Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: preimplatacijska genetska dijagnostika

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Za New born možeš ici na njihovoj FB strani kolika im je uspesmost jer su gazde i embriolozi Turci nisu makedonci i ne pričaju makedonski jezik

  2. #52
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Gdje je u Hrvatskoj MPO danas?

    U Hrvatskoj se ne provode postupci preimplantacijske genetske dijagnostike!
    Osobe kod kojih je utvrđeno da su nositelji kromosomskih promjena ili genetskih mutacija za teške nasljedne bolesti, radi spriječavanja prijenosa bolesti na potomstvo, postupke preimplantacijske genetske dijagnostike moraju obavljati u inozemstvu jer se takvi postupci u Hrvatskoj ne provode.
    Pratite nas na nasoj FB stranici Roda-neplodnost. Komentirajte i dijelite.
    https://m.facebook.com/story.php?sto...05411696199492

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od jejja : 07.09.2017. at 11:20

  3. #53

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Pozdrav svima, upravo sam se vratila iz Brussela sa prvih konzultacija oko PGD-a koji se planira za veljaču a FET 2 ciklusa kasnije.
    Ja sam nosioc pericentrične inverzije na kromosomu 9 a kod supruga je sve ok. Imala sam 3 spontana pobačaja, zadnji iz inseminacije u kolovozu.

    Cijena PGD-a u Brusselu je znatno znatno manja od Češke jer u Brusselu cijeli iznos IVF+PGD plaća HZZO. Ono što se plaća u Brusselu su prve konzultacije (300-500 eura) i smještaj, to je potpuno vaš trošak i to je to. Cijenu avionske karte refundiraju, ne cijeli iznos ali veći dio, čekam povrat novaca pa ne mogu reći o koliko vraćenih novaca se točno radi, koliko vidim iz svog rješenja vraćaju cijenu najjeftinijeg prijevoza do Brussela što bi bio avion 100 eura, ja sam platila karte po 130 eura.

    Ima podosta papira,izjava koje treba pripremiti, najbitnije je dobiti pisano mišljenje genetičara da je potreban PGD, nakon toga specijalist humane reprodukcije piše Zahtjev prema HZZO-u.

    Lijekovi se također dobiju preko HZZO (u bolnici koja vam piše Zahtjev).
    Što vas zanima pitajte

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    da li mi se možeš javiti da mi javiš iskustva s obzirom na borbu sa dijagnozom uravnotežene translokacije kromosoma isto mi je potreban ovf s pgdom.

    nalaza imam hrpu , a trebala bi i doktora -specijalista humane reprodukcije jer sam bila pacijentica od baumana

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    39

    Početno

    Moja priča je nažalost stala nakon prvih konzultacija no mogu ti na mail proslijediti datoteku koju sam detaljno napisala o prikupljanju papira, proceduri s HZZO-om i samom odlasku u Brussel pa mi u inbox ostavi mail da ti to proslijedim.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    aktivna na forumu.hr? ako jesi, poslala si mi datoteku na mail

  7. #57
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Ancibanci,
    Mislim da smo mi pricale nedavno u Petrovoj na tvojim prvim konzultacijama...
    Sto ti je rekla dokt??

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    ako si ti bila brineta, onda da.....

    neke pretrage koje sam odavno napravila da ponovo napravim od trombofilije,....

    da odaberem bolnicu gdje ću obaviti transfer...ja bi poslala hzzo-u da vidim koliko sudjeluje hzzo (sve ili samo dio) za belgiju

    za češku imam sve podatke jer je žena došla do transfera dok je julianna došla do prvih konzultacija a ja želim biti ziher da si znam pripremiti financijski

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    imaš li kakav savjet da se riješim esherije coli, već drugi put su je našli i dobila 2.turu antibiotika ?

  10. #60
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Da, to sam valjda bila ja.
    Hm..ok, ponovi sve te pretrage, tj.napravi ih..
    A sto se tice eserihije, nikad ju nisam imala ali su cure pisale da je super D manoza, probaj s tim.
    Raspitaj se dobro, i sretno !

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,
    Ja sam nova na ovdje ali i na forumu opcenito, pa sam malo zbunjola...
    Bi li i meni, molim te, poslala datoteku jer se upravo bacam u kostac sa istom stvari....obzirom da sam nova moraju me provjeriti pa ne znam tocno kako to ide....hvala puno!!!
    Citiraj julianna prvotno napisa Vidi poruku
    Moja priča je nažalost stala nakon prvih konzultacija no mogu ti na mail proslijediti datoteku koju sam detaljno napisala o prikupljanju papira, proceduri s HZZO-om i samom odlasku u Brussel pa mi u inbox ostavi mail da ti to proslijedim.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    2

    Početno

    ...zaboravih spomenuti, kod mene je balansirana translokacija 3 i 8...nekako sam dobila savjet za Belgiju, ali još uvijek bi mi dobro došao savjet kao šta kuda....pomagajte curke...fala!!!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    10

    Početno

    Da li tko išao u Belgiju ili smo svi status quo?

    Da li tko ima kakvih saznanja o ovome u Petrovoj?

    Jedina metoda koju Petrovoj bolnici još uvijek ne rade, ali ju planiraju uvesti u budućnosti je metoda preimplantacijske genetičke dijagnostike – PGD, odnosno genetsko testiranje embrija prije transfera u maternicu. U svijetu je ova metoda nastala još 90-ih godina, upozorava doktorica Gelo, kao alternativa prenatalnom testiranju kako bi se izbjegao prijenos ozbiljnih genetičkih bolesti na potomstvo.
    http://magazin.hrt.hr/446539/na-koji...st-u-hrvatskoj

    Šta ne želi reći da se pojavljujuje pacijentice /partneri sa dijagnozama od strane genetičara kod njih ?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, ja imam dijagnozu mozaicizam u vrlo malom postotku i poslali su me na PGD u Prag, jer imala sam jednu vanmatericnu, jednu trudnocu IVF-a koja je zavrsila spontanim. U PFC u Pragu radili smo transfer po jedan embrij tri puta i nista mi se nije primilo! Sad sam bez teksta gdje dalje i trebam li uopce vise pgd metodu??

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,752

    Početno

    Iskra83 da li ste vi u Prag isli o svom trosku?
    Julianna je pisala iskustvo iz Brussela pa bi bilo dobro da kontaktiras kliniku, posaljes sve nalaze koje imas pa vidi dalje.
    Nema ti druge vec uzeti si vremena i pisati klinici i imati jako puno strpljenja.
    A mozda se i julianna javi!!! Sretno

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Ja imam isto balansiranu translokaciju, no još uvijek probavamo prirodno. Tri kiretaže su iza nas, no očito imam još neki problem jer mi je zadnja dva puta srce stalo i prezdanji put nije bila krom.greška a od zadnji put čekam nalaz.
    Julianna, pliz možeš i meni poslati datoteku? Zanima me jel se svi nalazi moraju prevoditi na engleski? Znam da je jeftinije, ali opet je prijevod svakog papira malo zeznut, a u Pragu je moguće na hrv.jeziku komunicirati, pa ne znam ni sama.

    Još ćemo par puta probati prirodno, ali nemam još puno vremena ni strpljenja za te pokušaje..

  17. #67
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Lemon, vidim da ovdje pišeš, daj napiši još koji post pa ću ti poslati na PP potrebne podatke.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    28

    Početno

    Ne vidim da si mi poslala pp, molim te probaj opet. U komunikaciji sam sa doktorom iz Belgije, čak mi kaže da nalaze ne moram prevoditi na engleski, pa sad razmišljamo o Belgiji kad je tolika razliak u cijeni. Nekako ćemo se snaći sa engleskim tamo

  19. #69
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Lemon, ste vi bili na PGDu?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •