Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Ječmenac!

  1. #1
    Marina

    Početno Ječmenac!

    Imam sina od četiri i pol godine i prošlu subotu mu je naotekao kapak i uz korijen nosa mu se pojavio manji čvorić. Počeli smo mazati sa antibiotskom mašću Tobrex i situacija se smirila u ponedjeljak, ali s time da je čvorić ostao. Jučer se kapak opet malo zacrvenio i malo naotekao. Cijelo vrijeme mažemo sa mašču. Bili smo kod dr. i rekla je da ako ne prođe za 4-5 dana da idemo okulisti i najgora solucija je da se taj čvor miče u kompletnoj anesteziji. :/
    Moje pitanje je da li ima neki prirodni lijek za ječmenac i kakva su vaša iskustva s time i koliko to traje. To sve skupa ne izgleda loše, tako da ne bih žurila k okulistu.

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    moze se staviti komadic crvenog luka iliti kapule. skroz se tanko izreze imali komadic, samo na to mjesto.
    ali ne znam koliko bi dijete bilo mirno i koliko bi mu smetalo. ja sam to jednom upotrijebila i stvarno sljaka, ali ja mogu podNIjeti onaj prvi nalet suza od luka.

  3. #3
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ne znam neki domaći lijek za ječmenac.
    Ali znam da sam kao klinka jako često imala ječmenac, sve dok mojoj mami jedan okulista nije preporučio B-vitamin.

    Nakon toga nikad u životu ga više nisam imala...kuc...kuc.

    A sjećam se tih B-komplexa iz djetinjstva. Izgledali su kao one šarene mrvice koje se posipaju po torti.

  4. #4
    Marina

    Početno

    Hvala na savjetima. Ne znam kako ce sa lukom biti, ali spremna sam i to probati samo da ga ne režu. Inače svaki dan mu dajem multivitaminski sirup u kojem ima i B-kompleksa, pa tako da i taj savjet već sprobavamo.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Ovo ljeto mene su neki Talijani na ljetovanju dosli pitati (vrlo su se ustrucavali, ali radilo se o zdravlju djeteta.... :D ) ne bi li im ja malo izdojila mlijeka jer su vidjeli kako Shantana doji a neki im doc bas rekao kak je to najbolje za jecmenac koji im zadesi 10godisnjeg sina....
    I tako nas dvije pod sator (Shantana i ja) i uz njezinu pomoc dosli do spasonosnog lijek .
    Proslo mu i poslije nam do nebesa zahvaljivali.

    Probajte, mozda i vama upali.

  6. #6
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Supeeeer :D :D :D

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Lovro se nocas probudio potpuno sljepljenih ociju. Malo sam mu to ocistila vodom i onda nalila malo mlijeka. Mog, naravno, i jutros se probudio nrmalno. Oci su jos malo krmeljave, ali nakon jos par tretmana ocekujem izljecenje.
    Vec se vodila rasprava treba li mlijeko spricati u oci, i mogu samo reci, prema nasem iskustvu pomaze!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Super, ovo je lijek ne iz bakine, nego iz mamine lijekarne...
    Tim Talijanima je doc rekao da se izdoji malo na zlicicu pa se samo ulije u kut oka a kad dijete trepne, rasiri se po jabucic

  9. #9
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    potpisujem majcino mlijeko.
    ovo ljeto mi je Klara (4 godine) zaradila stvarno gadan konjuktivitis , oci su joj bile s krvavim podljevima, slijepljene i natecene, a krenulo je kao da ce i meni i bebici.
    svima sam nam kapala (i sebi ) svoje mlijeko i meni i bebi se nije ni razvilo, a Klari je proslo nakon 3-4 dana :D .
    steta sto nitko jos nije patentirao ovaj lijek ...

  10. #10
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Ako dojis nda bi ti majcino mlijeko bilo izvanredno, sve rane lijeci al jecmenac nije nikako opasan i on za par dana prodje sam od sebe.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    KRK
    Postovi
    5

    Početno JAČMENAC 2

    Imamo problem sa jačmencem,moj sin ima dve i pol godine ,i već godinu dana jačmenac koji je malo natečen ,malo ne,ali je uvjek tu.Dali neko zna neki prirodan ljek? : ;)

  12. #12
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Ovo ljeto junior je imao ječmenac na moru nikad prije, bili na hitnoj jer mu je jako naoteklo, kapali nekim kapima jako dugo trebalo da prođe. Sad mu to isto oko crveno u doljnjem dijelu kao da se nesto događa, kaže da ga oko boli. Sutra cemo svakako kod doktora na dezurstvo. Imam frendicu koja doji da probamo s mlijekom ili kaj da radim?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Masnica, tople (gotovo vruce) suhe obloge na oko..
    Mi smo onaj gel( ima u dmu za kupiti) potapali u vrelu vodu i to na oko..to je mom sinu pomoglo..

  14. #14
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Maxitrol mazemo...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •