Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Knjiga o odogoju za tate?

  1. #1
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno Knjiga o odogoju za tate?

    MD je izrazio zelju da na GO procita knjigu o odogoju djece.... (i to me je sinoc probudio u sred noci da me napomene da mu nabavim/ponesem neku dobru knjgu o odgoju beba kako je on to rekao )
    Ja imam "Vase kompetentno dijete", a MD je veliki prakticar....i da ne duljim i ne kompliciram pored Juula voljela bih imati jos neku knjigu u rezervi. Stoga, molim vas po vase iskustvu i misljenju koje dobru knjigu jos mogu dati MD (ali i sebi)?
    Sto su citali VM/VD?

  2. #2
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Isprintaj brdo tekstova i brošura s Rodinog portala o trudnoći, porodu, dojenju, roditeljstvu, odgoju, zdravlju.... uvezi- i eto ti zanimljivog i edukativnog štiva za oboje!

  3. #3
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Bolje biti vjetar nego list
    Najsretnije dijete u kvartu
    The discipline book

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    vise psiholoske:

    odrastanje kaina

    i m(b)m ima jednu:
    pere et son enfant (otac i njegovo dijete, ne znam autora niti da li je prevedena na hr)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    Tajna sretne djece

    Moje kompetentno dijete

  6. #6
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    jel ima koja knjiga bas za tate, a da se odnosi na dojenacko razdoblje? na hrvatskom, engleskom? ako imate sto za preporuciti, pisite, treba mi poklon za friskog buduceg tatu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Nisam čitala, ali po opisu mi se čini da je to ono što tražiš:

    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=22&id=155711

    (Juul je napisao predgovor)

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    tua, meni je jako simpatična Očinstvo-konačna istina, nije neka stručna, pisao ju je jedan britanski novinar, ali su mi njegovi stavovi skroz ok, a stil je vrlo duhovit i čitak. Autor je Marcus Berkmann. Uglavnom, baš je za taj neki prvi period, prvih godinu dana.
    Ja sam je čitala u trudnoći, i šta da kažem, njegov humor i moj trudnički mjehur nisu bili najsretnija kombinacija.

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Knjiga KAKO BITI TATA (Armin Brott, Mozaik knjiga)

    To smo imali, pa poklonili u vrtić kad smo je prerasli. Bila mi je draga, a i mm-u.

  10. #10
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    javile se dezurne gutacice knjiga :D
    ova ja, tata iz irske mi se cini zanimljivom tak da bi ju ja procitala
    hvala vam drage moje, idem prouciti ove druge dvije.

  11. #11
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Razmišljam o kupnji neke knjige za B oca. Ne živimo zajedno i ne sudjelujemo jednako u njezinom odgoju. On nema pojma o nicemu a meni je dojadilo biti dežurna babaroga, nesmiješ ovo nesmiješ ono i objašnjavat svaku sitnicu.
    Pa ako neko ima kakvu preporuku, onako nešto baš za pocetnike

  12. #12
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ma Ninunanu, kakve knjige.. Ti si najbolja knjiga. Uzmi malenu k njimu, sjedni s njim i upoznaj ga s njom. Pokaži mu kako je ti kao majka odgajaš, tj za sada još ne odgajaš nego brineš o njoj. Pokaži mu kako doji, kako ju presvlačiti, okupajte ju zajedno, pokaži kako ju uspavljuješ, što voli...

    Mi živimo skupa, a mm se tek prije mjesec i nešto počeo kopčati s malim tolko da ja više ne moram uletavat za svaku sitnicu. Do tad sam i ja bila dežurna babaroga.

    Zapravo, moraš ih pustiti da se oni sami upoznaju. Njezin tata nikad neće biti kao što si joj ti. I to moraš ti shvatiti, a ne on. Ako će malena imati tatu u životu, moraš ih pustiti da sami izgrade odnos, a ti tati samo pomozi u osnovnim stvarima koje kažeš da ne zna.. Dakle, provedite neko vrijeme vas troje skupa i nauči ga

  13. #13
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Pokušano je sve to, al u njegovoj glavi to je moj posao. o mjenjanju pelena necu ni govorit, daš mu pelenu da baci a on je gadljivo gleda. odgojen je ko pravo staromodno muško, nemogu ni izrazit koliko me to nervira. Malo mi je puka film kad joj je komad lubenice poceo stavljat u usta i onda me još blido gleda pa kao zasto nesmim, njemu je ona kao igrackica i zato mu zelim dat neko štivo da malo čita. Jer sve sto ja govorim to je za njega pametovanje

  14. #14
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Oh, to je vec druga prica.. Dakle, ima netko neku dobru knjigu?

    Mozes isprintati nekoliko tekstova sa rode ako nista ne nades..
    U rodilistu nisi dobila prirucnik iz rodinog kljuna? On je super, sve u kratko objasnjeno..

  15. #15
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    hahahhaha
    Ma od starta je čudna situacija između nas dvoje, da ne spominjem da nakon 9 mjeseci nejavljanja se samo pojavia u rodilištu....jbg poseban slucaj, al što ces, da nije rijec o malenoj davno bi letia kroz balkon...

    Nisam dobila prirucnik
    Al treba mi baš onako nesto jednostavno, o dječjoj motorici, posjedanju, puzanju, dohrani, kako sta kada....
    a opet bi htjela da je knjiga pa kao poklon nekakav hahahha da nebi opet ispalo da solim pamet

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •