Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Doppler krvnih zila vrata - gdje, koliko cekanja itd?

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Doppler krvnih zila vrata - gdje, koliko cekanja itd?

    Poslalo me na doppler krvnih zila vrata da se provjeri cirkulacija i sad nemam pojma gdje se to moze napraviti (samo u bolnicama ili ima i u nekom domu zdravlja? Na koji se to uopce odjel ide?).

    Koliko se ceka?

    Jel ima neka posebna procedura (nataste, nesto drugo ...)?

    (privatnike zasad ne razmatram obzirom da pretraga nije hitna)

    Hvala svima na informacijama!

  2. #2
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Spada pod neurologiju, al imaju i aparate na odjelima za fizikalnu medicinu ipo domovima zdravlja.
    Nema posebne pripreme, traje 20-tak minuta.
    I da, lista čekanja je gotovo svugdje duuga.
    Koliko ti je hitno obavit pretragu?

  3. #3
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Vidim da ne razmatras privatnike, al ako budes, imam ja jednog dobrog neurologa. Oko 600kn bi te to kostalo.

  4. #4
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Evo što znamo iz iskustva:

    Bez plaćanja:

    Srčana stanica u Draškovićevoj (naručuju početkom mj. i koliko stane-stane), Sveti Duh (ne rade color doppler, čekali oko 2 mjeseca), Vinogradska (najduže se čeka: mjesecima), Nova bolnica (pitaju tko vas šalje, obično ne naručuje ako neurolog ili tko već nije iz njihove bolnice ili im ne pripadate po mjestu stanovanja), Merkur (često se kvari pa provjerite trenutno stanje)...

    MM naposlijetku obavio color doppler u DZ Centar u Runjaninovoj, uz plaćanje; bilo je prije 2 godine i mislim nekih 250 kn; primljen sutra dan od poziva (detalji po potrebi)

  5. #5
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Hvala svima!

    Nije mi hitno, tako da je cekanje od 2-3 mjeseca OK.
    Znaci, mozda ima i po domovima zdravlja ... mozda na Crnomercu?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Ja sam ga obavila u Poliklinici Eskulap u Dugavama za 500 kn , a išla sam kod njih iz razloga koji je navela Mirje i mogu samo potvrditi ono što je ona napisala jer sam se i ja informirala telefonom i dobila iste ili slićne odgovore.
    Tako da se ti još danas narući negdje, pa ako ti nije hića, pričekaš dva-tri mjeseca.
    Pregled nije ništa strašan, meni je ispao i komićan, jer kad sam ušla u ordinaciju, kaže meni dok.:skinite se do pasa i otkopćajte hlaće, a ja njemu: :shock: a od kad se to vratne žile pregledavaju preko gaća!?
    A tip , nije znao, sestra je pobrkala papire, pa sam ušla sa papirima od pacijentice poslije mene koja je došla na ultrazvuk abdomena.

  7. #7
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    imaš pp

  8. #8
    mirje avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    763

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Ja sam ga obavila u Poliklinici Eskulap u Dugavama za 500 kn , a išla sam kod njih iz razloga koji je navela Mirje i mogu samo potvrditi ono što je ona napisala jer sam se i ja informirala telefonom i dobila iste ili slićne odgovore.
    Tako da se ti još danas narući negdje, pa ako ti nije hića, pričekaš dva-tri mjeseca.
    Pregled nije ništa strašan, meni je ispao i komićan, jer kad sam ušla u ordinaciju, kaže meni dok.:skinite se do pasa i otkopćajte hlaće, a ja njemu: :shock: a od kad se to vratne žile pregledavaju preko gaća!?
    A tip , nije znao, sestra je pobrkala papire, pa sam ušla sa papirima od pacijentice poslije mene koja je došla na ultrazvuk abdomena.

    eh, u popisu sam izostavila sam Rebro

  9. #9
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Podižem zanimaju me novije info. Imam neke kvržice po vratu iza i ne prolaze bolne na dodir. Htjela bih da neko mi to snimi i vidi što je. Da li je netko obavljao nedavno u domovima zdravlja? Liste čekanja? Može i preporuka za privat. Hvala

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem zanimaju me novije info. Imam neke kvržice po vratu iza i ne prolaze bolne na dodir. Htjela bih da neko mi to snimi i vidi što je. Da li je netko obavljao nedavno u domovima zdravlja? Liste čekanja? Može i preporuka za privat. Hvala
    Povećani limfni čvorovi? Nemamo ih samo s prednje strane vrata, nego i s bočne i stražnje. Treba vidjeti imaš li kakav upalni proces u organizmu, koji može izazvati njihovo povećanje i bolnost na dodir. Upala ne mora biti na istom mjestu kao otekline. Štajaznam, to može biti od mononukleoze ili upale grla. Slične probleme ima moja svekrva, zbog kroničnog seboreičnog dermatitisa. Kad joj je loša faza, obično u periodu slabijeg imuniteta, zahvaćen je cijeli potiljak i posljedično reagiraju limfni čvorovi sa stražnje strane vrata.

    Eto, nadam se da sam ti barem malo pomogla. Pitaj liječnika obiteljske medicine što je to i obavi laboratorijske pretrage. Trebanaći uzrok problema. Sretno!

    ***
    Za doppler krvnih žila vrata - mislim da se može obaviti privatno na poliklinici Sv.Rok.
    https://www.poliklinika-svetirok.hr/usluge/radiologija/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 14.11.2019. at 11:07

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •