Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 87

Tema: "Ručni" pregledi pri porodu (pregled otvaranja)

  1. #1
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno "Ručni" pregledi pri porodu (pregled otvaranja)

    Vidim da svugdje se pregleda koliko je žena otvorena pri pregledu i pretpostavljam da ruku gurnu, jer kako bi okom vidjeli...
    Da li ima itko da je odbio pregled ili da mu ga nisu na taj način obavili.
    Pitam, jer kako je to velika opasnost od infekcija, a ujedno i rutina, a netko kaže i nepotrebna... ?

  2. #2
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Mene nije nitko gledao kad sam došla,a kad je (ujutro) došao dr. "bacio je oko" i rekao da ću brzo roditi- ma daj!
    Ne sjećam se nikakvog guranja ruku ( a ne bi mu ni stala-jer na moje pitanje šta je njemu brzo,rekao je za 15min-dakle,on i mm su stigli točno na vrijeme...)....
    Sretno

  3. #3
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno Re: "Ručni" pregledi pri porodu (pregled otvaranja

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    ..... i pretpostavljam da ruku gurnu, jer kako bi okom vidjeli...
    ?

    I mene ovo isto zanima. Moze li slikoviti opis.... :/ ???

  4. #4
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    sama provjera ne boli (jako) ali pokušaj "ručnog" otvaranja nije nimalo ugodna :/

  5. #5
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Meni je na pregledu prije spuštanja u rađaonu rekao: aha, otvorena 4 prsta, sad ćemo napraviti 5... Otvorio me još za prst i nisam ništa osjetila.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    sama provjera ne boli (jako)
    mene je uuuzasno bolila ...
    pa sam im poslije zabranila da me pregledavaju...
    do samog poroda...

  7. #7
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    ali pokušaj "ručnog" otvaranja nije nimalo ugodna :/
    ne znam da li pokušaj boli, ali uspješno ručno otvaranje mene je bolilo više od bilo čega u tijeku poroda, za razliku od izgona koji me npr. nije uopće bolio

    o majko mila! sa svakim pitanjem vezaanim uz porod osvijestim još neku tešku emociju sa mojeg poroda koji je mogao biti tako lijep

  8. #8
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Ava M prvotno napisa
    Meni je na pregledu prije spuštanja u rađaonu rekao: aha, otvorena 4 prsta, sad ćemo napraviti 5... Otvorio me još za prst i nisam ništa osjetila.
    moju prijateljicu je obliva hladni znoj i dva mjeseca poslije poroda kad bi pričala o tome
    @^°@

  9. #9
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    ali pokušaj "ručnog" otvaranja nije nimalo ugodna :/
    ne znam da li pokušaj boli, ali uspješno ručno otvaranje mene je bolilo više od bilo čega u tijeku poroda, za razliku od izgona koji me npr. nije uopće bolio

    o majko mila! sa svakim pitanjem vezaanim uz porod osvijestim još neku tešku emociju sa mojeg poroda koji je mogao biti tako lijep
    meni su pokušavali ali nisu uspjeli, bilo je to ili gel + drip od dva zla išli su na manje ali uzaludno

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    95

    Početno

    uh, kad se samo sjetim...
    meni je na porodu ne znam koliko puta gurao ruku unutra a drugom stiskao stomak da vidi gdje je točno glavica....
    nikad ništa bolnije u životu mi nije bilo od tog pregleda i još i on govori "znam da te boli ali moram te pregledati"
    a imam osjećaj da su mu ruke bile veličine lopate....
    uhhh ne volim se ni sjetiti
    prije rađaone taj dan dva puta su me tako pregledali a na ctg sam bila nekoliko puta

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    da, boljelo je
    prvi porod naročito, kada mislim da su me i otvarali nas silu (žurilo im se, kraj smjene)
    ako ikada budem ponovo rađala, dozvoliti ću samo jedan vaginalni pregled, a oni mogu birati kada će biti: na početku ili na kraju, što im je važnije.
    Ručno otvaranje ne bih nikada više dozvolila, makar se porađala 5 sati duže . I odvratan je osjećaj, kao da će ti razvaliti vaginu i cijelu utrobu.

  12. #12
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    sama provjera ne boli (jako)
    mene je uuuzasno bolila ...
    pa sam im poslije zabranila da me pregledavaju...
    do samog poroda...
    Znači da postoji netko da je i odbio pregled...

    Znam da mi je prijateljica koja nije pobornik prirodnog poroda i koja vjeruje doktorima je rekla da je ništa u porodu nije bolilo kao to guranje ruku....
    E sada, pošto je dokazano (WHO kaže) da nije djelotvorno i da je barbarski, to sebi neću dozvoliti (tj. njima), ali me zanima da li su vaginalni pregledi OBAVEZNI, tj. nekako mi se čini da je UZV dovoljan... :?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a gle, ako si "kratka na okidaču" i ako je prvi pregled takav da prebrojiš sve zvijezde, vjerojatano ćeš odreagirati tako da nećeš dati više k sebi blizu u međunožje nikome

    Ako je pregled ok, neće ti biti problem još jedan ili dva (pročitaj Lutonjicinu priču s portala, ona uopće ne spominje preglede kao grozne). Mene su u prvom proodu isto mrcvarili do besvijesti, a u drugom me je samo pregled od jedne doktorice bolio, i osim toga sjećam se još zadnjeg pred porod.
    Ma uglavnom, neugodni su da, teško je izdržati više od 1,2.

    Ja bih preproučila, ne dajte se tlačiti, ako vas nešto boli ili vam netko stane na živac, odreagirajte i slušajte prije svega sebe i svoju intuiciju, kada slijediti slijepo a kada stajati iza svog stava.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    e da, bolio je i na samom pregledu prije poroda, isto od jedne doktorice, a i one primlje na prvom proodu koje su me izmrcvarile bile su žene ... ispada kao da ti žene hoće reći, i ja sam žena, isto sam to prošla, sad da malo istresem svoju frustraciju da mi bude lakše kaj sam ja to morala trpjeti.
    Muški ginekolozi su mi uglavnom bili pažljiviji, da li slučajnost ili ne.

    Inače, moj stav je: ako ovi u WHO smatraju da niti jedan nije potreban u normalnim porodima, i da je barbarski, onda s obzirom da smo mi barbarska zemlja, valjda je ovim našim barbarima dosta 1 ili 2 da im srce bude na mjestu.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Citiraj lucky day prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    sama provjera ne boli (jako)
    mene je uuuzasno bolila ...
    pa sam im poslije zabranila da me pregledavaju...
    do samog poroda...
    Znači da postoji netko da je i odbio pregled...

    Znam da mi je prijateljica koja nije pobornik prirodnog poroda i koja vjeruje doktorima je rekla da je ništa u porodu nije bolilo kao to guranje ruku....
    E sada, pošto je dokazano (WHO kaže) da nije djelotvorno i da je barbarski, to sebi neću dozvoliti (tj. njima), ali me zanima da li su vaginalni pregledi OBAVEZNI, tj. nekako mi se čini da je UZV dovoljan... :?
    mislim da svaku intervenciju imas PRAVO odbiti...
    niko te na silu ne smije pregledati...
    ja to nisam ni znala kad sam odbijala - ali nisu onda vise ni pokusavali - vidjeli su valjda da nema smisla...

  16. #16
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    E sada, pošto je dokazano (WHO kaže) da nije djelotvorno i da je barbarski, to sebi neću dozvoliti (tj. njima), ali me zanima da li su vaginalni pregledi OBAVEZNI, tj. nekako mi se čini da je UZV dovoljan... :?
    ...ako imaš sreće da je uzv u funkciji!
    meni su tokom poroda pokušavali ručno okrenuti bebu i bolilo je jako.

  17. #17
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Boli jako i to rade obavezno u trudu

    meni su na prvom porodu to radili bar 6 puta

    sjećam se da sam stiskala noge i ruke onako prekrižila jer nisam mogla govoriti od bola pa sam ih kao molila da malo pričekaju

    a sestre su mi na silu širile noge

    ma bolje da se ne sjećam

    na drugom porodu toga nije bilo

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    a gle, ako ti pokušavaju okrenuti bebu, to više ne spada u normalan nekompliciran porod ... ali bi ti prije tog okretanja trebali reći koje su alternativne mogućnosti, a ne da počnu šarafati prije nego ti objasne i ti se složiš

    Baš me živo interesira bi li se moja beba rotirala, da je porod trajao 7 umjesto 24 sata ... hoću reći kad krene intervencijama (indukcija), onda je veća vjerojatnost za još i još intervencija.

  19. #19
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja sam imala 2 "ručna" pregleda; jedan kad sam došla u bolnicu i drugi prije ulaska u kadu. Meni nisu bili bolni, kao kod normalnog ginekološkog pregleda.

  20. #20
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Osim boli i neugodnosti i upitne potrebnosti...
    (i čuj molim te na silu ti noge širile??? :? - meni se čini da bi jedna od sestara onako slučajno nogom dobila :D - ili možda ni ne razmišljaš o tome u tom trenutku, tj. izgubiš se jer se ni ne snađeš....)

    ...mene zanima povećana mogućnost infekcija!?
    - jer kao ništa kada ode čep, nemoj u vodu, nemoj ovako ili onako, ali slobodno gurajte ruke unutra....????

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    meni su bar deset puta gurnuli ruku, prvo doc pa poslije babica, imala sam nagon za tiskanjem, a ona uvali ruku pa još rasteže, užas, došlo mi je da je odvalim šakom koliko je bolilo , sam izgon nije ništa naspram rastezanju pogotovo u trudu

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    mene zanima jel oni mijenaju svaki puta rukavice, imaju npr. 10 rodilja, svaku pregledaju 3 puta, to je 30 pari rukavica ... i gdje te rukavice stoje, kako su zatvorene ... znači i primalje isto tako 30 pri rukavica, ako su 2 primalje na jednog liječnika to je 90 pari rukavica.
    Ili čuvaju za svaku rodilju rukavice pored kreveta pa ih koriste višekratno ?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    mene zanima jel oni mijenaju svaki puta rukavice, imaju npr. 10 rodilja, svaku pregledaju 3 puta, to je 30 pari rukavica ... i gdje te rukavice stoje, kako su zatvorene ... znači i primalje isto tako 30 pri rukavica, ako su 2 primalje na jednog liječnika to je 90 pari rukavica.
    Ili čuvaju za svaku rodilju rukavice pored kreveta pa ih koriste višekratno ?
    kod nas je sve moguće

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ja se sjecam samo jednog takvog pregleda i nista me nije bolilo.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    istina: može boliti i ne boliti ... ako je običan pregled otvorenosti neki dr. imaju laku ruku pa ne boli, ako te šarafaju unutra i nešto čačkaju onda boli

  26. #26
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Užasno, užasno me bolilo. I sad na običnom pregledu me boli od kada sam otvorena (1 prst). Pri tim pregledima na porodu sam svašta doživjela tipa - šta se mičeš, kako budeš rodila kad te pregled tako boli, htjela si dijete pa sad trpi...A i širenje nogu od strane sestre.
    Ovaj put sam odlučila da (ako sve bude u redu) dozvolim samo pregled kada dođem u bolnicu.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ja sam se srušila u nesvijest od boli. I nogom opandrčila doktora. Toliko o tome! Užas jedan, tu bol neću zaboraviti dok sam živa. Nakon toga sam dobila epiduralnu i više nisam niš osjetila, rekla sam mu "Sad rovaj brate, koliko te volja...". Ali, ni ta anestezija mi u životu nije trebala....

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    "Sad rovaj brate, koliko te volja...". Ali, ni ta anestezija mi u životu nije trebala....

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    dva tjedna prije poroda sam imala laganu saobraćajku i ostavili su me na promatranju preko noći. ujutro me jedna doktorica pri pregledu s mojih pola cm otvorila na 3-4 i nakon toga mi tvrdila da se otvaram i kako ne osjećam trudove. htjela je svom silom indukciju, a ja nisam dala. pregled/otvaranje je bolio strašno.

  30. #30
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj meri78 prvotno napisa
    dva tjedna prije poroda sam imala laganu saobraćajku i ostavili su me na promatranju preko noći. ujutro me jedna doktorica pri pregledu s mojih pola cm otvorila na 3-4 i nakon toga mi tvrdila da se otvaram i kako ne osjećam trudove. htjela je svom silom indukciju, a ja nisam dala. pregled/otvaranje je bolio strašno.
    o bože :shock: :shock:
    glup#### jedna
    uf, uf, uf ...
    al kažu: sve se vraća

  31. #31
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    mene je pri prijemu pregledalo "moj" dr i nije me bolilo ništa
    ali kad me pregledala doktorica u predrađaoni ajme i još mi kaže
    ajde pa mora malo boliti opustite se
    još jednom me pregledala druga dr i odtada nitko i rekla sam neću u žene ginekologa nikada ići
    (znam nisu sve isei ali meni su se na porodu opasno zamjerile)

  32. #32
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    mene je moja gin pregledala 2 dana prije poroda (4 prije termina) da vidi koliko sam otvorena- jedva prst. Mene je užasno boljelo i poslije nekoliko sati, nisam mogla hodati nakon. Ne mogu reći da je bila gruba ali mene i inače svi ginekološki pregledi boje jako :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    73

    Početno

    da su bar mene malo otvorili ja sam cijeli dan jedan prst bila otvorena tek pred kraj sam se pocela otvarat :/

  34. #34
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    cure moje,
    ja citam sta pisete..i stislo me u zeludcu :shock:

    Straaasno.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd - Novo Mesto
    Postovi
    27

    Početno

    I meni je bilo prilicno bolno to pregledanje, a i sam pocetak porodjaja, tako da sam trazila da mi daju periduralnu anelgeziju i polse toga me vise nista nije bolelo. A pregledali su me svaki cas. Da to nisam imala bilo bi svasta, aovako je bila pesma

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    193

    Početno

    BOLILO GORE NEGO BILO KOJI TRUD! I tako dođe ta selj..č..na od doktora i fijuuu uvali ruku brate, ajmeee. Ja jauknula, a on meni: " a jesi ti neka mimoza! Dobro kad nećeš da ti pomognem i neću, pa se muči sama" i pazite ovo uvrijeđeno (najozbiljnije) se okrene na peti i ode!!! DA mi je današnja pamet... aaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhh Indoktrinirana ovim forumom zapamtio bi on mimozu... neka, neka doći će mimoza još koji put! 8)

  37. #37
    dambo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    476

    Početno

    aj, cure :shock:

    baš razmišljam o pisanju svoje priče s poroda pa sam malo pročitkala ovo, grozno kaj su vam radili :shock:

    mogla bih vas svaku citirati jer je strašno što ste prošle

    ja sam imala nekakvu sreću, kad već nisam mogla na prirodni nego u Vinogradsku.

    pregledali me 2 puta. kad sam stigla i pred porod. prvi put nije boljelo ništa, a drugi put malo

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    Mene doktor u bolnici pregledao prošli mjesec u 37 tjednu trudnoće, boljelo je kao nijedan pregled prije i plakala sam cijelim putem do kuće... Za dva tjedna pregledala me doktorica koja mi je rekla da se opustim i bilo je neugodno, ali ni izdaleka toliko... Ne znam koliko opuštanje pomaže kod pregleda kad se već otvaraš, ali kužim da mi je ovaj prvi gurnuo ruku dok se još nisam stigla opustiti pa je zato toliko bolilo.
    Priča moje cimerice iz bolnice - rekla je doktoru na pregledu da malo pričeka da se opusti,a a on joj rekao da nek se opušta koliko hoće kasnije...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ja ne znam šta je tim ljudima, pa kad im se već ne da raditi s rodiljama, mogli su ići i u mesare

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj TinnaZ prvotno napisa
    ja ne znam šta je tim ljudima, pa kad im se već ne da raditi s rodiljama, mogli su ići i u mesare
    Da u pravu si!

  41. #41
    Mrki avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    148

    Početno

    Ja sam na porodu svaki put kad su me htijeli pregledat zamolila da pričekaju da prođe trud i to su uvažili sve dok nije došao primarijus. Do njega me niti jedan pregled nije bolio, a njega sam poželjela ubit. Naravno, još je bio i bezobrazan

  42. #42
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Kod nas obavezno na svakom pregledu doc provjerava otvorenost gurajući (mislim 2 prsta).

  43. #43
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure, napisite o kojim se rodilistima radi, ako nije problem.

  44. #44
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    cure, napisite o kojim se rodilistima radi, ako nije problem.
    I ako se može i imenovati doktor, tako da ga se može izbjegavati ili pripremiti na njegovo ponašanje/postupke???

  45. #45
    jenny avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,centar
    Postovi
    314

    Početno

    BOLNOOOOOOOOOOOOOOOO

    Ja sam radjala epiduralnom,za vrijeme poroda me je doktor dolje stiskao prema dolje(bebi je srceko padalo u depresiju pa smo svi htjeli da sto prije i sigurnije izadje van) i to sam osjetila unatoc analgeziji.

    i pregledi prije toga,da se provjeri otvorenost,grozno bolni.

  46. #46
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    ja sam osjećala tako jaku bol da sam morala povraćati

  47. #47
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Molim i ja da napisete pls koja su rodilista u pitanju.
    I jos nesto: spominjete da dr gura RUKU. Kaj zaista gurne cijelu ruku unutra ili samo prst ili dva? Mene vec sad sve vise bole redoviti pregledi otvorenosti usca, ovo o cemu pisete mi djeluje uzasno. Imam li pravo unaprijed odbiti tako sta?

  48. #48
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Molim i ja da napisete pls koja su rodilista u pitanju.
    I jos nesto: spominjete da dr gura RUKU. Kaj zaista gurne cijelu ruku unutra ili samo prst ili dva? Mene vec sad sve vise bole redoviti pregledi otvorenosti usca, ovo o cemu pisete mi djeluje uzasno. Imam li pravo unaprijed odbiti tako sta?
    Naravno da mozes odbiti. Cini mi se da su mene na trecem porodu pregledali samo jednom - kad sam dosla.

  49. #49
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Koprivnica.
    Pa ja ne kužim od čega se sastoje onda vaši pregledi? Samo uvz ili šta? U Kc se na svakom pregledu provjerava otvorenost žene i gleda u vaginu s onom metalnom spravicom,a uvz se radi prosiječno 4 puta. Kod nas je dakle u biti svaki puta samo pregled otvorenosti.

  50. #50
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Molim i ja da napisete pls koja su rodilista u pitanju.
    I jos nesto: spominjete da dr gura RUKU. Kaj zaista gurne cijelu ruku unutra ili samo prst ili dva? Mene vec sad sve vise bole redoviti pregledi otvorenosti usca, ovo o cemu pisete mi djeluje uzasno. Imam li pravo unaprijed odbiti tako sta?
    da cijelu ruku

    ja lično nikad! ne bih odbila pregled , jer se tako ne pregleda samo otvorenost neko i stepen mekanosti grlića, njegovo skraćivanje, evtl.iscjedci,trenutna senzibiliranost majke,ponašanje stomaka pri pregledu itd.

    pa sad... :/

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •