Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: uspostavljanje ravnoteže ponude i potražnje

  1. #1
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno uspostavljanje ravnoteže ponude i potražnje

    Kada se odprilike uspostavi ta ravnoteža ili još bolje pitanje kako?
    Imam stvarno puno više mlijeka nego što Eli može posisati ( koliko got ona puno i često jede.. ), majice su mi non-stop mokre a po noći skoro spavam u vodi ( grudnjak me stišće pa ga izbjegavam )
    Kad sam se međutim prestala izdajati odmah sam dobila mastitis!

    Nisam pametna kak sad dalje ?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    Vidim da je bebica rođena 06.10. Do danas se stvar već trebala regulirati.
    Koliku si količinu mlijeka izdajala?
    Trebala si ručno izdojiti tek toliko mlijeka da ti popusti napetost u grudima.
    Nakon podoja se možeš istuširati, masirati grudi i svakako stavljati KUPUS.
    Lijepo uzmeš list kupusa, prođeš ga lazanjurom (oklagijom) i staviš u grudnjak. Drži ga kao oblog 2 SATA, ALI NE VIŠE OD 5 PUTA DNEVNO!
    Ako ti se pojavljluju kvrgice, masiraj ih tijekom podoja i mijenjaj položaje.
    BTW jesi li riješila problem mastitisa?
    Što se tiče grudnjaka, mene su spasili topići, kao oni za fitness.

    SAVJETUJEM TI DA SE JAVIŠ NA SOS TELEFON!
    Držim ti fige :D

  3. #3
    Maggie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    145

    Početno

    Nisam izdajala često ali recimo po noći kad ne jede 5 sati u komadu onda joj ujutro dam jednu dojku i nju isprazni a drugu sam onda ja izdojila ( bude za punu (kršitelj koda)ovu bočicu iz jedne ! ) jer bi mi inače eksplodirala..

    Po danu joj dajem naizmjence pa to nekak funkcionira ( uz tri -četri mokre majice.. )

    Nadam se da sam mastitis riješila, temperatura je pala drugi dan, razbili smo jednu ogromnu kvrgu i mada ima još malih kvržica koje kod podoja razbijam nadam se da se neće vratiti sutra kad prestanem pit antibiotike.

    Osim toga sada me više ni ne boli pa mi je lakše masirat, prvi dan sam misla da će me vrag odnjet kad sam samo dotakla..

  4. #4
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    uspostavljanje ravnoteze ponude i potraznje moze trajati i 2 mjeseca po rodjenju bebe. Uz to da se doji na zahtjev, naravno, bez ogranicavanja duzine trajanja podoja, i odredjivanja razmaka izmedju dva obroka.
    Pokusaj postupno smanjivati izdajanja, sve dok se sasvim ne uravnotezi kolicina mlijeka sa bebinim potrebama za hranom.
    Kako? Probaj da se ne izdojis do kraja, vec svaki put sve manje.
    Takodjer,npr. po noci, ako osjecas jaku napetost, dojke su ti tvrde i zelis se izdojiti, pokusaj bebi ponuditi cicu, a da ju ne budis, samo joj ponudi onako u snu, malo ju poskakljaj bradavicom blizu usta, mozda ce prihvatiti.
    Po danu ista stvar, kad ti dodje da se izdojis, ponudi bebacha! Na taj nacin ce se dojka koliko-toliko isprazniti, a mozgu saljes signal da se drugi put proizvede onoliko koliko je "potroseno".
    Ako beba nece jesti kad nudis, izdoji se ali toliko da popusti napetost, ne do kraja.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    uspostavljanje ravnoteze ponude i potraznje moze trajati i 2 mjeseca po rodjenju bebe.
    kod nas se to tek nedavno uspostavilo, kad je zara imala 3 i nešto sitno mjeseci. tek tad su mi grudi prestale curiti i biti onako jako nabrekle

  6. #6
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    hm, koja sam ja onda tvornica mlijeka! ja sam tek sad skinula grudnjak po noći i ne moram stalno imati uloške da mi mlijeko ne štrca! a moja Iva ima skoro 6 mjeseci! samo, meni je bilo lakše jer mi je drugo pa sam stvarno se svako malo malo izdajala, a ne do kraja, mislim da sam tako spriječila mastitis, a stalno sam imala mlijeka, jer nisam nijednom pokušala uvesti neki red u to hranjenje, dam joj da jede kad god hoće i baš mi je to super, jer evo iako je trajalo gotovo punuh pet mjeseci mi smo si sada baš onak kako treba- jede 5-7 minuta, spava cijelu noć od 19- 7 ujutro s dva hranjenja koja su u polusnu, preko dana jeda svaka 2,5 -3 sata i svi smo jako sretni i baš nam je ta cica zakon!
    tako da bih ti ja iz vlastitog iskustva savjetovala da samo što više daješ bebi da izvlači "višak", a ti nemoj baš forsirat izdajanje, pogotovo ne do kraja.
    meni je ovih 5,5 mjeseci jako brzo prošlo, tako će i tebi, samo hrabro, za čas će to biti stara stvar a ti i bebač ljudi od zanata kakvih nema

  7. #7
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    kad imas puno mlijeka, beba pojede velike kolicine prvog vodenstog mlijeka, a manje zadnjeg masnog kaloricnog mlijeka.
    u prvom mlijeku je malo kalorija, pa ce ga beba trebati puno pojesti da zadovolji potrebe za kalorijama. pa ce se i dalje puno proizvoditi.

    rjesenje je da beba svakako dodje do zadnjeg masnijeg mlijeka - tako sto ces joj dati u vise podoja, tj. unutar 2-4 sata, uvijek istu stranu, da ju isprazni stvarno do kraja. drugu stranu treba izdojiti TEK TOLIKO da ne osjecas nelagodu od prepunjenosti, samo da ne dodje do mastitisa, i to mlijeko NE dati bebi (jer si joj onda opet dala prvo vodenasto).
    postepeno bi se na ovaj nacin trebala smanjiti ukupna kolicina mlijeka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •