Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Grudnjak za dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno Grudnjak za dojenje

    Pozdrav svima ! :D

    Kad je idealno kupiti grudnjak za dojenje? Naime, zena u 'Aniti' mi je rekla, ako sam dobro shvatila, da se grudi znaju povecati i za dva broja, nakon poroda? Kako i kad procijeniti velicinu?

    Znam da ovdje nije tematski, ali me zanima ista stvar i za steznik za poslije poroda.

  2. #2
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Za grudnjak je najvažnije da bude od čistog pamuka ( jer sintetički može pogodovati razvoju gljivica pa ti beba dobije mliječac u ustima ) i da te nigdje ne steže ( jer svaki pritisak na dojku može biti uzrokom problema kao što je zastoj mlijeka, kvržice i sl. ). No, ne moraš nužno kupovati baš onaj pravi na otvaranje, nego to može biti i najobičniji grudnjak.
    Meni su se grudi bile povećale za jedan jedini i jedincati broj, i to tek nakon poroda, a poslije je opet bilo po starom. Već koji misec nakon poroda stala sam u sve stare grudnjake :? :?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Meni su se u trudnoći pvečale za dva broja, a nakon poroda kad su se napunile mlijekom još za jedan broj.
    Inače sam imala 2, a grudnjak za dojenje mi je bio 5.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Mislim da su ti grudnjaci za dojenje malo preskupi - oko 200-250 kn.
    Malo ću grubo reći - ali niš koristi od njih.

    Kupi si nekoliko čistih pamučnih (npr. Polzela ili Lisca?? - 65-70kn).Pogledaj u Nami.
    Grudnjak ipak moraš češće prati jer u početku mlijeko jako curi.

    Ja sam neki dan otkrila na placu, isto pamučne, čisto bijele, 15 kn. I odmah kupila 3 komada. Sada ih ne moram prati svaki dan na ruke nego ih mogu prati i u stroju za rublje kada se napuni.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    A kad da ih kupim, vec sad (36. tjedan), da cekam dan jos malo ili?
    (Doduse, sad ionako nisam pri nekoj lovi, ali cisto da znam planirati...)

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    MOzes kupiti ali samo jedan. Meni grudnjaci za dojenje jako koriste. Imam vece grudi i onda mi obicni pamucni bez zice jednostavno nije dobar.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    989

    Početno

    dosta ovisi o veličini grudi
    ja sam kupila dva anitina i izgurala dvije trudnoće i dva dojenja ali sad su već u tako jadnom stanju
    ovi obični pamučni meni jednostavno nisu bili opcija jel su se raskesali u roku od odma

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Mislim da su ti grudnjaci za dojenje malo preskupi - oko 200-250 kn.
    Ne znam gdje si vidjela ovakve cijene, ali ja sam svoj platila 140 kn.

    Meni su grudnjaci za dojenje bili super jer mi je bilo puno lakše samo otkopčati nego skidati cijelu naramenicu ili navlačiti grudnjak preko grudi.

  9. #9
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ja sam prezadovoljna Liscinim modelom Vera, jako je udoban i praktičan...ma super...a nije bezobrazno skup ko ovi Anitini, ne sjećam se točno ali košta između 120 - 150 kn...
    Kupila sam ga par tjedana pred porod kad mi je bio mrvicu prevelik (inače sam imala grudi tricu, a sad su 5) i naravno očekivala da će mi biti premali kad rodim..ali, cice su mi se povećale upravo toliko da mi je sad taman :D

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno

    Meni su ti grudnjaci za dojenje bili super.
    Ne znam koje marke su bili, ali isto su koštali oko 140 kn.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Meni su isto ti grudnjaci za dojenje super jer su dosta cvrsti (a ja imam stvarno velike grudi koje su jos narasle) a i prakticni.
    Obicni pamucni bez zice mi se brzo rasire i nis mi ne valjaju.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    [quote="Red Irena"]
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Mislim da su ti grudnjaci za dojenje malo preskupi - oko 200-250 kn.
    Ne znam gdje si vidjela ovakve cijene, ali ja sam svoj platila 140 kn.

    quote]

    U Aniti.

  13. #13
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    meni su puno pomogli
    ja sam imala jedan od la vie, ali nije mi bio bas dobar, puno bolji mi se pokazao onaj od anite...jesu nesto skuplji, ali vrijede.....imala sam i par obicnih pamucnih s placa, jer mi je mlijeko jako curilo, pa kad ne stignem oprati ove prave za dojenje....
    jako je bitno da nemaju zicu i da te ne stiscu nigdje radi toga da ti ne zacepe kanalic i da ne dodje do zastoja...

  14. #14
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    ako imate obicne pamucne moze biti problema ako ih samo povucete prema gore dok dojite, pripazite da ne pritiscu dojku u tom slucaju da ne bi doslo do zacepljenja. u tom su smislu svakako preporucljivi grudnjaci za dojenje.

  15. #15

    Početno

    Ja sam čekala do poroda i onda slala mamu da mi ga kupi, kaže da ih je našla u Nami...a poznavajući moju mamu ne bi ih kupila da su bili skuplji od 100kn...

    Što se veličine tiče, rekla je prodavačici kolike su mi bile grudi u zadnjim tjednima trudnoće, i cura joj je iskopala broj koji je rekla da će mi odgovarat...i pogodila...

    Znaju oni kako to ide s brojevima... :D

  16. #16
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Dade li se to naslutiti kakav zaključak da ženama s većim dojkama više odgovara da nabave pravi grudnjak za dojenje, a nama skromnijih oblina da odgovara i ovaj običan?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    65

    Početno

    ja još uvijek imam od La Via, meni je odličan, a muž mi ga je išao kupiti nakon što sam rodila, još uvijek nemrem vjerovati kak je od prve pogodio veličinu.
    još uvijek ga nosim

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    ako imate obicne pamucne moze biti problema ako ih samo povucete prema gore dok dojite, pripazite da ne pritiscu dojku u tom slucaju da ne bi doslo do zacepljenja. u tom su smislu svakako preporucljivi grudnjaci za dojenje.
    Ja po doma hodam u bretelama i skinem ga preko ramena.
    Vani je malo teže to izvesti tako da se ipak uvijek vratimo doma na hranjenje.

    Bome, malo ste me zagolicale. Nisam već dugo ništa potrošila . Mogla bih si i ja kupiti jedan.

  19. #19

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Dade li se to naslutiti kakav zaključak da ženama s većim dojkama više odgovara da nabave pravi grudnjak za dojenje, a nama skromnijih oblina da odgovara i ovaj običan?
    Sumnjam, obzirom da se mene može ubrojit među 'skromnije građene'...a jedan jedini put kad sam probala grudnjak koji nije za dojenje sam poludila od neudobnosti... :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    640

    Početno

    Meni su ti grudnjaci za dojenje jako simpa!!!
    Samo, ne mogu procijeniti za koliko ce mi se jos grudi povecati,
    a stalno bujaju!! Sad sam u 18 tjednu, a vec su mi svi moji premali!!
    Tako, da sam jos odgodila shopping grudnjaka za dojenje !!!

    Ali vidjela sam u METRO-u (novo otvoreno na Cavlima pokraj Rijeke),
    grudnjake za dojenje po cijeni od 100 kn!!! Takodjer imaju i lijepe
    sportske grudnjake isto je cijena negdje do 100kn!!

    Svakako cu si kupiti barem jedan za dojenje ali malo kasnije!!
    Sada me sestra opskrbila sa nekoliko pamucnih koje je ona nosila u trudnoci !!!

  21. #21
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Eto i mene o grudnjacima... s obzirom da sam ovelika, definitivno nisam mogla proći jeftino - oba koja imam (pa svaki dan perem jedan, nosim drugi i obratno) su Anitina 220 i 250 kn, s time da je jedan skroz pamučnih košarica i taj je bolji od ovog drugog, koji je kao čipkan pa je manje elastičan. Veličina je 95 E, a mislim da bi mi taman bile F košarice (prije trudnoće nosila sam 95 C). Jedan dan sam obukla jedan stari običan (zaboravila sam oprati oba za dojenje pa nisam imala izbora) i bilo mi je izrazito komplicirano dojenje jer sam se morala raskopčavati pa nekak iskobeljati iz njega i tak razdrljena hodati da negdje spustim bebu da se opet pokopčam.
    Da sam manji broj, mogla sam proći jeftinije pa ići na kvantitetu - Liscini i Triumpheovi u Nami su bili do maksimum 150 kn, ali do veličine 5 tako da se nikak ne bih mogla u njih utrpati

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Bok Mala Sirena!

    Kad si grudnjake kupovala, prije poroda, ili ti je netko otisao po njih nakon? Meni nikako nije jasno kako odrediti velicinu prije poroda (jer navodno nakon poroda grudi nabujaju i znaju se povecati i za dva broja), i jos gore, kako ce mi netko drugi kupiti grudnjak nakon poroda ako ga ja ne mogu probati?

  23. #23
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Violet, jedan grudnjak sam kupila negdje sa 7 i pol mjeseci, broj veći, tak da imam za svaki slučaj jer ne znam kako bi mi itko mogao kupiti dobru veličinu, a drugi negdje pred sam porod... ionako mi prsa nisu odmah nakon poroda nabubrila do veličine na kojoj su sad.
    Možda da provjeriš ako budeš sad kupovala grudnjak ima li i veći broj tog modela koji ti sad odgovara pa samo nakon poroda pošalješ nekog da ti to kupi?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    ionako mi prsa nisu odmah nakon poroda nabubrila do veličine na kojoj su sad.
    A za koliko vremena jesu?

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    Možda da provjeriš ako budeš sad kupovala grudnjak ima li i veći broj tog modela koji ti sad odgovara pa samo nakon poroda pošalješ nekog da ti to kupi?
    Odlicna ideja, mislim da cu tako nekako i napraviti, usnimit cu okolo sto mi se cini ok, pa cu vidjeti poslije.

    Thnx

  25. #25
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj violet prvotno napisa
    Citiraj MalaSirena prvotno napisa
    ionako mi prsa nisu odmah nakon poroda nabubrila do veličine na kojoj su sad.
    A za koliko vremena jesu?
    Iskreno rečeno..nemam blage veze... ali ne mora značiti da će i tebi. Meni se moja frendica jadala - imala je mini-cice, maltene nula veličine i ponadala se da će nakon poroda vidjeti kak je to kad cice postoje, ali ništa... :D

  26. #26
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja sam kupila prvi grudnjak za dojenje u trudnoci, negdje na pocetku treceg tromjesecja. Kupila sam ga u Italiji (lanac ducana "Bernardi"), kostao je 8.90 Eura, pamucni je.
    Inace sam nosila (talijansku) velicinu 4, velicina tog prvog grudnjaka je 6, i nosila sam ga par dana da vidim da li mi odgovara (grudi u trudnoci su mi se jako povecale, ali nisam "curila"). Kad sam ustanovila da mi je udoban (a da ce biti praktican vidjela sam odmah, "naramenica za dojenje" se vrlo lako skine i stavi), kupila sam jos dva, ali broj 8.
    Sada (gotovo 2 mjeseca nakon poroda) stalno nosim ta dva grudnjaka broj 8. Ponekad imam dane kada su mi grudi manje, pa mi je i taj broj 6 ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •