Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 120 od 120

Tema: Globalno zagrijavanje

  1. #101
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jel nekog od vas uhvati sjeta to što vam klinci, dakle, roditelji s mlađom djecom, neće znati kako to izgleda kad se spušta sanjkama niz snijeg? Mene to baš je*e na najjače.
    Da, šteta...ali možda nije sve izgubljeno. Ja se sjećam hladnih zima s puuuno snijega kasnih šezdesetih, a moj brat je rođen 1970 i nije to iskusio u ranom djetinjstvu nego tek negdje sa 10 godina. Sjećam se jer nam je najmlađi bratić tada imao godinu i pol i preplašio se snijega...a ja sam već bila brucošica. Ide to u ciklusima.

    Bio je moj E jučer na Sljemenu i kaže da je gore snijeg, a oko Kraljičinog zdenca prestaje, kao da je netko povukao crtu.

  2. #102
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moja djeca su se sanjkala na dva mjesta u kvartu. Jedno je udubina između Borongajske i Turopoljske, a drugo je umjetno brdo nedaleko SD Peščenica, gdje su navezli zemlju od iskopa temelja sportske dvorane. To je sad neupotrebljivo, jer je zaraslo u grmlje i drveće koje nitko ne odražava.

    Inače, na Cmroku je znao biti top za umjetni snijeg, ali nisam bila godinama...ne znam kako je sada.

  3. #103
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    takodjer i na Jarunu ima ono brdašce, kao i u Maksimiru.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.12.2020. at 12:56

  4. #104
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Radi top na Cmroku vec danima. Na teperaturama koje sigurno nisu za proizvodnju snijega.

  5. #105
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ne kužim ove milijardere. Daju tipa 700 milijuna dolara udrugama koje se bore protiv klimatske krize i onda kupuju jahte za 500 milijuna dolara koje su točno ono protiv čega se ove udruge bore.

  6. #106
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim ove milijardere. Daju tipa 700 milijuna dolara udrugama koje se bore protiv klimatske krize i onda kupuju jahte za 500 milijuna dolara koje su točno ono protiv čega se ove udruge bore.
    Dobrodošla u licemjerni svijet!

  7. #107
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Čovječeeeeee, kaj je ovo. Nemrem se stat čudit ko pura d*eku.

  8. #108

  9. #109
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ovo nije normalno. Tri muhe su mi ušle ovaj tjedan u stan, kad sam razvjetravala, jer mi je sve puno plijesni.
    Usred zime.

  10. #110
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ovi se opet spremaju delat umjetni snijeg po Sljemenu.

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk

  11. #111
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ovi se opet spremaju delat umjetni snijeg po Sljemenu.

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk
    Je, prevelka se lova tu vrti da bi odustali.... Možda je bolje ne znati, ali računi za vodu opet budu do neba

  12. #112
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Prošlo je mjesec od Božića. Oni još crtaju snješka, pahuljice, zimske radosti, ... od snijega ni s. Jesam li ja jedina koju to muči?

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Prošlo je mjesec od Božića. Oni još crtaju snješka, pahuljice, zimske radosti, ... od snijega ni s. Jesam li ja jedina koju to muči?

    Poslano sa mog LDN-L21 koristeći Tapatalk
    Imas metar snijega u Delnicama. Skoci tamo.

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ima i na Sljemenu,
    Školski program je napravljen tak kak je i ne može se prilagoditi realnom vremenu, možda i može .....
    Treba li reći kad je pravi snijeg pao u nizini zadnji put, kad je veliki bio mališa dobrih 5-7 godina je bilo snijega
    Klinac je zadnjeg snjegovića napravio pred dve godine, i to na pozamašnoj uzvisini

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Huh... to je sve tako daleko od onog kak sam ja imala u djetinjstvu. Snjegoviće radila već za Sv. Nikolu. :'(

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ja se sjećam da je pravi snijeg pao taman kad smo se oko 1.2. vratili u školu

    Jedne godine smo bili pošteđeni dolaska u školu na tjedan dana, ali ja sam išla pješke, najrevnija je bila cura iz M.Bistrice, dečki a i cure iz domova su većinom eskivirali školu tad

  17. #117

  18. #118
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, trebali bi tužiti doslovce sve, osim možda australskih domorodaca i divljih plemena iz amazonske prašume.

    Kad ne budeš imala pametnijeg posla, uzmi knjigu Tihi zov Australije, pa zaviri u nju. Nije nova, ja sam je čitala negdje na porodiljnom, ali ovo me podsjetilo na nju. Moram ponoviti gradivo.

  19. #119
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Ovo su sve nekakvi mali trzaji, ničeg nema na globalnoj skali, neke inicijative. Megalomani rokaju svoju politiku i status quo. Pitam se kaj oni nemaju djecu i kaj ne misle kome će ostati svijet? Valjda me to ne bi toliko diralo da nam grad nije zatrpan smećem. Ali baš pika oči. Opet prolazim poslije i vidim netko je ostavio rasklopljen drveni dječji krevet, koji izgleda čak od kvalitetne izrade. Takve stvari su se prije davale, popravljale, nešto. Nije se sve samo bacalo.

  20. #120
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nije to ništa novo. Francuzi nisu jedini koji ovako razmišljaju:

    https://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=3403

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •