Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: 150 gr u mj dana_help

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno 150 gr u mj dana_help

    Od kuda da krenem?
    Bili smo jučer kod pedice i Iva je od 6.-7. mjeseca dobila samo 150gr. Rekla je da je to malo, da pojačamo dohranu i da uvedemo mliječni obrok prije spavanja. Između ostalog rekla je da bi ona sada već trebala spavati po cijelu noć i da se budi svakih 3 sata po noći zato što je gladna, da u više nema dovoljno mlijeka, da ima mlijeka za 5 minutno sisanje itd itd.

    Uglavnom svašta je nadrobila i ukomirala me.
    Ako joj d onjenih 7 mjeseic nisam davala adaptirano,ne pada mi napamet niti sada,ali ne znam što da radim? Što da uvedemo navečer za klopu + naravno sisanje?
    Nakon oga smo bili do sveki i kaže ona da Iva već sada može 2/3 mjeru kravljeg mlijeka (2/3 kravljeg mlijeka i 1/3 vode) a ja u šoku...
    Jučer sam bila ukomirana,jutros je bolje...
    Ne znam više što da napišem, svaki prijedlog je dobro došao.


  2. #2
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    ne budi u šoku. maja je u mjesec i po dobila 120 grama. počeli su skakutat, troše se. bitno da je opće stanje dobro
    sticajem okolnosti vadili smo joj i krv, nije slabokrvna. i naša pedijatrica nije bila nezadovoljna prirastom.

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Draga moja marljiva učilice!
    Znaš da smo mi sada bili po doktorima i bolnicama. Nama je gastroenterologica rekla da je u mjesec dana dovoljno 150g za njihovu dob. Ok Patrik je stariji 3 mjeseca, ali ajmo reći da je možda trebala dobiti 200-250 grama, a to nije nekakva oooogromna razlika. On npr. u 3 tjedna nije dobio ni grama, a u 2 i pol mjeseca mislim da je dobio samo 250. Ja nisam prezabrinuta. Malo ću mu pojačati dohranu, ali sisanje mi ne pada na pamet da mu ukidam. Samo sam recimo pripazila da mu ne dajem sisati kada je vrijeme za dohranu nego ako traži dam poslije krutog obroka. Po noći i dalje sisamo koliko on traži, uglavnom svaka 3 sata, a možda bi mogla jedan podoj izbaciti pa da spava 6 sati u komadu, ali iskreno nemam se živaca po noći razbuđivati i uspavljivati ga bez sike. Ne opterećujem se dok mi nije problem.
    Što se tiče kravljeg mlijeka doktori kažu ne prije godine dana i to možeš slobodno reći svojoj svekrvi. Ja sam Patriku nedavno počela davati jogurt i to smije, a doktorica m je objasnila kako te mliječne prerađevine idu prije samog mlijeka, razloge ti ne znam sada ponoviti, ali eto sigrno mlijeko neide tako rano.
    Ti njoj probaj u voće dodati recimo malo riže da kalorijski podebljaš, onda joj skuhaj mrkvicu i korabu sa palentom i sl. Uglavnom probaj kombinirati žitarice+voće i povrće da bude malo zasitnije i naravno sika i dalje.
    To ti je moj laički savjet

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: 150 gr u mj dana_help

    Citiraj may prvotno napisa
    Između ostalog rekla je da bi ona sada već trebala spavati po cijelu noć i da se budi svakih 3 sata po noći zato što je gladna, da u više nema dovoljno mlijeka, da ima mlijeka za 5 minutno sisanje itd itd.

    a jel ona ima dijete?
    moja ima 16mj i sisa po noći, i buca je
    nema žena pojma
    jel uzela u obzir opće stanje (razigranost, budnost , pokakane pelene i sl.)
    jel uzela u obzir da je vruće i da bebi treba više tekućine
    jel uzela u obzir da je beba aktivna i puno kalorija i troši
    nije

    koliko imaš obroka dohrane?

    moja nije dobro prihvatila dohranu, pa sam drugi obrok uvela tek s njenih 8mj
    navečer joj daj kašicu s povrćem i rižom, i nakon toga je podoji (tako ja još radim)
    nema potrebe za kravljim mlijekom dokad god sisa (jer dobiva najbolje, najkvalitetnije mliko na svitu )

  5. #5
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    a doktorica m je objasnila kako te mliječne prerađevine idu prije samog mlijeka, razloge ti ne znam sada ponoviti,
    jer je kravlje mlijeko teško za ljudski probavni sustav (i inače, a pogotovo bebi), dok prerađevine pogotovo jogurti su djelomično probavljeni (zahvaljujući dobrim bakterijama) pa su lagani za probavu

  6. #6
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    probaj ponuditi rižu sa brokulom, lukas pojede jednu i po na dan! :D

  7. #7
    ivanaos avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek-bilje
    Postovi
    414

    Početno

    možda ćeka nove pelene pa ih ne želi prerast!

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno Re: 150 gr u mj dana_help

    Citiraj may prvotno napisa
    Od kuda da krenem?
    Bili smo jučer kod pedice i Iva je od 6.-7. mjeseca dobila samo 150gr. Rekla je da je to malo, da pojačamo dohranu i da uvedemo mliječni obrok prije spavanja. Između ostalog rekla je da bi ona sada već trebala spavati po cijelu noć i da se budi svakih 3 sata po noći zato što je gladna, da u više nema dovoljno mlijeka, da ima mlijeka za 5 minutno sisanje itd itd.

    Uglavnom svašta je nadrobila i ukomirala me.
    Ako joj d onjenih 7 mjeseic nisam davala adaptirano,ne pada mi napamet niti sada,ali ne znam što da radim? Što da uvedemo navečer za klopu + naravno sisanje?
    Nakon oga smo bili do sveki i kaže ona da Iva već sada može 2/3 mjeru kravljeg mlijeka (2/3 kravljeg mlijeka i 1/3 vode) a ja u šoku...
    Jučer sam bila ukomirana,jutros je bolje...
    Ne znam više što da napišem, svaki prijedlog je dobro došao.

    da li dijete i dalje doji na zahtjev?
    ako da, ne moze biti "gladno" sto znaci da jede koliko joj treba.
    studije pokazuju da "namjernim smanjenjem podoja" nece se povecati kolicina pojedenih krutih obroka.
    neke majke prakticki iskljucivo doje i do godinu dana jer im djeca odbijaju/nisu spremna za dohranu.
    nastavi dalje kako si radila, bez ikakve brige ili sumnje da radis nesto krivo.
    a sad o gramima....prvo, koliko bi dijete tezilo s godinu dana da nastavi dobivati kao u prvih mjeseci? s 2 godine bi imala curu od 30kg.
    ona je sada u fazi kada vise nije staticna. znaci, vise ne lezi i hrani se vec se krece i "trosi kalorije".
    kravlje mlijeko nije uopce potrebno dokle god dojis. cemu? dobiva nesto puno, puno bolje- tvoje mlijeko.
    i jos nesto- prvih godinu dana osnovna hrana djeteta je majcino mlijeko, sve ostalo je SAMO nadohrana!

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Između ostalog rekla je da bi ona sada već trebala spavati po cijelu noć i da se budi svakih 3 sata po noći zato što je gladna, da u više nema dovoljno mlijeka, da ima mlijeka za 5 minutno sisanje itd itd.
    koja nebuloza.
    dobro znas da to nije istina.
    i dobro znas da se mlijeko radi na temelju ponude i potraznje.
    kako dijete raste, jace je i vec savrseno zna tehniku pa su i podoji kraci.
    a s druge strane, oni su i kaloricniji.
    majcino mlijeko nakon godinu dana je masnije od majcinog mlijeka novorodjenceta. takodjer studije pokazuju da nema te namirnice i da nema takvog "svejeda" (dijete koje pojede apsolutno sve sto mu se servira) koje ce nadomjestiti sve ono sto dojete dobija iz majcinog mlijeka.

    pocet cu skupljati adrese tih pedijatara i slati im rodine brosure

  10. #10
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj ivanaos prvotno napisa
    možda ćeka nove pelene pa ih ne želi prerast!
    Sigurno... šminkerica mala!

    Nemoj se ništa sekirati, Iva je velika curica pa nije ni čudo ako je sad malo usporila! Možeš joj navečer ponuditi nešto tipa pahuljice ili rižu ili štogod slično sa svojim mlijekom (Ako ti nije bed izdajati se...meni bi bio) ali mislim da buđenje po noći nema toliko veze s gladi sada. Tomo se nonstop budi, vrpolji, uzdiše, stenje, okreće...Sigurno me desetak puta probudi, ali samo dva ili tri puta od toga stvarno sisa...Obično mu je dovoljno da namiriše svoju siku i malo se pomazi, mlijeko gotovo ni ne vuče...ako razumiješ što hoću reći... A i bude žedan, a vodu po noći ne želi.
    Ma sve su bebe drugačije, ne može pedica na jedan augenbilck dati dijagnozu. Moguće je i da se beba koja navečer nešto konkretno jede isto budi po noći. Imam poznanice čiji sinovi s tri godine još uvijek po noći zazivaju mamu, traže vode, bude se... Nije sve u sitosti.. (Ja sam uvjerena da ona nije gladna.) Najbitnije je da ti osluškuješ Ivine potrebe i da radiš kako ti srce nalaže!
    I kao što dora kaže: ovo je moje laičko (i prijateljsko ) mišljenje!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    Nema veze koja je to pedica, ali stvarno priča gluposti. Sudeći po slikici, tvoja curica se do sada fino sbuckala. Koliki joj je bio mjesečni prirast do sada? Normalno je, obzirom na povećanu aktivnost i vrućine da malo uspori.
    Ako ima barem 6 popišanih pelena i urednu stolicu, normalno napreduje motorički, nije odjednom ili previše pospana ili previše razdražljiva, ne brini.
    A to da bi trebala prespavati cijelu noć i da imaš mlijeka za "samo 5-minutni" podoj - može objesiti mačku o rep. Nama je podoj od 5 minuta znanstvena fantastika, obično 1-2 min, a tokom noći se budi i budi i opet budi.
    Nikako ne davati kravlje mlijeko, nikakvo polovinsko ili trećinsko - grozna sam, ali šta bi bilo da nas je samo petina poslušala savjete svojih svekrva (koji su btwy stari 25-30g!!!) Kravlje mlijeko je za tele.
    Za večeru probaj par stvari, ponudi par dana mliječno-žitnu kašicu ili povrće sa npr rižom ili voće sa žitaricama, a tvoja prekrasna cura će ti pokazati što joj najviše odgovarati. Dojenje pred hajanje se kod nas obavezno prakticira i tako se najljepše uspavljujemo
    E da, mi smo morali par puta usklađivati vrijeme večere, da nije prerano ni prekasno.
    Držite se

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    cure hvala vam, stavila sam to na podforum dohrane,a zaboravila napisati da smo sa 6 mj krenuli sa 2 obroka dohrane, voćni i povrtni. Nisam joj htjela puno davati,nego koliko pojede, da joj ne razvalim želudac,a kad
    ono,malo je dobila...
    strašno je živahna beba, pa nije ni čudo da se nije udebljala više...ali opet...
    no, kad čitam vas,lakše mi je...

  13. #13
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    moj F je sa 7 mj (od 7-8mj) dobio 30gr!!! i ped je rekla da je to malo bed, ali budući je dobrog općeg stanja, aktivan, živahan i veseli, da nema problema. bitno da se tako ne ponovi... nakon toga dobivao je po ~200-400 gr mjesečno

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Joj ne znam sto bi ti rekla.Moj bebac je takodje 7 mj.ja mu od pocetka dodavam uz dojenje bocu.Bio u bolnici 7 dana zbog pupka bez mene i navikao se na bocu.Izdajal mu mlijeko i nosila al se naviko na velike rupe na boci u bolnici(nisu dopustili moje )pa mu je sisanje bilo pre sporo.Tako da je kpod velike gladi odbio sisu.Pa smo kombinirali.Od 7 sam pocela s mesom.janjetina piletina puretina.Ovako mu izgleda dnevni meni.
    6-8 sisanje i boca od 200
    11-12 vocna kasica
    15-16 meso zajedno s povrcem(blitva,tikvice,mrkva krumpir,mladi grah)
    danas je jeo ribicu i vise nista ne miksam ,samo gnjecim.nece juhu u boci.
    19-20 mlijecna kasica(moze gotova ona nova od hipa good night ..nesto ili rizolino-grizolino ili Linovi kukuruz.Otkrila sam od (kršitelj koda) neki bio 7 sa toliko razlicitik zitarica i super je.najcesce pomjesam u 200ml dodam npr.2 zlice kukuruza,3 ovih bio zitarica i malo grizolina i super.
    11-12 sisanje plus boca od 200
    Tada zaspi i uglavno se ne budi do 7-8
    probaj kombinirati i ti nesto od tog.neko vrijeme sam znala pred spavanje mu napraviti bocu od 230 pola bi popio ,a od druge polovice bi napravila kasicu.nemoj mislit da te nagovaram na adaptirano mozes naravno i sa svojim ako imas dovoljno.
    sretno

  15. #15
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Moj malac od 6-7. mjeseca nije dobio ni grama! Ja sam razmišljala da je vruće, da je stalno u pokretu... i nisam se previše zabrinjavala. Danas bili na vaganju - dobio pola kile u 3 tjedna! Malo sam imala grč u želucu što će pedica reći (naša nova, upravo se vratila sa specijalizacije) na to da sa skoro 8 mjeseci još uvijek ne ide dohrana i da skoro pa isključivo doji. Ona ga je pogledala i rekla da super izgleda, dobro napreduje (ima 8 i pol kila) i da se uopće ne zabrinjavam oko toga. Ne moram vam ni reći kako mi je pao kamen sa srca. Iako smo svjesni da ne stoje baš svi savjeti pedijatara, ipak te nešto kopka kad od pedijatra dobiješ komentar kao onaj što je may napisala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •