Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: preimplatacijska genetska dijagnostika

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    7

    Početno preimplatacijska genetska dijagnostika

    –Pgd - da li iko ista zna?
    missst (psiholog) - 6. juli 2007. u 13.14 (registrovani član)
    drage moje, skraticu pricu
    dakle, 4 spontana, nemam djecu

    genetska anomalija kod mene kao majke
    problemi sa hromozomima
    nazalost,to se uvijek prenese na bebu
    i plod uvijek ...propadne (da ne izaberem neki drugi izraz)
    uglavnom, prica se uvijek zavrsi tragicno
    i tako 4 puta

    jedna divna doktorica s kojom sam razgovarala mi je već pomalo, potiho krenula spominjati PGD

    jeste specificno,jeste rijetko, jeste skupo, jeste teško doći do centara u kojima se to radi
    ali sto vrijeme vise prolazi
    i što se vise sjetim onog sto sam prezivjela
    sve cesce pomišljam na to

    gdje ići? kakva je procedura?

    znate li ikog ko je to prosao?

    pišite mi o tome ako ista znate,molim vas!

    hvala

  2. #2
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    a od kud si ti?

    Jako mi je žao što ti se to događa

    U RH se PGD ne radi, eventualno u Sloveniji, ali nisam sigurna.

    Znam za sigurno da ju rade u UK.

  3. #3
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Ja sam čula da se radi i u Belgiji!
    Sretno!

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ja da ima negdje u Austriji, mislim da je navi pisala nešto o tome, ajde ppaj je, možda ti odgovori. Sretno!

  5. #5
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    PGD nije moguća u Austriji, Njemačkoj i Švicarskoj. Dopuštena je u Italiji.
    To sam upravo pročitala na netu!
    Za Belgiju znam jer mi prijateljica živi u Njemačkoj blizu Belgijske granice a muž joj ima neku genetsku nasljednu bolest, pa su se interesirali oko PGD-a!

  6. #6
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja sam prilicno sigurna da u Italiji PGD nije dozvoljen. Oni imaju najrestriktivniji zakon o MPO u Evropi.

    Ja bih rekla da se probas raspitati i u zemljama istocne Evrope, recimo Madjarskoj i Ceskoj. Obicno je tamo sve jeftinije.

    Zasto mislis da se uvijek prenosi na bebu? (Ako je bas uvijek, onda ni PGD nece pomoci - PGD samo odabire normalne embrije.) Izgleda mi da je samo jedan od tvoja 2 kromosoma u pitanju, a ako je tako, onda embrij ima 50% sanse da bude normalan (osim ako je i partner u pitanju, kada se sanse smanjuju na 25%).

    Puno ti srece zelim i da cim prije dodjes do svog sna!

  7. #7
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

  8. #8
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    http://www.ivf.net/ivf/index.php?id=2409&page=out

    Thousands of Italians are being forced to travel abroad for assisted reproduction or preimplantation genetic diagnosis (PGD) treatment, because of Italy's highly restrictive legislation. The results of a new survey carried out by the Reproductive Tourism Observatory show that the number of couples travelling to other countries for such procedures has increased four-fold since the law was passed three years ago. The ban on PGD - testing embryos to identify those free from serious genetic disorders - was challenged unsuccessfully in a court case held earlier this year.

    Italy's new law, said to be the most restrictive in Europe, was passed in December 2003 to counter the country's reputation for being the 'Wild West' of fertility treatments. The law restricts the provision of fertility treatments to 'stable heterosexual couples' who live together and are of childbearing age, and who are shown to be clinically infertile. Research using human embryos is prohibited, as is embryo freezing, gamete donation, surrogacy, and the provision of any fertility treatments for single women or same-sex couples. The law also says that no more than three eggs can be fertilised at any one time, and that any eggs fertilised must all be transferred to the uterus simultaneously. Italians are also banned from using PGD for any purpose.
    Rikikiki, mislim da je ta stranica koju si postala malo zastarjela. PGD je bio dozvoljen u Italiji, ali vise nije, od Decembra 2003.

  9. #9
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Missst, na ovom americkom forumu imas puno postova o PGD, i iskustva zena s PGD-om.

    http://www.ivfconnections.net/board/...splay.php?f=64

    Ovdje je to dozvoljeno, dosta ljudi to i koristi, ali iz raznoraznih razloga - neki zbog lose kvalitete embrija, neki za odabiranje spola djeteta, neki zbog ponovljenih spontanih, neki zbog dokazanih genetskih poremecaja - i opet, ovisi kojih i kakvih. Nisu svi PGD-ovi isti jer embriolog mora tu stanicu pregledati za vrlo specifican poremecaj - tako da to zahtijeva posebnu ekspertizu u mikrobiologiji jer se te stvari ne vide ni pod mikroskopom. Ako je tvoj problem cest u populaciji, lakse ces naci gdje to napraviti, i tko ce to raditi. Ako se budes raspitivala, pitaj specificno za svoju situaciju da li su imali pacijente kao ti, i da li su sigurni da ti mogu pomoci.

    Ovdje ti je jedna klinika u Pragu, Pronatal, koja ima i jednog doktora (Mardesica) i sestru koji pricaju hrvatski (inace parovi iz HR idu tamo po donor gamete), a izgleda po njihovim stranicama da rade i PGD:
    http://www.pronatal.cz/en/content.php?pg=2011h

    Nadam se da ce ti ovo pomoci bar malo da se vise informiras od ljudi koji znaju vise o tome. Sretno jos jednom!

  10. #10
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Zapravo, opet se moram nadopuniti - neki poremecaji se vide pod mikroskopom - npr. aneuplodije, tj. nepravilan broj kromosoma 1,3, ili 4 kopije umjesto 2; takodjer sex-kromozomi se vide pod mikroskopom. Ono sto se ne vidi su cesto genetske bolesti kao cisticna fibroza, i za to je PGD drugaciji, tj. kompliciraniji od PGD-a koji gleda za npr. Downov sindrom (tj. trisomija 21, 3 kopije kromozoma 21). Zato trebas pricati i s embriologom. Za to ti doktorica moze dati uputnicu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    www.umjetnaoplodnja.com

    Wunschbaby centar Beč

    - genetska analiza punktirane jajne stanice, nemaju mogućnost analize spermija i time niti embrija, ali u tvojem slučaju mislim da bi baš ova metoda mogla biti od koristi

    sretno

  12. #12
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    samo da kažem da je pino u pravu-u Italiji tek NIJE dozvoljena PGD.

    to što ti navodiš rikikiki je stari podatak koji admin te stranice nije ažuririao.

  13. #13
    rikikiki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,248

    Početno

    Sorry, a ja sve vjerujem internetu..

  14. #14
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Bravo, navi, hvala ti što si se javila ženi, bila sam se sjetila da si ti već o tome nešto pisala !

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    7

    Početno

    pino, veoma si blizu istini

    evo, ovako stoje stvari (da konkretizujem)

    kod muza je sve OK
    ja sam nosilac - kako jedna gospodja u bolnici rece - "felericnog gena"
    losa konekcija je izmedju 2. i 9. hromozoma, ali je to kod mene BALANSIRANA TRANSLOKACIJA.
    problem je kod toga sto kod ploda bude problem na istom mjestu, ali je u pitanju NEBALANSIRANA TRANSLOKACIJA
    mislim da razumijete sta to znaci
    uljepsano receno - to znaci da je ta trudnoca uzaludna!

    prve tri trudnoce nisam tacno sigurna sta se desilo jer su sve otisle maksimalno do 10. nedjelje
    medjutim, 4. put je bio pakao.
    Iz nekog cudnog razloga plod je opstao, pregurala sam prvo tromjesecje, docekala drugo tromjesecje kada je dr nesto "sumnjivo" vidio na ultrazvuku, uradio hitan amnio, postao ga za sloveniju, da bi ovi hitno zvali i javili porazavajuce vijesti - hitan prekid trudnoce!
    i tad je potvrdjena nebalansirana translokacija kod bebe i balansirana kod mene

    takodje su mi rekli, i to veoma kulturno,obzirno,osjecajno koliko je to vec moguce u takvoj situaciji), citiram: "ova trudnoca nazalost mora biti prekinuta. a sto se buducnosti tice - nas prijedlog je da nastavite sa zatrudnjivanjem AKO MOZETE IZDRZATI, sansa je 50 -50, s mogucnoscu da se "ovo" nastavi desavati!"

    u sloveniji se PGD nazalost ne radi
    u italiji isto tako

    neko mi je spomenuo budimpestu

    a ja sam iz banjaluke

  16. #16
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Missst, zao mi je sto ti se 4 puta desila tragedija - meni se i jedan cini previse. Zaista je cudno da ti se je 4 puta za redom desilo, jer je sansa 50% da kromozom bude dobar. Ovo sto ti je navi napisala bi tebi pomoglo, jer umjesto da rade PGD na jednoj stanici 3.dnevnog embrija, oni to rade prije oplodnje na polarnom tijelu. Tako da Austrija je opcija, iako mozda skupa. Cini mi se da u zemljama istocne evrope postupak s lijekovima bude oko 2,000 eura - s tim da ne znam koliko kosta PGD koji bi bio dodatno. Budimpesta je opcija, ali posto postoji jezicna barijera, mislim da se ovdje na forumu ne spominje cesto - puno cesce idu u Prag iako je mozda dalje. Samo jednom sam vidjela da je netko iz Srbije spominjao Budimpestu. Nebalansirana translokacija bi se trebala vidjeti pod mikroskopom, tako da spada pod one "lakse" PGD-ove, a po opisu onoga iz Praga, oni bi to trebali biti u stanju napraviti. Ceska ima dosta razvijenu turisticku reproduktivnu ponudu - ima Pronatal, Fertimed, Reprofit, jedna klinika u Zlinu, jedna u Brnu - puno parova iz Zapadne Evrope idu po donor gamete u Cesku jer je puno jeftinije - to je koliko sam pokupila s americkog foruma, vlastitih iskustava nemam.

    Eto toliko, sretno, nadam se da neces opet morati prolaziti kroz tu tugu.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    missst, sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    missst,
    Zao mi je! Ne mogu nista reci o PGDu, no s pobacajima imam iskustva. Kod ovakvih situacija, koliko god to izgledalo tesko, je najvaznije biti uporan i ne odustajati jer se kolo srece kad tad mora okrenuti na bolje; u svojim medicinskim lutanjima upoznala sam jednu krasnu Kanadjanku kojoj su nakon 3 izgubljene trudnoce otkrili balansiranu translokaciju 13/14, dali su joj vjerojatnosti za slijedece pobacaje od 69% i 1% sanse za trisomiju - sada je trudna, sve je OK, i veseli se bebi koja uskoro treba doci. Nedaj se!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Samo za informaciju ako je neka od vas zainteresovana. PGD su poceli da rade u Jevremovoj poliklinici u Beogradu (osnovne pretrage na trisomije)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    2

    Početno

    ima li neko iskustva PGD -om? mm i ja smo nosioci gena za cističnu fibrozu pa me zanima u kojim klinikama se to radi :? :? :?

  21. #21
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Ja koliko znam iz vremena kada sam se o tome raspitivala najbliže klinike su u Ljubljani i Češkoj.
    U svakom slučaju ako se odlučiš na PGD raspitaj se kod HZZO točno kakva su ti prava jer za postupke koji se ne rade u Hr. imaš pravo na pokrivanje troškova. Imala sam neke kontakt brojeve pa ako ih nađem javim ti.
    Sretno!!!

  22. #22
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj ptičica prvotno napisa
    ima li neko iskustva PGD -om? mm i ja smo nosioci gena za cističnu fibrozu pa me zanima u kojim klinikama se to radi :? :? :?
    Zašto ne nazoveš Ponatal u Pragu i pitaš ih konkretno da li vam mogu pomoći s obzirom na dijagnozu, sretno

  23. #23
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa
    Citiraj ptičica prvotno napisa
    ima li neko iskustva PGD -om? mm i ja smo nosioci gena za cističnu fibrozu pa me zanima u kojim klinikama se to radi :? :? :?
    Zašto ne nazoveš Ponatal u Pragu i pitaš ih konkretno da li vam mogu pomoći s obzirom na dijagnozu, sretno


    ...ili UKC Ljubljana .Vidim da nju još nitko nije spomenuo.
    Koliko sam upoznata nas tri cure sa Rode smo kandidati za PGD upravo u Ljubljani

  24. #24
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    draga, radi se u njemackoj, a preporucuje samo parovima koji imaju dokazan geneticki problem u familiji ili vise od 3-4 neuspjesna IVF iza sebe.

    jedino sto je u njemackoj na snazi strog zakon o zastiti embriona, tako da se dijagnostika obavlja na JC i onda se one kvalitetne koje nemaju hromozomsku anomaliju uzimaju za oplodnju!

    vazno je naravno, o kojoj vrsti poremecaja se radi? ovdje rade rutinski FISH (imunofluorescencija za 3-4 najcesca hromozomalna defekta), ako je nesto specificno onda mozda treba dodatna priprema, cijene su drugacije etc.

    procedura kosta 400 eur plus 75eur za svaku JC, ali uzmi u obzir moze da varira od jedne fertility clinic do druge. good luck

  25. #25
    orline avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    177

    Početno

    Skandy, znaci to je sigurno za Ljubljanu? Treba mojoj prijateljici iz Bosne, a Prag im je mnogo dalje, Ljubljanu bi lakse uklopili, imaju i smjestaj. Moram da je obradujem. Kod njih je problem do supruga, njen kariotip je uredan

  26. #26
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj orline prvotno napisa
    Skandy, znaci to je sigurno za Ljubljanu? Treba mojoj prijateljici iz Bosne, a Prag im je mnogo dalje, Ljubljanu bi lakse uklopili, imaju i smjestaj. Moram da je obradujem. Kod njih je problem do supruga, njen kariotip je uredan
    u kontaktu sam sa jednom curom iz BL . koja je evo upravo započela prve razgovore u Ljubljani vezane za PGD

    slobodno možeš obradovat prijateljicu.

  27. #27
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

  28. #28
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj skandy prvotno napisa
    Citiraj orline prvotno napisa
    Skandy, znaci to je sigurno za Ljubljanu? Treba mojoj prijateljici iz Bosne, a Prag im je mnogo dalje, Ljubljanu bi lakse uklopili, imaju i smjestaj. Moram da je obradujem. Kod njih je problem do supruga, njen kariotip je uredan
    u kontaktu sam sa jednom curom iz BL . koja je evo upravo započela prve razgovore u Ljubljani vezane za PGD

    slobodno možeš obradovat prijateljicu.
    A gdje u Ljubljani to rade jel kod Reša?

  29. #29
    orline avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    177

    Početno

    Skandy, hvala puno, kazacu joj da se javi pa da proba, nek vidi sta ce joj reci.
    Berlin, hvala, mada sam ja iscitala uglavnom vecinu postova, i ti su iz 2007, a njoj trebaju novije informacije.

  30. #30
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa

    A gdje u Ljubljani to rade jel kod Reša?



    UKC Ljubljana .To je državna bolnica .Mi smo kod profesorice Geršak i prof.Peterlina


    orline ,oprosti promaklo mi je da PGD rade i u Mariboru

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    13

    Početno

    Drage Rode,

    Na moje pitanje Dr.Mardešiću u Pragu da li rade PGD rekao je da rade ali samo na zahtjev pacijenta.Znači samo ako postoji medicinska indikacija i samo ako pacijenti to zatraže.To cijenu postupka povećava za iznos od 2.000 Eura.
    Nismo se raspitivali za daljnje informacije jer nama to nije potrebno.
    Mi smo na Rebru u Zagrebu napravili sve te pretrage i sve je O.K.
    Pitanje sam postavio više- manje da nešto pitam da ne kaže da sam telac jer u principu skoro sve informacije koje smo dobili o samom postupku,nažalost dobro poznajemo.


    Pozdrav

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Pitanje sam postavio više- manje da nešto pitam da ne kaže da sam telac

  33. #33
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ako me sjećanje služi, ove je godine jedna forumašica tražila PGD u Sloveniji i morala je ići na nekakvu komisiju, tj. da bi postupak bio odobren moraju postojati čvrste indikacije.

  34. #34
    skandy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    412

    Početno

    svi kandidati moraju proći IVF konzilij +PGD konzilij.Kako su nama objasnili to je više pro forme

  35. #35

  36. #36
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    PGD rade u PFC Prag!I nama je to bila jedina opcija i to nam je odobreno preko hzzo.Kod mene je Robertsonova translokacija između 13 i 14 kromosoma u balansiranoj formi.Naš prvi IVF +PGD nije uspio ali bit če evo 4mj je blizu i idemo!Sretno

  37. #37
    patuljchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    292

    Početno

    Curke, u dogovoru sa admin, ljepim ovdje linkove na druga dva pdf-a o PGD-u, da nam bude sve na jednom mjestu
    http://forum.roda.hr/threads/32428-P...gnostika/page4
    http://forum.roda.hr/threads/60549-Pgd
    Nešto info ima i na pdf
    http://forum.roda.hr/threads/40040-b...ija-mozaicizam

    Evo... Neka nam je svima zajedno sretno!
    A novim curama koje su se na žalost susrele sa ovom i sličnim dijagnozama i potrebom za PGD-om lakše doći do informacija i razmjeniti iskustva!

  38. #38
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    osim toga, zaista puno informacija možete naći i na temi o Češkoj....ovoj ili nekom novom nastavku iste
    http://forum.roda.hr/threads/65073-P...4%8CE%C5%A0KOJ

  39. #39

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav!

    Da li je nekome poznata klinika u bruxelessu gdje se radi pgd?
    Bio je nedavno članak o jednoj mami Ivani koja je tamo bila na pgd prošle godine u suradnji sa KBC Sestre milosrdnice.
    Zna li netko za tu mamu ili da li je netko od vas išao tamo?
    Hvala

  40. #40
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Purple,
    Ja sam bila stupila u kontakt s njom.
    Mogu ti poslati njezin mail, samo moram naci..

  41. #41
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Purple85,
    Poslala sam ti pp.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Ovo je zanimljivo, kakva je procedura, sta i kako treba? Ako moze i meni na mail, hvala cure!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    I kod nas u makedoniji rade pgd u klinici new born klinik I u bugarskoj kod klinici Dr sterev ja idem u new born I zato znam a imam I jedna genetska bolest nevezana za sterilitet

  44. #44
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Purple85, ja idem u UZ Brussel.

  45. #45
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Nismo išli na PGD, ali ovdje možeš naći više informacija:

    http://www.brusselsivf.be/default.aspx

    http://www.brusselsgenetics.be/pgd-clinic

    Ako ti još kako mogu pomoći, tipkaj.

  46. #46
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj hulija prvotno napisa Vidi poruku
    I kod nas u makedoniji rade pgd u klinici new born klinik I u bugarskoj kod klinici Dr sterev ja idem u new born I zato znam a imam I jedna genetska bolest nevezana za sterilitet
    hulija, odustala si od "Sistine"???
    Znam da si pisala da si vec u Sistini imala postupak i biokemijsku......nisi zadovoljna?
    Jel to u Sistini preko fonda bilo?
    Posljednje uređivanje od sanjka : 18.08.2017. at 09:10

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Da preko fond je bio sestre su tako bezobrazne i drske i zato sam odustala a new born klinik je nova turska klinika ali vrlo uspesna rade era testovi rade i pgd to u sistini ne rade uopste

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Citiraj hulija prvotno napisa Vidi poruku
    Da preko fond je bio sestre su tako bezobrazne i drske i zato sam odustala a new born klinik je nova turska klinika ali vrlo uspesna rade era testovi rade i pgd to u sistini ne rade uopste
    Ne razumijem!! Kakve veze imaju sestre??
    Njoj kazes dobar dan i dovidjenja....ona ti da semu i to je sva komunikacija sa sestrom.
    Sve drugo dogovaras s doktorom i s njim komuniciras mailom ili mobitelom.
    Ocito se tebi nesto drugo zamjerilo pa ne zelis vise tamo ici. Nisam bas sigurna da je ovo ispravno da ne rade era test i pgd samo sto im mozda ne stoji na stranici jer Sistina jako puno ulaze u svoje ljude i ne bi si dozvolili ovo da ne rade s obzirom na dugogodisnje postojanje!!!!!

    Newborn klinika je tek otvorena u 08/2014 pa je iz tog razloga vjerojatno i uspjesnost dobra

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Pa kad sam htjela da zakažem dva dana sam ih zvala nisu htjeli da se jave i na kraju su mi rekli da dr je prezauzet da nema termina i da ako hoću da mi zakaže kod drugog dr ja sam im samo rekla ne hvala kod drugog dr u drugoj klinici i da New born je nova klinika ali rade sve nove metode era test pgd sve amabas sve i dr je mnogo zainteresovan za moj slucaj a zvala sam ih sestara u SISTINA jer ja ne živim u Skoplju nego u drugi grad koji je daleko od Skoplju 180 kilometara

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Ne rade pgd ja sam ga licno pitala dr lazarevski dali rade pgd rekao mi je ne

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •