Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: sitne bradavice po vratu

  1. #1
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno sitne bradavice po vratu

    u trudnoći su mi se pojavile sitne bradavice po vratu i jako me živciraju. Zanima me jel se to još nekome dogodilo i kako se toga riješiti?Pretpostavljam da neće otpasti nakon poroda same od sebe :/

  2. #2
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Ja sam ih dobila u prvoj trudnoći.Otpale su,osim 3-4 komada raspoređenih po tijelu.Vjerojatno će i tebi nestati nakon poroda.

  3. #3
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    i ja sam ih dobila 4 komada, a sada ih imam tri. isto neke sitne. ne znam zbog radi cega. :?

  4. #4
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    evo nađoh prikladan tekst:

    Sjetite se samo koliko ste vremena proveli pred ogledalom ne bi li uočili prve bore, no umjesto toga zapazili ste brojne sitne izrasline po vratu.

    Da bi stvar bila još gora i pod pazuhom ste opazili iste promjene.


    Mnogi su prilikom nošenja lančića ili skidanja odjeće ozljedili te promjene na vratu. Ukoliko ste pomislili da se radi o virusnim bradavicama onda ste svakako u krivu. Sitne promjene koje se javljaju najčešće po vratu i pod pazuhom zovu se fibromi i nemaju nikakve veze s bradavicama.

    Druga česta predrasuda je da ste te promjene dobili zbog nošenja lančića, što nije točno. Ne zna se točno uzrok nastajanja fibroma, no neki faktori poput genetike, debljine, pojedine bolesti pogoduju razvoju fibroma.

    Gotovo da i nema čovjeka koji je bez fibroma, ali dok neki imaju svega par fibroma, drugi ih imaju u većem broju.

    Fibromi mogu biti raznih veličina: od sitnih do gigantskih te su najčešće boje kože ili nešto tamnije boje. Manji su obično na peteljci, dok veći izgledaju poput madeža.

    Fibromi predstavljaju uglavnom estetski problem, mada se ponekad zbog ozljede mogu upaliti i inficirati. Većina ljudi razmišlja o njihovom uklanjanju iz estetskih razloga, a uklanjaju se strujom ili laserom.

    Fibrome je preporučljivo odstranjivati dok su mali jer je tada najlakše njihovo uklanjanje. Uklanjanje pomoću struje naziva se elektrokauterizacija i to najbolja metoda jer se promjene uklone trenutno, bez krvi i bez ikakvih ožiljaka. Uopće nije potreban nikakav oporavak i već nakon zahvata možete obavljati uobičajene aktivnosti. Tretman je bezbolan: osjeti se blago trenutno peckanje tako da nije potrebna lokalna anestezija. Nakon zahvata ostaje crvenilo na koži koje prolazi za oko 30 minuta. Dan poslje zahvata ne preporučuje se pojačana aktivnost kako znoj ne bi dodatno nadražio mjesta obrađena zahvatom.

    Bez obzira na broj fibroma, u svega par tretmana mogu se ukloniti sve promjene, tako da vrlo brzo možete opet nositi dekolte i lančiće. Laser se preporučuje za uklanjanje večih fibroma, kada je potrebna i lokalna anestezija u obliku kreme kako bi zahvat bio bezbolan. Potrebno je znati da se odstranjenje promjene više nikad ne vraćaju, no postoji doživotna sklonost stvaranju novih fibroma koja se ne može nikako spriječiti te se savjetuje da svakih 3-5 godina uklonite novoizrasle fibrome.


    mislim da je to to :/

  5. #5
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    I ja sam ih imala u trudnoći, a nisam ni primjetila kada su nestale.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    I ja se prijavljujem i kod mene ih ima,samo kod mene jedna po jedna otpadaju,kad naraste malo veca ja je otkinem nekako,sa peskirom ili kad spavam,uglavnom sam o vidim malo se zacrveni mjesto gdje je bila i nista,ali zato rastu nove i nove

  7. #7
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    imala par komada i riješila ih se dlakom.
    kako? uzela svoju dugu vlas i vezala oko fibroma
    za par dana samo otpadne
    dlaka iz praktičnog razloga, tanka je i ne vidi se kao što bi konac
    ja sam dugo imala 1 sitnu u pupku i za vrijeme 1. trudnoće kad je pupak isplivao i fibrom bio lako dostupan - cak! ode mu glava!

  8. #8
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    ja sam ih imala po trbuhu dosta, sve su se povukle.
    ja sam to skužila da se pojavljuju jer neki drugi sisavci imaju cice po cijelom trbuhu pa i kod nas hormoni rade isto kao što vidite pojavio se i sindrom gluposti

  9. #9
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    imala par komada i riješila ih se dlakom.
    kako? uzela svoju dugu vlas i vezala oko fibroma
    za par dana samo otpadne
    dlaka iz praktičnog razloga, tanka je i ne vidi se kao što bi konac
    ja sam dugo imala 1 sitnu u pupku i za vrijeme 1. trudnoće kad je pupak isplivao i fibrom bio lako dostupan - cak! ode mu glava!
    jao, evo svezala sam dlake po tim glupostima (i to u cvor, a ti je vec umjece )!!!...e sad ne mogu docekat: koliko treba da otpadnu?!

  10. #10
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    svaka čast što se usudite to kidati, podvezivati-mene strah čačkati po tome.Ako ne otpadne nakon poroda neko dogledno vrijeme odoh ja kod dermatologa da on to riješi 8)

  11. #11
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    svaka čast što se usudite to kidati, podvezivati-mene strah čačkati po tome.Ako ne otpadne nakon poroda neko dogledno vrijeme odoh ja kod dermatologa da on to riješi 8)
    potpisujem. nebi se ni ja usudila :/ brrrrr
    ali poslje poroda su nestale/otpale, šta ja znam, ali nema ih.

  12. #12
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    mah, joj, vjerujem da nije mozda bas strucan savjet samoinicijativno prckat...ali to bas izgleda ko neka glupa izraslina ("divlje meso") i nije madez. Ovaj jedan je bas pod pazuhom, pa ga zobilazim ziletom ( i ostaje cuperak dlaka tada oko njega jos ), stvarno je mali ( 1 mm tockica), a dr isti na preponi, pa stalno zapinjem. i po vratu osijetim mikroskopske male izrasline...
    ja sam "zivac" i ne mogu takve stvari ostavit na miru ( urasle dlake, pristice i sl.)...a pocele eto te gluposti da rastu "ko po starom panju"...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja sam ih isto dobila dosta u trudnoći. Međutim, i dan danas nakon skoro 4 godine u neke dane mi se čini da ih ima puno, a u neke da ih je ohoho nestalo. Nemam pojma.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    60

    Početno

    Ja isto imam te izrasline. Male sitne bradavice po tijelu, pogotovo oko grudi. Takodjer imam 2 komada na preponama. Znaci to nemora biti HPV?

  15. #15
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Imam ih mali milion - po vratu i dekolteu - osipala se u trudnoći i ostala takva

  16. #16
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja dobila dosta u trudnoci!
    vecina ih je sama otpala, ali ostalo mi je par komada po vratu i jedva cekam da se i njih rijesim!! :/

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    uh lakse mi je sto cujem da nisam usamljena u ovom problemu! I super je onaj tekst o fibromima - to je to! Ja sam imala za celog zivota 1-2 fibroma koji su mirovali i nisu pravili nikakav problem. I onda negde oko 3-4 meseca trudnoce primetim da je krenula prava invazija - vrat, pazuho, klasika izgleda.
    I odem kod dermatoloskinje da mi to skine pomocu struje. A nju valjda mrzilo, bilo jos par minuta do pauze za dorucak, pa mi rekla da to ona ne bi dirala, trudna sam pa mogu zaboga da se strecnem na tu struju i da se stresiram, mos' misliti. Rekla mi da dodjem posle porodjaja.
    I sad sta - ostalo mi je jos 1.5 mesec do termina, a broj fibroma se udeseterostrucio!!! Oni prvi su narasli, bas su mi odvratni, a sitne da i ne brojim...
    I ja se plasim dirati ih, to s dlakom se ne bih usudila raditi! Sacekacu, kad sam vec ovoliko i onda ne odlazim iz ordinacije dok mi ne poskida sve do poslednjeg!!!!

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj -tajana- prvotno napisa
    I ja sam ih imala u trudnoći, a nisam ni primjetila kada su nestale.
    Isto tako. Sada vise nemam ni jednu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja imam po vratu jos uvijek par...
    i rado bi ih svezala dlakom (joj ovo mi tako zvuci da moram odvalit ) al su toliko sitni da mi se cini nemoguce...
    nije mi estetski problem - nego poriv za ceprkanjem koji me iritira...

  20. #20
    M@rtin@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    126

    Početno

    Ja ih isto imam po vratu a imam i flekiće koji su mi se pobacali. Ima koja to?

  21. #21
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    dobila ih i ja. i još su tu.i ne vide se baš nešto, ali mene nerviraju. i nije mi niti jedna otišla u ove 3 godine.

  22. #22
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Pužiću baš ti hvala za ovaj tekst, sad sam sigurna da ove moje bradavičice jesu upravo fibromi. Ja sam ih dobila nakon ranjavanja, pa sam zaista mislila da su virusne i da sam ih dobila prilikom obrade rane. Međutim i moja ih majka ima pa je to kod mene izgeleda genetski. U trudnoći su se neke povećale i postale tamnije, neke su samostalno otpale. U glavnom, ja ih još imam i to dosta, pojavljuju se i nove, a predlagali su mi da ih se riješim jer moja E. voli da ih čopka kad je nosim

  23. #23
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    evo ja prijavljujem da su moje dvije sa prepona "nestale"....

  24. #24
    Xenia23 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    117

    Početno

    ja sam po tijelu primjetila bezbroj malih madeža koji su poput bradavica, ali malih...
    to se ne usudim dirati...

    već nekoliko godina na dlanu sa strane imam jednu malu bradavicu, ali baš malenu, koja mi sad pred kraj trudnoće malo buknila, nadam se da neće više rasti....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •