Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 173

Tema: Pričajmo o platnenim pelenama, 5. dio

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    koji detergent nije sa sapunom?

  2. #52
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Trebamo neku kemičarku!
    Mislim da nema sapuna u ovim standardnim markama. Problem je što se na amerskim siteovima spominju samo njihove marke (Ariel se npr. može kupiti samo u meksičkim dućanima) koje nisu prisutne na EU tržištu, tako da ih je teško usporediti...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Pa ja mislim da opcenito u detergentima za ves nema sapuna, kad vec posebno reklamiraju one u kojima je dodan sapun za ves kao posebno ucinkovite.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Upravo sam izvadila pelene iz perilice. One koje su bile pokakane smrduckaju. :/
    Prema onome sto je napisano trebala bih staviti vise detergenta kad perem?

    I jos jedno pitanje. Vec par tjedana se mucimo s crvenom guzom. Sad joj stavljam stay dry linere od flisa i preko dana, ne vise samo po noci. E sad, da li preko linera stavljate papiric za pelene ili ne?
    I pisalo se prije kako su za crvenilo na guzi odlicni lineri od svile. Ima li netko link s kojeg se mogu naruciti svileni lineri za malo novcica?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    sbuczkow - ne sjećam se koliko kojih pelena imaš, ali čini mi se da pocketice (odnosno flis) nije dobro prati s detrdžentima sa sapunom! Moram ti to provjeriti...
    Hvala ti Olivija na podacima. Imam uglavnom HM pelene i 1 ME. Cini mi se da im ne smeta. Poketicu jednu, isto HM.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Citiraj may prvotno napisa
    koji detergent nije sa sapunom?
    Mislim da nije sapun nego fosfati i slicni spojevi. Ali mozda bubam, pitati cu prijateljicu kemicarku...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    I pisalo se prije kako su za crvenilo na guzi odlicni lineri od svile. Ima li netko link s kojeg se mogu naruciti svileni lineri za malo novcica?
    Ima Iva M u babayshopu

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    309

    Početno

    babyshopu

  9. #59
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    evo nasla sam link za one orascice na engleskom jeziku!
    http://www.gogreen.cellande.co.uk/sh...s/soapnuts.php

    ja ih koristim samo za pelenice, jer ih operu i u isto vrijeme omekasvaju - ali na obicnom bijelom rublju znaju nakon vremena ostaviti sivilo. meni s orascici odlicni!

  10. #60
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Interesantno. Nisam neki totalni freak da mi sve mora biti eko, no neke stvari fakat mogu imati alternativu...

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    Javili mi mailom s cottonbabies.com da ne šalju internationally.
    Ja sam 100% sigurna da je netko na ovom pdf-u pisal da je odande naručil pelene. Dakle, je li netko naručival s Cottonbabies.com ili imam previše neprospavanih noći pa sam zbunjena?

  12. #62
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Na žalost, ne šalju u HR. Pitala sam direktno vlasnicu...

  13. #63

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    Upravo sam izvadila pelene iz perilice. One koje su bile pokakane smrduckaju. :/
    Prema onome sto je napisano trebala bih staviti vise detergenta kad perem?

    I jos jedno pitanje. Vec par tjedana se mucimo s crvenom guzom. Sad joj stavljam stay dry linere od flisa i preko dana, ne vise samo po noci. E sad, da li preko linera stavljate papiric za pelene ili ne?
    I pisalo se prije kako su za crvenilo na guzi odlicni lineri od svile. Ima li netko link s kojeg se mogu naruciti svileni lineri za malo novcica?
    lineri od svile nula bodova, barem nama. nemoj kupovati mi kupili i bacili novce...a i nezahvalni su za održavanje ako se pokaka... preferiram me stay dry linere...doduše poliester,ali mrak su..

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj stephanie prvotno napisa
    Javili mi mailom s cottonbabies.com da ne šalju internationally.
    Ja sam 100% sigurna da je netko na ovom pdf-u pisal da je odande naručil pelene. Dakle, je li netko naručival s Cottonbabies.com ili imam previše neprospavanih noći pa sam zbunjena?
    možda misliš na cottontail?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Đurđevac
    Postovi
    174

    Početno

    Ne, ne mislim na cottontail.
    Od Amy sam naručila 4 komada Sb pocket + Thirsties insert i odlične su :D

  16. #66
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    danas sam prodavala spiku o platnenim tetama u Benetonu Ilica!!! prvo ja gledala pamučne gačice, koje sam mislila stavit na klinca bez pelene, a onda mi žemska rekla da se stavljaju na pelene, pa ja počela o...sve znate... eh da je znala prije, kaže, jer su muku mučili s osipom! čule su za Rodu. možda se odvaže! usput dojili smo vanka!! i u Bobanu. bijaše samo zaprepašten frend MM-a!!

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    May, hvala na odgovoru. Sjecam se da ste i vi imali problema s crvenom guzom, ja sam mislila da si bas ti pisala da su vas svileni lineri spasili, ocito me pamcenje slabo sluzi.

  18. #68
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Pričale ste o detergentima, ali nisam sigurna da li trebam te listiće ili oraščiće kupiti jer kod mene je problem što mi sav veš uvijek nekako smrdi nakon pranja (kao da je stajao cijelu noć u mašini, mokar). Omekšivač uopće ne koristim, i smrditi je počelo baš kad sam prestala.

    E sad, možda postoji neki prirodan omekšivač? sb... (nikak nemrem zapamtiti nick ) veli da od tih listića super miriši, pa možda to?

    Jer konačno sam krenula ponovo s platnenima (iako mi fali covera), a razlog prekidanja korištenja je bio taj smrad pelena. Sad se bojim da će se to opet početi dešavati i da ću izgubiti volju. A kad sam se zbrojila i skužila da mjesečno dajem 250-300 kn na obične pelene, mrak mi je pao na oči. A doma mi stoje prekrasne hm pelenice. Za te novce sam mogla mjesečno dvije nove kupiti.

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    May, hvala na odgovoru. Sjecam se da ste i vi imali problema s crvenom guzom, ja sam mislila da si bas ti pisala da su vas svileni lineri spasili, ocito me pamcenje slabo sluzi.
    nisu nas spasili,samo smo ih kupili..

  20. #70
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Moram podijeliti srecu s vama! Jucer mi dosla dva paketica:
    SB Organic Cotton Terry Fitteds, SB One-Size Organic Velour Fitted te
    Kissaluvs Fitted Unbleached i meni najljepsa - bumGenius! Deluxe bamboo Fitted. Rado bih kupila jos koju BG. Ovo je stvarno prava uzivancija! A jos se nisam bacila na pocketice i AIO

  21. #71

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Wow, Lucija Ellen, kakav paket! Sve mi sline cure kad procitam to i sjetim se dana kad su i meni svako toliko stizale narucene pelenice.

    Nego, jako me zanima misljenje o SB One-Size Organic Velour Fitted, da li su stvarno tako super kao sto se cine. meni se jako svidaju, ali su dosta skupe pa me zanima prvo misljenje onih koji su ih koristili. Znam da su u Olivijinom vodicu ocijenjene kao super pelene, ali koje osobno iskustvo ne bi bilo lose cuti.

  22. #72
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Lucija Ellen, WOW!

    :D

    I bas mi je drago cuti za BG...

  23. #73
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Moram podijeliti srecu s vama! Jucer mi dosla dva paketica:
    SB Organic Cotton Terry Fitteds, SB One-Size Organic Velour Fitted te
    Kissaluvs Fitted Unbleached i meni najljepsa - bumGenius! Deluxe bamboo Fitted. Rado bih kupila jos koju BG. Ovo je stvarno prava uzivancija! A jos se nisam bacila na pocketice i AIO
    :D

    Ma, pusti pocketice, meni su one samo nužno zlo jer se Slatkica sad više ne da u pelenu ni pod razno. Onda joj samo na brzinu prifrljim pocketicu ili AIO.

  24. #74
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Hvala cure
    Dolisa, hvala sto si mi preporucila BG Da barem jos koju upecam
    Inace, meni je takodjer puuuno pomogao Olivijin vodic. Uvijek se prije narudjbe s njim konzultiram.
    Sad sam u ocekivanju zelenog i zutog Racmana i dvije Tots Bootsice

    Inace, dobila sam preporuku od Lynde sa SnottyBooty da iskusam nove fittedice Thirsties. Jel tko od vas probao?

  25. #75
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    bumgenius se mogu naruciti iz austrije - kod jedne jako drage tete! samo su cijene malo OHOOOO prema onima u USA...ali kad te opali carina, mislim da je opet skoro isto, samo sto ove brze dodu.
    ja sam si narucila bumgenius pocketicu i bas mi je PREKOkrasna!

  26. #76
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Uspjela sam naruciti od Amy 1 L size BG fitted a od Lynde 2 M size. Joj kad mi stigne kartica na naplatu
    Uglavnom BG fitted se vise ne proizvode i zato ih je tak tesko upecat.
    Od pocketica si zelim FB samo jos nisam odlucila koju velicinu i koliko komada da narucim, a od pocketica cu naruciti Berry Plush L velicinu jer vjerujem da cemo s AIO krenuti kad beba vec bude malo veca. Vjerojatno ce tako biti i s FB-icama, ali malo po malo... Uglavnom, presrena sam sa svojim pelenicama

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    A cuj, sve ti je to lutrija. stvarno dok ne pocnes koristiti pelenice ne mozes znati koje ce ti odgovarati.
    Nama su, recimo, pocketice super. Tako da sad imamo 3 Fuzzi Bunz i 3 Bum Genius. Svida mi se sto su jednostavne za upotrebu i brzo se suse, a i guza je u njima manja pa ih ja uvijek stavljam kad se nosimo u marami.

  28. #78
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Inace, dobila sam preporuku od Lynde sa SnottyBooty da iskusam nove fittedice Thirsties. Jel tko od vas probao?
    Evo mene opet. Sintetičko punjenje i fleece iznutra, sa takvim sastavom je po meni bolje uzeti pocketice nego takve fitteds.

    Ali ja brijem na organski pamuk, velur i bambus, pa ako vam to nije bitno, možete zanemariti moje komentare.

    Inače, za tu cijenu dobiješ Bella Bottoms od bambusa, a one su k tome i one-size.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj inga prvotno napisa
    A cuj, sve ti je to lutrija. stvarno dok ne pocnes koristiti pelenice ne mozes znati koje ce ti odgovarati.
    Nama su, recimo, pocketice super. Tako da sad imamo 3 Fuzzi Bunz i 3 Bum Genius. Svida mi se sto su jednostavne za upotrebu i brzo se suse, a i guza je u njima manja pa ih ja uvijek stavljam kad se nosimo u marami.
    Kad već spominješ BumGenius, pitanjce za upućene: imam njihovu AIO (koja je zapravo pocket) i izdrži mi max. 2 sata samo s njihovim uloškom, često mi promoči oko nogica. Neki dan smo mojom nepažnjom otišli u šetnju u njoj, i skroz je povukla vlagu na robicu, po cijeloj guzi. Što mogu dodati da dulje drži?

  30. #80
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Jesi probala ispod tog njihovog uloška staviti još jedan od konoplje? Mikrofibra upija brže, ali konoplja više, pa to zna biti super kombinacija.

  31. #81
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj inga prvotno napisa
    A cuj, sve ti je to lutrija. stvarno dok ne pocnes koristiti pelenice ne mozes znati koje ce ti odgovarati.
    Nama su, recimo, pocketice super. Tako da sad imamo 3 Fuzzi Bunz i 3 Bum Genius. Svida mi se sto su jednostavne za upotrebu i brzo se suse, a i guza je u njima manja pa ih ja uvijek stavljam kad se nosimo u marami.
    Kad već spominješ BumGenius, pitanjce za upućene: imam njihovu AIO (koja je zapravo pocket) i izdrži mi max. 2 sata samo s njihovim uloškom, često mi promoči oko nogica. Neki dan smo mojom nepažnjom otišli u šetnju u njoj, i skroz je povukla vlagu na robicu, po cijeloj guzi. Što mogu dodati da dulje drži?
    ja stavim tetru unutra (presložim 3 puta pa popola)..
    a ako treba baš dugo izdržati stavim i originalni uložak i tanju tetru ili uložak od konoplje + originalni..

  32. #82
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Pričale ste o detergentima, ali nisam sigurna da li trebam te listiće ili oraščiće kupiti jer kod mene je problem što mi sav veš uvijek nekako smrdi nakon pranja (kao da je stajao cijelu noć u mašini, mokar). Omekšivač uopće ne koristim, i smrditi je počelo baš kad sam prestala.

    E sad, možda postoji neki prirodan omekšivač? sb... (nikak nemrem zapamtiti nick ) veli da od tih listića super miriši, pa možda to?

    Jer konačno sam krenula ponovo s platnenima (iako mi fali covera), a razlog prekidanja korištenja je bio taj smrad pelena. Sad se bojim da će se to opet početi dešavati i da ću izgubiti volju. A kad sam se zbrojila i skužila da mjesečno dajem 250-300 kn na obične pelene, mrak mi je pao na oči. A doma mi stoje prekrasne hm pelenice. Za te novce sam mogla mjesečno dvije nove kupiti.
    Cure, pritipliiiz, hoće mi netko pomoći oko pranja pelena i gore navedenih pitanja.

  33. #83
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    Inace, dobila sam preporuku od Lynde sa SnottyBooty da iskusam nove fittedice Thirsties. Jel tko od vas probao?
    Evo mene opet. Sintetičko punjenje i fleece iznutra, sa takvim sastavom je po meni bolje uzeti pocketice nego takve fitteds.

    Ali ja brijem na organski pamuk, velur i bambus, pa ako vam to nije bitno, možete zanemariti moje komentare.

    Inače, za tu cijenu dobiješ Bella Bottoms od bambusa, a one su k tome i one-size.
    Hvala TB. I ja sam proucila sastav i nije mi sjeo. No zasto je manji bed ako je sintetika u pocketicama nego u fittedicama? Mozda suvisno pitanje, ali jos se ne kuzim u p. i aio pa ne znam. Hvala za misljenje, puno mi znaci! Moze link na Bella Bottoms? tnx.

    Jelka, nadam se da ce netko imati odgovor, ali koliko sam ja citala okolo, moze pomoci da na prazno odvrtis perilicu s octom i sodom bikarbonom. Imas li susilicu? Ja sam imala problem ne sa smradom ali s rel. neugodnim mirisom rucnika, od kad ih susim u susilici, fiiino mirisu. Vjerujem da je problem bio u presporom susenju. Mozda da ih probas koji put osusit u susilici ako je imas...
    No, vjerujem da zaista treba "oprati" ves masinu. Imas jako dobar clanak o tome na portalu.

  34. #84

  35. #85
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

  36. #86
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

  37. #87
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

  38. #88
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    ma mislim... :/


    Uglavnom, to je bio link za bellabottoms.

  39. #89
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ellen, fakat si zlatna!

    O sušilici samo maštam. :/ Nadala sam se da bu mi se ova perilica (stara 5g) pokvarila pa da ću kupiti 2u1, ali niš od toga. Jednom sam otišla kod Val i tamo oprala pelenice, tak su prekrasno mirišale, bile mekane.... mmmmmm

    Bacam se na pranje perilice s tim octom (iako mi iz teksta nije niš jasno), iskreno se nadam da će mi riješiti problem.

  40. #90
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    No zasto je manji bed ako je sintetika u pocketicama nego u fittedicama?
    Ovo ti je sad moja logika, pa je možeš i zanemariti. Nekako mi taj fleece ima smisla u pocketicama i AIO, ali ne u fitteds. S tim da ja imam jednu fitted sa fleeceom unutra, ali samo zato jer je namijenjena za noć, pa je bitan taj "stay dry" efekt. Ali u svakom slučaju preferiram potpuno prirodne fitteds, jer onda možeš i nastaviti u prirodnom tonu i koristiti vunene zaštitne gaćice, znači skroz prirodno, bez sintetike, dok to sa AIO i pocket naravno ne možeš, ako ništa drugo onda zbog vanjskog sloja. Postoje i pocket i AIO koje unutra imaju prirodne materijale, ali po onome što sam ja čitala, dosta su nepouzdane, tj. lako promoče. Iako ima ljudi koji su zadovoljni Bumkinsicama, koje unutra imaju čini mi se flanel, a opet nekima vrlo brzo propuste.

    Zapravo bi me taj fleece manje smetao od tog punjenja od mikrofibre. Općenito mi je mikrofibra bljakasta, iako znam da super upija, ali ono kad ti se lijepi po rukama, fuj, fuj! (Naravno da znam da ne dolazi u dodir sa kožom ako se nalazi unutar pelene, ali svejedno mi je bljak. :/)

    E jesam zakomplicirala...

  41. #91
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ima jedna AIO koja je pamučna a meni je najpouzdanija - ME AIO. Probala bih i Imse Vimse AIO, ali mi je malo skupa...
    Meni je i Bumkins AIO bila super. Zašto bila? Evo priče, tj. upozorenja onima koje kantu za pelene drže pokraj kante za smeće . Ja sam u trenutku rastresenosti bacila svoju bumkins i još 2 tetre u-smeće. I skužila sam da mi fali tek kad sam vješala oprane pelene na štrik...a smeće već davno u kontejneru.

  42. #92
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Ja sam u trenutku rastresenosti bacila svoju bumkins i još 2 tetre u-smeće.
    :shock:

  43. #93
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj momtobe prvotno napisa
    Ja sam u trenutku rastresenosti bacila svoju bumkins i još 2 tetre u-smeće.
    :shock:
    :shock: :shock:


    inače zanima me da li se netko sjeća stranice koju je stavila cocci, prije nekih 2-3 mjeseca, na kojoj se objavljuju koje su pelenice na sniženju

  44. #94
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    ne znam je li to ta, ali na ovoj ima takvih obavijesti

    http://www.diaperdeals.com/

  45. #95
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Evo moja iskustva s prirodnim AIO:

    SB AIO- drže jedno slabo pišanje, a pocket je tako mali da se ne da ništa nagurati. Prekrasna je mala guza, ali uvijek sa sobom nositi rezervu. Sretna sam što sam ih uzela s outleta pa me nisku skupo koštale...
    ME AIO - odlična pelena, čak me više ni bijela boja ne smeta
    Imsse Vimse AIO - još bolja - malo kabastija, ali zato i pouzdanija. Obično ju stavljam kada smo na putu pa puno sjedi na peleni (onda mi "slabije" pelene znaju pustiti na robicu).
    Kushies Ultra - flanel unutra - super drže, ali su kabaste i ne prijanjaju tako lijepo na nogice i struk. Vanjski materijal nije PUL nego je nekakav vinyl coated koji je malo krut. Dobar omjer cijene/kvalitete. Mislim da je prikladniji za veću djecu kada se stolica konsolidira nego za sasvim male bebe.

    Mislim da će i MIBova pocketica biti dobra ukoliko ostanu na sintetičkom PULu.

    Inače, meni je kao neka logika: ako koristiš fitted, onda idi ful na prirodno, ako si na pocketicama onda mi je unutrašnja strana s flisom/suadeclothom prihvatljiva (ako ne i poželjna kada se guza zacrveni). A evo, sada kada sam se prebrojala shvatila sam da zapravo imam prilično ovih "prirodnih" AIO. Tu sam išla za nekom logikom da ćemo se tako skinuti iz pelena ovo ljeto, no obzirom da gospodin ne voli sjediti na tuti... čini se da ću na zimu imati dvije guze za prematanje

    Jelka- probaj oprati pelene s 1 dcl sode bikarbone i 1 dcl octa, i ispirati dokle god se vidi pjena na vratima mašine. Inače ja imam 2 u 1 (doduše skoro 10 g. staru) i to mi ništ ne posuši. Malo skrati vrijeme na štriku, ali ne osobito...

  46. #96
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Dobro, sad od neprirodnih fitted imam samo BG, nije totalna plastika i zaista uz kozu sjeda prirodni materijal. Pazit cu od sad i na to. Dobro je imati vas. Ionako sam sada samo na fittedicama, a kad pocnem s AIO, slijedi novo ufuravanje

  47. #97
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Olivija prvotno napisa
    Jelka- probaj oprati pelene s 1 dcl sode bikarbone i 1 dcl octa, i ispirati dokle god se vidi pjena na vratima mašine. Inače ja imam 2 u 1 (doduše skoro 10 g. staru) i to mi ništ ne posuši. Malo skrati vrijeme na štriku, ali ne osobito...
    Ma kod moje je gornje punjenje pa niš ne vidim. Po slobodnoj procjeni (koristila tuu mač detergenta do sada), koliko bih mogla ispiranja uključiti?

  48. #98
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Jelka - Pa onda ti po američki lijepo otvori perilicu! Otvoriš pokolpac i nalukneš se prije centrifuge. Meni je, čini mi se trebalo bar 3-4 puta. Vjerojatno ovisi koliko se detrdženta nakupilo.

    Lucija Ellen - bambus je 8) - ono sintetike što ima je samo u potki, tako da to nije baš toliki bed.

  49. #99
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hvala Olivija!

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    Citiraj Ivana B-G prvotno napisa
    bumgenius se mogu naruciti iz austrije - kod jedne jako drage tete!
    daš adresu na pp? ja bi do drage tete!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •