Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: SINUSI

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno SINUSI

    Muče me sinusi. Ima li netko neki dobar savjet da popravim stanje.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    ispiranje sterimarom. antibiotik kad se upale.

    i ja cekam da me netko prosvijetli....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Makrobiotičari se kunu u čaj od lotosa... osobno, nisam imala revolucionarna iskustva.
    Jedini pravi lijek - potapanje u čistu morsku vodu. Moraš malo pričekati ili otići na izlet u tropske krajeve.

  4. #4
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    I ja imam problema s njima i stvarno sam isprobala razne prirodne pripravke, ali ništa. Kad se upale i baš bole, grijanje i inhaliranje mi je najbolji lijek, čak mi ni antibiotici nisu tako dobri. Uostalom, već mi ih je dosta.

    Inhaliram uglavnom vicks vaporub kojeg nažalost uglavnom kod nas nema. :/

  5. #5
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Cure, po ovom pitanju imam zicera - sinusan, kupite u ljekarni. To je mješavina eteričnih ulja metvice i eukaliptusa. Zanemarite uputstva, namažite prstom pod nos (ne u nos) i uživajte!

    Kad me baš jako zezaju sinusi, onda namažem i sljepočnice, između obrva i sl. Pazite da ne uđe u oči (premda i to prođe, nećete oslijepiti) i UŽIVAJTE!!! Vrijedi svake kune.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    A koja je sad uputa za sinusan? Ja sam ga kupila prije valjda 15 godina... i još ga imam a koristim ga tako da ga namažem pod nos.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Kako ih grijete?

    Ja sam danas pokušala s kukuruznim brašnom koje sam ugrijala na tavi i sasula u pelenu.
    Navodno je trebalo dugo držati toplinu, ali baš i nije, i počelo je sipiti kroz pelenu.

    Ili sam brašno trebala pomiješati s vodom :?

    Pola glave mi je u totalnoj komi ...

    Je l mogu će da me boli i zub od sinusa (bila sam prije tri dana kod zubara i nije ništa vidio, a noćas sam pomislila da trebam kod zubara), i jel moguće da mi se začepi uho (onako kao pritisak)?

    (Možda su pitanja glupa ali ovo je prvi puta u životu da imam ovakvu upalu sinusa; ne znam ni kako boli uho kada boli ...)

  8. #8
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Jedini pravi lijek - potapanje u čistu morsku vodu. Moraš malo pričekati ili otići na izlet u tropske krajeve.
    Kad je moja sestra bila mala i imala jaku upalu sinusa, a pošto joj ni antibiotici ni raznorazni "Sinusani" nisu pomagali, a bila je zima, dobila je upute od doktora da se uzme malo mora i utopli te nagne glavu i nalije u sinuse, a nakon toga da stane poviše kade... Mama je rekla da u životu nije vidila da takvo što može izači iz čovjeka i u toj količini..
    E sad, ne znam koliko se ovaj postupak razlikuje od upotrebe Aquamarisa ili Sterimara, čini mi se nimalo, mislim da je ipak važnije baš zaronit pod more, valjda i radi tih tlakova ...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    MOže pomoći i pravilna upotreba kapi za nos. Lakše je ako uzmete neke koje imaju zakrivljenu staklenu cjevčicu. I onda oni sistemi s naginanjem glave, i tu cjevčicu stvarno zarinuti koliko ide unutra i prema sinusu. Ali to pali samo za one uz nos (ispod očiju) a ne za one na čelu, od kojih najgore boli glava.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    ja imala problema s upalama bas tih ceonih sinusa. jednog leta sam jedno 15 dana dobijala garamicine injekcije, i tad proslo.
    otad vise nikad:
    na zimu,vetar bez kape
    na biciklu, motor bez kape-kacketa
    u kolima pored otvorenog prozora
    u kolima ispred klime
    u kolima ispred onog otvora sto hladi ako auto nema klimu
    uglavnom sad nemam bas tih strasnih bolova i upala, al samo zato jer sprovodim ovo gore navedeno.al mi nos staaaalno curi.
    jedno od dobrih resenja je ronjenje, sve preko 2m. mm je ronilac, puno ljudi zaroni prvi put bas zbog sinusa, jer su culi da pomaze. i zaista pomaze! svasta izadje iz nosa u onu masku za ronjenje!
    takodje mislim da je ovaj savet od Arijane za ulivanje mora u nos odlican, i ja sam cula za nesto slicno. samo je cura stavljala neki morski krastavac, valjda je to neka morska biljka. i isto joj svaka cuda izasla i to par dana je trajalo. otad nema problema.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    meni su baš rekli da se more ne smije usisavati ...

    Inače, sjetila sam se da u zamrzivaču imam neke vrećice koje MM koristi kao hladne obloge - mogu se isto i ugrijati. Sada mi je malo lakše.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Podižem temu da spomenem svoje iskustvo sa "Sinusanom".
    Već nekoliko dana muči me hunjavica, i, kako imamo sinusan u kući, rekoh, idem ga isprobati. Postupila sam točno po uputi, udisala pola minute-minutu i rezultat je bio da mi se u roku od pola sata nos tako začepio da sam do večeri mogla disati samo na usta. Iz nosa se čulo samo nekakvo krkljanje. Glava boli za poludjeti. Jutros ista stvar.
    Nikad više sinusan pod moj nos!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    zagrijte maslinovo ulje na tavi, uspite krupnu morsku sol, promješajte i izlijte u gazu-stavite na čelo i držite dok je toplo
    izvlači sekret za poludit, mene spasi

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mene danas rasturaju....

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    79

    Početno

    I ja se pridružujem upitu za zube. Imam već 3 dana groznu upalu sinusa, ne mogu disati, ne pomaze ni operili ni sinusan, a zubi me bole za poludit, i to po noći. Boli me zapravo cijela vilica, i glava a dr. mi ne daje antibiotik dok mi ne bude gotov bris nosa i grla. Ipak sam se naručila zubarici, da vidim jesu mi se stvarno pokvarili svi zubi u glavi.
    Mucim se s sinusima od djetinjstva, ali ovako nesto bolno i gnjusno me dugo nije zakvačilo.
    Dakle, da li bole i zubi od sinusa?

  16. #16
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    I ja sam u komi zadnjih par dana . Ne da me bole sinusi nego rasturaju. A od njih i oko i sljepoočnice i zubi i glava. Ja se grijem s infracrvenom lampom. Jako mi pomaže. I inhalacija. Cijeli dan hodam s kapom i šalom a po noći si još stavim i gazu na na čelo. Strašno.

  17. #17
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    eno na topicu o švedskoj grenčici cekana napisala da je time riješila problem sinusa (među ostalim) 8)

  18. #18
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    i ja imam kronične probleme..
    ove godine katastrofa, cijelu zimu su mi upaljeni
    krenula sam privatno jer su mi u bolnici Dubrava rekli da sam premlada da bih imala probleme koje opisujem?! :shock:

    za dva tjedna idem na ct jer rtg pokazuje veliku upalu, spominju čak i punkciju...ima li tko iskustvo sa tim?

    od antibiotika (oralnih) sam odustala-čak ni sumamed ne pomaže
    sad mi je orl prepisao neke kapljce koje su mi smučkali u ljekarni

  19. #19
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Ja sam bila na punktiranju davno prije cca 15 godina. Ne sjećam se da mi je nešto puno pomogla, i dalje imam dva put godišnje upalu.

  20. #20
    Hera avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vž županija
    Postovi
    509

    Početno

    Ovo baš nije vrijeme "sezone sinusa", ali možda bi moje iskustvo kome pomoglo....

    Do prije 4 godine nisam u životu imala problema sa sinusima, a tada sam dobila gadnu upalu koja me uz još gomilu nekih popratnih simptoma, manjih prehladica itd. mučila čitave zime (čak su mi rekli da možda imam sindrom kroničnog umora zbog tempa kojima sam tada živila i radila, ali to nije službena bolest, pa...).

    Nakon toga, osjećala sam probleme (i ono užasno cijeđenje u pozadini) i tijekom ljeta i tijekom zime. Zbog toga sam stalno kašljala - ne kašljala, već hriptala tako da je bilo neugodno čuti (a da ne pričam kak su mi svi pametovali da kaj ne idem doktoru s time). I tako sam svake zime nakon toga obilazila razne liječnike, napravila usput i alergotestove, mjerila kapacitet pluća (e baš se sad ne mogu sjetiti kako se zove to s puhanjem..), posjećivala otorince....i uglavnom, bilo mi je više neugodno k njima jer sam ispadala kao neki hipohonder.

    Onda mi je specijalistica u jednoj pulmološkoj klinici pretprošle zime utvrdila da se radi o sinusima koji su smješteni u stražnjem dijelu glave i vide se tek magnetnom rezonancom, a ne rendgenom - inače je to žena koja mi je 3 godine prije prva postavila dijagnozu teške upale sinusa i dala preporuku za otorince koji su rekli da je to valjda alergija, pa sam se tako vrtila 3 godine u krug. Nakon toga nailazim na sjajnog otorinca na Šalati s kojim se dogovaram da ćemo probati hiper intenzivnu terapiju ovaj puta - kombinacija jakih antibiotika (malo produžena terapija), raznih kapljica, sprejeva, naparivanja - to je trajalo mjesec i pol, tablete su mi ubijale ionako osjetljiv želudac (dobila oko 5kg jer me manje bolio kad je bio pun), ali sam napokon počela disati na jednu nosnicu - nisam ni skužila da već godinama ne dišem! Prestala sam hriptat.

    S obzirom na sve to, iako mi je uvijek jedna nosnica bila začepljena, bila sam zadovoljna (ja sam se i dalje parila, koristila sterimare itd.) i onda smo ove zime u 2. mj. otišli na jedan produženi vikend u jedan hotel blizu Zadra i proveli 3 dana po pola dana na unutrašnjem bazenu gdje je bilo jako isparavanje. Već drugi dan, otčepila mi se druga nosnica, sinusi su procurili i do sada me nisu opet mučili.

    Znači, nakon svih tih silnih mučenja, lijekova i ne znam čega sve još, pomoglo mi je samo višesatno naparivanje na bazenu! Onda mi je kasnije jedan prijatelj rekao da i on tako rješava taj problem.

    Pa nadam se da će još kome pomoći.

    Sorry na dugom postu.

  21. #21
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...vidjela ovaj topic o sinusima pa samo da priupitam-MMovom bratu je dijagnosticirana cista na sinusima i da bi to trebalo ici izvadit.na punkciju nije isao jer je to bilo taman vrijeme njegovog vjenčanja...i još to nije išao srediti-pitanje: je li netko od vas cuo nešto takvo? :?

  22. #22
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Meni s 10 godina izvadili cistu na lijevom sinusu, a nakon godinu dana rekli da imam i na desnom i da ju treba operirati, što nikako nisam dala da naprave. Kada sam prije par godina išla na CT sinusa doktor koji je išćitavao nalaz se šokirao jer mi je lijevi maksilarni ( mislim da se tako piše) sinus gotovo posve uklonjen i da je dobro da misam operirala drugi jer zbilja nije neophodno. Imam ćesto problema s zaštopanim nosom na desnoj strani, ali bolje i to nego nemati ljievu stranu na koji upoće ne mogu mi disati. Preporučam na moru što više ronito, povremeno ušmrkati čisto more, nakon tjedan dana mora sinusi rade besprijekorno barem jedan mjesec, ako ne i više uz oprez od propuha. Više problema imam ljeti nego zimi.
    Pozdrav bratu i meka potraži i drugo mišljenje prije odlasska pod nož jer mene i nakon 15 godina još boli na dodir ta strana lica.

  23. #23
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    Ne znam zašto svi toliko zaziru od operacije, ja sam operirala sinuse prije 2 godine i spasila se. Prije toga sam imala takve glavobolje da sam gutala voltarene ko bombone. Operacija stvarno nije strašna, samo što je jako važno dobro se paziti nakon nje jer može biti još gore. Ja 2 tjedna nisam izašla iz stana i jako sam se čuvala prašine - MM je usisavao i brisao prašinu (a jesam uživala!) Uz to, za nas Slavonce i ostale koji ne možemo samo tako turat glavu u more kad nam se sjeti, meni je doktor dao recept: 1l vode, prokuhati, dodati 2 žličice morske soli i 1 žličicu sode bikarbone. Uzeti medicinsku špricu (što veću) i time ispirati nos (nagneš se nad lavabo, jednu nosnicu začepiš, a u drugu špricneš), nije nimalo ugodno, ali pomaže.

  24. #24
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja sam muku mučila sa stalnim začepljenjima i upalama godinama, nikakva fiziološka ni morska voda nisu pomagale, uvijek na nekim antibiotskim kapima i onda sam prošle zime u biljnoj ljekarni kupila "Biljne kapi za sinuse i nos Jozing" i nakon 5 dana kapanja (peče ko vrag ali vrijedi) riješila se toga da se nije pojavilo sve do sad uopće (sastav kapi: cvijet divizme, korijen bijelog sljeza, stolisnik, destilirana voda, etanol)

  25. #25
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    ja sam muku mučila sa stalnim začepljenjima i upalama godinama, nikakva fiziološka ni morska voda nisu pomagale, uvijek na nekim antibiotskim kapima i onda sam prošle zime u biljnoj ljekarni kupila "Biljne kapi za sinuse i nos Jozing" i nakon 5 dana kapanja (peče ko vrag ali vrijedi) riješila se toga da se nije pojavilo sve do sad uopće (sastav kapi: cvijet divizme, korijen bijelog sljeza, stolisnik, destilirana voda, etanol)
    ja sam kao dijetwe bila kod Jozinga, on je bioenergičar, iscjeljitelj itd.
    tretirao me je sa kapima, i ja se sjećam da je peklo kao vrag, a danima je curilo sve i svašta van, ne znam koliko dugo sam bila mirna nakon toga

    gdje si nabavila kapljice, da pokušam ponovno...

  26. #26
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    u Encijanu

  27. #27
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Umjesto kapi za nos dobro je koristiti hidrolat cajevca (bezakoholni).

    Inhalacije se rade etericnim uljima cajevca i ruzmarina cineola.

    Podrucje sinusa se maze etericnim uljima ravensare, cajevca i eventualno paprene metvice, u nekom brzoupijajucem bazno ulju (ljesnjak, makadamija, avokado).

  28. #28
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Samo jedna stvar pomaže sinusima. Toplina i boravak u prostoriji na otvorenom uz 0% vlage.

    S obzirom da ovdje nemamo takvih uvjeta ( na otvorenom), toplo prepručam saune (ne turske kupelji zbog vlage).
    Meni je uvijek pomagala...ali sad na žalost nemam kad ići.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    11

    Početno

    Sinuse je uvijek dobro parit i grijat. Grijat se mogu sa svijećama za čišćenje uha. Moj prijatelj imao je probleme sa sinusima još od djetinjstva, kaže kada je prvi put zapalio te svijeće odmah mu se pročistio nos. Radio je tretman od šest dana, pa pauza tjedan dana pa još jedan tretman. Jako je zadovoljan kaže da sada nema problema sa sinusima. Pogledajte ove svijeće Bio Hopi stvarno su dobre.
    http://www.alternativa-za-vas.com/sv...cenje-uha.html

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Zubarka mi je rekla da zubi mogu boliti od sinusa. Zapravo sluznica i zubno meso se pod oslabljelim imunitetom upale.

  31. #31
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    evo curke, ovak

    kronicno me peru sinusi od puberteta.svaku zimu ista prica, jesen i proljece isto koma, jedino malo ok ljeti na moru.

    recept je otopiti 1 m zlicicu soli u casi mlake vode. nekom kanicom, posudicom ili sl sto ima ljevak ( ili traktur isto je super pomagalo!) sipati tu vodu u jednu nosnicu. glava je nagnuta na stranu tako da nista ne curi van, vec bas sva voda mora teci u nos...nakon 2-3 sek pocet ce teci kroz drugu nosnicu van. raditi to nad lavaboom.

    tako se ispire 10 dana, ujutro i navecer. ocekujte za 3-4 dana iscjedak, sekret obilno ide van pogotovo ujutro odmah nakon ustajanja, slijeva se u grlo i na nos.

    nakon 10 dana , ja sam se ovu zimu preporodila!

    jos cu jednom "iscistit" kanale pred proljece.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    da, to je tzv. ispiranje nosa i stvarno je super korisno, pogotovo za alergičare koji imaju kronične probleme sa sinusima (polipe, ciste)...

    najčešče se koristi sol + voda, to je isotonična otopina

    za hipertoničnu otopinu stavlja se u 1l vode 2 čajne žličice soli i 1 žličica sode bikarbone da se smanji kiselost (preporučio dr. Baudoin)

    meni je daleko najlakše špricom od 20 ml ispirati toplom fiziološkom

    bitno je nagnuti glavu nad lavabo i lagano uštrcavati prema vanjskom dijelu nosa, cijelo vrijeme normalno disati na usta

    video

    ja to radim ujutro i navečer, kao dio osobne higijene

    može se još koristiti i Neti pot (koji se koristi u yogi)
    http://www.youtube.com/watch?v=aQm7YpxgOnA
    http://www.youtube.com/watch?v=zBch4X8x7dk

    malo je bljak za gledati, ali olakšanje koje se osjeti kad je nos napokon stvarno čist je neusporedivo

    još se puno toga može naći na netu ako se ukuca "nasal lavage" ili "nasal irrigation"

  33. #33
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    imga,

    super.

    ova pumpica je super. di bi to mogla nabavit?

    (izgleda puno lakse/elegantnije nego ovaj frajer sa kanicom , ja isto natacem sa trakturom ....rado bih tu pumpicu )

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj we&baby prvotno napisa
    imga,

    super.

    ova pumpica je super. di bi to mogla nabavit?

    (izgleda puno lakse/elegantnije nego ovaj frajer sa kanicom , ja isto natacem sa trakturom ....rado bih tu pumpicu )
    ovu gumenu 'krušku'?
    pojma nemam
    možda hospitalija, ili neka firma koja se bavi distribucijom medicinskih proizvoda

  35. #35
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    ja sam sa kanticom riješla upalu. stajala mi je u ormaru i nikako se nisam odvažila probati dok nije stislo. odlićna je stvar. preporučujem.

  36. #36
    mima31

    Početno

    Najbolji sprej za nos je Mar! Puno, puno, puno, puno bolji od Sterimara!

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    149

    Početno

    probajte Oregacyn kapsule na bazi origana i drugih travčica, navodno je revolucionarno otriće baš za te gornje dišne puteve!

  38. #38
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    mene 2 put u životu uhvatili sinusi,...već sam mislila na hitnu, boli me cijel glava od treptanja očiju..jučer se inhalirala, danas sve doputovalo iznad nosa, malo je bolje...ostala doma, inhaliram se, idem napravit toplu oblogu (nisam znala za to).....

    ja stavila u inhalator Bisolex otopinu...

  39. #39
    cokolada55

    Početno Meni je pomoglo...

    Od kada znam za sebe imam probleme sa sinusima... bio spreman i za operaciju, ali sam čuo od onih što su je imali da baš nisu zadovoljni (godinu-dvije ok, a onda sve isto) s obzirom koliko baš i nije bezbolna. kapao u nos sve i sva šta sam čuo da bi moglo koristiti. Efekti nekad dobri, ali kratkotrajni, a nekad samo gubitak vremena. Prošle jeseni surfam po nekim forumima , kako kod male djece rješavaju problem prehlada inhaliranjem (čini mi se baš na RODAMA) i odlučio kupiti inhalator i s nekim kapima se inhalirati... EUREKA! Ne mogu vjerovati koliko mi je par inhalacija pomoglo! Opsovao sam sve svoje doktore kod kojih sam već sam sebi bio dosadan, što mi nisu inhalator spomenuli (to je za njih valjda alternativa)! Al da ne dužim, već da kažem što sam kupio i što inhalirao: Inhalator (malo veći od šake), ultrazvučni NB-02L (www.saturo.hr/inhalatori.htm) i kapi Eusin. Nakon samo dvije inhalacije (u jednom danu 2X10 min.) meni je bilo neopisivo bolje!! Vjerujem da ovo čitaju samo oni što imaju probleme sa sinusima, pa razumiju moje oduševljenje i čuđenje. Već prvu noć mogao sam ležati na leđima, a da ne strepim da će me šljam što se niz grlo (iz sinusa) u tom položaju cijedi u grlo, ugušiti! Proguglajte malo i informirajte se o inhalatorima i inhalacijama, ima ih raznih... ja sam napisao što je meni uistinu pomoglo (od 9. mjeseca 2008. pa do sada inhalirao sam se svega 5 puta!), pa ako nekome također pomogne ovaj način, HURA! Ako me tko želi još što pitati, tu sam!

  40. #40
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    eno na topicu o švedskoj grenčici cekana napisala da je time riješila problem sinusa (među ostalim) 8)
    Moram prijaviti, da mi ovaj put ni švedska ne pomaže previše sam se zapustila

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Meni djeluje jedino propolis. Svaki dan, preventivno, ukapam nekoliko kapi u grlo. Ostala sam zdrava i uz sobnu kolegicu na poslu koja je bila jako prehlađena i s virozom, a inače sam imala kronične probleme sa sinusima. Uporno i ustrajno svaki dan, već godinu dana ponavljam ovaj tretman. Ni Sinusan niti Jozing mi nije pomogao. S jozingom mi je i malo blesava ona preporuka o točno sedam kapi u pet minuta - kao da je kakva magija - što bi se dogodilo da je šest ili osam kapi u dvije minute :? Imam i inhalator...ma ništa od svega. Samo propolis.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno

    Kad glava rastura od sinusa - oblozi od švedske grenčice iznad obrva (ili ispod očiju) - jedno 2 sata...
    Obično se proradi - glavobolja prestaje...
    To je moj način liječenja...

    ...inače ovi oblozi za bilo kakvu glavobolju (doduše nemam ih često pa nemam pojma kak bi npr, pomagalo u učestalim migrenskim glavoboljama...)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •