Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Trudnoća i Dijabetes mellitus tip 1

  1. #1

    Početno Trudnoća i Dijabetes mellitus tip 1

    Hej ljudi!
    Ja sam friška trudnica (5 tjedana) i imam dijabetes. Ako neko ima sličnu situaciju pisite pa da podijelimo iskustva!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    50

    Početno

    Pozdrav!
    I ja imam dijabetes i sad sam evo već drugi put trudna...imam curu od 3,5 godine i sad čekamo još jednu...
    čestitam ti na trudnoći....dobro se pazi i sve će proći ok!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    rodila prije skoro godinu, u Petrovoj kod prof. Djelmisa. relativno stara prvorotka (35) ali to me samo za sebe nije brinulo koliko duljina trajanja mog dijabetesa, 21 godinu.

    sve je bilo za pet seceri uglavnom jako poslusni. imala sam srece sa zadnjim trimestrom, NISU mi skakali i cak ni doze inzulina nisam morala bitno povecavati. u bolnici sam bila samo tek na pocetku trudnoce, jedan dan, i desetak dana pred porod. u medjuvremenu samo dnevni profili i susreti s ekipom iz Petrove na V. Vrhovcu svaki drugi cetvrtak. jednom me Blajic iz cista mira htio "malo hospitalizirati" ali uspjeli smo se dogovoriti da prodjem bez toga. naravno, da je bilo potrebno, ne bih se opirala.

    sretno vam, cure, i pisite kako ide.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    15

    Početno

    hi,
    Do sada nisam imala problema sa sekerom, trudna sam 15+6 i danas sam radila analize krvi, seker je 7.1- izasla sam od granice normale. Sta treba da radim?sada idem na pregled kod maticnok ginekologa pa neznam sta ce biti. Jel ima neke cure koje imaju isti problem i jel treba sada da drzim dijetu? Neznam jel normalno da se seker u trudnoci povisi :?
    Havala vam

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    alisa, mislim da je najbolje da nadjes nekog ginekologa koji ima iskustva s gestacijskim dijabetesom, dakle secerom koji se javlja za vrijeme trudnoce. obicno ginekolozi koji vode trudnoce zenama koje su i prije trudnoce imale secer uspjesno vode i trudnice s gestacijskim dijabetesom.

    nije normalno da je secer visi u trudnoci, ali da bi znala da je to kod tebe stvarno gestacijski dijabetes, treba napraviti jos pretraga. jedno izdvojeno mjerenje secera ne znaci puno. trebalo bi napraviti oralni glukoza tolerans test (OGTT), tj. test opterecenja glukozom i vidjeti sto dalje.

    korisne pretrage su i postotak glikoziliranog hemoglobina (HbA1c), i dnevni profili secera. tj. mjerenje secera svaka 2 ili 3 sata.

    kad sam bila trudna, u Petrovoj je bio jedan specijalizant iz Makedonije, bio je strasno simpatican. ne znam je li zavrsio specijalizaciju ili je jos u Zagrebu.

    nemoj se sekirati, 7.1 nije previsoko, ali nemoj se zapustiti nego trazi dalje pretrage.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    18

    Početno

    alisa nemoj se nista sekirati jer to nije toloiko strasno. Ja sam bila na tom testu sa glukozom i secer mi je bio povisen. Prvo sam morala par dana set puta dnevno mjeriti sama i zapisivati pa su oni napravili analizu i zakljucili da dijeta (koja u vecini slucajeva pomaze) meni ne pomaze jer lezim a pokret je takode vrlo vazan. Ja evo vec dvije sedmice spricam inzulin (sto kod tebe sigurnio nece biti potrebno jer je moj secer oko 10) i uopste nije toliko strasno.
    Meni je doktor objasnio da dijabetes u trudnoci nije stetan za bebu ako se sanira do prije poroda samo je moguce da ce beba biti veca, a kod trudnica se poslije poroda vrati u normalu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    104

    Početno

    Pozdrav,
    nadam se da netko prati ovu temu jer ja sam dijabetičar tipa I i pokušavam zatrudniti...kako nismo uspjeli prirodno već nekih 6 godina u 7 mj 2012 krenuli smo u Petrovu na pretrage a sada se približio trenutak pot. oplodnje (03/2013). Malo je reći da sam jako preplašena, pa ako ima koja trudnica sa istim teškoćama bila bih Vam jako zahvalna kada bi mi malo ublaži paniku...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    403

    Početno

    Podižem temu!!!

    Friška sam trudnica (prva trudnoća) sa DM tip1, nadam se da na ovom forumu ima još "slatkih" curka!
    Naravno da imam 1000 pitanja!!!!
    Jeste li odmah kada ste saznale za trudnocu išle svom dijabetologu??
    Ja sam dobila "hitan" termin tek za 3 tjedna pa mi se to čini nekako dugo, a nemam koga pitati je li to uobičajeno!

    Gdje ste i kod kojeg dr vodile trudnocu? Znam da je Petrova br 1, ali zanimaju me iskustva sa vinogradskom ako ima takvih!!!

    Jeste li odmah išle na komplikacije ili ste radile i ako da do kada??

    Nadam se da će mi netko odgovoriti....

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Purple Lu prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu!!!

    Friška sam trudnica (prva trudnoća) sa DM tip1, nadam se da na ovom forumu ima još "slatkih" curka!
    Naravno da imam 1000 pitanja!!!!
    Jeste li odmah kada ste saznale za trudnocu išle svom dijabetologu??
    Ja sam dobila "hitan" termin tek za 3 tjedna pa mi se to čini nekako dugo, a nemam koga pitati je li to uobičajeno!

    Gdje ste i kod kojeg dr vodile trudnocu? Znam da je Petrova br 1, ali zanimaju me iskustva sa vinogradskom ako ima takvih!!!

    Jeste li odmah išle na komplikacije ili ste radile i ako da do kada??

    Nadam se da će mi netko odgovoriti....

    Zdravo, da li bi mozda mogla podijeliti svoja iskustva sa mnom. Planiram trudnocu pa bih zeljela da znam iskustva ?

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    2

    Početno Dijabetes tip 1 i trudnoca

    Da li mi se mogu javiti majke koje su trudne, koje su se porodile ili koje planiraju trudnocu a imaju dijabetes tip 1??
    Bila bih vam veoam zahvalna

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •