Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 87 od 87

Tema: Vožnja u sjedalici na biciklu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Kad je već aktualna tema...
    Moje manje dijete će svisnuti od tuge. Kad se seka i tata idu voziti to je tuga pregolema. Prošle godine sam ga ja vozila na svojem biciklu, a seka je išla sa tatom. Problem je u tome da se njih dvoje puno češće voze, nego šta idemo zajedno. Prošle godine je bio premali da toliko kuži, ali ove...
    MM želi voziti jednog naprijed drugog iza da ne bi bili tužni. On je odličan vozač, ali ne znam da li smije i koliko je sigurno.
    Tko ima iskustva ???
    ja sam svoje vozila naprijed i otraga,bez frke,prvi put je najgore jer me malo bilo strah,a i trbaš ih znati gore staviti oba dvoje i skinuti,...

  2. #52
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    mm tako vozi i K. i P. I i kaze da mu se cini sigurno i da svi troje uzivaju

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Ma mene je zanimalo samo sa strane sigurnosti u prometu. Za sada se voze u trojci i UUUUUŽIVAJU. Veli MM da ne bi više mogao voziti samo jednog kad su toliko sretni kad se zajedno voze.

  4. #54
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Pa nama su u trgovini rekli da je tako sigurno sve dok onaj ko je naprijed nema vise o0d 15kg!
    a trgovina je specijalizirana za bicikle pa mislim da su dosta strucni

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Super ! Cure, hvala na odgovorima.
    Mislim da sjedalica koja se instalira naprijed i ne može podnijeti više od 15 kila, a i dijete je tada preveliko da mu se gleda iznad glave. Nisam stručnjak, ali nekako mi je logično.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    Pomagajte iskusni!

    Zacrtala sam si da od proljeća krećem s vožnjom #2 u sjedalici. Uskoro će 3 godine i ima nekih 15 kg.
    Moje iskustvo s vožnjom bicikla je skromno, vozila sam zadnji put pred 7-8-ak godina i to najobičniji ženski bicikl bez brzina.

    Dobila sam na poklon nekakvo čudo od bicikla s 27 brzina i visokim sicom tako da moram skočiti s njega kad želim stati. Sic se može spustiti samo u servisu (već je max spušten pa se treba odrezati nešto da se još spusti).

    Da stvar bude gora bicikl je muški, tj ima onu prečku samo malo nakošenu pa mi se teško i popeti na njega.

    Uglavnom, ideja o montaži sjedalice iza mi je sve manje privlačna

    Kako ću se penjati na bicikl ako je sjedalica iza?
    Ako se sic ne može više puno spustiti kako ću kočiti i skakati s bicikla bez opasnosti za dijete?

    Da ja to čudo prodam i kupim si neki niži ženski bicikl ili....?

  7. #57
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    vidim da su neki počeli voziti klince već s godinu dana, ja se baš pitala da li mogu početi ovo ljeto s dvije.
    Najviše me brine što će ona sigurno samoinicijativno skidati kacigu... :/

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    Kako ću se penjati na bicikl ako je sjedalica iza?
    MM digne nogu prema naprijed
    no ako se ti ne osjećaš sigurno na takvom biciklu nemoj, i još k tome da moraš skakati s njega kad silaziš

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    hvala larmama

    a kakav bicikl da kupim, osim niži i ženski? Jel trebam nešto posebno gledati da se ne zeznem?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    hvala larmama

    a kakav bicikl da kupim, osim niži i ženski? Jel trebam nešto posebno gledati da se ne zeznem?
    Ovaj prodaj, a kupisi ženski preko kojeg samo damski zakoračiš. Ja kad sam kupovala bic, kupila sam muški jer nisam računala na sjedalicu. Sad kad se penjem na bic moram dizat nogu preko te prečke i držat bic s djetetom od 18 kg u sjedalici.
    Nije baš neka zabava... Ne mogu ni zamisliti kako bi to izvela da su dvije sjedalice s dvoje djece na bicu. A mogu reči da sam dobar vozač i ne baš slabašna, više ono komad ženske .

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    negdje je bio ovdje topic o nekom biciklu kaj je imao problema s montažom sjedalice zbog sajli pa onda pripazi na to

    pretpostavljam da imaš ili ćeš kupiti sjedalicu koja se montira na nosač ispod zica, znači trebala bi pripaziti da bicikli dopušta takvu montažu sjedalice

  12. #62
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Podižem topic jer bih se još ovo ljeto/jesen voljela provozati sa svojom curom na biciklu.
    E sad, Apricot je napisala
    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih rekla da je pravilo kao i sa autosjedalicom: kad napuni 9 kila i kad može samostalno stajati...
    Znači, mora zadovoljiti oba uvjeta? M. ima 9 mjeseci, ustaje se na noge i zna par sekundi samostalno stajati. Pretpostavljam da je to premalo. Osim toga, ima 7800 g.

  13. #63
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Moj nije imao 10mj punih kad smo počeli. Uživa svaki tren proveden ba bicu, a kad vidi kacigu, sav se ozari.
    Kaciga nam je jako dobar prijatelj jer zna da nakon stavljanja kacige slijedi uživancija.
    Preporuka moja osobna kod manjih beba, prvi dan par metara u punoj opremi po dvorištu.
    Pa svaki dan malo dalje, brže, jače. Uživancija zagarantirana!
    Jedna moja frendica pogriješila, pa taku malu odmah odvela u vožnju gradom. Mala se i nako 2g boji bica jako.

  14. #64
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj jkitanov prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna moja frendica pogriješila, pa taku malu odmah odvela u vožnju gradom. Mala se i nako 2g boji bica jako.
    Vidiš, o tom nisam ni razmišljala. Tko zna, možda bih i ja tako. Hvala na savjetu!

  15. #65
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Moj bebolinjo ima sad 9 i pol mj. i prošli smo se tjedan prvi put vozili s biciklom kao trijac: mlađi naprijed,stariji otraga. Svi smo uživali, s tim da mi maleni skoro pa hoda i ima 9 kg.Naravno,ne idemo u neke velike vožnje nego samo po kvartu i pop pločniku.

  16. #66
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Je li kupio netko nedavno malu kacigu (za OG 44 cm). Ova dva dućana koja se tu spominju da su imala tako male, više nemaju.

  17. #67
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    I ja sam trazila male kacige, ali nema, no vidja Sam da BeSafe mark ima male kacige, pa vidi kod njih. Znaci ili direkt zastupnika ili u Fun4mum. Ja nisam stigla se raspitati, to cu kad nam stigne sjedalica koju smo narucili.
    Jos Sam cula da bi mogli biti u Herbisu, Intersportu i takvima, to su mi rekli u Keindl sport i Rog Joma koji imaju tek od 50 na gore

  18. #68
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    moj muž je pretprošli tjedan išao u Sloveniju po kacige.
    mojih oboje imaju jako male glave

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Jel na kraju bebe ispod godine dana i 9 kila mogu u vožnju il ne? Ja jedva čekam da počnemo, mama ima novi bicikl :D
    Koju sjedalicu (stražnju) preporučate? Koliko sam vidjela, kod nas su sve marke belleli, a to baš i nije neka...?

  20. #70
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Apri, i mi imamao malu glavicu, probali već 3 kacige u 3 azličita dučana, sve joj je veliko. Koliko sam uspjela izmjeriti, ima 46 cm. Gdje ste u Slo kupili i kakave su vam?

    Bubu, mi smo u Keindl sportu kupili Polisport Bilby JR, ali to je prednja. Mislim da su Belleli dobre, koliko sam proučavala reference i iskustva na netu.

  21. #71
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    u intesportu u Vukovarskoj ima dosta malih.

  22. #72
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    A ja sam u dućanu uzelu najmanju (vel. S, 48-54 cm), malo mi je to stajalo labavo na Marinoj glavi, ali sve ne znam jel to tak treba biti ili što.

    Sad vidim da ima i manjih.

    Čovječe, moram onda pod hitno po manju.

  23. #73
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku

    Sad vidim da ima i manjih.
    A gdje? Ja ih ne mogu naći. Bila i u Intersportu...

  24. #74
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje? Ja ih ne mogu naći. Bila i u Intersportu...
    Ma tu na topicu vidim da se piše da ih ima.

    Ajd pliz ČIM nađeš malu kacigu napiši ovdje, i ja ću tražiti, barem telefonski.

  25. #75
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    I Isabel, stalno ti hoću reći koliko ti Nola sliči!

  26. #76
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zvala sam ravno 10 dućana - Keindl, Biciklist, Rog Joma, DSG, TEAM, TČT, Eurobike, Fumić, Ciklo-centar, Guardian plan, i sigurno još neke ovdje spominjane, sve jedna velika NULA!

    U DSG su mi čak rekli da su potpuno povukli iz prodaje dječje kacige jer im je bila inspekcija, te kacige moraju proći neka testiranja, jer europska ne zadovoljavaju.

    Sad mi je na pamet nešto palo...

  27. #77
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala ti Jelka! Svi kažu da je ista ja, mica moja mala !
    Svaka čast na trudu, koliko si dučana zvala. Nažalost, ja sam počela raditi, pa ne mogu mrdnuti. A što ti je palo na pamet?? Da li ćemo ikad naći malu kacigu. Nama su malo velike bile: u Intersparu, i u Fun4mum BeSafe kaciga. Planiramo ići probati u Rog jomu, od Treka kacigu.

  28. #78
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Palo mi na pamet pitati na burzi. Nitko se nije javio, ali su me uputili na dućan u AM, Level2, tamo imaju XS veličinu, ali prema rasponu koji mi je prodavač rekao na telefonu, isti je kao ovo što imamo. Nadam se danas popodne otići s Marom, to mi je blizu, može biti da je zbilja manja od ove naše.

  29. #79
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ja sam pak u potrazi za sjedalicom, straznjom, koja se montira na okvir bicikla. Ako znate gdje je dobro potraziti, uputite me. Gledala sam u Turbo sportu ali imaju samo prednje.

  30. #80
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ne znam kaj znači na okvir bicikla. Jel to neš vanstandardno? Mi imamo Bellelli, do 22 kg, većinom su te po dućanima.

  31. #81
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    ma ne, one kaj ne idu na gepek

  32. #82
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    LE, imaš mms!

  33. #83
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Kupila sam XS kacigu!!! I dobra je Mari, ne pleše kao prijašnja. Tak da je Jana dobila Marinu (Janina je isto očito bila prevelika).

    Nije baš neka ljepota (evo ovakva http://www.k2skates.com/helmet/missy-jr-helmet), ali dobro, neću se žaliti.

    Isabel, ostala je još samo ovakva - http://www.k2skates.com/accessory/moto-jr-helmet

  34. #84
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj Bubu prvotno napisa Vidi poruku
    Jel na kraju bebe ispod godine dana i 9 kila mogu u vožnju il ne? Ja jedva čekam da počnemo
    i mene ovo zanima. šetnja s kolicima mi nije dovoljna za postizanje prijašnjeg tonusa
    šalu na stranu, ali već jedva čekam sjesti na bicikl pa da mogu sa svim svojim dečkima u lauf

  35. #85
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne, one kaj ne idu na gepek
    Mi smo je kupili u Metrou prije dvije godine, ali vidim da ih uvijek imaju sporadicno.
    Mozes pokusati u specijaliziranim ducanima, vidi ovdje http://www.keindl-sport.com/kategorije.php?id=62

    Citiraj Bubu prvotno napisa Vidi poruku
    Jel na kraju bebe ispod godine dana i 9 kila mogu u vožnju il ne?
    Obzirom da na svim tim sjedalicama pise minimalna tezina od 9 kg, ja bih rekla da je to uvjet, uz to da je dijete dovoljno cvrsto i stabilno da sjedi u toj sjedalici.

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Mi smo kupili nedavno u Keindl sportu Polysport Bilby za gepek, i mogu reći da mi se čini najkvalitetnija od svih koje smo vidjeli, za gepek. Kacigu sam kupila u RJ, onu sa podešavanjem, i stisne ona njoj glavicu al joj je ogromna! (OG 44!!) Tako da sam ja sad lijepo naručila preko neta onu spužvastu koja je zapravo za prohodavanje, ionako nećemo na žešće vožnje dok ne ojača.
    E sad, što se kilaže tiće. Moja je u ne pero nego srećica kategoriji i ima 10 mj i 7200g. Brzinom koju dobiva na kilaži stići će do 9. za godinu dana! Ono što sam saznala od stručnih ljudi je da se preporuča od godine dana, ali da komotno možemo i malo prije po kvartu i ravnom, i nek samo podmetnemo spužvu da je malo amortizira. Uglavnom radi kičmice je bitno da se ne trucka.
    Eto.

  37. #87
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ipak smo kupili onu kaj ide na gepek, Polisport, cini mi se ful kvalitetna, a sto je takodjer vazno - M se jako svidja i uziva u voznji! Kaciga je iz TS, M velicina, cini mi se da je bila oko 100 kn, ali to sam kupila jos kad je pocinjala intenzivnije voziti bic (bez pedala).

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •