Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 161

Tema: koristite li dnevne uloške?

  1. #1
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno koristite li dnevne uloške?

    Koliko vas koristi dnevne uloške, platnene i jednokratne?
    Čini mi se da po ponudi prozračnih dnevnih jednokratnih uložaka dosta žena to koristi.
    Ja ih koristim samo na kraju menge i uz tampone i sve mi je teže pronaći dnevne uloške sa zaštitnom nepropusnom folijom. Nosim normalno pamučno rublje, ako je potrebno presvučem se tokom dana.

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Koristim 2,3 dana prije menge, kada je ocekujem, da me ne iznenadi po gacicama. I na kraju menge. Inace bas ne volim. I svi su mi OK. Inace, uglavnom nosim tange, pa mi dnevni ulosci onda bas nisu udobni.

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Platnene, u iščekivanju i zadnjih dan-dva menge.

  4. #4
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    meni nikad nije bilo baš jasno čemu to služi - možda da ne mijenjaš gaće mjesec dana?
    Mislim ok mi je pred M i neposredno nakon, to kužim, ali inače jok

  5. #5
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: koristite li dnevne uloške?

    Citiraj slava prvotno napisa
    Čini mi se da po ponudi prozračnih dnevnih jednokratnih uložaka dosta žena to koristi. .
    očito je marketing dobar
    ja ih ne koristim, moj ginekolog je izričito protiv njih

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    meni nikad nije bilo baš jasno čemu to služi - možda da ne mijenjaš gaće mjesec dana?
    Mislim ok mi je pred M i neposredno nakon, to kužim, ali inače jok

    X i

  7. #7
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    meni nikad nije bilo baš jasno čemu to služi - možda da ne mijenjaš gaće mjesec dana?
    Mislim ok mi je pred M i neposredno nakon, to kužim, ali inače jok
    :?

    Očito nemaš potrebu za njima i to je odlično.

    Ali nemoj se izrugivati onima koje ih trebaju.

  8. #8
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    izrugivati?? :shock:
    kao što napisah nije mi jasno, daleko je to od izrugivanja

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    gle, jasno da služi ako imaš zdravstvenih poteškoća ali to nije njihova primarna namjena - reklame ne sugeriraju da su namijenjeni u tu svrhu nego za svakodnevno korištenje kod zdravih žena. kao što reče mgrubi, dobar marketing.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Ja ih srećom ne trebam osim uz tampon, ali ima puno žena koje imaju pojačani iscjedak i zašto da imaju mokre i ljepljive gaće kad mogu staviti uložak. Eto, tome služi.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj Happy prvotno napisa
    ima puno žena koje imaju pojačani iscjedak i zašto da imaju mokre i ljepljive gaće kad mogu staviti uložak. Eto, tome služi
    ali nažalost dnevni ulošci vrlo često stvaraju zatvoreni krug i spomenuti problem bude još izraženiji

  12. #12
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    gle, jasno da služi ako imaš zdravstvenih poteškoća ali to nije njihova primarna namjena - reklame ne sugeriraju da su namijenjeni u tu svrhu nego za svakodnevno korištenje kod zdravih žena. kao što reče mgrubi, dobar marketing.
    X
    bljuje mi se od tih reklama.
    još kad kaže protiv neugodnih mirisa.. mene to vrijeđa. kaj po defaultu postoji neugodan miris kojeg bi se kao pomoću tih uložaka trebale riješiti?!
    ja tu nemam apsolutno nikakvu namjeru vrijeđati nekog kome ti ulošci zbog pojačanog iscjetka trebaju (iako smatram da će ga se prije riješiti ako koriste pamuk), mislim da se, kao što je ms.ivy rekla tu radi o sasvim drugoj namjeni

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni je čajevac riješio iscjedak i sad veselo nosim svoje snježno bijele padobranke

  14. #14
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    bljuje mi se od tih reklama.
    još kad kaže protiv neugodnih mirisa.. mene to vrijeđa. kaj po defaultu postoji neugodan miris kojeg bi se kao pomoću tih uložaka trebale riješiti?!
    i mene to nervira, i to jako
    šta hoće reći da ja smrdim?

    ak se pita MM-a (i ostale bivše) njima je taj miris dobar , i više od toga
    a i tomu je funkcija (da mužjak zna kad se približava ovulacija) ..

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Namjena dnevnih uložaka... paaa, recimo, moja fendica voli fino donje rublje, s puno čipke, koje uglavnom nije pamučno, i koje ne možeš baš prati u mašini na 60 ako ga želiš još koji put obući. Tako ona stavi dnevni uložak da se izlučevine zadrže na njemu, a rublje onda nema potrebe dezinficirati i pere ga na finom programu na 30.

    Ja nemam takvih problema. Moje padobranke bez frke podnose iskuhavanje.

    A glede neugodnih mirisa - nema takvog neugodnog mirisa kakav je onaj jednokratnog dnevnog uloška nošenog par sati. Pamučni ne smrde.

  16. #16
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nemam ništa protiv pamučnih dnevnih (dođe na isto ka gačice)
    no ovi sintetski .... ka da si plastificirana

  17. #17
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    pamucni dnevni ok, a ovi jednokratni kupovni mislim da nisu preporucljivi za zdravlje, pogotovo ti neki s mirisom i tko zna s cim vise

    ja jedino u dodir s mojom kozom smijem staviti pamuk jer sam u suprotnom na mukama s iritacijama

  18. #18
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Koristim dnevne uloške, na normalnom pamučnom rublju, i zaista mi odgovaraju. Ne uzmam one sa mirisima jer me to nervira, i nemam probleme sa neugodnim mirisima i iritacijama.

  19. #19
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    a i tomu je funkcija (da mužjak zna kad se približava ovulacija) ..
    Zar je ta funkcija još uvijek na snazi, ono, mužjaku posluži svrsi?
    Šalim se.

    No, da, ja koristim dnevne uloške koje neke dane češće mijenjam. Ne vjerujem da su me zaglupile reklame, valjda sama od sebe imam osjećaj veće čistoće.
    Uglavnom, ne koristim ih da bih mjesec dana nosila gaće.
    Kad malo bolje razmislim, nije to ni jeftina navika kad mogu kupiti (za moj pojam) fine gaće na placu već za 10 kuna. Da ne kupujem uloške, za te novce bih do sada imala more gaća. A ni ovako ih nemam puno manje.

  20. #20
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    ja koristim.
    prije/poslije M.
    par dana usred ciklusa kad mi je iscjedak pojacan.
    voila!
    u sljedecoj petoljetki mi je nabava platnenih. ali kilava sam realizatorica.

  21. #21
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Meni nekako u vrijeme ovulacije puno jednostavnije i ugodije presvući gaće tjekom dana neo se saftati s dnevnim uloškom. To jednino dolazi u obzir ako sam tih dana slučajno negdje izvan grada cijeli dan.

  22. #22
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Pod uvjetom da se saftaš. Ja dnevni uložak niti ne primjećujem.

  23. #23
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Sun prvotno napisa
    bljuje mi se od tih reklama.
    još kad kaže protiv neugodnih mirisa.. mene to vrijeđa. kaj po defaultu postoji neugodan miris kojeg bi se kao pomoću tih uložaka trebale riješiti?!
    i mene to nervira, i to jako
    šta hoće reći da ja smrdim?

    ak se pita MM-a (i ostale bivše) njima je taj miris dobar , i više od toga
    a i tomu je funkcija (da mužjak zna kad se približava ovulacija) ..

    8)

    "u sridu"

  24. #24
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    meni su super platneni dnevni!! :D

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    bljuje mi se od tih reklama.
    I MM-u. Nekako ga potrefe baš i vrime ručka

    A šta se tiće uloćaka, ne, ne nosim ih. Nisu mi potreba.
    No ima žena koje imaju iscjetke tokom cijelog mjeseca, pa su im ulošci pod must have (npr. moja frendica)
    A neke se jednostavno osjećaju udobnije s njima (npr. moja mama)
    A di ima za nabavit te platnene dnevne?

  26. #26
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    Citiraj Sun prvotno napisa
    bljuje mi se od tih reklama.
    I MM-u. Nekako ga potrefe baš i vrime ručka

    A di ima za nabavit te platnene dnevne?
    kod nekih nasih forumasica koje ih sivaju!

  27. #27
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    I ja imam platnene dnevne i preporodila sam se... Već smišljam kako ću svojoj kćeri, kad dobije menstruaciju sa zadovoljstvom kupovati platnene uloške. Želim da od početka ima tu privilegiju

  28. #28
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Ja sam mislila da sam totalna tuka jer mi nikak nije bilo jasno cemu sluze dnevni ulosci. Pa sa mislila, valjda ono po noci zene vole da su im veci ili ti glomazniji pa tako i sigurniji a dnevni manji.. ma nemam pojma.

    Sad tek kad citam ovaj topik, kuzim da neke zene koriste usloske i kad nemaju M. Ja ne. Imam u kompletu platnenih i takve, skoro sve sam dala sestri (trazila me, ja nisam pitala nego samo proslijedila jer ne koristim) ostavila sam si samo par, kao ako zatreba.

    Oduvijek su mi isli na zivce i smetali mi, pa tako i sad s platnenima. Jesu mi ugodniji ali brate mili jedva docekam da prodju ta dva dana pa da iskombiniram s tamponima do kraja M.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Ne koristim ih, radije promjenim ves
    Naravno, osim kad imam m. pa kombiniram platnene za kuci, a tampon i dnevni za van 8)

  30. #30
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni su ti dnevni ulošci totalno bezveze jer nikad ne znam kak da ga namjestim a da pokrije kritična područja i uvijek se zgužva među nogama, pa na kraju opet bude i po gaćama .
    Sad ih trenutno kupila jer sad pred kraj trudnoće imam dosta pojačan iscjedak i stalno sam mokra, pa je to onak, bljak....Ali svejedno ih ne koristim non-stop, samo kad negdje idem na cijeli dan da ne nosim rezervne gaće, inače se doma presvlačim dva-tri puta! I mene iritiraju svi ti fuj ulošci, sad trenutno sam zaboravila kak je to imati mengu i guza mi je konačno lijepa i glatka , ali kad opet to krene, ozbiljno razmišljam o platnenim ulošcima jer me ova plastika toliko iziritira da već 3. dan me sve pecka i svrbi i dobijem prištiće i ...ma fuj!

  31. #31
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Izbjegavam ih koliko je moguće- i sama znam da je to obična mamipara te izvrsna podloga za "baje".
    Slažem se da marketing poručuje ak ne koristite dnevne sa alojom i mirisom jasmina, smrdite i to me vrijeđa.
    Sada u trudnoći često imam iscjedak te idu sa mnom (i to najobičniji- Jessa) kada duže izbivam od kuće i mijenjam ih nakon svakog pipi, što je gusto..

  32. #32
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    koristim dnevne pamučne
    jednostavnije mi je više puta dnevno promijeniti uložak nego gaćice

  33. #33
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    koristim redovno,također pamučne
    razlog su vjerski obredi(ne smijem imati nimalo urina na garderobi)
    jako sam zadovoljna

  34. #34
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    razlog su vjerski obredi(ne smijem imati nimalo urina na garderobi)

    Ma da? Nisam to znala.
    A kako uspijevas recimo nakon posjete javnim WC-ima.
    Ja tamo ni ne pokusavam sjedit pa se uvijek malo zasprica :?

    Malo offtopicarim, al bas zanimljiva informacija. [pitala bih te jos i zasto, al to moze na pp )

  35. #35
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    A kako uspijevas recimo nakon posjete javnim WC-ima.
    teško

    čekam pp

  36. #36

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    189

    Početno

    Koristim, u vrijeme ovulacije i poslije menge. Pa neda mi se mijenjati gaće 6 puta dnevno.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj spock prvotno napisa
    Koristim, u vrijeme ovulacije i poslije menge. Pa neda mi se mijenjati gaće 6 puta dnevno.
    E ovako i ja.
    Imam stvarno lijepog donjeg veša,par lijepih svilenih gaćica i stvarno ih u navedene dane ti ulošci štite.Te gaćice perem na ruke u Nili što bez dnevnih ne bi bilo moguće.

    Koristim Carefree original dnevne jer mi lijepo mirišu a nisu ipak pretanki pa se ne zgužvaju.

  38. #38
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj red sonja prvotno napisa
    Ne koristim ih, radije promjenim ves
    To je OK ako si cijeli dan doma, ali ako si na poslu i u autu od 8-18h, mislim da su ipak prakticniji dnevni ulosci, nego u torbi ciste i prljave gacice.

  39. #39
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    kod mene su stalno u uporabi, iscjedak je uvjek tu. u trudnoći je bio toliki da sam ponekad nosila uloške za mengu.
    spremala sam se u nabavku platnenih ali mi je nepraktično zbog posla. ali ideja platnenih dnevnih mi se jako sviđa :D . al opet mi je blesavo di ću s njima na poslu. nemam ured kako treba, na recepciji sam hotela.
    osjaćem se 'mokro' bez uloška, a u vrijeme ovulacije ponekad promjenim i 4 dnevno :/ imam osjećaj da stalno curim

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Možda će vama nekima biti smiješno, ali ja da ne nosim dnevne uloške bila bi non-stop upiš... . Što zbog iscjetka, a najviše urina. O rata kad sam puno trpila, pojavio mi se taj problem, a sad nakon 2 poroda je još izraženiji. Ne smijem ni pošteno kihnuti, zakašljati, nasmijati se, podići teško, zatrčati se... obavezno procurika.
    Pa se vi sad !

  41. #41
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    bembolina, da li si probala molimed? ima ga u ljekarnama (pakiranje od 28 komada). malo su deblji od ovih dnevnih - ali s problemom koji ti imaš - puno su bolji od dnevnih.

    naime - kad ti "pobjegne" - nema onog neugodnog smrada kao kod običnih dnevnih...

    jes da su skupi... :/

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Svakodnevno koristim dnevne uloške one najtanje za tange,ne smetaju mi nimalo ,a opet radi pojačanog iscjetka dobro mi služe..

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Ja koristim ili Always Large ili Carefree mirisne tako da mi ni kod jednih nema smrada, a svi drugi bi mi bili preskupi i ne trebaju mi veći od ovih.

  44. #44
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Meni su platneni dnevni ulošci zakon! A mislim da su mi jako pomogli i oko gljivica, kojih sam prije znala imati po par puta godišnje (candida). Otkako koristim platnene uloške - nema ništa od toga.
    Inače bila sam jako skeptična i probala sam platnene tek tako, da vidim kako to izgleda. A sad se na plastiku ne bi više vratila ni za što.
    Snoopygirl, ja i u vrijeme ovulaciju imam samo jedan dnevni platneni uložak - malo bolje i drugačije upijaju, pa nema potrebe za tolikom promjenama dnevno. Sjećam se da sam jednom imala baš obilan iscjedak za vrijeme ovulacije, pa sam jednostavno uložak okrenula na drugu stranu (nisam na poslu imala drugi za zamjenu). I sve super.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Jednodnevne koristim samo 2-3 dana nakon menge,
    za ostale dane samo pamucne gacice, to mi je jako bitno.

  46. #46
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Meni su platneni dnevni ulošci zakon! A mislim da su mi jako pomogli i oko gljivica, kojih sam prije znala imati po par puta godišnje (candida). Otkako koristim platnene uloške - nema ništa od toga.
    Inače bila sam jako skeptična i probala sam platnene tek tako, da vidim kako to izgleda. A sad se na plastiku ne bi više vratila ni za što.
    Snoopygirl, ja i u vrijeme ovulaciju imam samo jedan dnevni platneni uložak - malo bolje i drugačije upijaju, pa nema potrebe za tolikom promjenama dnevno. Sjećam se da sam jednom imala baš obilan iscjedak za vrijeme ovulacije, pa sam jednostavno uložak okrenula na drugu stranu (nisam na poslu imala drugi za zamjenu). I sve super.
    joj i ja se mučim s gljivicama . sad ću sigurno probat s platnenima.

    samo librese podnosim, sve drugi su mi grozni. E i ok su mi oni iz DM.a
    A platneni dnevni imam jedan tako da sam probala, i uopće nije loše u njima.

  47. #47
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ne koristim ih, ni platnene ni kakve druge i vjerujem da su, kao i tako puno stvari za koje su nas uvjerili danas da bez njih ne možemo, marketinški trik. Naravno da ima žena i situacija u kojima mogu biti korisni. No da su potrebni svima, svugdje, da bi se prikrili ti "strašni mirisi ženskih tijela" mi je, u najmanju ruku, uvredljivo. I jako mi je važno da tu poruku prenesem i svojoj kćeri.
    Osobno sam cura "od pamuka" i koristim gotovo isključivo pamučne gaćice (a ima tak lijepiiih da se ne osjećam opće zakinuto ), čipkaste ulete rijetko rijetko ali i one završe u pranju na 60. Pa šta bude.
    I mislim da se nošenjem dnevnih uložaka problem pojačanih iscjedaka samo pogoršava.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    ja koristim platnene jer nemam ni jedne pamucne bijele gace sve su crne i nemogu se iskuhavati pa radi toga mi lakshe stavit ulozak iskuhat ga i mirnije spavam..

  49. #49
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja koristim platnene dnevne.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    191

    Početno

    koristim dnevne uloške pod obavezno ,razlog zato šta od kad ih nosim nemam problema sa gljivicama,upalama i eto

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •