Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: (ne)uspjela inseminacija?!?

  1. #1
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno (ne)uspjela inseminacija?!?

    Bog cure.

    Trebam pomoć, komentar, nešto.

    Dakle, moja prijateljica je prije 20 dana radila inseminaciju. Od 5-og dana je uzimala utrogestan te je četrnasti dan napravila test koji je bio negativan. Prije 4 dana je radila krvnu pretragu koja je također negativna.
    Međutim, do danas nije dobila menstruaciju te su i liječnici malo zbunjeni jer sve ide u prilog propale inseminacije ali...
    U svakom slučaju savjetuju čekanje od tjedan dana te ponovni test ili krvna.

    Ima li koja od vas slična iskustva? Što mislite?
    Svi mi oko nje nadamo se trudnoći, naravno i ona ali sve ove činjenice su malo čudne. Ili nisu?
    :shock:

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Žao mi je. Utrići ti u pravilu odgađaju menstruaciju, dođe obično točno 4 dana nakon prestanka stavljanja, nekima i 7 dana nakon, a neki prokrvare unatoč stavljanju utrogestana, ali prosjek ti je 3-4 dana nakon prestanka stavljanja utrogestana da prokrvariš. Nadam se da su te tvoji dr-ovi tako informrirali.

  3. #3
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    ja isto mislim da su u pitanju utrići.
    meni je jednom nakon urića kasnila 10 dana.
    žao mi je zbog tvoje prijateljice.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    i ja isto mislim da je zbog utrića, jer meni je beta četrnaesti dan bila oko sto
    nema veze, ide dalje, uvijek postoji i drugi puta, samo hrabro naprijed

  5. #5
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Mislim da sigurno nije uspjelo, kućni test još može pokazati lažno negativni rezultat, ali beta iz vađenja krvi ne. Vjerojatno utrići... Žao mi je tvoje frendice...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Beta iz krvi nikada ne laže, to joj je vjerovatno posljedica utrića.Čudim se da doktori ne znaju da utrići odgađaju M :shock:

  7. #7
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Daklem, nisu čudne činjenice. Nemojte joj samo dizat lažne, nade to je najgore. Bit će joj puno lakše da se ulogira tu, ipak smo mi ogromna skupina ljudi sa sličnim problemima i kako postaviš pitanje, dobiješ trilijun više-manje stručnih odgovora. Bit će joj lakše, vidjet će. Pozdrav tebi i prijateljici, uspjeh inseminacije je 5-8 posto po ciklusu, uspjeh one "umjetne" tj. stimuliranog IVF-a je samo 30%, borba zna trajat i godinama (ne dao Bog), a ovdje će naći tisuću ljudi u istim situacijama, sa istim dijagnozama itd. Utješno je.

  8. #8
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    mene isto čudi ta zbunjenost liječnika :/ :?

  9. #9
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Hvala na brzim reakcijama.

    Ona srećom već ima curicu od sedam godina ali druga trudnoća nikako da se dogodi.
    Već je odlučila da će i dalje pokušavati i s inseminacijom i prirodno jer su i njoj i suprugu svi nalazi uredni.

    Želim joj da uspije što prije. Isto želim i svima vama koje pokušavate.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Ajde, super. Pozdravi priju. Nije to toliko čudno - to ti se zove "idiopatska neplodnost" i nekih 30% nas je kao sve u redu. Ovisi sve koliko joj je godina, ako jako želi drugo i ima cca 38, onda bi trebala malo "ubrzat". Ako je mlađa, tipa 32, može i tim polaganijim metodama. Nema ni za što garancije, a možda joj uspije već ciklus nakon ovoga prirodno, tu ti nema pravila, God works in mysterious ways. Sretno joj bilo!

  11. #11
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Sretno i malo vibrica ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •