Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 211

Tema: PRIPREME ZA LAPAROSKOPIJU

  1. #101
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    odmaraj ja sam tri tjedna nakon lpsc i histero.istina nisam morala toliko jer sam već drugi dan nakon bolnice bila kao nova ali sam namjerno produljila bolovanje i tek sinoć radila.dobro dođe ovaj odmak od svega.
    interesantno je to što sam odmah nakonbuđenja 40 minuta normalno šetala i nisam imala nikakvih nuspojava od anestezije iako su me upozorili ali mene dr.Knežević nije pustio iz bolnice do 23.12(htio je 24.12) a lpsc je bila 20.12.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Hercegovina
    Postovi
    16

    Početno

    ja sam se isto super osjećala, malo mi se mantalo kad sam ustala na wc (nizak tlak od narkoze), mrvu me bolilo rame i to je to.. jučer se bez problema dovezli iz Splita.

    nisam još išla otvoriti bolovanje, odradit ću to slijedeći tjedan, nakon vađenja konaca, neću se žuriti na posao.

    poslije dolazi mama sa čorbicom, kroasanima, kolačima za posjete..

    muž se trudi koliko zna i umije, ipak morao na posao, al srećom do posla mu je 5 min, pa može doći čim ga zovnem ako mi nešto zatreba.

    valjda će i taj svrab oko pupka brzo proći.. da budem skroz mirna..

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Taman kad je izgledalo da se sve odlicno poklopilo i da sam u potpunosti spremna na sutrasnji odlazak na na lprsc i histero, ovog trenutka me iznenadilo neocekivano krvarenje!
    Zapravo bi mi danas trebao biti zadnji dan M, s time da zadnja dva dana govorim tek o smedjem iscjetku, sto je karakteristicno za kraj moje M. Medjutim, umjesto da bi i taj iscjedak u toku danasnjeg dana potpuno stao ja sam iznenada ponovo prokrvarila i to sa svjezom crvenom krvlju.

    Sve mi se cini da bi za to mogle biti krive hormonske tablete Danoval koje uzimam od prvog dana M.

    Ono sto me sada naravno brine je da li se lprsc i histero i pod ovakvim okolnostima mogu izvrsiti? Ili ce zbog tog krvarenja ipak morati odgoditi termin?

  4. #104
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    laparo da a histero ne...tako je meni dr rekao ali sačekaj isto možda stane do sutra~~~~~~~~~~~~~~~~~~~evo vibrica da stane

  5. #105

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    laky, hvala za tvoj odgovor. Ima neke logike u tome sto kazes...

    A ima li netko mozda i osobno iskustvo sa ovakvim slucajem?

  6. #106

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Molim odgovor ako netko zna! Drugi tjedan idem na histero i moram do tada napraviti nalaze, ali sam jutros dobila M i nisam mogla napraviti nalaz urina, rekli su mi dva dana nakon M, a ja ne mogu toliko čekati budući do utorka moram imati sve nalaze. Da li mogu ići anesteziologu bez nalaza urina? I da li smeta ako radim nalaz kad je M pri kraju? Bojim se da mi ne propadne termin, a odgađam ovo već dugo!

  7. #107
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    možes kod anesteziologa ali nemoj raditi nalaz urina ranije jer bi ti kao meni mogli miti leukocitu u urinu pa dr.može pomisliti da je upala.
    otiđi anesteziologu s nalazima koje imaš a urin dosnesi kad dobiješ nalaz
    btw.meni je internista dao zeleno svjetlo za operaciju th lpsc i histero

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Laky, hvala! U srijedu moram biti u bolnici ujutro, a bojim se da mi M neće stati do ponedjeljka da bi napravila nalaz urina, a to je zadnji dan da ga napravim, da bi u utorak obavila anesteziologa i u srijedu imala nalaze, pa na histero. Koliko si ti dana nakon M radila nalaz? Nadam se da mi iscjedak na kraju M neće smetati! :?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    rina5, ja sam radila nalaz urina za vrijeme menstruacije, s time da sam uzorak uzela doma nakon temeljitog tusiranja. Sam nalaz urina je bio dobar, osim sto je, unatoc svemu, bio pozitivan na krv. Ali, bas nitko se nije u to utaknuo. Na isti nacin sam dala uzorak i za urino-kulturu i ona je bila sterilna, kao sto treba.

    Sjecam se jos da sam istovremeno radila i koagulogram (krvni nalaz) na kojem je jedna vrijednost, ne sjecam se sada koja, bila povisena. Bojala sam se da bi to mogao biti problem, dok na internetu nisam pronasla podatak da uzrok tome izmedju ostalog moze biti i menstruacija. Tako sam bila spremna objasniti da sam krv vadila za vrijeme M, ako bude trebalo. Medjutim, ni ta povisena vrijednost nikome nije smetala i nitko nista nije pitao.

    Tada sam shvatila da doktori gledaju cjelokupne nalaze i ne pojedine vrijednosti. Prema tome, ne brini previse. Meni recimo nitko nije rekao da ne smijem imati M prilikom davanja uzorka. A ti uvijek mozes napomenuti da si imala M, ako bude potrebno, a velika je vjerojatnost da uopce nece.

    I jos nesto, kada si jednom hospitalizirana, ako je potrebno onda tamo ponove bilo koji nalaz koji im je potreban. Tako ces na primjer u bolnici jos jednom proci i pregled kod anesteziologa. Barem je tako u Rijeci.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    I da Laky, sretno!

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    20

    Početno

    Aurora, hvala! Ma trebala sam šutiti u laboratoriju. Dala sam urin i kad sam ga predala, došla je neka gđa. (ne baš preljubazna) i ja je pitala da li sam smjela dati urin, a ona uzme uzorak i baci ga istog trena i kaže da naravno da ne može jer neće biti dobar nalaz, baš sam bila ljuta!

  12. #112
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Idem na laparo 28. 05. u Petrovu (Šime)
    Zanima me kako "čiste" u Petrovoj? Da li je to nešto neugodno? Negdje sam pročitala da se može nešto kupiti u ljekarnoj i popiti. Šta preporučate?

    Radila sam prvi puta u Australiji prije 2002. godine i ne sjećam se baš da sam morala obavljati sve te pretrage. Zato me sada malo strah svega, a prvi puta nisam imala baš neki strah (možda mali).

  13. #113
    andrejaaa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    685

    Početno

    Reni taj dan kada te prime u bolnicu dobiješ za pojesti bistru juhu i onda negje oko 13 sati dobiješ sirup kojeg moraš popiti cijelog. Nije lošeg okusa (ako voliš slatko). Nakon 4-5 sati sirup počne djelovati i najneugodnije je što te cure iz sobe čuju jer se stvarno ne može kontrolirati .
    Navečer dođe sestra i onda ideš na klistir. To je malo neugodno zato što imaš osjećaj da nećeš izdržati i da taj čas moraš na wc, ali ne boli ništa i meni to sve skupa nije bilo strašno.

  14. #114
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj Reni76 prvotno napisa
    i ne sjećam se baš da sam morala obavljati sve te pretrage. Zato me sada malo strah svega, a prvi puta nisam imala baš neki strah (možda mali).
    Pretrage se obavljaju zbog anestezije, eto, prilika da se dobije opća slika zdravstvena. Endom. sam laparoskospki odstranila na Merkuru prije pet mjeseci - nije strašno, brzo se oporavi i zaboravi. Sretno!

  15. #115
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Citiraj andrejaaa prvotno napisa
    Reni taj dan kada te prime u bolnicu dobiješ za pojesti bistru juhu i onda negje oko 13 sati dobiješ sirup kojeg moraš popiti cijelog. Nije lošeg okusa (ako voliš slatko). Nakon 4-5 sati sirup počne djelovati i najneugodnije je što te cure iz sobe čuju jer se stvarno ne može kontrolirati .
    Navečer dođe sestra i onda ideš na klistir. To je malo neugodno zato što imaš osjećaj da nećeš izdržati i da taj čas moraš na wc, ali ne boli ništa i meni to sve skupa nije bilo strašno.
    Tko isto izgleda i na SD? :shock:

  16. #116
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja sam bila na lpsc u Cito i nikakv klistir ni sirup ni nista za ciscenje nisam morala uzimati

  17. #117
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    dundo - na SD ne daju sirup. znači posljednji obrok je ta juhica i nakon toga do 22 sata možeš piti samo tekućinu. navečer je klistir (ništa strašno, možda mrvicu neugodno) i pola tablete za spavanje. sretno .

  18. #118
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Može li netko napisati friške info za laparoskpiju na Svetom duhu,koje točno pretrage traže i kako to izgleda tamo?
    Hvala!

  19. #119
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    1) Da li je istina da ne treba RTG za one ispod 40?
    2) Da li priznaju stare nalaze krvne grupe (moj iz 2004)
    3) Koliko dugo vrijede nalazi (KKS,urin,papa..)
    4) Može li se anesteziolog obaviti bez uputnice i ima li netko broj od anesteziologa na sv.duhu

  20. #120
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    općenito nalazi vrijede mjesec dana, za anesteziologa ti treba uputnica i moraš se obavezno naručiti, rtg srca i pluća ti treba obavezno isto tako i ekg i sve krvne pretrage za operaciju, a za krvnu grupu najbolje da pitaš gore. Broj anesteziologa je 3712-398 sretno

  21. #121
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Hvala

    Jel zna netko gdje mogu privatno rješiti RTG pluća i EKG?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    prriznaju krvnu grupu ako imaš nekad izvađenu, meni nisu gledali datum kad je rađeno nego je problem bio djevojačko prezime, ali sam priložila vjenčani list

  23. #123
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    covjek se pita zasto se toliko para trosi na popratne pretrage oko relativno jednostavne operacije poput laparoskopije, a da ne pricamo boravak u bolnici...sve to kosta i baca dosatni trosak na zdravstvo, a para ionako ima malo...

    nisam radila laparsokopiju osobno ali sam bila planirana za jednu (zivim u svedskoj), ali nikakve pretrage nisu potrebne unaprijed, a zahvat se radi poluklinicki, dodjes ujutro i ides doma par sati nakon zahvata...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja se baš ne bh složila da je takva operacija toliko jednostavna, možda u Švedskoj da, ali ipak je to operacija i sa sobom nosi određene rizike

  25. #125
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    ipak se radi o operaciji koj se izvodi pod općom anestezijom ( barem na SD) i zato su potrebne te preoperativne pretrage.

  26. #126
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    da i zaista ne znam kako bih par sati nakon operacije otišla doma kad sam jedva uspjela i do wc-a

  27. #127
    alec avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    1,123

    Početno

    mene su prvi puta digli iz kreveta oko 19 sati, a operacija mi je bila u 10 sati. tako se mi je vrtjelo da sam se držala za zidove. tako da niti meni nije jasno kako bih odmah mogla doma :? .

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    kod mene isti slučaj, operirana oko podne, navečer me dignuli na WC, ali zaista nije bilo lako

  29. #129
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    ja sam operirana u 8:30 ujutro, probudila se oko 14:00, nisu mi dali da se dignem do ujutro, a kad sam se digla ono prvih par sati sam se malo ljuljala

  30. #130
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    1) Jeste imale problema s priraslicama nakon laparoskopije?
    2) One koje ste cistu operirale,jeste odmah saznale kakva je ili ste čekale PHD nalaz i koliko dugo?

  31. #131
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    1) Jeste imale problema s priraslicama nakon laparoskopije?
    2) One koje ste cistu operirale,jeste odmah saznale kakva je ili ste čekale PHD nalaz i koliko dugo?
    1) ne
    2) nakon 7 dana sam imala nalaz

  32. #132
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Ja sam radila laparo u Australiji gdje sam odmah nakon par sati puštena kući i nikakve pretrage nisam radila, a u Petrovoj sam imala operaciju u 10h, oko 14h u sobi, a cijeli dan mi nisu dali da se ustanem iz kreveta, samo na wc. Baš me zanima šta su mislili da bih ispiškila kada nisam pila vodu od ponoći, a o hrani da ne pričam. Taj dan bez hrane bio mi je najduži u životu

  33. #133
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    moj lpsc bio prije god. dana. po u 8sati, budna u 14, pila navečer(malo i jela) ujutro ustala i išla kući. phd nalaz dobila kada sam izvadila končiće 7 dan nakon op. sada imam bolove izgleda od priraslica. mislila sam da je od ciste na drugom jajniku, no cista se smanjila, a mene i dalje boli. bolovi počeli oko 2mj poslije lpsc.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    doktor ti je sugerirao da je od priraslica? jesi imala neprohodne jajovode, pa su ih " čistili " ili?

  35. #135
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Jel koja izbjegla RTG pluća,dr s privatne radiologije kaže da ispod 40 ne treba?

  36. #136
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    Jel koja izbjegla RTG pluća,dr s privatne radiologije kaže da ispod 40 ne treba?
    Jes, ja, ali tako je to u priv. klinici CITO u Splitu (rade dva operatera, jedan koji je ponikao iz KB Split, drugi koji je ponikao iz Sv. Duha - Poljak i Šparac), a mislim da je to i paradigma splitske bolnice - ne treba rtg pluća ako žena nema preko 40. U ZG-u, kad me operiralo na Sv. Duhu - histeroskopija - tražilo rtg pluća. Probaj se dogovorit s operaterom, ali teško da ćeš "slomit" protokol dotične bolnice, onda je tu pitanje odgovornosti da se ne znam što dogodi kakav belaj, onda operater nije "pokriven" tj. ispast će da je nešto filozofirao u odnosu na standardne bolničke protokole. Dakle, po mom iskustvu, i preporuka za bolovanje i predoperativna dijagnostika variraju od bolnice do bolnice. Npr. - CITO - preporuka nakon laparaskopije 6 dana - Sv. duh - 3 tjedna itd. Meni je tih 6 dana oporavka bilo uvrh' glave, ali je moja laparaskopija bila dijagnostička, ne radna.

  37. #137
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    ina33 svaka ti čast. Ja sam se vratila na posao mjesec i nešto nakon lpr i hist i (21.04. bila op) i još uvijek mi je koji dan teško na poslu a jajnici me stlno probadaju. Jeli to normalno uopće? Osjetim povremeno i oštru bol iza pupka a trbuh mi je još ko balon. Baš sam se sada zamislila da li je samnom sve ok

  38. #138
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj dundo prvotno napisa
    ina33 svaka ti čast. Ja sam se vratila na posao mjesec i nešto nakon lpr i hist i (21.04. bila op) i još uvijek mi je koji dan teško na poslu a jajnici me stlno probadaju. Jeli to normalno uopće? Osjetim povremeno i oštru bol iza pupka a trbuh mi je još ko balon. Baš sam se sada zamislila da li je samnom sve ok
    Vjerojatno je, govorile su žene da su se jedva oporavile nakon 3 tjedna ako je bilo dosta za radit pri laparaskopiji. Jel' ti bila radna ili dijagnostička? Ipak ti je to velika razlika - ako samo uđu i virnu i ništa ne rade. Mene i inače manje bole ginekološke i zubarske stvari, ali me rasturaju koske. Ako si baš zabrinuta - najbolje odi kod ginića na pregled.

  39. #139
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Dali ima netko friško da je radio laparoskopiju u Šibenskoj bolnici , zanima me njihov protokol ?????

  40. #140
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    prije manje od mjesec dana al u ZG
    Citiraj tal prvotno napisa Vidi poruku
    Dali ima netko friško da je radio laparoskopiju u Šibenskoj bolnici , zanima me njihov protokol ?????

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Radila je prijateljica ljetos pa napisi sto zelis da ju pitam.

  42. #142
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    zanima me procedura kako ide ....dali se isti dan radi operacija ili ima ono da se triba doći dan prije , klistiranje , dali si nakon operacije sa kateterom ili ne , koliko se ostaje u bolnici itd . Hvala bubekica
    Mia and me ....kako ide u zagrebu ?
    Ja moram skinut jajovod .

  43. #143
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    U Zagrebu dođeš dan ranije u bolnicu, taj dan jedeš juhu/lagano za ručak, a navečer klistir. Doktor ti uzme podatke, predaš mu ono mišljenje anesteziologa i ostalo. Za laku noć dobiješ plavu tableticu za opuštanje. Ujutro vam se kaže cca kad ćete na operaciju, redoslijed, točnije. Opet plava tabletica prije sale. Nakon operacije nemaš kateter, a 3. dan od operacije je otpust. Intravenozno dobiješ analgetik, a i kasnije, tijekom boravka ti daju za olakšavanje bolova tablete/infuziju ako trebaš. Individualno je hoćeš li povraćati, hoće li te boljeti trbuh/pluća/rame od plina ili će ti biti OK. Najgore je prvih nekoliko dana nakon operacije, ali nije ništa strašno.

  44. #144
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Ja sam bila u Petrovoj. Nema plave tabletice vecer prije. Samo premedikacija 10ak min prije operacije i to intravenozno.
    Meni nisu nista dali za rucak i veceru dan prije operacije a navecer uredno napravili klistir iako sam sama od nervoze otisla 5 puta na wc i prije klistira.

    Oporavak super brz u usporedbi s laparotomijom. Otpustili me drugi dan nakon operacije. Nisam povracala jedino su me dosta bolila ramena od plina jos nekih 10ak dana nakon operacije. Ja sam takodjer dizala jajovod i usput su odradili histeroskopiju i uklonili prgradu iz maternice.

  45. #145
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Aliki prvotno napisa Vidi poruku
    U Zagrebu dođeš dan ranije u bolnicu, taj dan jedeš juhu/lagano za ručak, a navečer klistir. Doktor ti uzme podatke, predaš mu ono mišljenje anesteziologa i ostalo. Za laku noć dobiješ plavu tableticu za opuštanje. Ujutro vam se kaže cca kad ćete na operaciju, redoslijed, točnije. Opet plava tabletica prije sale. Nakon operacije nemaš kateter, a 3. dan od operacije je otpust. Intravenozno dobiješ analgetik, a i kasnije, tijekom boravka ti daju za olakšavanje bolova tablete/infuziju ako trebaš. Individualno je hoćeš li povraćati, hoće li te boljeti trbuh/pluća/rame od plina ili će ti biti OK. Najgore je prvih nekoliko dana nakon operacije, ali nije ništa strašno.
    Hmmmmm sad me zanima jeli je tako i u šibenskoj bolnici ???? Ja sad radim pripreme za operaciju kao vađenje krvi , ekg, anasteziolog .........a nadam se da će i u ši biti tako . Uffff jeza me vata od ovih operacija . Hvala na uputama Aliki

  46. #146
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    A princip je isti - mislim da su nijanse u pitanju od bolnice do bolnice. Anesteziologa obavljaš zadnjeg, i krvni nalazi ti trebaju biti friški, to znaš. Bit će sve OK, sretno!

  47. #147
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    nisam nikad imala taj klistir pa neznam ni kako to ide .....zar ne mogu dat tabletu za čišćenje kao za hsg šta daju ????

  48. #148
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Aliki prvotno napisa Vidi poruku
    A princip je isti - mislim da su nijanse u pitanju od bolnice do bolnice. Anesteziologa obavljaš zadnjeg, i krvni nalazi ti trebaju biti friški, to znaš. Bit će sve OK, sretno!
    Hvala ....da to znam za krvni nalaz .............uffff preznojavam se od muke

  49. #149
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Kod nas je za laparoskopije i laparotomije išao klistir, a za histeroskopije prah za čišćenje. Klistir ti je najmanji problem, a možda i u Šibeniku nije praksa.

  50. #150
    tal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj Aliki prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je za laparoskopije i laparotomije išao klistir, a za histeroskopije prah za čišćenje. Klistir ti je najmanji problem, a možda i u Šibeniku nije praksa.
    a šta ja znam ........laparatomiju sam radila u inozemstvu a to mi je išlo na hitno a laparaskopija u inozemstvu je post i čepić a u šibeniku sam radila hsg sa tabletom za čišćenje a histeroskopiju koju sam radila prije 9 dana nisam ništa jela od naveče i to je to ..........tako da nemam blage veze šta da očekujem sa laparaskopijom u šibeniku

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •