Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: operacija mandula

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno operacija mandula

    U kolovozu idemo na operaciju. Kak da ju pripremim? Jel to boli posle? Kaj da joj kuham? Kolko treba da se oporavi? Dajte me malo savjetujte tko je to već prošao.

  2. #2
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Evo nas puno:

    operacija mandula Šalata

    operacija mandula gdje

    oporavak nakon operacije mandula

    operacija krajnika kada

    operacija ...

    operacija

    Evo još nešto što je nama pomoglo (pri otpustu iz bolnice dobiješ sličan naputak):


    Klinika za bolesti uha, nosa i grla i kirurgiju glave i vrata

    Naputci bolesnicima nakon operacije krajnika


    Nakon operacije morat ćete dva dana mirovati u postelji, a prvi dan nećete smjeti govoriti. Tri dana nećete smjeti ispuhivati nos.
    Treći dan smijete ustati ali šest dana ne smijete izlaziti iz kuće, osim liječniku na pregled. Prvih šest dana zabranjene su posjete.
    Drugi tjedan nakon operacije moći ćete izići u kraće šetnje, u vrt (ako je vrijeme prikladno), no ne smijete se umarati, a dijete ne smije vikati ili se tjelesno naprezati.
    Blage boli u uhu su prirodna pojava refleksa gutanja. Pri pojavi obilata krvarenja iz nosa ili usta, povećane tjelesne temperature, te žestokih bolova u uhu, odmah valja pozvati službujućeg liječnika.
    Trebate biti 14 dana pod liječničkim nadzorom i ne smijete raditi, a dijete ne smije ići u školu.
    Upozoravamo bolesnike da bez liječnikova dopuštenja ne uzimaju lijekove, te da se u slučaju nužde jave liječniku.

    Prehrana nakon operacije krajnika
    1. dan - nakon operacije bolesnik uopće ne smije jesti i piti. Četiri sata nakon operacije smije popiti hladan čaj s malo šećera ili ohlađenu prokuhanu vodu.
    2. dan - tekuća hrana koja prema želji može biti mlaka voda, čaj, mlijeko, kava, kakao, čokolada, juha, malinov sok itd.
    3. i 4. dan - pridodaje se i kašasta hrana: juha s jajetom, mlijeko s jajetom i šećerom, meko kuhano jaje, griz na mlijeku, vodi, ili u juhi, kašica od krumpira ili od kuhanih jabuka, piškote ili keksi namočeni u mlijeku itd.
    5. i 6. dan – pridodaje se i kuhano meso od peradi ili kosano teleće meso, mozak s jajima, rezanci, bijeli kruh ili pecivo namočeno u mlijeku ili kavi, palačinke, omlet itd.
    7. i 8. dan – pridodaje se tanko narezano kuhano ili pečeno meso, sve vrste kuhanog povrća i voća.
    Sve do osmog dana bolesnik ne smije uzimati vruću i tvrdu hranu.

  3. #3
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    puno, puno hvala

  4. #4
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Citiraj ideja prvotno napisa
    puno, puno hvala
    sretno i javi kako je prošlo

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Ovo s hranom je potpuno individualno. Moj tada 4godišnjak je došao doma iz bolnice i odšaptao mi da bi on jeo kuglof. Ja mu ispekla i dijete je dan nakon operacije jelo kuglof.

  6. #6
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Moja je kći imala 2,5 godine kad smo sve to zlo počupali iz usta (i treći!) i popodne smo jele sladoled u neograničenim količinama, pile čaj, a drugi dan su nas pustili kući jer je sve bilo ok. Kad sam ju pitala što bi jela, rekla je slaninu! Izrezala sam joj na sitno i dijete se najelo slaninke, kuhala sam joj guste juhe i sl. Mislim da je vrlo važno napomenuti i da ju često nudiš piškiti kako bi anesteziju ispiškila, a ne povratila. Tako su nama objasnili. Važno je samo da budeš s njom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •