Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 87

Tema: Vožnja u sjedalici na biciklu

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno Vožnja u sjedalici na biciklu

    Zanima me od kad se djeca mogu voziti u sjedalici na biciklu i koja je bolja varijanta- voziti dijete ispred ili iza sebe na biciklu. Molim bicikliste za savjet.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    194

    Početno

    Podizem tvoje pitanje, ali dodajem ako netko zna tko koristi te sjedalice koja je najbolja?

  3. #3
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ne znam kad je bolje, ali sam se osjetila sigurnom za to s njegovih oko godinu i pol. Kupili smo zadnju sjedalicu jer mi se čini da je lakše upravljati biciklom kad nema tereta na guvernalu, a i da je sigurnije.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    ja sam čula da je bolja ona sjedalica koja se montira naprijed a mom mm-u ne dopuštam još da ga tako vozi iako vidim po gradu da vozaju tako bebice (po promenadi). nekako mi je još mali za takvu vožnju pa ću sačekati 2 godinu iako je mm nestrpljiv. za sada se pravdam da malenom nije ni fotanela zatvorena pa ne želim riskirati!

  5. #5
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Ja sam ovo isto pitala jučer na ovom topicu: stolica za bicikl - iza ili naprijed i željno čekam odgovore!

  6. #6
    JBT avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    191

    Početno

    Ja klince vozim isključivo iza iz dva razloga. Prvi je taj da nigdje nisam našao adekvatnu informaciju gdje je sigurnije voziti dijete na biciklu. A drugi je taj da mi naprijed dijete smeta u vožnji, te mi je lakše balansirati dok sjedi iza (ali to je možda navika iz mladih/motociklističkih dana).

  7. #7
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Mi se vozimo ispred. MNogo je sigurnije kad ju imam na oku i vidim što se dešava, a i ona nema pogled samo na moju pozadinu. Zvoni, upravlja, jednom rječju uživa. Te su do 15 kg.
    Ove iza imaju dvije varijante, sa i bes paktregera. Iako mi je ova što ide na paktreger puno opasnija. Vidjela sam kak se jednoj mami nešto otkačilo i dijete skoro ispalo, a ona nije skužila.

  8. #8
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj babyiris prvotno napisa
    Mi se vozimo ispred. MNogo je sigurnije kad ju imam na oku i vidim što se dešava, a i ona nema pogled samo na moju pozadinu. Zvoni, upravlja, jednom rječju uživa. Te su do 15 kg.
    Ove iza imaju dvije varijante, sa i bes paktregera. Iako mi je ova što ide na paktreger puno opasnija. Vidjela sam kak se jednoj mami nešto otkačilo i dijete skoro ispalo, a ona nije skužila.
    Mi imamo i onu koja ide na paket trreger i onu koja se montira na držač. MMu se ova na držaču čini puno opasnija, nego ova na paket-tregeru. Naravno, treba to provjeravati povremeno je li sve zategnuto i dobro pričvršćeno.

    Meni izgledaju obje sigurno pa sad nisam pametna. :/

    Sad sam pogledala - ova na paket-tregeru je do 22 kg, a ova druga do 25 kg.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ni ja još nisam sigurna. Probali smo se malo voziti (13mjeseci), ali on se jako naginje, a onaj jedan remenčić mi ne izgleda dovoljno. :/ Smislit ću sama nekakve dodatne remenčiće i tada mislim da je ok da se vozimo.

    Prvo dijete smo malo kasnije počeli voziti,sa cca 1,5g. i uvijek je obožavala vožnju. Imali smo stražnju sjedalicu i tada i sad, one prednje izgledaju vrlo malene i imam feeling da je prirodnije voziti dijete straga.

    No, ja bih se ubacila sa pitanjem gdje ima malih kaciga u zg?! U turbo limachu svaki put kažu da su baš jučer prodali zadnju.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi smo počeli sa godinu dana.
    obavezno otraga, sva istraživanja sigurnosti su to pokazala kao ispravnije rješenje (kopajte po stranim linkovima).
    imali smo malu kacigu, 42 - 46, kupljenu u keindl sportu u ilici (blizu gnijezda).
    drugu smo kupili u italiji.
    ima odličnih malih kaciga u inter sportu u merkatoru, sa mogućnošću prilagodbe. (i prekrasnih dezena).

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Curku smo počeli voziti sa godinom i pol jer je tako došla sezona vožnje bicikla. Ona mi se tad činila dovoljno velika za taj pothvat. Vozili smo je naprijed, imala je kacigu i uuuuuuuuuživala. Malac je sad 13 mjeseci i nisam sigurna... Tako bi ih rado stavili svakog na jedan bicikl i vozili se, ali nigdje ne mogu dobiti provjerene podatke koliko dijete mora biti staro, koja sjedalica, koja kaciga. U prodavaonicama mi kažu da sami odaberemo npr.kacigu, a nemam pojma koja je idealna. Kupili smo jednu koja nam se sviđala, ali nekako mi se to ne čini dobar kriterij za kupnju. Prije kupnje autosjedalica razmotrili smo SVE, informirali se i sad mi se čini jako neodgovorno upustiti se u promet s biciklima neinformirana. Tražila sam po netu, ali ništa nisam uspjela naći. Zato svaki savjet je dobro došao.

  12. #12
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Ana... prvotno napisa
    ja sam čula da je bolja ona sjedalica koja se montira naprijed a mom mm-u ne dopuštam još da ga tako vozi iako vidim po gradu da vozaju tako bebice (po promenadi). nekako mi je još mali za takvu vožnju pa ću sačekati 2 godinu iako je mm nestrpljiv. za sada se pravdam da malenom nije ni fotanela zatvorena pa ne želim riskirati!
    Draga moja, imaš za to kacigu. Meni je bila bolja kad je Ivona bila mala zato što mi je nekako lakše balansirati na biciklu. sada je veća i iza je - ali navikla sam se. U početku mi bilo malo neobično. I te prednje sjedalice imaju remenčiće preko ramena jednako kao i stražnje, samo je stražnja veća. A ako istraživanja kažu da je stražnje sigurnije-vjerujem. Andrej je sada dovoljno velik i da bude iza. Ivona je imala 8-9 mjeeseci kad se počela voziti pa mi je ekako sigurnija i na oku bila.

  13. #13
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    cula sam da su hamax sjedalice najbolje.

  14. #14
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    mi smo za drugi rodjendan od bake i dede narucili hamax sediste za nazad, do 22 kg, i kaci se konzolno.
    Meni to konzolno izgleda skroz sigurno, ne znam kako mislite da moze da ispadne?
    btw, mnogo mu se svidja, i pristaje i na kacigu!

  15. #15
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    i mi smo u fazi odluke o kupnji sjedalice, ali jedino me muči ta kaciga, mirišem da Nina neće dozvolit ako netko može nabacit još nekakvu cijenu superiška

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    prije nekog vremena bilo je u dobro jutro hrvatska o biciklima i sjedalicama.
    napomenuli su da je u nekim državama prednja sjedalica zabranjena.
    iz više razloga, kad pustite govrnal može naglo kliznuti i djete se može prevrnuti i ispast,
    dijete može napuhat vijetar i u slučaju sudara djete stradava dok u stražnjoj sjedalici dijete je ipak zaštićeno i straga i sa strane i od vas samih a to što svi mislimo da ne vide,
    kažu tj i iz svog iskustva gledaju one sa strane i uživaju u vožnji jednako kao i napred jedino manje papaju leteće projektile

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno sjedalice

    Pozdrav biciklašima, mi se već dugo vozamo na biciklu i to nam je jedna od najdražih opcija aktivnog druženja. Nama su kad smo kupovali sjedalicu rekli da mala djeca do 15kg idu naprijed i za naprijed imaju posebne sjedalice koje se montiraju na upravljač, jedva smo ju našli. Dakle iako smo već lagano prešli 15kg i sad je malo teže upravljati bicom i trebao bi nazad i u veću stolicu, mi se ne damo. Toliko nam je lijepo jer su nam glavice blizu pa stalno nešto prepričavamo, pjevamo, ljubimo se i ne mogu zamisliti da je od iza gdje ga ne vidim i ne mogu s njim tako lako komunicirati. Ne znam do kad ćemo izdržati naprijed, ali ostalima preporučujem ovu opciju.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Pošto je moj muž biciklista, mi već dugo planiramo kupiti sjedalicu i to onu prednju.Mozda je prakticnije voziti dijete/bebu iza, vjerojatno lakše zbog ravnoteže, no meni osobno nije logično da je stavim iza (pogotovu kada je još mala) da mi gleda u leđa, s oproštenjem u dupe i ne vidi gdje vozimo i što se događa.Kada je napred, meni izgleda sigurnije, mogu joj pričati kuda idemo i što sve može vidjeti usput, pokazivati pored čega prolazimo i sl.A da ne govorim o tomeda je imam NA OKU svaki trenutak!

  19. #19
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Glede kaciga: ovaj vikend smo bili na moru i odlučili se na avanturu vožnje biciklima. Stražnja sjedalica, šef je lijepo sve proučio. Pita nas gazda je'l hoćemo kacigu, ja si sve mislim ma neće on to htjeti na glavu, kad ono: jedva smo skinuli kada smo bili gotovi! Strašno si je bio važan! Eto, tako da nikada ne znaš. Možda trebate u kupovinu kacige skupa, da si odabere dezen...

  20. #20
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Kod nas pitanje kacige je isto ko i pitanje autosjedalice - dakle, nema pitanja - to se jednostavno mora. I kad vozi svoj bic, i kad je u sjedalici mog bica.

    Sto se sjedalice tice, kupila je u Keindl Sportu. Onu koja ima vlastite nosace.
    Nisam mogla razmisljat prednju ili zadnju, jer je vec premasio kilazu za prednju, al logicno razmisljajuci cini mi se ova zadnja ipak sigurnija, a i isplativija.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    ivanić grad
    Postovi
    63

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa

    Sto se sjedalice tice, kupila je u Keindl Sportu. Onu koja ima vlastite nosace.
    Jel se može saznati cijena sjedalice?Di je ta trgovina?

  22. #22
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj ninna prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa

    Sto se sjedalice tice, kupila je u Keindl Sportu. Onu koja ima vlastite nosace.
    Jel se može saznati cijena sjedalice?Di je ta trgovina?

    Trgovina je u Ilici kod Trga Republike Austrije, bas specijalizirana za bicikle.

    cijena sjedalice je bila 246kn.

    No, ako neces ovu sa vlastitim nosacima, imas onih koji se pricvrste na nosac na blatobranu u shopping centrima - konkretno, vidla sam u Ipercoopu u King Crossu, s cijenom tu negdje dvjestotinjak kuna.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    I ja imam istu sjedalicu (iza) i zadovoljni smo, a ona je oduševljena.

    Mene zanima kada djete najranije smije/može na bicikl??

  24. #24
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja bih rekla da je pravilo kao i sa autosjedalicom: kad napuni 9 kila i kad može samostalno stajati...

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Točno smo odlučili koju sjedalicu kupiti, kad mi je, eto, muž vidio onu prikolicu za bicikl . Ima sve moguće pojaseve, vrata, prozore i sl. , za dvoje djece, do 40 kg zajedno. On se oduševio i sad je i ta opcija u igri. Jel ima netko iskustva ili neku informaciju o tome?

  26. #26
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Kakvu sam ja nedavno mrak sjedalicu za bicikl vidjela!! No, bojim se da toga kod nas nema. Ide iza, fiksirana je ispod sica i izgleda ko prava fotelja. To se zove prava sigurnost u vužnji. Samo da iskopam sliku pa da vidite...

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Hoćemo slikicu!

  28. #28
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    Imas TU vise o tome!
    Croozera navodno ima za kupiti i u Austriji (Grazu) za cca 400 Eura sa svim dodacima (dodatni kotac da se moze koristiti i kao kolica, iza naslona od sjedala imaju dosta veliki prostor za stvari pa se mogu koristiti i za shopping). Gledala sam ih neki dan tu u parku i malo si pospikala s tetom koja ih ima, ona mi je preporucila da i u toj prikolici djeca nose kacigu kad se voze i to neku specijalnu djecju sa zelenim kopcama koje se same otkopcavaju u slucaju zapinjanja kacige (tako da se dijete ne moze ugusiti remencicem ako zapne, iako se meni cini da je to poprilicno nevjerojatan scenario :/ ). i da navodno takvih kaciga ima za kupiti samo tu u Svediji jer naravno da Svedi imaju najstrozije sigurnosne standarde!
    Inace, ulovila sam i jednog striceka koji ima "Chariot" i on je odusevljen njima! (samo Croozer su po cijeni ipak puno pristupacnija, a ne cini mi se bas prevelika razlika u performansama, jedino sto na Chariot mogu i skije!

  29. #29
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ovo je ne znam koji vec topik o tome pa sam se malo pogubila
    mi smo se vozili prvi put kad Lea jos nije imala 9 kg (8,5) i nije samostalno stajala, ali je imala godinu dana.
    no uzeli smo sjedalicu koja se montira straga (turbosport, moze se podesiti nagib, oko 350kn). i ima svoj nosac.
    kacigu smo jedino nasli u Fumic bicikli, http://www.fumic-bicikli.hr/web/default.asp jer ima jako malu glavu. oni su imali ekstra mehanizam za stegnuti kacigu oko glave (znaci, ne samo remencici kao kod ostalih) ali je bila i najskuplja, 200kn.
    to joj je bio poklon za prvi rodjendan.
    obozava se voziti.

  30. #30
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ima odličnih malih kaciga u inter sportu u merkatoru, sa mogućnošću prilagodbe. (i prekrasnih dezena).
    koja promjena asortimana...prije 3mj. nije nigdje bilo. u inter sportu je bilo za mene valjda.... najmanja kaciga koju smo nasli je bila 48-50 i plivala je u tome. ova je isto mislim tolika ali zbog unutarnjeg mehanizma sjela je na nasu majusnu 43 glavicu ko salivena

  31. #31
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    mi imamo hamax stražnju, zbilja je odlićna.

  32. #32
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi imamo stražnju sjedalicu. Kupili smo je em zato kaj mi se čini da je puuuuuno lakše voziti dijete iza radi ravnoteže. Ne znam kak bi upravljala volanom da mi na njemu sijedi dijete od 15kg :/ a i ove za naprijed su za lakšu dijecu. Negdje ako se dobro sjećam s 1,5 godinom smo ga počeli voziti na biciklu. Sada ga trenutno samo MM vozi ja ipak nemrem.

  33. #33
    memole avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    Mi imamo i prednju i straznju sjedalicu. Vozim je i prije nego je napunila godinu dana, jos uvijek je vozim sprijede i osjecam se dosta stabilno i sigurno. Kaciga je pod obavezno, nece kacigu, nema ni voznje, tako da sada sama stavlja kacigu i idemo.

  34. #34
    babyiris avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    1,013

    Početno

    Evo sličice koju dugujem.

    http://public.fotki.com/babyiris/vik...enchen124.html

    Ne vidi se baš sve jer je crna, alu u odnosu na ove naše običnjače ima zanimljive detalje...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    Bok biciklisti! Tek sam sad skuzila ovau temu.
    Mi se vozimo već par mjeseci, na stražnjoj stolici s vlastitim držačem. Isto smo se dvoumili koju uzeti, prednju ili stražnju, ali nakon iskustva mojih susjeda(kod naglog kočenja dijete skoro preletilo preko volana, remen jedino oko struka :shock: ) odlučili se za stražnju jer nam se čini ipak sigurnijom. S obzirom da idemo uvijek skupa, ja komuniciram s Lukom i nadgledam ga.

    Što se tiče kacige, tu kompromisa nema. Ali niti se on buni. Njemu je bicilk=kaciga=zabava 8) Kupili našu u Vg, Lopuh-Alfa negdje oko 100 kn.

    Sretan put i dobru zabavu na bicevima!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno .

    mi smo danas kupili onu koja se montira iza!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj Sandrich prvotno napisa
    Što se tiče kacige, tu kompromisa nema. Ali niti se on buni. Njemu je bicilk=kaciga=zabava 8) Kupili našu u Vg, Lopuh-Alfa negdje oko 100 kn.
    Vg misliš kao Velika Gorica? Pa gdje je taj dućan s malim kacigama?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Eto kako se brzo mijenjaju mišljenja.Dok sam odgovarala prvi puta na ovu temu, očito nisam bila dovoljno informirana i zagovarala sam prednju sjedalicu.Ona se meni onako laički i logički još uvijek čini boljim riješenjem, no na sreću sada sam bolje informirana pa sam saznala da su prednje sjedalice na biciklima dopuštene još jedino u HR i Španjolskoj (po zakonu je u ostalim zemljama EU zabranjena proizvodnja i distribucija takvih sjedalica).To su mi rekli SVI prodavači u specijaliziranim biciklističkim prodavaonicama kada sam tražila prednju sjedalicu.Ono što imaju još u prodaji je par komada koja su im ostala još odavno sa zaliha, ali već jako dugo nisu uvezli prednje sjedalice upravo zbog tog zakona, jer ih se valjda više niti ne proizvodi.Tako da smo mi kupili stražnju sjedalicu i danas je idemo prvi puta isprobati. :D
    A mislim da nema baš neke velike razlike u tim sjedalicama, ne mora se imati najbolja i najskuplja, nijanse u kvaliteti su jako male,a u cijeni ipak malo veće.Mislim da je važnija sigurnost i npr. OBAVEZNO nošenje kacige (što je mali problem s obzirom da rijetko koja beba hoće to staviti na glavu,ali treba biti ustrajan i pokušati sve izvrnuti na foru, npr. mi smo 2 dana Zalu "nagovarali" da stavi kacigu na glavu i to po doma da se navikne ,sada je sama stavi i odmah se ide gledati u ogledalo jer smo joj rekli kak je krasna i super s tim na glavi,a morali su to isto probati i mama i tata, naravno ).BTW, kaciga marke GIANT koja je jako kvalitetna ima u Turbo Centru i košta 79 kunića.Ima raznih veličina baš za male bebe.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    Anita Da, mislila sam na Veliku Goricu.
    Dućan Lopuh je na cesti za Zagreb sa lijeve strane poslije knjižnice pa prema lidlu, ne znam točno, ali sigurno je na tom potezu. Mi smo zadovoljni s kacigom. Bili su jako ljubazni i puni informacija pa mislim da će i oni pomoći.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    HVala ti! Prošetat ćemo danas, to nam je blizu! Uopće se ne vozimo jer nismo nabavili kacigu.

    A mame moje, recite mi iskreno, da li vi nosite kacigu?

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    113

    Početno

    Pa baš nedavno smo mm i ja komentirali kak mi ne nosimo kacigu. Uglavnom se vozimo po naselju i bic. stazama, ali kako smo krenuli na dalje rute,a i pokušavamo učiti i primjerom, malo smo se zamislili.

    Na biciklu nisam vidjela odrasle da imaju kacigu osim onih koji se ozbiljnije bave biciklizmom. Tako je nemamo ni mi. Primjetila sam i neke klince bez nje. Iako je u naselju, koliko kužim, fora da klinci koji voze samostalno, imaju kacige i da se čak međusobno hvale s njima.

    Sva sreća da Luka obožava svoju kacigu i ne želi se voziti bez nje. Mislim da još nije skužio da mama i tata nemaju, a da je on mora imati. 8) Možda bi se i mi trebali popraviti prema njegovom primjeru.

  42. #42
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    HVala ti! Prošetat ćemo danas, to nam je blizu! Uopće se ne vozimo jer nismo nabavili kacigu.

    A mame moje, recite mi iskreno, da li vi nosite kacigu?

    Nažalost, ne... uvijek mi je skupo i proračunam kaj bi mogla mišonji kupiti za te novce pa odustanem :/

  43. #43
    Dora06 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    130

    Početno

    Kupili smo Dori sjedalicu za bicikl koja se montira odostraga.Sada skoro ima 14 mjeseci i vec je mm uredno vozi mjesec dana.
    Kacigu smo kupili kada je imala 12 mj (da podesiti na odgovarajucu velicinu).Ispocetka nije bila odusevljena kada smo joj stavili na glavu ,a sada se pravi jako vazna kad je nosi te uziva u voznji.
    Cim joj spomenes voznju sa bicikom pocne sa rukom pokazivati na glavu i vikati KA KA, sto znaci kaciga.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    59

    Početno

    v ima 14 mj. i kupili smo joj sjedalicu za naprijed jer se meni osobno činilo zgodnije da je vidim dok se vozimo. ima isti način vezanja remenčića kao i ona stražnja. nije mi uopće problematično tako upravljati biciklom, ionako ne divljamo nego se polako turistički vozimo i izbjegavamo glavne ceste s puno automobila. inače, nije mi jasan ovaj podatak da su takve sjedalice dozvoljene samo u hr i španjolskoj jer sam je ja kupila prije 2 tjedna u sloveniji i našla sam je u nekoliko dućana.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Dugo smo trazili prikladnu sjedilicu nasu miljenicu i sad nasli (jedini bad je sto se smo narucili iz NL): http://www.waanders-rijwielen.nl/fie..._frameset.html (sve sjedilice su odobreni po najstrozim propisima).

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Vozimo se već mjesec dana, od mašinih 20 mjeseci. Mislim da smo trebali početi i ranije, no trebalo nam je da skupimo opremu.
    Imamo stražnju sjedalicu s konzolom, bila je oko 380 kn, može joj se produživati naslon kako djete raste, isto tako produžuju se i nasloni za nogice.
    Kacigu ima obavezno, ipak je vezana u toj sjedalici, kad bi slučajno pala... Kaciga je podesiva, mislim da će joj biti dobra do škole.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja nemam kacigu, ne vozim trke, smatram da mi ne treba .

  48. #48
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Pozdrav! Može li mi netko reći ima li i gdje u zg za kupiti hamax sjedalica, kad googlam, veli samo u rijeci? Pomoć?

  49. #49
    silverinne avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    449

    Početno

    Pliiiz ljudi pomagajte! Trebam tu informaciju jerbo bi to kupila mmu za rodjendan.

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Kad je već aktualna tema...
    Moje manje dijete će svisnuti od tuge. Kad se seka i tata idu voziti to je tuga pregolema. Prošle godine sam ga ja vozila na svojem biciklu, a seka je išla sa tatom. Problem je u tome da se njih dvoje puno češće voze, nego šta idemo zajedno. Prošle godine je bio premali da toliko kuži, ali ove...
    MM želi voziti jednog naprijed drugog iza da ne bi bili tužni. On je odličan vozač, ali ne znam da li smije i koliko je sigurno.
    Tko ima iskustva ???

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •