Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Ogromne zuto-crno-ljubičaste masnice.....

  1. #1
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno Ogromne zuto-crno-ljubičaste masnice.....

    Nisam nikada imala problema s tim udarcima , mislim...ostale bi mi eventualno male crne flekice... ove godine sam otkrila užasne (u naslovu topica opisane) masnice koje mi ne prolaze tjednima nakon udarca....ima li koja iskustva s time???? i molila bih da mi kaže ako itko zna da li je moguće da mi tijelu nešto nedostaje (vitamina, minerala....)???

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    imas li celulit?
    zbog njega i meni modrice
    vrlo tesko nestaju, potrebne su nedelje.

  3. #3
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Pregledaj krv

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pazi kak hodaš ...

    ja ih imam (trenutno) na oba koljena...

  5. #5
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj djuma prvotno napisa
    imas li celulit?
    zbog njega i meni modrice
    vrlo tesko nestaju, potrebne su nedelje.
    Hmmm, ne :/ , zaista trebam pregledati krv. Vrijeme je!!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    mazi ih heparinom za sada, heparin sprjecava nastanak trombova...prekontroliraj krv, s tim da inzistiraj da ti naprave imunoloske pretrage (imunoglobuline pogotovo-IgA,IgE,IgM)..

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mislim da to ima veze sa koagulacijom...znači od malog udarca dolazi do velikih tamnih masnica....ma svakako pregledati krv i obavezno reci doktoru ako piješ neke tablete

  8. #8
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    ja imam bas takve ogromne crno-ljubicaste koje kasnije prelaze u zuto-zelene. i s takvom jednom na nozi sam bila na moru :/ kaj su si ljudi mislili pojma nemam. piti c vitamina

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    mojoj frendici se pojave bez da se udari tak da je kod nje veći problem...mislim da bi se to onak laički nazvalo da ima rijetku krv

  10. #10
    tini avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu napravila koagulogram tj. trombocite i eventualno agregaciju trombocita...ako si slučajno unazad par dana uzimala kakve aspirine, andole ili voltarene ne bih se zabrinjavala jer oni to mogu uzrokovati...znači oprezno s analgeticima, masnice kada nastanu treba im dosta vremena da nestanu...pozdrav!

  11. #11
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Poznato mi je to. Jednom me na depilaciji pitalo čime se bavim koliko je tih modrica bilo. Mislim da su mi rekli da je to loša cirkulacija (zimogrožljiva sam, pogotovo u nogama).

  12. #12
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i jetrene probe

  13. #13
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    sada sam se malo uplašila :/ , ja sam već godinama vegetarijanac i nikada nikakvih problema, ni u trudnoći...hranim se uvijek jednako i kontrolirano tako da ne bi smjelo biti većih problema...često vadila krv u trudnoći...nakon toga sam odustala jer mi je jedna teta koja me je pikala napravila takvu kvrgu (neprecizan ubod) od koje sam se oporavljala tjednima....i Nili trebam vaditi krv (rekla doktorica kada je čula da ne jede meso :/ ).....

  14. #14
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    ne pijem lijekove nikakve....


    hvala cure , annie

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ma daj, ni moja cura od dvije godine ne jede meso i nema šanse da bih joj zbog toga vadila krv. Doviđenja. Doduše, mi jedemo dosta ribe, ne znam koja ste vi 'sekta', ali puno pedijatara ionako inzistira da se s godinu dana za svaki slučaj vadi krv, bez obzira na prehranu. Ni za to nema šanse, barem ne kod mene, dok je dijete zdravo.

  16. #16
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Kazu da to moze biti od nedostatka vitamina P .

    Inace, kad su vec tu, nestanku modrica pripomaze etericno ulje smilja.

  17. #17
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Homeopatska arnika. Djeluje.

  18. #18
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ne znam za ovo jesu li alarmantne, al mozes ih se lakse rijesiti ako narezes luk i zamotas ga oko masnice tijekom noci i tako 2 ili 3 noci i proci ce puno brze.
    Ja sam to radila sa svojim sportskim ozljedama (masnicama, nateknucima) i uvijek je upalilo. Do sljedeceg treninga se nista ne bi vidjelo.

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ... a kad kreneš trčati, suparnice teško dišu, kašlju i pepeljaste su boje

  20. #20
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    ... a kad kreneš trčati, suparnice teško dišu, kašlju i pepeljaste su boje

    Zato i jesam bila jedna od najboljih
    A one mislile da su cevapi s lukom zdravi i daju snagu i energiju

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    [quote="kobila_suzy"]Kazu da to moze biti od nedostatka vitamina P .

    sa ovim si me sjetila....mislim da je i pitanje vitamina K ali kozumacija mora bit uz doktorov blagoslov

  22. #22
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    [quote="Romina"]
    Citiraj kobila_suzy prvotno napisa
    Kazu da to moze biti od nedostatka vitamina P .

    sa ovim si me sjetila....mislim da je i pitanje vitamina K ali kozumacija mora bit uz doktorov blagoslov
    Hvala cure, malo ću se pozabaviti i biljnom ljekarnom...mi jedemo ribu, doduše, ne tako često.....toliko smo "pročišćeni" da nam česta konzumacija ribe (vjerovali ili ne) stvara probleme (jer i riba je životinjskog podrijetla)...npr. prošli tjedan smo jeli ribu četiri puta za redom i u ustima su mi nastale male ranice koje me jako bole i peku, i grlo me zna zaboljeti, a dečka nakon ribe zabole sve sitne ranice na tijelu i pojavi mu se sitan "herpes" na licu!!!!! :/

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    ja oduvijek imam problema s tim, nastaju mi takve modrice i kad se ne udarim. Inače sam anemična i posebno su mi se pojavljivale modrice u trudnoći kad sam imala manjak trombocita - provjeri krv

  24. #24
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    Postoji nešto što se zove trombocitopenija.
    Nažalost, malo znam o tome osim da to nije izolirani nalaz već ima uzročnika u organizmu prema kojem se određuje terapija.
    U poslu sam se susretala sa istina vrlo rijetkim slučajevima "misterioznih" modrica koje dugo ne prolaze a dotične osobe nisu smjele raditi nikakve jače tretmane njege tijela.

  25. #25
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj bauba prvotno napisa
    Postoji nešto što se zove trombocitopenija.
    Nažalost, malo znam o tome osim da to nije izolirani nalaz već ima uzročnika u organizmu prema kojem se određuje terapija.
    U poslu sam se susretala sa istina vrlo rijetkim slučajevima "misterioznih" modrica koje dugo ne prolaze a dotične osobe nisu smjele raditi nikakve jače tretmane njege tijela.
    UUUUU....dobro, nisam baš tako "zaglibila"

  26. #26
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja uvijek imam takve modrice, prolaze mi tek nakon 100 godina. a sve je u redu samnom, bar kolko znam
    bila sam anemicna, ali ne znam jesam li jos uvijek. i da, imam hrrrrppppuuu celulota i masnog tkiva.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    da, trombocitopenija, ja sam je imala u zadnjoj trudnoći. manjak trombocita, doduše, ne tako strašan, ali dovoljan da su me šetali na sve moguće kontrole prije poroda. pri porodu me nisu rezali, ali sam malo popucala iznutra. doktorica nije mogla sašiti jer bi krv pri svakom šavu krenula još više pa su me držali na stolu još tri sata poslije da ne bi došlo do većih komplikacija. krv se ne zgrušava kako treba. kad sam rodila broj trombocita se povećao, krvna slika se sredila i modrice se više ne pojavljuju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •