Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Preparati za jačanje imuniteta za vrijeme kemoterapije?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno Preparati za jačanje imuniteta za vrijeme kemoterapije?

    Molim vas ako znate, savjetujte! Negdje u glavi imam "podatak" da se preparati za jačanje imuniteta ne koriste za vrijeme kemoterapije, nego eventualno poslije, jer kao to je kontraefekt... cilj kemo je da slabi, a ovi jačaju :? Čini mi se da sam to nekad davno čula, čitala... Ne znam, nisam u stanju ništa pametnije napisati jer se ne mogu sjetiti, a info mi treba a.s.a.p. Jel' zna netko; može za vrijeme, ili treba čekati poslije kemoterapije?

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ono što sigurno treba jačati za vrijeme kemoterapije je jetra. Za to su dobri L-arginine i L-ornithine aminokiseline, s time da ornitin u tijelu nastaje iz arginina i nije toliko važan. Izdašan izvor arginina je mliječna sirutka, a povoljan i komforan način uzimanja je u obliku dehidrirane sirutke u prahu. Najpovoljniji izvor je DM-ov "Molke drink", a najlakši su pripravci za sportaše koji u nazivu imaju "whey". Sportski pripravci imaju najmanje laktoze, najlakše se otapaju, skupi su, ali još uvijek puno povoljniji od "solo" aminokiselina u kapsulama.
    Doziranje nije kritično, a može se uzimati u količinama preporučenim na pakiranju.

    Kao pomoć održavanju zdravlja tokom kemoterapije dobar je "zapper".

  3. #3
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    koliko sam čula doktori preporučuju nešto za jačanje imuniteta
    prije i nakon kemo
    ali i pitanje je bez obzira na preporuke koliko bi organizam podnio pijenje nečega za vrijeme kemoterapij
    ljudi kažu da dosta iscrpi i imaš mučnine pa se uglavnom večini ni ne pije ništa

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Imaš Biobran, to je nešto od rižinih mekinja, užasno skupo, ja sam ga koristila za običnu prehladu i nije mi pomoglo. A sa jetru imaš sylimarin ili tako nekako , uglavnom ekstrakt biljke sikavice.

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    gel od aloe koji se muti s vodom i u sokovniku sok od cikle sa malo limuna.

  6. #6
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Biobran, Beta glukan, Colostum, Zelena magma......
    Sve su to jaki antioksidansi. Znam da ljudi piju i čisti sok aloe i noni. Noni pogotovo kod teških dijagnoza.
    Znam par ljudi koji su mi hvalili beta glukan i Biobran kod karcinoma i oporavka nakon operacijskih zahvata. Cijena je nažalost jako visoka....

  7. #7
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    svrati na stranicu udruge limfomi i leukemije

    http://www.hull.hr/phpBB2/

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Imaš pp!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Puno vam svima hvala
    BioBran, nažalost zbog reumatoidnog artritisa smije koristiti samo u ograničenim količinama.

    Davore, moram još jednom proučiti i taj zapper, sjećam se da sam jednom o tome već čitala, ali sam zaboravila, a mozak mi je malo bye-bye ovih dana . Moram se skulirati i proučiti sve što ste nabrojali.

    Puno hvala na pomoći!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Navodno NONI napitak cisti i ojacava organizam. Nabavili bi NONI cesto za suprugovog oca. Mislim da se moze kupiti u biljnim liekarnama i direktno preko distributera (oni imaju i dostavu doma). U BiBio ducanu u Jurisicevoj se prodaju napitak na bazi (cini mi se) jogurta koji ima dokazan pozitivan efekt na cijeli organizam. Ako te zanimaju detalji, slobodno mi posalji PP.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •