Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 139

Tema: PRIVATNI DJEČJI VRTIĆI

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj lorans prvotno napisa
    U 2008/9 stupaju na snagu nove zakonske mjere, koje će gotovo prepoloviti broje djece u jasličkim skupinama u državnim vrtićima, te bitno smanjiti broj djece u vrtićkim skupinama...
    Ne zna se kad će stupiti na snagu, a i tada se daje rok od pet godina, koji će se koristiti do maksimuma, da se vrtići usklade sa odredbama standarda, a na žalost neće se baš prepoloviti

    jaslice - sad - 14-19 , poslije - do 12
    vrtići - npr četverogodišnjaci - sad - 26-30, poslije do 18
    šestogodišnjaci sad- 28-36, poslije- do 25
    mješovita grupa sad 24-28, poslije- do 20

    Ja sam samo za neke skupine napisala, a ima ih još jako puno, gdje ima prostora za manevriranje.
    Mislim da je veća promjena prostor jer će u jaslicama soba dnevnog boravka morati imati 5 m2 po djetetu, a u vrtiću 3 m2 po djetetu, a igrališta će morati imati minimum 15 m2 po djetetu. Pa sad računajte koji vrtić u gradu to ima ( čast iznimkama) i kako će se to moći standardizirati

    Citiraj lorans prvotno napisa
    čiji su osnivači i ravnatelji nažalost bili vođeni, kako mi je pedijatar znao reći " primitivnom akumulacijom kapitala" malo na uštrb teta, malo na uštrb roditelja i djece će propasti..
    Na žalost kod nas je većina privatnih vrtića u rukama ljudi koji nisu iz struke ( svaka čast iznimkama koji nisu iz struke , ali imaju kvalitetne vrtiće ). To je ono što mene strašno ljuti jer liječnik otvara liječničku ordinaciju, frizer frizerski salon, a vrtić može otvoriti tko god želi. Naravno, da takva osoba nema potrebna znanja za otvoriti kvalitetan vrtić već mora imati kadar koji će to raditi. Taj kadar ne može biti toliko motiviran kao da odgajatelj otvara sam sebi svoj vrtić i tu je početna stvar zašto su privatni vrtići ( neki ) nekvalitetni.

    Citiraj lorans prvotno napisa
    Miasa to što si rekla za da su tete u nekim privatnim vrtićima i spremačice me žalosti ali i ljuti... Ne bih volila znati da tete mog djeteta brišu pod, usisavaju ili peru suđe, jednim okom pogledavajući na djecu. Ni zbog svog djeteta, ni zbog tete koja se školovala za to kako bi se najbolje mogla brinuti za djecu i odgojno ih usmjeravati. Teta koja hoda s krpom
    po vrtiću ne može biti posvećena djeci, niti vrtić u kojem je teta spremačica i računovođa po meni može biti dobar vrtić.
    Ja na to gledam malo drugačije. Po meni vrtići trebaju što više nalikovati obiteljskoj domu i mati obiteljsku atmosferu i ako ima dovoljno odgajatelja i dobro je sve organizirano to ne bi trebao biti problem.
    Npr. dok djeca spavaju se pobrišu stolovi i sredi sanitarni čvor ( šta mi to doma ne radimo? ),. Sve je stvar dogovora.
    Naravno, ako je veći vrtić mislim da spremačica nije upitna jer na 300 m2 cijele površine koju sprema ( tu je uključen i vanjski prostor) dolazi jedna spremačica sa punim radnim vremenom ( znači na 150 m2 mora biti barem na pola radnog vremena )

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj maaja prvotno napisa
    Radila sam u jednom vrtiću sa 17 djece dobnih skupina od 1-6 god u 50 kvadrata i sama im morala stavljati na tanjuriće hranu koja je došla dostavom (3 porcije lazanji na 17 djece, bez salate) a mališane sam naravno ja hranila jer su još mali da bi sami papali (uglavnom bi ručak završio na podu);
    Oprosti, ali šta ne poslužuješ djecu i hraniš i u gradskom vrtiću?


    Citiraj maaja prvotno napisa
    wc nije bio dječji već 2 velike wc školjke i pritom bi ja svaki put morala ići s njima jer me previše bilo strah da ne bi upali u školjku; lavabo im je isto bio previsok pa sam ih ja morala pridržavati. Moje radno vrijeme je bilo od 7 ujutro do 16.30 (dakle, davala sam im doručak sama im radila sendviče i hranila mališane, ručak također, svo suđe sam prala sama, pod dvaput dnevno brisala, za svojim radnim stolom radila radne listiće sa 3 predškolca, dok bi oni ispunjavali plesala sam sa dječicom od 3-5 god a najmlađe pokušavala uspavati na madracu koji je bio predviđen za spavanje pošto nije bilo krevetića). Plaća mi je bila 2000kn i izdržala sam puna 3 mj.
    Ovo sve šta si napisala je katastrofa i daleko od propisanih mjera.
    Zar si bila jedini odgajatelj ?. Kako je taj vrtić dobio dozvolu i kad?
    Postoje propisani standardi po kojima se otvara vrtić.
    Za početak moraju biti dva odgajatelja po skupini, sanitarni čvor ima točno propisane standarde i mjere kako treba izgledati, kao i mjesto za dnevni odmor. A za plaću . Kad je to bilo da si tamo radila?
    Užas

  3. #53

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Oprosti, ali šta ne poslužuješ djecu i hraniš i u gradskom vrtiću?
    Kako u kojem vrtiću. Nije stvar u posluživanju, to je doista namanji "problem" nego u tome što netko mora paziti na najmanje dok ja narežem sve to, pripremim i stavim im na tanjure.


    Citiraj Veki prvotno napisa
    Ovo sve šta si napisala je katastrofa i daleko od propisanih mjera.
    Zar si bila jedini odgajatelj ?. Kako je taj vrtić dobio dozvolu i kad?
    Postoje propisani standardi po kojima se otvara vrtić.
    Za početak moraju biti dva odgajatelja po skupini, sanitarni čvor ima točno propisane standarde i mjere kako treba izgledati, kao i mjesto za dnevni odmor. A za plaću . Kad je to bilo da si tamo radila?
    Užas
    Ovako.... U vrijeme kad sam ja radila vrtić je taman dobio dozvolu da je vrtić, do tad je to bila igraonica. Da, bila sam jedini odgajatelj, šefica ako bi došla dolazila bi zadnjih pola sata pred zatvaranje kako bi roditeljima pokazala kako je i ona tamo... Sve ja to znam o uvjetima za otvaranje jer i sama namjeravam otvoriti sportski vrtić ali tad to nisam znala (bilo je to 2006.god.). Šefica se vadila na to da sam ja apsolvent (pa me mogla iskorištavati oko plaće), da ne spominjem još brojne druge propuste s njene strane (bilo je toga jako puno, strah me i reći što se tiče muljanja s računima, ja nisam bila prijavljena....), djeca se nisu imala gdje vani igrati jer nije bilo dvorišta a klima u vrtiću nije radila (a zamislite toliko djece u 50kvadrata na +30 :/ ).... Kad sam joj rekla da više ne mislim tamo raditi izderala se na mene pred nekoliko djece da nisam normalna i da nju svi znaju u gradu i da će im reći za mene našto sam joj uzvratila istom mjerom i tad se ipak malo prepala jer znala je i ona da joj posao nije čist... Bilo mi je žao radi djece, idući dan su me pitali zašto se ona derala na mene i da oni hoće da ja ostanem mrvice moje male... Žao mi je da ima takvih igraonica-vrtića, roditelji vide situaciju ali su sretni kad vide da imaju gdje ostaviti dijete kad nema mjesta u državnim vrtićima.... Ono što me nakon svega čini sretnom je da kad vidim tu dječicu iz tog vrtića prilaze mi i grle me, ovo ljeto se jedna mala objesila oko mog trbuha i ljubila me i rekla da je veelika beba unutra i hoću li je nazvati njenim imenom

  4. #54
    passek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa Vidi poruku
    jel postoje privatne jaslice na području Savica/Kruge/Borovje/Trnje/Folnegovićevo?
    koliko plaćate privatni vrtić?
    kakva je stvar sa upisom u iste?
    Mi smo u privatnom vrtiću/jaslicama Vitica na Vukovarskoj (grupa mlađih oko 2 godine iako ima i manjih oko 1 godine). Ful zadovoljni, male grupe, dvoriste, idu na setnje... Placa se 1500 za 10-satni program (radno vrijeme je cca 7 do 18). Mi smo se prijavili u proljece ali ove godine jos ima mjesta (moje iskustvo je da privatni vrtići/jaslice najčešće primaju cijele godine ukoliko ima ili se otvori mjesto).

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    24

    Početno

    Molim vas za komentare. I dobre i loše. Naime, kao i velika većina vas nismo dobili državni vrtić. Isto tako niti privatni na području Novog Zagreba iako smo negdje predali papire još u 5. mjesecu. Obzirom da nemamo baš previše izbora niti mogućnosti baka servisa jedini izbor su nam jaslice. Kako mala zvjerka uskoro puni godinu dana postajemo napetiji. Kao izbor nam se otvorio dječji vrtić Svemirko na drugom kraju grada, Srebrnjaku. Otišli smo pogledati i pitali sve što nas interesira i za sada se sve čini ok. Molim nekoga ako ima iskustva, bilo pozitivna ili negativna da ih iznese.
    Neznam da li sam postavila pitanje na pravo mjesto pa se unaprijed uspričavam.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    24

    Početno

    Nitko nema komentara??
    Ajde molim vas, bitno mi je.

  7. #57
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    iskreno, nisam nikada čula za vrtić Svemirko, a znam sve privatne, to je neki novi?

  8. #58
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ok, sad sam ga izguglala

    vidim da imaju samo jednu skupinu, pa se nadam da ćeš naići na neku od tih mama ovjde, iako ih je malo
    Posljednje uređivanje od ivy : 05.01.2011. at 17:32

  9. #59

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Nisam ni ja cula za taj vrtic...Da se nadovezem na ovu temu ...moja mala je krenula u privatni na jarunu sad u 9. mj...S tri god. zadovoljni smo...doduse imaju samo jednu grupu, klinci su od 3 do 5-6...prvo mi se to bas nije svidjelo..ali nikada nisu zajedno..jer imaju puno razlicitih aktivnosti, dok su trogodisnjaci recimo u sobi di se citaju price, "veliki" su u dvorani za vjezbanje itd...taj princip...Zajedno su samo ujutro na dorucku i na kraju, kad roditelji dolaze po djecu, tako nesto...Jako su krativni, organiziraju puno izleta, predstava pa cak i zimovanja, ljetovanja...Bilo mi je malo cudno da trogodisnjake vode malo malo na izlete izvan Zg-a, al su se pokazali jako odgovornima itd...da ne govorima o raznoraznim priredbama koje imaju za nas roditelje...Od jesenskih, bozicnih, uskrsnjih, proljetnih....Isto tako su i humanitarni vrtic, roditelji donose robicu, igracke, pelene bilo sta..oni to salju u domove za nezbrinutu djecu...Sad imaju skolu klizanja npr...mi ipak nasu malu nismo dali, eto bojimo se da je ipak premala za led, uz to imaju, engleski, ritmiku i karate, to se naravno dodatno placa, ali je sve u periodu boravka u vrticu od 7-8 do 17h...rade i do 17 i 30 ako neki od roditelja ne stignu po djecu prije. Organiziraju djecije rodjendane, imaju prostor sa disco kuglom i ostalo. Imaju tri glavne tete i nekoliko pomocnih. Prehrana im je raznovrsna, uvijek kao medju oborke imaju neku vocku, zapravo koliko sam shvatila kad i zatraze mogu dobiti, bananu, jabuku, mandarinu itd...Tete su jako srdacne i spremne na razgovor s roditeljima, savjete...Jako mi se svidja jer imaju mobitel na koji ih se moze zvati za vrijeme radnog vremena, apeliraju da se uvijek javi kad dijete nece doci u vrtic i ostalo..Zele zdrave odnose i da su roditelji spremni na suradnju s tetama u svim poljima za dobrobit dijeteta. Takodjer mole da ako je dijete bolesno da ne dolazi u vrtic(prilicno paze na to, naravno koliko je to moguce), isto tako kada klinci nakon bolesti dolaze u vrtic traze potvrdu od doktora da su zdravu, al to mislim u svakom privatnom i drzavnom vrticu traze. Naravno da se dogodi neka sitnica koja nam ne odgovara itd..al mislim da niti jedan vrtic nije savrsen, nazalost, jer bi mi sve to voljele. Al moramo uzeti u obzir bio privatan ili drzavni, bile to dvije tete na 40-oro dijece ili samo na 10-toro nije lako u isto vrijeme jednako paziti na svako tj. udovoljiti svakom. U globalu smo zadovoljni..Nadam se da necu nista sad ureknuti...joj joj..pljuc, pljuc...Ali vidim po svojoj maloj..kada ona kaze da voli ici u vrtic(tu ne racunam onih mjesecc dana krize) i da jako voli svoje tete, prijatelje, onda sam mirna

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    da ne otvaram temu s istim naslovom...
    mene zanima dal se u vrtic moze krenuti i u 7-8mj ili mora iskljucivo s novom skolskom godinom??

  11. #61
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    To ti ovisi o konkretnom privatnom vrtiću i njihovim pravilima, iako većinom djeca kreću najesen.
    Posljednje uređivanje od @n@ : 25.01.2011. at 10:12

  12. #62
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    u privatnom vrtiću može se krenuti u bilo koje doba godine ako ima mjesta. ako nema, onda kad se neko mjesto oslobodi ili otvori nova grupa. općenito, preporuka je da se s prilagodbom ne započinje tijekom ljetnih mjeseci kad su u vrtićima dežurstva jer su grupe spojene i dio odgojitelja je na GO. Ako se možete snaći do 1. 9., radije pričekajte.

  13. #63
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mi imamo baš suprotno iskustvo. Kretali smo s prilagodbom tokom 6 i 7 mjeseca, krenula je u 9.
    Možda je razlog tome što kod nas nema grupa, pa time ni spajanja i dežurstava. Vrtić radi dok se ne dogovorimo da će najveća većina na godišnji.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    a imam svekrvu al bu ona cuvala Pepu i misli mda joj bude pretesko s oboje...ona znatizeljna u prohodavanju a on zvrk koji trazi puno paznje...
    nisam pametna

  15. #65
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    a vidi s konkretnim vrtićem. ima li mjesta, može li prilagodba na ljeto i kakva su iskustva.

  16. #66
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Zanimaju me friška pozitivna iskustva s privatnim vrtićima!

    Kako stvari stoje, vjerojatno nećemo upasti u nama najbliži državni vrtić (ja sam trenutno nezaposlena, ali bih trebala početi raditi u 9. mjesecu). Računam da ćemo morati ići u privatni vrtić, odnosno jaslice, mali će u rujnu imati 21 mjesec.

    Mi smo u podsljemenskoj zoni, ali za dobar vrtić potegnut ću i dalje...Čak sam razmišljala o waldorfskom ili montessori, ali čini mi se da oni uopće nemaju jasličke skupine! (bar ovaj montessori kod nas)

    Iskustva, pliz??

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    u montessori na pantovcaku ti je uvedena jaslicka skupina koliko znam (Srceko) a odlicne su ti i montessori jaslice na Spanskom samo ti je to daleko,pretpostavljam

  18. #68
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Gdje su montessori jaslice u Španskom? Znam da ima u Donjem Vrapču! Od običnih vrtića znam da je dobar Limač u Gajnicama, od frendice mali ide tamo i jako su zadovoljni! Proguglaj malo

  19. #69
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Moj je malac isao skoro 2 godine (od 1 do 3) u Kućicu (Gajnice/Vrapče) i ja sam bila prezadovoljna. Tete su ludilo i to mi je najvažnije!

  20. #70
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    To mi je ipak malo predaleko, ali vidim da imaju vrtiće i u Dubravi i na Črnomercu. Smijem li te pitati kolika je bila cijena?

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    http://www.mojzagreb.hr/Zagreb/Males...I-JASLICE-6594
    ovo su ti na španskom, u ulici špansko u blizini hotela Antunović (jaslicka podruznica vrtica montessori na malešnici)

  22. #72
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Hvala, nisam znala za njih, a maltene su mi u kvartu!

  23. #73
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    To mi je ipak malo predaleko, ali vidim da imaju vrtiće i u Dubravi i na Črnomercu. Smijem li te pitati kolika je bila cijena?
    Jaslice 1.300,00
    Vrtić 1.100,00

  24. #74
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Hvala!

  25. #75
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    da li netko zna - ima li koje mjesto u nekom privatnom vrticu u Novom Zagrebu za jaslice? sad od svibnja...
    hvala!

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    evo da se "pohvalimo", u petak je donešena odluka o poskupljenju privatnih vrtića

    na zagreb.hr ima skala ista kao za gradske, samo kaj roditelji participiraju i više
    grad je privatnim ukinio 1000 kn po djetetu koje je davao i sada daje proprcionalno prihodima domaćinstva..nama je cijena narasla za 900 kn
    obzirom da se na žalost na privatne ne zalaže i šrem, ni lovrić ni holjevac ni bernardić a ni Mlakar, ni raznorazne udruge, na žalost ta odluka nejde na daljnje glasanje

  27. #77
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    znači to je to što se tiče cijene privatnih vrtića? ne čeka se više nikakva druga odluka?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ne, dobili smo napismeno sve s datum 16.5.
    Ja sam blago rečeno van sebe!

  29. #79
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Da li netko zna ulaze li naknade (rodiljna, roditeljska, dodatni dopust) i dječji doplatak u prihode?

  30. #80
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Mi imamo danas sastanak u vezi toga, valjda ćemo znati za koji sat.

  31. #81
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    koliko su nam do sada bili sufinancirani vrtici?

  32. #82
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    1000 kn po djetetu su meni rekli.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj ivanche prvotno napisa Vidi poruku
    1000 kn po djetetu su meni rekli.
    da 1000 kn

    mi imamo sastanak sutra pa javite ako kod vas bude nekih vijesti prije

  34. #84
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    uf, onda sam ja na istome, malo mi je laknulo. Dobro, je li i ovaj prijedlog ide na min. uprave, ili?

  35. #85
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    strašno

  36. #86
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Mi smo imali sastanak. Dosad je naš vrtić uzimao ekonomsku cijenu vrtića 1700 kn, 1000 od grada, mi smo plaćali ostatak. Sada je ekonomska cijena 2100 kn i plaća se po tablici. Znači minimalna cijena je opet 700.
    Papiri su isti kao i za gradske vrtiće, jedino što nam tu piše da uvjerenje o prebivalištu od 02.svibnja. 2011. pribavlja nadležni ured po službenoj dužnosti. Bar ne moramo čekati u redu za to.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ivanche, kužim
    sada je komercijalna cijena vašeg vrtića 2.100 kn ali od grada više ne dobivaju 1000 kn za sve, dakle u mom slučaju, prema tablici oni sada za moje dijete dobiju 140,00 kn a ja dajem razliku do 2.100 a to je lijepih 1.960 kn..e to je problem..ako ne prijavim bake i dede i rodbinu kod sebe doma

    bunbica, blago tebi ako se tebi ništa ne mijenja

  38. #88
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    E, ali ti i svaki privatni\vjerski vrtić određuje svoju ekonomsku cijenu. Čini mi se da je rekla da im je grad odredio da je 2500 ekonomska cijena za takve samo što su naši zaključili da im ne treba toliko. Tako da će nekima možda biti i 2500.
    Nama se u biti isto neće mijenjati cijena jer nam dolazi beba pa će nam prosjek pasti, ali ne znaju još koliki će biti popust i da li će ga davati za drugo dijete u vrtiću.

  39. #89
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://public.mzos.hr/Default.aspx?sec=3229

    Poštovanje, zanima me iskustvo nekoga od Vas tko je u dogledno vrijeme otvaro privatni vrtić?
    Odlučuje li grad kome će dati dozvolu ili ne (ovisi li to o "vezama" ili stvarnim potrebama dotičnog kvarta o vrtiću) ili je dovoljno zadovoljiti zakonske uvijete o prostoru, platiti 2000kn Trgovačkom sudu?
    Može li privatni vrtić imati ugovor s kuhinjom gradskog vrtića i dostavi hrane ?
    Može li vrtić biti u suterenu i podrumu ako ima grijanje ventilaciju, prozore i klimu?
    Mora li imati osiguran parking ili samo zelenu površinu gdje bi se djeca igrala?
    Mora li ravnatelj biti osoba s iskustvom pedagoške ili odgojiteljske struke ili mora biti nekog drugog zanimanja ili odgojitelj s diplomom bez pripravničkoga staža?
    Mora li vrtić imati pedagoga,logopeda itd.
    Je li dovoljno 3,4 tete na skupinu do 15- 20 djece u dobi od 3-6g (miješovata ili odvojena grupa)...moraju li imati jaslice?
    Kome su dužni osim roditeljima pradvdati program i kontrolira li tko njihov rad?
    Dobivaju li svi privatni vrtići poticaj finacijsk od grada i imaju li pravo naplaćivati mjesečno koliko žele ili je to zakonom određeno?
    Pokriva li poticaj za zapošljavanje mogućnost otvaranja privatnoga vrtića?

    Puno hvala!

  40. #90
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    bok!

    ne znam puno o tematici, ali bi htjela pomoci odgovorom na 2 od tvojih postavljih pitanja

    1-Može li vrtić biti u suterenu i podrumu ako ima grijanje ventilaciju, prozore i klimu?
    ne znam da li moze ili ne, ali ja kao roditelj ne bi tamo upisala dijete bez obzira na ljepotu i opremljenost interijera

    2-Dobivaju li svi privatni vrtići poticaj finacijsk od grada
    ne znam da li svi, ali naš da

  41. #91
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    hvala

  42. #92
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    moja je mala išla i iznamljeni dio vrtića koji je bio u prizemlju ali nije imao prozore samo one pri vrhu kao i u podrumu.......inače po meni je problem vrtića u tome što je baziran u zatvorenomu prostoru... s druge strane vrtići koji su previše ostakljeni ili imaju previše sunca i stalno navućene zastore ili ih svi iz vana vide kao npr.Medo Brundo u Dubravi koji je moderan i na glavnoj cesti predpostavljam da im i zatamljene prozore ili one koje reflektiraju svjetlo ali s Av.Dubrava vi vidite unutra kad djete se skida igra-pa stalno imaju navučene zavjese, rolete ili tako nešto? Da ne govorim da vrtić moje male sad ide u glavni nema klimu pa tokom ljetnih dana stalno zamračuju prozore ili rade propuh...u podrumskom prostoru s tim ne bi bilo problema...je malo klautrofobija...ali ljudi žive u takvim stanovima ako su dobro uređeni nekad to i nije tako loše?

  43. #93
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    tu ti je ukratko prepričano, a imaš i linkove na NN s pravilnicima.
    http://gorila.jutarnji.hr/profile/bi...prema-za-vrtie

  44. #94
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    u pravu, svaka roba ima svog kupca. ovo je osvrt iz mojih cipela

  45. #95
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    http://gorila.jutarnji.hr/profile/bi...prema-za-vrtie

    hvala čitala sam već to...to je čini mi se isto ili slično onome gore

  46. #96
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ma po meni treba nešto smisliti da djeca uopće nemaju osjećaj da su u zatvorenome prostoru ili kad bi boravak u vrtiću nekako ustvari bio boravak vani ali u svim vremenskim uvjetima (vjerujem da bi onda i dvorište moralo imati onaj pomični krov, biti ostakljeno kao zimski vrt itd) jadna djeca su po 10h po nevremenu u zatvorenom prostoru od 50m kvadratnih a njih 28...uf hvala curke

  47. #97
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    tu ti je ukratko prepričano, a imaš i linkove na NN s pravilnicima.
    http://gorila.jutarnji.hr/profile/bi...prema-za-vrtie
    moram lipriznati da to traže samo za privatne vrtiće recimo kod mojeg klinca u grupi od 1.5-2.5 godine ima ih upisanih samo 24 a po njihovom treba bit maximalno 16, s druge stare jedan dio naših vrtića u pomoćnim ogjektima nema uopće dvorište, nego se igraju na smjeni u ograđenom parkiću ili šeću i igraju po gradskim parkovima
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.01.2013. at 19:16

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    5

    Početno

    Jedno pitanje samo: je li upisnina obavezna u svim privatnim vrticima? Nama su rekli da se placa 500 kn a nigdje nisam nasla nista o tome da je netko pisao i spominjao

  49. #99

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj Lucija, prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno pitanje samo: je li upisnina obavezna u svim privatnim vrticima? Nama su rekli da se placa 500 kn a nigdje nisam nasla nista o tome da je netko pisao i spominjao
    U VG se plaća 250,00 kn, isto mi to nitko nije spomenuo dok mi nisu turnuli uplatnicu u ruke.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    17

    Početno

    Pozdrav!
    Jeste li čuli za Pingvin u Svetoklarskoj?
    Bila sam u ponedjeljak,prostor me oduševio,fakat je lijep.sobe su velike,sve novo ,šareno,a i dvorište je veliko.
    Sutra ću predati papire za upis,pa se nadam laganoj adaptaciji.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •