Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Bundeva - recepti

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno Bundeva - recepti

    Mi kupili tikvu za Noć vještica, popodne ćemo ju izbušiti pa si mislim šta napraviti od 'mesa'...neku pitu???

  2. #2
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    I ja ju danas dobivam na poklon. Ima neko eku ideju, osim da ispečem samu u rerni?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Dok čekamo recept...kako u rerni??

  4. #4
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nasla sam na coolinariki 2 recepta sto cu danas i sutra probati: pita od bundeve (slana) i muffini s bundevom.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    A kako ja nisam našla, a tražila sam? Daj link pls

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    našla

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    ajmo još koji pa da biramo.....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Našla sam i ovaj recept....

    Pita bundevara:

    Sastojci:

    600 - 700 grama kora za pitu (najbolje domacih), 600 - 700 grama bundeva, tikvica, secer prema ukusu, pola litra mlijeka, decilitar i po ulja, ili butera, cimet, vanila, jaje.

    Nacin pripreme:

    Bundevu, zrelu tikvicu naribajte. Uprzite na buteru, na tihoj vatri, a zatim dodajte mlijeko i pustite da se krcka. Kad je fil gotov (kuvan), dodajte secer, vanilu, cimet, ili kakav drugi zacin, a kad se prohladi, umjesajte jedno jaje. U nauljenu tepsiju ili pleh redjajte kore, pa fil i tako do kraja, s tim da povremeno poneku koru blago nauljite. Na kraju prelijte pitu ostatkom fila, koji malo razblazite mlijekom, stavite malo butera ili neslanog kajmaka i ubacite u vrelu pecnicu. Pece se oko pola sata. Kad se pita prohladi, poprasite je vanilin-secerom.
    U ovu pitu mozete, prema volji,dodati i oraha, ljesnika, badema.

  9. #9
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Evo link na tu stranicu o kojoj pričate, ima dosta recepata, možda netko nađe nešto fino:


    LINK

  10. #10

  11. #11
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    TORTELINI S BUNDEVOM
    POTREBNO: 4
    500 g tortelina
    3-4 žlice ukuhane rajcice
    400 g mesa žute bundeve
    peršin (list)
    naribani sir
    ulje
    papar
    sol


    NACIN PRIPREME:
    Torteline skuhamo u slanoj vodi. Posebno skuhamo bundevu narezanu na kockice. Pomiješamo ocijedene torteline s rajcicom, dodamo odcijedene bundeve, zacinimo uljem (najbolje maslinovim), solju, paprom. Na kraju pospemo s nasjeckanim peršinom i naribanim sirom.


    Paprike punjene bundevom i krumpirom
    POTREBNO:
    Desetak lijepih zelenih paprika,
    Za nadjev:
    1/2 kg na sitne kockice narezanog krumpira,
    30 dag na sitne kockice narezane žute bundeve,
    glavica crvenog luka,
    ulje, sol, papar, Vegeta, žlica pirea od rajcice


    NACIN PRIPREME:
    Ocistiti povrce, narezati krumpir i bundevu. Luk propržiti da bude staklast. Sve pomiješati i zaciniti. Napuniti paprike, poredati u vatrostalnu posudu i preliti uljem svaku. Staviti u prethodno zagrijanu pecnicu 220-230 stupnjeva Celzija, peci 25-30 minuta.


    Slatka bundevara

    Potrebni sastojci:1 paket suhih kora za pitu
    2 kg bundeve
    secer u prahu
    1 kesica vanilin - secera
    1 kesica cimeta
    1 dl ulja
    ( 3 slatke jabuke )

    Način pripreme:Bundevu oduliti i oprati pa 1/3 narendati a ostatak isjeckati na komadice.Staviti je na 2 min u kljucalu vodu.Poseceriti secerom u prahu i vanilin secerom (ne previse jer se i gotova pita
    posipa secerom!),dodati cimet i po zelji narendane jabuke te rasporediti na kore i saviti.
    Pouljiti pleh i na njega sloziti savijace. Peci na 200\'C oko pola sata. 10 min prije kraja pecenja zaliti savijace casom vode u kojoj su rastopljene 2 kasike secera u prahu.
    Kada se izvadi iz rerne ponovo posuti secerom.

  12. #12
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Sve sam jucer radila:

    krem juha od bundeve (bundeva, dinstani luk, vrhnje za kuhanje, kocka za juhu, malo tijesta, kopar)

    slana pita od bundeve (recept s coolinarike)

    muffini od bundeve (isto recept s coolinarike).

    Juha ispala odlicno, malo slatkasto u odnosu na juhe koje inace radim, ali nema veze, pojela se.
    Pita mi je ispala malo preslana (bojala sam se slatkoce pa sam stavila previse soli) i tijesto malo suho, tako da nisam bas zadovoljna.
    Muffini odlicni.

    Muffine cu vjerojatno opet raditi, juhu mozda, a piti necu - probat cu nesto drugo, mozda ove torteline odozgora

  13. #13
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Palacinci od bundeve


    500g bundeve isjeci na kockice i skuhati u malo vode
    2 jaja
    1 kasika secera
    malo soli
    1 cajna kasika cimeta
    pola praska za pecivo
    175 g brasna
    ulje za peci
    secer i cimet za posipanje

    kuhanu bundevu izgnjeciti kao pire krompir,dodati ostale sastojke, te na vreloj masnoci peci malo vece popecke.S obje strane peci do zlatnozute boje, pa vruce posuti secerom i cimetom.


    Kolac od bundeve(ultra mljac)

    4jaja
    2 soljice secera
    1 kasicica cimeta
    2 soljice brasna
    1 prasak za pecivo
    150 g badema
    2 soljice narendane bundeve
    cokoladna glazure
    bademi za posipanje

    umutiti jaja,secer i ulje.Lagano dodavati mjesavinu brasna i pr.za pecivo.Zatim dodati bademe.POLAKo dodati bundevu lagano mjesajuci kasikom, ne vise mikserom.

    Izliti u pleh i peci na 160 75 minuta.Ostaviti da se malo ohladi u formi, pa polako prevrnuti na neku supljikavu podlogu, ja imama nesto slicno onoj resetki iz stednjaka.Preliti glazurom, posuti bademima.Umjesto badema se mogu korisititi i tikvice i super je ukusno, aumjesto badema idu i orasi.Moze se posluzivati sa slagom.

  14. #14
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    evo jos par super provjerenih recepata


    POPECCI OD BUNDEVE

    300G krompira
    200G bundeve
    1 luk(izrendan)
    1 jaje
    1 mala kasicica putea
    sol, biber
    2 kasike ulja

    krompir i bundeva se izrendaju, pomijesaju sa ostalim sastojcima i peku na vrelom ulju, tako sto se jedna kasika smjese doda na vrelo ulje pa se malo pritisne.Pece se s obje strane do zlatno zute boje.Ja nekad radim i bez krompira ali tada dodam brasna malo u smjesu.


    NJOKE OD BUNDEVE

    900g bundeve, prepoloviti, ocictiti od kotica pa peci u plehu na 200 stepeni oko pola sata
    pecenu bundevu oguliti, staviti u jednu zdjelu i izgnjeciti kao pire krompir.Dodati sol, muskat,2 jaja,5-6 kasika brasna i 50 g maslaca.

    Napraviti jednu tanku salamicu, rezati male komadice i praviti njoke.Kuhati u slanoj vodi oko5 min.

    na malo putera isprziti grubo sjeckane orahe, pa dodati preko vrelih njoka, posuti parmezanom i uzeti sto vecu kasiku.


    PIZZA OD BUNDEVE


    1 tijesto za pizzu pripremiti i staviti na pleh.Pomijesati 200g dukatele sa soli i biberom pa premazati tijesto.Izrendati 1 kiselu jabuku,300g bundeve i 2 luka pa posuti po tijestu.Opet malo posoliti i pobiberiti.Peci na 200 stepeni 25-30 min.Ja uvijek dodam na pecenu pizzu rukulu ili neku slicnu salatu i purecu sunku ili neko drugo suho meso sjeceno na tanke trake.Tek tada smeka neodoljivo.


    BUNDEVA SA PURECIM TRAKICAMA

    600g puretine ili piletine isjeci na trakice i preprziti na vrelom ulju da porumeni.Izvaditi meso, pa dodati 600g bundeve isjecene na male kockice i 1 prasu isjecenu na trakice.Prodinstati pa zaliti sa 150ml pilece supe.Meso vratiti u povrce pa dodati jednu veliku dukatelu.Sve jos kratko prokuhati oko 5 in i posoliti i pobiberiti.

    Odlicno je sa zelenom pastom.

  15. #15
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    A jel ispečete one koštice koje skinete s mesa? Ja da, u pećnici, i super su. Operem ih prvo od sluzi pod tekućom vodom i malo posolim.

  16. #16
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mm je danas napravio tortelline s bundevom - mmmmljac! a gotovo u sekundi. samo smo u recept dodali mladi luk popržen na maslinovom, pa onda dalje.

    napredujem polako prema kompliciranijim receptima...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Ja sam Viktoru skuhala bundevu u malo vode, prije nego je isparilo dodala sam griz...tek da zgusne. Onda sam njemu dala tako, a sebi umiksala i secer + cimet....Mljaaaaaaac

  18. #18
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ninet, andrejčeku sam napravila ovako: maslinovo, mladi luk, bundeva, puretina, pred kraj proso i malo pšeničnih klica. sve je smazao, a i ne čudim se - bilo je jako fino!

  19. #19
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Ja jaaako volim bundevu, ali moji doma bas i ne pa ju ne jedemo cesto. U Italiji ju pripremaju na sve moguce nacine, meni su strasno fini tortelini punjeni bundevom (ne znam recept ) i rizoto od bundeve.
    Njega je jednostavno napraviti: bundeva se oguli i izreze na kockice. Na vruce maslinovo ulje se stavi grancica ruzmarina, moze i malo kadulje ko voli, dodaju se kockice bundeve i malo proprze. Doda se riza + voda da pokrije i ostavi da se krcka. Po potrebi se dolijeva voda da ne zagori. Posoli se, popapri....Uzivancija i brzo gotovo.
    Nedavno sam radila i bundevu punjenu jabukama, grozdjicama, bademima, smedjim secerom, korijenom djumbira i cimetom. To sam sve stavila peci dok bundva nije omeksala. Jede se vruce, kad se ohladi vise nije tako dobro.

  20. #20
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa
    muffini od bundeve (isto recept s coolinarike).
    Od ove smjese sa coolinarke koliko dođe mafina u onim kalupima gdje ih je 12 u jednom plehu?

  21. #21
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Glede muffina - ja sam pekla 12 + 9, nisam ih punila do vrha, pa nisu ispali jako veliki. Radila sam palacinke od bundeve (hvala WM) i isto ispali super. Jos mi je ostalo oko 1/2 kg da smutim nesto, ne znam bi li slatko ili slano.

  22. #22
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam radila juhu i to svaki dan svi smo odusevljeni...rizoto jucer super je bio a muffini mi nisu uspjeli

  23. #23
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Cini se da bundevu mozes uvaliti u stosta. Jucer sam radila popecke od blitve i bundeve - odlicno ispali. (Jos su mi bolji dan poslije, tj. danas.) Evo isprobala sam bundevu na razlicitih 5 nacina, i vecinom sam zadovoljna uratkom. Moram jos nesto isprobati dok je sezona, samo ubi me ciscenje i ribanje...

  24. #24
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Radila sam muffine, odlični su. Radila sam 1 i pol smjesu i od tog sam dobila 12+9 muffina, al ja sam punila do ruba da imaju kapicu. Ponjela sam malo na posao pa su me pitali gdje sam to kupila.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Podižem...
    Koliko se po ukusu razlikuje hokkaido tikva od, recimo, muskatne?
    Meni su dostupne jedino muskatna i ona druga - bela bundeva (spolja kora je sivkastobela, a unutra je narandžasta) velika je (prosek je oko 5-7 kg) i pljosnata

  26. #26
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    hokaido malo baca na okus kestena. Meni je bolja od obične (tu mislim onu veliku, cucurbita maxima). Ne znam kakva je muškatna, a bijelu sam jela samo mladu, kuhanu.

  27. #27
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Evo, kad je već izronio topic da se malo pohvalim pekmezom od bundeve i sokom od bundeve.
    Bundeva nije bila baš nešto slatka, pa nisam prezadovoljna uratkom (prošle godine sam imala puno bolju za pekmez).
    A sok sam radila prvi put, tražila recepte po netu i shvatila da bundevu možeš miješati s čime god, samo treba dodati malo začina (cimet, muškatni orah, klinčići, đumbir...) i šećera.
    Pa je moj sok mješavina bundevinog i narančinog (4:1) 8) .

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Evo sad sam stavila muskatnu (butternut) bundevu da se peče i odvadila sam dosta semenki. Šta bih mogla sa njima?
    Male su, pa nisu baš da se i one peku. Jel mogu da ih iskoristim za sadnju?
    Jel zna neko kako se seju i kada?

  30. #30
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Vanesa, to onda ispadne gusti sok? Ovaj moj je prilično bistar jer sam napravila sok u sokovniku.

    Od onog pekmeza sam jučer napravila pitu. Na prhko tijesto sam izlila mješavinu 3 jaja, manju teglicu pekmeza, malo šećera i nekoliko žlica gustina. Još sam dodala cimet i brusnice. Fenomenalno!

  31. #31
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Sok se može piti i od nekih sirovih bundeva 8)

    Uzgred, ne očekujte previše od "Haloween" bundeva. Lani sam pokušao iskoristiti jednu takvu za hranu i bila je koma. Puno vlakana, bezukusna, tvrda ... koma.

    Nekidan sam radio popećke poput američkih palačinki:

    Popećci od hokaido bundeve s madras curry začinom

  32. #32
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Sok se može piti i od nekih sirovih bundeva 8)
    U to sam prilično sigurna, ali nemam pojma koje bi to bile. Da li je kriterij samo da je dovoljno slatka budneva ili ima neki drugi.
    Ja sam sokovnikom iscijedila sok i onda sam ga za svaki slučaj prokuhala, jer mi nije bilo baš da "pijemo" sirovu bundevu. Ali, na većini sitova gdje sam vidjela recepte - nitko ne piše o kuhanju bilo bundeve, bilo soka. :/

  33. #33
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Isprobao sam hokaido bundevu i blagog je okusa - po krastavcima.
    Sok od muškatne bundeve je više voćni, 'nako po lubenici.

    Ostale bundeve su ili tako/tako ili su žestoke i ne daju se piti.

  34. #34
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uzgred, sjevernoamerički Indijanci su od kombinacije bundeva/grah/kukuruz razvili cijelu prehrambenu filozofiju - Tri Sestre, o čemu se puno može naučiti ovdje:
    http://www.manataka.org/page175.html

    Od gornjeg linka se granaju linkovi na stranice s receptima.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Nama je najbolja uljna buča za Halloween...ako je uspijemo naći. To je ona tigrasta žuto-zelena, plosnata.

    Bundevu lijepo izrežemo (moram potražiti slike pa staviti link) a fine crne koštice bez kore izvadimo, isperemo vodom, pa u protvan i gore soli... Malo se poprže i budu.... mljac!

    Od ostalih ZRELIH bundeva volimo:
    - hokkaido (ima malih i srednjih u Lidlu, sada)
    - butternut iliti maslene buče (oker kore, kruškaste, ima ih u Mercatoru redovito)
    - muškatnu (sive kore)
    - običnu bugarku (blijedosive kore, roza-narančastog mesa, peče se u pećnici i isto bude mljac)

    Dok su još zelene, naravno bučnica i varivo... Od svake vrste. Sok nisam radila, ali možda budem... Šteta mi je materijala, obožavamo juhu i umak.

    A za Halloween je pogodna doslovce svaka bundeva, pa i one najmanje, ukrasne (ova ovdje velika je kao moje 2 šake; dovoljna je da se unutra ugura lučica):
    [img=http://img408.imageshack.us/img408/9159/pict3299.th.jpg]

  36. #36
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Samo da javim da sam bila na bundevijadi kod Mavrovića (kupila 3 bundeve da se nađe), i da se sljedeću nedjelju sprema bučijada u Ivanić Gradu. :D

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    ms.ivy,kako se rade tortellini s bundevom? moze recept ?

  38. #38
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    TORTELINI S BUNDEVOM

    POTREBNO: 4
    500 g tortelina
    3-4 žlice ukuhane rajcice
    400 g mesa žute bundeve
    peršin (list)
    naribani sir
    ulje
    papar
    sol


    NACIN PRIPREME:
    Torteline skuhamo u slanoj vodi. Posebno skuhamo bundevu narezanu na kockice. Pomiješamo ocijedene torteline s rajcicom, dodamo odcijedene bundeve, zacinimo uljem (najbolje maslinovim), solju, paprom. Na kraju pospemo s nasjeckanim peršinom i naribanim sirom.

    peterlin, kako radiš umak?

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    I juhu i umak radim "na isti kalup":

    Bundevu razrežem, očistim od koštica i ispečem u pećnici (obložim si pleh pek-papirom da mi se ne zalijepi). Pečenu očistim od kore i nagorenih dijelova (samo žlicom iskopam "pire").

    Po potrebi pire dodatno obradim štapnim mikserom, ali kod brojnih vrsta (maslena buča, hokkaido) to i nije potrebno.

    UMAK - razrijedim pire od bundeve temeljcem od povrća do željene gustoće, dodam žlicu masnoće (maslinovo ulje npr.) i začinim po želji (sol, papar, VLASAC sušeni koji se posipa na kraju ... vrhnje za kuhanje sojino ili obično).

    JUHU radim na isti način samo jače razrijedim. Vrhnje za juhu stoji na stolu pa si djeca i mm dodaju u tanjur po želji i uživaju u miješanju. Obično juhu serviram s kockicama prženog kruha ili prepečencem (to mi je zgodno radnim danom za večeru).

    Eh, sad... ukus juhe/umaka jako ovisi o temeljcu. Nakon što sam se jednom nasanjkala i stavila premalo luka i previše celera pa je "prefarbalo" fini ukus buče, pazim na sastojke, ali u principu skuham mrkvu, peršin, komadić celera, korabu, list kelja ili zelja, pol glavice luka (može se popržiti) i češanj češnjaka cca 15 min u ekspres loncu. Može poslužiti i povrtna kocka, ali doslovce ne pamtim kad sam to zadnji put kuhala na taj način, valjda prije nego su mi se djeca rodila...

  40. #40
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Eh, nisam napisala da se juha/umak treba prokuhati prije dodavanja vrhnja, da se povežu sastojci... Lani sam slikala obradu jedne sive bundeve, sve korake, od rezanja bundeve do juhe.... ne mogu to sad naći, a znam da negdje imam.

    I još - ako su koštice iole upotrebljive, "spasimo" i njih (operem, posolim i u pleh).

  41. #41
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zvijezda jeseni je svakako Hokaido bundeva, a na "stranjskim" poveznicama je korisno znati kako ju zovu na engleskom: red kuri squash. Sinonimi su Japanese squash, orange hokkaido i uchiki kuri squash.

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ako je netko negdje vidio na placu u Zg uljnih buča, nek dojavi, pls!

    To su ovakve:
    http://www.hic.hr/zdrava-hrana19.htm

  43. #43
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    ja radim jako dobru juhu od hokkaido bundeve

    jedna mi bude dosta za dvaput napraviti juhicu.

    Dakle u posoljenu vodu najprije stavim kuhati 2 veca ili 3 manja krumpira.
    kad omeksaju tj budu skoro pa gotovi dodam hokkaido tikve narezane na kockice te zlicicu vegete ili pol kockice za juhu.
    kad se skuha, pustim da ohladi, pa dodam grumencic putra i izmiksam sa stapnim mikserom.
    Brzo gotovo i odlicnog ukusa.
    Ja bas volim da je juhica onako malo gusca pa stavim manje vode.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Juhu od hokkaido bundeve Često na meniu.

    Također od bundeve radim i njoke. Nešto veličanstveno. Radim ih kao od krumpira, samo što stavim kuhanu bundevu, a ne krumpir.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Danas sam radila vege lazanje s bundevom - ispale su odlično :D

    Potrebno je:

    12 lazanja
    100 gr pinjola (nisam imala pa sam prepržila sjemenke suncokreta)
    600 gr bundeve (ili tikvica)
    300 gr svježeg kravljeg sira
    25 gr maslaca
    1 čajna žličica naribanog muškatnog oraščića
    1 žlica maslinova ulja
    1 patlidžan
    2 žlice umaka od soje

    Priprema:
    Lazanje politi kipućom vodom i ostaviti 10 min. Pinjole 2 min popržiti na suhoj tavi, a bundevu narezanu na ploškice pirjati na maslacu.
    Pomijašati bundevu, pinjole i sir, te dodatni muškatni oraščić i odložiti sa strane.
    U drugoj posudi patlidžan narezan na ploške pirjati 4 min na maslinovu ulju. Dodati 1, 5 dcl vode i 2 žlice umaka od soje, te pirjati dok patlidžan ne omekša. Potom patlidžan miksati uz dodatak malo vode da se dobije umak. Četiri lazanje posložiti na dnu vatrostalne zdjele i na to staviti pola mješavine s bundevom. Na to posložiti još 4 lazanje i na to staviti pola umaka od patlidžana, te ostatak umaka od bundeve. Lazanje na kraju politi drugom polovicom umaka od patlidžana, po želji posuti parmezanom i peći 40 min u pećnici na 190 stupnjeva. Po želji u smjesu s bundevom, osim umaka od soje, može se dodati i soli.

  46. #46
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Ovu juhu sam radila u nedjelju i svima nam se svidjela, čak i MM, bundevomrscu.

    Još jedna juha od hokkaido bundeve

    [i]Sastojci:

    500 kg svježe hokkaido bundeve
    1 glavica luka
    600 ml mlijeka

  47. #47
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Mi smo ovo radili par puta i bilo nam je super.

    http://www.coolinarika.com/recept/bu...natome-tijestu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •