu za svaki slucaj

  16. #66
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Nakon iscitavanja, mi cemo ove godine biti na Vichyju u sprayu - jako se lagano razmazuje, 50 je faktor i zasad smo zadovoljni.

  17. #67
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa
    imam jedno pitanjce vezano za ovu temu pa da ne otvaram novi topic, pitam tu:
    da li je nečije dijete imalo osip od mlijeka za suncanje Copertone (mislim da je faktor 30 ili 40, za djecu, na štrcaljku)?
    Naime, M. se osuo po ledima, ramenima i po trbuhu (sad mu je vec proslo kako smo se vratili u Zg), upravo tamo gdje sam ga najvise mazala sad kad smo bili na moru pa ne znam da li je to od znoja, Copertonea ili nečeg trećeg? Stvarno ne znam je li od toga pa me zanima
    da li se jos nekome dogodila takva reakcija.
    Jednom davno, bila sam kod alergologa, radi nekih drugih svojih alergija. Izmedju ostalog, dao mi je savjete sta trebam izbjegavati. Izricito je naveo Copertone, kao jaki alergen i kao najlosiji preparat za suncanje. Ja ga nisam nikad ni prije ni poslije koristila, ali sam zapamtila ovu preporuku. Mozda stvarno ima nesto u tome.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    definitivno mijenjam hvala, cure!

  19. #69
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Nama se super pokazao dr. Hauscha faktor 22 s mineralnom zaštitom (cca 106 kn) - ne treba stalno mazuckati jer se ne ispire bez sapuna, a kad namažeš vidiš kako ti doslovce ostane crta poslije sunčanja između namazanog i nenamazanog - ja slučajno potegla sebi preko ruke ostatak kad sam mazala patrika i navečer sam izgledala ko da sam se sunčala u majici kratkih rukava

  20. #70
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    mislim da sam čitala da se ne smiju koristiti prošlogodišnji proizvodi , baš sam pregledavala i piše na Vichy kremi da je upotreba godinu dana nakon otvaranja.

    Sjetila sam se gdje sam čitala , časopis od Oktal pharme
    Ja mislim da je to čisti marketinški trik i pare - izvlakuša.
    Imam mlijeko za sunčanje staro valjda 5 godina i još ga koristim.

    I Orku uvijek mažem prošlogodišnjim i još se nije maknula od boje plemenitih sireva :/
    Sad sam joj kupila Babylove, 25, i sretna sam što i Zorana to ima jer znam da ona pazi na sastav. :D

    Ne kupujem faktor 50 jer se ne želim opustiti i zaboraviti na sljedeću turu mazanja.

    i, da... je li ovo što piše da odmah djeluje i da se ne mora čekati pola sata - stvarno tako?

    Mony, jesi probala liznuti Vichy?
    Katastrofa: gorko ko otrov!
    (osim toga, u (kršitelj koda)ovoj je korporaciji)

  21. #71
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Ne kupujem faktor 50 jer se ne želim opustiti i zaboraviti na sljedeću turu mazanja.
    Meni je vec uslo u naviku: izlazenje iz mora - brisanje rucnikom - mijenjanje kupacih - nanosenje novog sloja kreme.


    i, da... je li ovo što piše da odmah djeluje i da se ne mora čekati pola sata - stvarno tako
    ?

    To i mene zanima.
    Mi se prvi put namazemo prije kretanja na plazu + tu uracunaj jos nekih 10-ak minuta dok namazem sebe, pregledamo da li nam je sve u torbi i jos nekih dvije do pet minuta do dolaska na plazu, znaci kad stignemo na plazu faktor na sebi imamo max. 15 minuta.

  22. #72
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Ja sam neki dan bila u Mulleru i pošto mi je ionako bila namjera kupit neko mlijeko za sunčanje za Dinu pogledala sam šta se nudi... uglavnom, odabrala sam mlijeko za sunčanje Bubchen s faktorom 50 ali nažalost nisam dobro proučila sastav, tek kad sam doma došla skužila sam da u mlijeku ima alkohola :? i sad ne znam jel uputno to mazati na nju (ima 14 mj.)
    Do sada smo mazali Spirigov MicroBan za proljetno-ljetne šetnje i već nam je pri kraju, a ovo sam uzela za more.
    Kaj sad, da kupujem nešto novo ili nije bed taj alkohol (u nekim kremicama za guzu ima alkohola npr. Baby zaštitna krema od Biofarma pa nismo imali nikakvih problema)?
    Kad sam malo tog mlijeka namazala sebi na ruke osjetila sam da hladi par sekundi nakon nanošenja.

    Što vi mislite?

  23. #73
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Sad sam joj kupila Babylove, 25, i sretna sam što i Zorana to ima jer znam da ona pazi na sastav. :D
    Mi smo probali s Babylove (jer sam inace jako zadovoljna s nekim od proizvoda te marke, mislim i na sastav i ucinak), al je L. dobio osip prosle godine :?
    No, on ima dosta osjetljivu kozu...

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Mony, jesi probala liznuti Vichy?
    Katastrofa: gorko ko otrov!
    (osim toga, u (kršitelj koda)ovoj je korporaciji)
    Nisam ga liznula, al mirise jako fino - podsjeca na plazu

    A i bolje da je gorak, jer L. (kolko ga mackamo) obozava liznut Mustelu (ovu obicnu, ne za suncanje), pa ce ga ovo malo strecnut, ako ce pokusavat liznut

    Ah, sta jos nece biti u (kršitelj koda)ovoj korporaciji - sad mi kazes...

  24. #74
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Mi koristimo Vichy u spreju, mislim da je 50 zaštitni faktor, zadovoljni smo.
    Osim toga i Babylove u spreju za juniora.

    Ovo sa prošlogodišnjim sredstvima meni prijateljica farmaceut objašnjava tako što se nakon otvaranja sredstva postepeno gubi zaštitni faktor. Sredstvo je i dalje o.k. ali ne štiti isto kao i prethodne godine. Otvoreno sredstvo bi trebalo do sljedećeg ljeta čuvati u frižideru, mi to i radimo.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Je li netko kupio u Turbo limaču onaj sa slićicom Winnie The Pooha,mislim da se zove Sun Pals ima faktor 45,35....
    Baš me zanima da li valjaju?

  26. #76
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Mi smo ovog leta koristiuli Nivea baby, faktor 30 čini mi se. I izbegavali sunce između 11 i 16:30. I niko nije izgoreo. Čak ni tata koji se šlepao uz sinove jer ja koristim samo ulja zato što imam extremno suvu kožu pa me kreme urnišu ( i ne gorim pa koristim mnooogo niže sp-faktore i vraćam se kući sa predivnom bronzanom bojom za razliku od ostatka familije )

  27. #77
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    mi koristimo neven u mliječnoj masti i to svaki dan (namažem ga kad krene u vrtić, jer su jaaako puno vani-imaju vodene dane ) i opewt poslijepodne kad krenemo vani

  28. #78
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    neven u mliječnoj masti

    To sama radis, il kupis u nekom biljnom ducanu?

    Koji je to faktor?

  29. #79
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    to je ovakva mast
    http://i3.ebayimg.com/01/i/07/bb/fb/36_1.JPG

    kupujem je u apoteci.Košta oko 4 eura.


    Predstavlja prirodni sunbloker i savršeno se upija u kožu stavrajući zaštitni film.
    Prošle godine je bila preporučena u savjetu pedijatara i to da se koristi cijelu godinu, ali ne svaki dan(ljeti i izmi češće).

    A za zaštitini faktor, ne znam

  30. #80
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Zanimljivo!

    Iako pretpostavljam da nikad niste na onom najjacem suncu, al moram pitat: Nikad ne izgori?

  31. #81
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Nikad ne izgori?
    Ne!(moram samo reći da je on po prirodi tamnoput, pa je možda i to razlog :/ )

  32. #82
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    mi koristimo Avene za djecu zaštitni faktor 40 (ima i kemijsku ne samo mineralnu zaštitu) od avena mineralnu zaštitu ima bijela krema faktor 50, ali to je ona famozna koja se ne razmazuje i ostavlja tragove, ali zato i nema alergijskih reakcija.
    osim toga mislim da krema ima svoj vijek trajanja kao i hrana i da možda neće ništa biti ako koristimo prošlogodišnju kremu, ali dalje od toga ne bih išla. iako ako se mažemo stalno krema se potroši tik tak tako da nama nikad ništa ne ostane do slijedeće godine. sad kad ih je dvoje i dvije kreme su nam premalo.
    eh da, da ne zaboravim više ne bi trebalo biti krema koje imaju faktor preko 50 jer su prošle godine svi proizvođači zbog standarda sve takve trebali preimenovati u 50+, što znači da ako nađete takvu kremu u ljekarni ili trgovini vrlo vjerojatno se radi o staroj zalihi..

  33. #83
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    upala ja u dm i kupila ono sundance (dm-ova marka, ukoliko se ne varam) mlijeko za klince (valjd je mlijeko, ne razlikujem ja to baš ) faktor 40. i evo, od utorka smo na moru i nije izgorila... ujutro smo na plaži od 9 do 11, popodne od 17 do 19.30 i sam je malo preplanula. tak da sam zadovoljna. lice joj mažem daylongom faktor 50.
    tak da eto, nit sam ja bankrotirala nit je ona izgorila
    (ja jesam izgorila, al sam lijena mazat se...)

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    243

    Početno

    Mi koristimo Coppertone baby, kao što sam već pisala, i nikad nismo imali osip ili sl., prošlogodišnji je. Međutim sam nakon nekih tema sa foruma Kozmetika pogledala sastav i vidjela da imaju bar tri, ako ne i više, sastojaka koje bismo trebali izbjegavati. :? Ne znam za druge baby sunblockere.
    Misliš - za bebe koriste što prirodnije sastojke- kad ono klin. :/

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    I ja potpisujem za Sundance, ali mi smo koristili faktor 50. Mazali se svi četvero. Klinci ostali ful bijeli, što mi je i bio cilj, a ja sam se malo osunčala zadnja 2 dana čisto da izgubim onaj mliječni štih svoga tena. MM se nije namazao prvi dan i izgorio i ogulio se u rekordnom roku. Ja sam prezadovoljna kremom.

  36. #86
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    uglavnom, odabrala sam mlijeko za sunčanje Bubchen s faktorom 50 ali nažalost nisam dobro proučila sastav, tek kad sam doma došla skužila sam da u mlijeku ima alkohola i sad ne znam jel uputno to mazati na nju (ima 14 mj.)
    Do sada smo mazali Spirigov MicroBan za proljetno-ljetne šetnje i već nam je pri kraju, a ovo sam uzela za more.
    Kaj sad, da kupujem nešto novo ili nije bed taj alkohol (u nekim kremicama za guzu ima alkohola npr. Baby zaštitna krema od Biofarma pa nismo imali nikakvih problema)?
    Kad sam malo tog mlijeka namazala sebi na ruke osjetila sam da hladi par sekundi nakon nanošenja.

    Što vi mislite?
    Podižem.

    I još jedno pitanje, treba li bebachima mazati neko mlijeko ili losion ili kremu za poslije sunčanja?
    (vidjela sam da ima nekih za kupiti, pr. Venta Sun Baby)

  37. #87
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    mislim da je ovo ponovo aktualno, pa cime cete mazati, pogotovo ove mladje?

  38. #88
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Jel koristite za djecu kreme koje sadrže samo mineralnu zaštitu? Ja sam prošle godine Patrika mazala sa isključivo mineralnom kremom, a sada je godinu i pol i nekako mi je još premal za te sve kemije.

  39. #89
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mi smo prosle godine, nakon Mustele, ipak presli na Vichy (u sprayu) i bila sam i s njim jednako zadovoljna ko s Mustelom.
    Mislim da cemo i ove godine isto.
    Za svakodnevnu igru u parkicu u torbici uvijek imam ona mala pakiranja DM-ovih kremica za suncanje koje su isto OK.

  40. #90
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    evo ovo i mene zanima. dosad sam ih stalno mazala niveinim u spreju za djecu(mislim da je bio 30 faktor ). za curicu mi to nije problem ali neznan cime bi njega mazala ovo ljeto. on ima jako osjetljivu i suhu kozu lica. prijedlog?

  41. #91
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    microsun baby spf 30
    mineralni filteri
    dobra za atopičare

  42. #92
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Avene fakotr 40....

  43. #93
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Vichy faktor 50,od prve god.ga koristimo pa ćemo i sada.kupila sam i u dm njihov faktor 50 ali mi ima ružan miris.

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Weledina Edelweiss krema za suncanje i njihov aftersun a izbjegavamo sunce kad je najjace ...

  45. #95

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Microsun Baby
    A. još nema godinu dana pa fizički filtri

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Kupili Chicco kremu i na bočici piše: contains oxybenzone. Ukucam u google i nađem ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Oxybenzone
    Sad sam kupila Eucerin za decu spf 40, lepo se razmazuje a fleka još nema.

  47. #97
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    mi imao vichy od prošle godine još a sad smo kupili od la roche-posay i oba imaju zf 50

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    237

    Početno

    Kako imamo atopijski dermatitis,i alergiju na sunce,prošle godine na preporuku dr.kupili od EUCERINA žuta linija za djecu,oduševljena sam.Nikakvih pojava na koži,ma super mi je.Tako ću i ove godine.

  49. #99
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Babylove 40, super nam je jedina zamjerka što je dosta masano pa se teže ispire, ali ipak ode.
    za sebe isto babylove, ali 20

  50. #100
    Nova avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    275

    Početno

    Potrošite li vi cijelu bocu u jedno ljeto?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •