Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 161

Tema: koristite li dnevne uloške?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno Re: koristite li dnevne uloške?

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj slava prvotno napisa
    Čini mi se da po ponudi prozračnih dnevnih jednokratnih uložaka dosta žena to koristi. .
    očito je marketing dobar
    ja ih ne koristim, moj ginekolog je izričito protiv njih
    I ja sam protiv al sto kad konstantno imas bijelo pranje?I nakon vaginaleta isto.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    meni je čajevac riješio iscjedak i sad veselo nosim svoje snježno bijele padobranke
    pomazi kako?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Meni su platneni dnevni ulošci zakon! A mislim da su mi jako pomogli i oko gljivica, kojih sam prije znala imati po par puta godišnje (candida). Otkako koristim platnene uloške - nema ništa od toga.
    Inače bila sam jako skeptična i probala sam platnene tek tako, da vidim kako to izgleda. A sad se na plastiku ne bi više vratila ni za što.
    Snoopygirl, ja i u vrijeme ovulaciju imam samo jedan dnevni platneni uložak - malo bolje i drugačije upijaju, pa nema potrebe za tolikom promjenama dnevno. Sjećam se da sam jednom imala baš obilan iscjedak za vrijeme ovulacije, pa sam jednostavno uložak okrenula na drugu stranu (nisam na poslu imala drugi za zamjenu). I sve super.
    Ne kuzim kako si ga okremula.Sada uglavno rade i dnevne s nepropusnim slojem koji je na drugoj strani,te i ja ciljam.Ti ocito omas bez tog sloja.

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno Platneni dnevni ulosci Gdje nabaviti i kao izgledaju vasi?

    Koliko sam skuzila ima ih vise vrsta.Cijeli pamucni ili sa pul slojem.Ja bi ih takodje narucila.Koje su cijene ,a i za mens.uloskice..Mogu li se dnevni fiksirati kao za M s cickom ili druk.?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    I ja bi dnevne platnene, može info od upućenih gdje ih je najbolje kupiti i koja je okvirno cijena?

  6. #56
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Ja sam u prošloj trudnoći cijelo vrijeme imala lagani iscjedak, pa na početku koristila jednokratne dnvene da bih u nekom trenutku odustala i ostala samo na gaćama, jer su mi smetali. Sada sam nabavila 10 platnenih od flanela i preporodila sam se! Fini suhi osjećaj, gaće čiste, nigdje iritacija.
    U regularnim uvjetima, obično ih koristim zadnjih par dana M...

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    71

    Početno

    Prije jesam, ali me to nekak iritira više...

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    evo i ja ih dobila prije par dana.ugodni su mi super,a sto se tice gljivica vidjet cemo

  9. #59
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ja koristim dnevne discret, kupim u BIH 60komada za 15kn i isplati se zbilja, ne idem tamo samo po to, ali kad se ide onda ih kupim...
    i ne mogu bez njih jer imam iscjedak, i mogla bih 10 gaća dnevno promijeniti, tako da eto, moram, i sve moje frendice ih koriste.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Ja isto koristim dnevne,posebno sad u trudnoci,stalno nesto curi...a gdje nabavite te platnene dnevne,radooo bih probala.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Kako ste koristile čajevac?

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    ja ima iscijetke tokom ciklusa.a sada kad sam trudna stalno su gaćice mokre.
    dnevne uloške nesmijem ni pod razno.dobijem takav napad gljiva da pijem lijekove protiv bolova.počelo je sve s mirišljavim ulošcima od tada se alergija proširila i na prave uloške pa mogu koristiti samo ona ili slićne i libres tanke,
    moja ginićka je rekla da su dnevni ulošci zlo.kaže netko nema problema ali jako puno joj žena dolazi s infekcijom ili gljivicama.poremeti mikrofloru vagine.to je njen citat.
    ja se koristim nemojte se smijati wc papirom 3slojni nesmije biti mirišljavi pa napravim kao mali uložak.

  13. #63
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj vlatka5 prvotno napisa
    ja se koristim nemojte se smijati wc papirom 3slojni nesmije biti mirišljavi pa napravim kao mali uložak.
    Nisi jedina! I ja tako, u nuždi doduše, jer inače koristim platnene dnevne

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    kopno i more skupa...
    Postovi
    94

    Početno

    Koristim dnevne uloš.i to mi odgovaraju jednokratni, prozračni, marke Jess, zadovoljna sam njima. Dok Libres ili Always me iritiraju..Koristim ih više manje stalno...

  15. #65
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Ja sam koristila prije ali kako se pokusavam rijesiti gljivica (i cega sve ne) odlucila sam nabaviti platnene od nasih teta sivalica. Treba samo pitati na forumu i one ti se vec same jave.
    Sto se tice cajevca pogledajte na A sta kaze priroda tamo ima o lijecenju gljivica cajevcem i cesnjakom

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    101

    Početno

    Evo ja sam malo pricekal sa komentarima gljivice-platneni ulosci.posto vec neko vrijeme koristim platnene uloske cini mi se da su se gljive smanjile(smanjio se i miris koji bi nekad znao biti dosta jak),a i iscjedka je sve manje i manje.dok sam koristila obicne jednokratne dnevno bi promjenila i do 5-6 uloskica ,a sad max 3 .Bas sam sretna.

  17. #67
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    pliz,pliz, uputite i mene. ja bih kupila platnene dnevne!!!

  18. #68

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    split
    Postovi
    251

    Početno

    prije trudnoće sam koristila dnevne uloške ali u trudnoći su mi smetali pa sam se rađe naoružala gaćicama koje mijenjam po par puta dnevno...ali bolje i to nego muku mučit s peckanjem i svrbežom

  19. #69

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Evo ja krenula isprobavati svoje platnene dnevne. Naručila sam od 3 izvora po 2 komada, pa kad procijenim koji mi najbolje pašu ići će veća narudžba.
    Jedne sam odmah eliminirala jer su mi progromni, čudnog oblika. Ove druge dvije vrste su OK, ali imam problem sa zakopčavanjem krilaca. Naime, uložak je sam po sebi dovoljno širok, ali krilca ne mogu dosegnuti jedno do drugoga. Kad ih zakopčam, uložak se malo savije i postane uži od uobičajene širine tog dijela gaćica na koje dolazi, te ih zgužva. Tako da je onaj divan osjećaj pamuka na koži zapravo potpuno pokvaren osjećajem zgužvanog platna među nogama. Ima li još netko taj problem ili ja kupujem gaćice s preširokim dijelom među nogama??? :?

  20. #70
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    koristim po potrebi!
    super su mi oni od DM, navodno nemaju foliju pa su prozračni!

  21. #71
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    u potpunosti sam prešla na platnene i hvala teti šivalici. nema više gljivica i sličnih tegoba koje su me ubijale, pogotovo ljeti.sada koristim platnene i ne osjetim ih, a ako sam na poslu komotno mogu sa jednim odradit smjenu. super sam zadovoljna. ali morat ću si naručiti još nekoliko komada

  22. #72
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    dobila moje dnevne, i koristim ih već dva dana, i nema nikakvog mirisa (bez obzira na iscjedak)! :D

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i ja prešla na platnene, super su :D :D

  24. #74
    Ari avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Vinkovci - Osijek
    Postovi
    165

    Početno

    Malo kasno palim ali više ne mogu podnjeti dnevne uloške kojih se već godinama ne mogu riješiti jer, kao što je netko napisao, stalno imam bljak, vlažan osjećaj od iscjetka. Koristim ih non-stop i svjesna sam da ta silna plastika samo pogoduje razvoju gljivica i bakterija ali ne mogu si pomoći
    Ustvari možda mogu ako pređem na platnene dnevne uloške pa molim sve dobre duše da me malo prosvjetle po tom pitanju!

  25. #75
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Evo cure nemam vremena pročitati što ste napisale jer mi mala plače,ali evo želim se samo požaliti da zadnjih 7 godina nisam provela apsolutno niti jedan dan bez dnevnih uložaka

    I kroz njih mi procuri :shock: to bijelo pranje a sada poslije poroda još je gore.
    Svijesna sam da to nije zdravo,ali što da radim,gaće su mi mokre u sekundu,a onda i hlače,haljina,a da miris ne spominjem!!!

    Neki dan sam išla na svadbu,toliko sam se žurila da sam ih nakon tuširanja zaboravila staviti,kada sam došla u salu i sjela samo sam osjetila mokro među nogama,a kapljice su se već vidile na haljini,kao da sam dobila mengu,sva sreća imala sam dva u torbici,a da nisam stavila bih maramicu ili toaletni papir

    Nemam glivice,niti ikakvih takvih problema,da i cijelu trudnoću sam ih nosila.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    ja sam isto preko teta švalica naručila platnene i mogu reci sve najbolje.Imam još problema s gljivicama ali znatno manje nego prije a vjerujte probala sam sve vrste uložaka i pripravaka (znate ono češnjak,bioaktiv,kantarion...)ali nšta...sad samo platnene!

  27. #77
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nikad ne nosim dnevne uloske - radije promenim gace 2, 3 puta na dan. Inace, imam alergiju na plastiku iz vecine ulozaka, pa mogu misliti kako bi bilo da ih nosim svakodnevno.
    Na platnene se "ostrim' vec duze vreme, ali nikako da ih narucim. Sigurna sam da su oni resenje protiv raznih vrsta gljivetina, bakterija i neprijatnih mirisa poreklom od istih (prirodni mirisi mi ne smetaju) .
    I potpis na izjavu da nista ne smrdi gore od plasticnog uloska nosenog par sati. Bljak.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nakon jutarnje toalete ( bez sapuna ) nanesem malo čajevca unutra

  29. #79
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Ma kaki, svi ginekolozi su protiv toga. Niti kad stavljam vaginalete - nikad, nikad, samo bi mi još dnevni falili, iovako sam osjetljiva grozno. To je čista izmišljena potreba - u čemu je problem da ide na gaćice, pa nije to menga? Nama su na ekonomiji iz postdiplomskog - predmet marketing - govorili da se jedan američki markentingaš kladio da bi uspješno mogao marketirat grudnjak za muškarce - ono što su se u Seinfeldu šalili ne "brazier", nego "menzier", ako je tko gledao. Nakon dnevnog uloška, ta mi je priča čisto prihvatljiva. Doduše, mnogo je uspješno marketiranih umjetnih potreba...

  30. #80

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Po potrebi i to isključivo Vir pamučne (5. po redu) http://www.tosama.hr/index.php?ndx=1...=lst&t=&subid=

  31. #81
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Godinama nosim dnevne uloške i toliko sam se navikla na njih, da ako ga slučajno zaboravim staviti osjećam se..hm, prljavo.
    Ali previše sam puta u zadnje vrijeme čula i pročitala o njihovoj štetnosti, tj. štetnosti plastike kojom su obloženi, tako da sam sve sigurnija da ću preći na platnene .

  32. #82
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    ina33 - good point - I poludim kada vele za normalan ženski miris da je to neugodan miris: još malo pa nećemo ni znati kako ljudi miriše.
    Samo mene smeta taj vlažni osjećaj iscjetka (za vrijeme trudnoće) i tih zadnjih par krvi nakon M.

    Zato su pletneni tanki ulošci od flanela su za mene bingo!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    molim informacije na pp za dnevne pamučne uloške, definitivno ih želim početi koristiti!

  34. #84

    Početno

    ne, ne, ne i ne.
    od njih sam dobila bijelo pranje kojeg se ni dan danas ne mogu rijesiti. naravno da nisu samo dnevni razlog, ali itekako su doprinijeli ovoj situaciji.
    Ja gacice mijenjam po 5 puta dnevno kad je potrebno, ali ni za nuzdu ne bih stavila dnevne
    razmisljam o platenenim dnevnim

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    144

    Početno

    da li mi može tko reći koja je poveznica i da li uopće postoji da se nošenjem dnevnih uložaka pojačava b.pranje tj. iscjedak? jer vidim da se često to spominje. ne znam ništa o tome, a jako me zanima. hvala.

  36. #86
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja ih koristim ali ne svakodnevno. Primjerice kada nekuda idem i duže me nema doma, lakše je promjeniti uložak nego gaćice a i nekako se osjećam čišće. No po pitanju izbora sam ograničena na obične Carefree sa pamučnim slojem bez mirisa i sličnih perverzija jer sam na to alergična. Zadnjih par mjeseci su mi otkriće dn. ulošci NATRACARE (ima ih u bio&bio) i odlični su, mekani poput vate, bez ljepila, plastike, mirisa, raznih gelova i sl.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    180

    Početno

    Ja se slažem s ovim gore. Koristim ih i osjećam se puno čišće. Mijenjam ih više puta na dan, a ako slučajno prođe na gaćice, bacim ih na pranje i to je to. Kada idem na put ili sam van kuće puno mi je to higjenskije i praktičnije, nego sa sobom tegliti prljavi veš (fuj!). Najbolji su mi oni ekonomični u većim pakovanjima, kao npr. Discreet. Ja sam isprobala i Carefree i Alldays i sve verzije onih mirišljivih i meni pašu. Ugodniji mi je njihov miris nego... Nažalost nakon drugog poroda imam iscjedak, kojega nikada prije nisam imala i prisiljena sam ih nositi. Ne smetaju mi uopće, čak mi i fale kada ih nemam. Vjerojatno stvar navike. Svaka čast svemu, ali meni su ovi jednokratni puno više higjenskiji, nego nekakvi trajni, iako svatko ima pravo na svoje mišljenje o tome.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    i ja koristim dneven platnene i zadovoljna sam jako ali oni za M mi nisu baš naj,pa sam jos na carefree

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    191

    Početno

    kristim dnevne Allways, mijenjam ih više puta na dan. Naročito sa tamnim gaćicama koje ne mogu na iskuhavanje mi je to draže

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    nakon jutarnje toalete ( bez sapuna ) nanesem malo čajevca unutra
    maria jel eterično ulje čajevca?

  41. #91
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    ja ne koristim dnevne uloške osim pred kraj M (dan ili dva) umjesto onih normalnih za M.
    ali sam zainteresirana za ove platnene pa ako ima dobra duša, neka mi pošalje pp gdje da ih nabavim

  42. #92

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj neva prvotno napisa
    Citiraj maria71 prvotno napisa
    nakon jutarnje toalete ( bez sapuna ) nanesem malo čajevca unutra
    maria jel eterično ulje čajevca?
    ono iz dm-a

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    koristim ih skoro stalno...prije i poslije M obvezno a izmedju jednostavno ih nekad stavljam. nikada nisam imala problem s gljivicama radi njih,dapace kao cura sam imala taj problem s gljivicama i nije bio uzrokovan sex-om, vec necim drugum....onda sam pocela koristiti sampone za intimnu njegu ali sam prestala stalno ih upotrebljavati nekoliko puta na dan jer mi je gin rekao da je voda najbolje...tako da sad sampon koristim navecer,kroz dan imam intimne maramice za wc na poslu i vani a dnevne uloske promijenim par puta na dan i NIKADA nije bilo smrada

  44. #94
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    ja ih koristim dosta često, nekeko se ugodnije osjećam. A kd+ad nosim tange onda stavim one šta mogu ić na njih

  45. #95
    Matko avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    205

    Početno

    Nekoristim dnevne uloške,jer s njima imam samo probleme.Radije promjenim gačice.

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    5

    Početno

    koristim dnevne pamučne carefree
    jednostavnije mi je više puta dnevno promijeniti uložak nego gaćice
    _________________

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    dok sam koristila dnevne bilo je li la s upalama ali otkad sam prešla na platnene....nema više bakterija....ni vaginaleta ni canestena ni češnjaka.... :D :D preporučam svima....

  48. #98
    bfamily avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    694

    Početno

    Ne koristim, barem ne još. :D

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Dnevne uloske koristim godinama i zaista ne mogu zamisliti kako bih do sada zivjela bez njih.

    Kazem do sada, jer u zadnje vrijeme primjecujem da mi je iscjedak, kojeg imam od kada pamtim manje-vise sve dane ciklusa izmedju M, osjetno oskudniji. Desi se sada cak i pokoji dan da ga uopce nemam. Ipak, valjda zbog dugogodisnje potrebe i navike, i dalje svakodnevno koristim dnevne uloske. Ali, tko zna, mozda uskoro budem i ja medju onim sretnicama koje dnevne uloske uopce ne trebaju.

    Ono sto medjutim odjednom vidim kao problem kod koristenja dnevih je to da mi ljepilo, koje ih drzi na svom mjestu, unistava gacice. :?

    To je razlog zbog kojeg razmisljam da bih probala pamucne dnevne uloske pa ovom prilikom ujedno molim i za ponudu istih.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    217

    Početno

    Ja sam radije za mjenjanje pamučnih bijelih gačica koje mogu iskuhavat nego za nošenje dnevnih uložaka.
    U trudnoči sam znala gačice mjenjati 3-4-5 puta na dan,još mi je bilo ljeto pa sam se i dosta znojila.
    Dnevni nosim samo nakon menstruacije 2-3 dana.
    Sa gljivicama nemam problema skoro nikad.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •