Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 294 od 294

Tema: Prve cipele

  1. #251

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Evo, nama su upravo danas stigle nove preschooliansice - sandalice, s velikim pečatom "oslobođeno carine". super su! Došlo me sve skupa 240 kn.
    Prve smo naručili preveliki broj ali nisam ih vraćala u nadi da ću ih prodati, ali niš od toga za sad :?

  2. #252

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    hvala cure , danas naručila sandalice i nestrpljivo čekam da stignu! :D

  3. #253
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

  4. #254
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    A nemaju model Lolita :shock: :shock:

  5. #255
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj abby prvotno napisa
    planiram naručiti preschooliansice, jel zna netko koliko se plaća poštarina i carina? u biti, zanima me da li to onda ispadne skuplje nego da ih kupim kod nas

    mene su došle oko 300 kn sa carinom i poštarinom. čini mi se da su kod nas oko 380

  6. #256
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Oprala sam naše preschooliansice i super su, kupila sam joj i reebok tenisice i preschooliansice su neusporedivo bolje, ove su robusne i teške, stalno zapinje
    a što se tiče cipela sa petom, vidjela sam neki dan dijete (ok, ziher joj nisu prve šuze) od kojih 6 godina na petici od kojih 2 cm :? Ne kužim.

  7. #257

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa


    brooke su najbolje

    jel neko bio u dubravi pogledat preschooliansice? kakav je izbor?

  8. #258

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    i jos jedno pitanje: je li itko isprobao jack&lily cipelice?

  9. #259
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa


    brooke su najbolje
    Meni su Elle najbolje. :shock:

  10. #260

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Serpentina prvotno napisa
    Oprala sam naše preschooliansice i super su,
    Ja se još nisam usudila prati naše, kako ih pereš? Namažeš li ih čime poslije, ne stvrdne se koža?

  11. #261
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    preporuča se pranje na hladnom programu (iako neki peru i na 30 ali to nije preporuka proizvođača). zgodno je staviti nešto u njih (npr. zarolane čarape) da ne izgube oblik.
    ne preporuča se pranje roze, crvene i ljubičaste brušene kože jer može dosta izblijediti i pustiti boju.
    ne treba se ničim namazati poslije.

  12. #262
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Ja sam ih stavila u mašinu na 30 u mrežici sa još nekom robom, nisu izgubile oblik, Lut, hvala na info. Ništa se nije skrutilo, osim što ofkors nisu iste kao ranije. Ali je inače sve ok.

  13. #263

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    mi smo se ovaj put odlučili za pediped.
    i oduševljena sam :D
    mali opančići

  14. #264

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    i jos jedno pitanje: je li itko isprobao jack&lily cipelice?
    Mi imamo plave sandalice, naručili s bebuške i baš su nam ok. I cijena, i usluga i cipele - čista petica.

    TeddyBearz je napisala/o:
    A ove?

    http://www.heelarious.com/
    ovo je neka šala, jel da?

  15. #265
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj Vivica prvotno napisa
    TeddyBearz je napisala/o:
    A ove?

    http://www.heelarious.com/
    ovo je neka šala, jel da?
    Nažalost nije.

  16. #266
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj ra prvotno napisa
    mi smo se ovaj put odlučili za pediped.
    i oduševljena sam :D
    mali opančići
    link na sunce da vidimo sta nas frajer nosi

  17. #267

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Mislim da sam na ovom topicu čitala da ima neki dućan u Zagrebu gdje se mogu kupiti Preschooliansice ali sad ne mogu naći. Pliz, kako se zove i gdje se nalazi?

  18. #268
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    On line ducan Lutonjica, to je ono kaj ja znam. imas baner gore desno

  19. #269
    Xenia23 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    117

    Početno

    nedavno sam i ja od jedne forumašice kupila

    STRIDE RITE cipelice

    dali ima netko iskustva s njima, jesu dobre?

  20. #270

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    On line ducan Lutonjica, to je ono kaj ja znam. imas baner gore desno
    Da, da, to znam ali čini mi se da se spominjao nekakav dućan u Dubravi, ako se ne varam? Ma pitala me jedna ženskica iz Zagreba, ona ne bi preko interneta naručivala...

  21. #271
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Citiraj Tilja prvotno napisa
    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    On line ducan Lutonjica, to je ono kaj ja znam. imas baner gore desno
    Da, da, to znam ali čini mi se da se spominjao nekakav dućan u Dubravi, ako se ne varam? Ma pitala me jedna ženskica iz Zagreba, ona ne bi preko interneta naručivala...
    Ima i "Bebin Svijet" u Maksimirskoj.

  22. #272

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    tnx

  23. #273

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    64

    Početno

    mi naručili od bebuške jack&lilliy-krasne su ali prevelike, pa smo put pod noge i našli u Peka bambi br 18, isto su super!

  24. #274
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    Nama su danas stigle preschooliansice sandalice, ali za onaj njihov visu-fit iliti prozirni đon koji tako reklamiraju - zašiven je uložak i ne mogu ga izvaditi, tako da se ne vide prstići. Koliko sam shvatila, uložak bi se trebao moći izvaditi, da se vidi da li je cipelica odgovarajuće veličine, a na njihovoj stranici piše još da svaka cipelica dolazi s tri uloška, da se može koristiti odgovarajući ovisno o širini nogice. Nije mi jasno, da li sam to sve skup krivo shvatila ili su mi poslali sandalice s greškom? Ima li neko sličnih iskustva? :?

  25. #275
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Adonisa, nemam takvog iskustva, ali zašto ne kontaktiraš njihove operatere na stranici, sigurna sam da će ti pomoći

  26. #276
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj adonisa prvotno napisa
    Nama su danas stigle preschooliansice sandalice, ali za onaj njihov visu-fit iliti prozirni đon koji tako reklamiraju - zašiven je uložak i ne mogu ga izvaditi, tako da se ne vide prstići. Koliko sam shvatila, uložak bi se trebao moći izvaditi, da se vidi da li je cipelica odgovarajuće veličine, a na njihovoj stranici piše još da svaka cipelica dolazi s tri uloška, da se može koristiti odgovarajući ovisno o širini nogice. Nije mi jasno, da li sam to sve skup krivo shvatila ili su mi poslali sandalice s greškom? Ima li neko sličnih iskustva? :?
    hmmm, uložak definitivno ne bi smio biti zašiven

    3 uloška dolaze sa svim iwb i rjb. cover my foot većina ima samo jedan, eventualno 2 uloska

    definitivno se obrati operateru na preschoolians stranici, nešto ne štima s vašim šuzama

  27. #277
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sad sam malo gledala, i da, na skroz otvorenim sandalicama (kao što su ove npr: http://preschoolians.com/Cover-My-Fo...ker-Navy-Nappa ) uložak jest zašiven.
    ali to je baš zato što su skroz otvorene: veličina se ovako jako dobro vidi, a uložak mora biti zašiven jer bi inače ispao

    koji model ste zapravo kupili?

  28. #278
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    kupili smo ovaj model
    http://preschoolians.com/I'm-Walking...ne-Black-Green
    Nisu skroz otvorene pa sam mislila da ulošci ne bi trebali biti sašiveni, ali sam se ipak htjela posavjetovat s nekim ko ima iskustva s njihovim cipelicama, prije nego se idem žalit!
    I dobro da jesam ... kad bolje pogledam, bolje je da su sašivene, a veličina se dobro vidi. Hvala Lutonjica!

  29. #279
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    nikako da ubacim link na cipele
    http://preschoolians.com/I'm-Walking-Barefoot-Sunshine-Black-Green

  30. #280

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Na našim sandalicama isto je zašiven uložak i ne može se podignuti da se vidi visu-fit - ali zaključila sam da je to baš zbog toga što lutonjica govori - radi se o otvorenim sandalicama

  31. #281
    pink avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    72

    Početno

    Jeli tko zna ima li gdje u Splitu kupiti Preschooliansice?

  32. #282

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Bebin svijet nasuprot bolnice Firule

  33. #283
    pink avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    72

    Početno

    Citiraj Lauda prvotno napisa
    Bebin svijet nasuprot bolnice Firule
    :D
    Hvala. Idem danas u izvidnicu

  34. #284
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Emi je bila do nedavno bosa, i svaki trenutak u kući je u čarapicama, ima 15 mjeseci, samo što ne prohoda, prve cipelice papučice su bile Bambi, a sada ima sandale Ciciban, obje s anatomskim uloškom, mekane, kožne, lagane, predivne, ima i jedne tenisice bez uloška, kad je bila skroz mala beba dok nije stajala na nogicama, obuli bi joj skroz neke jeftine platnene, papučice tenisice bez uloška...ja sam za anatomski uložak, zato što ljudi u našoj kulturi žive na asfaltu a ne u šumi, pa imaju cipele i stopalo im se naravno zbog toga deformira, i postane "spušteno, ravno"-zato sam da se nose cipele s anatomskim uloškom a ne ravne, pa da djete praktički hoda po tom asfaltu boso, što nije zdravo za stopala, jer asfalt nije neravan, nije, šljunak, ili pjesak, po kome je dobro hodati bos...inače što više bosi u čarapicama doma to bolje :D

  35. #285

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Da li ima netko neki pouzdani izvor ili ste to sve samo nešto što ste čule?
    I mi trebamo prve cipele, ali iz istog razloga dvojimo, meke ili ortopedske?
    Ukoliko neto zna gdje bi se mogla stručno informirati, zahvaljujem na pomoći.

  36. #286
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Diva prvotno napisa
    Da li ima netko neki pouzdani izvor ili ste to sve samo nešto što ste čule?
    I mi trebamo prve cipele, ali iz istog razloga dvojimo, meke ili ortopedske?
    Ukoliko neto zna gdje bi se mogla stručno informirati, zahvaljujem na pomoći.
    Vec se o tome raspravljalo na svim ovi prethodnim stranicama.
    Kako smo se mi odlucili na 'meke' ... na pregledu kukova kod ortopeda receno nam je da se spustena stopala ne mogu dijagnosticirati prije 4 godine, sva djeca imaju te masne jastucice na stopalima i sva djeca imaju spustena stopala kada krecu u prve korake. Sukladno tome savjet je bio sto vise hodati bosa, naravno gdje je to moguce, tamo gdje nije cipele bez uloska.
    Kad pogledas ponudu po ducanima, cipelice sa uloskom su uglavnom jako tvrde i nesavitljive, a djeca kad krecu u avanturu hodanja savladavaju ravnotezu cijeli stopalom, prstici se micu, 'hvataju' pod kod zaustavljanja, stopalo se giba, pogledaj malo kako 'radi' stopalo i prstici kada je dijete boso i postati ce ti jasno zasto cipela moram biti samo zastita a ne kalup.
    I oko spustenog stopala, dakle ako ortoped kaze da se ne moze dijagnosticirati prije 4 godine (ima negdje i topic o tome) zasto ga ukalupiti i nedati mu da samo razvija i podize. Ne znam da li me kuzis, ali recimo ako nosis tijesne cipele nakon nekog vremena dobijes zulj pa na tom mjestu zadebljanu kozu ako nastavis nositi te cipele ... pa isto je tako sa uloscima i podizanjem srednjeg dijela stopala, to mi nekako namece logika, dakle nismo mu dali priliku da nam 'pokaze' da nije spusteno.

  37. #287
    lionne avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    167

    Početno

    Lavić još ne hoda (progmizao sa 10ipo mj, propuzao nešto prije 11ipo). Sada se diže uz namještaj ali još mu treba oslonac za stajanje.
    Pitanje - krenuli smo u jaslice i iako se tete slažu da ga se ne uči hodati, savjetuju mi papučice (sad je u čarapama) i to sa tvrdjim stražnjim dijelom da mu malo drži petu/zglob da mu bude lakše naći ravnotežu (dakle uložak je nebitan)
    Da li da mu pomažem tako ili da se i dalje sam snalazi? S obzirom da dolazi jesen možda papuče nisu loša ideja? (Znam da je za cipele rano)

  38. #288

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Nama je dr.Markovac rekao da niti jedna cipelica ne može popraviti poremećaj na stopalu, niti loša cipelica može pokvariti zdravu nožicu. Veli da je platfus genetski. I da se tek iza 4.godine mogu početi nositi neke "ispravljajuće" cipele, a da je do onda tak svejedno.
    Bez obzira na to, na cipelicama i šlapicama ne štedimo 8)
    Šlapice nam pašu bambi s mirišljavim đonovima i dovoljno su široke za Matijin visoki rist, a cipelice uvijek tražimo najmekanije, sa savitljivim đonom. Prve su nam bile elefanten (jako zadovljoni, sad ih ima u Avenue mall-u u jadnom dućanu deichmann), pa chicco, pa bambi.. Važno je da su kožne, udobne i savitljive. I, naravno, da su Matiji lijepe, ah!

  39. #289
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj BlackOlive prvotno napisa
    Nama je dr.Markovac rekao da niti jedna cipelica ne može popraviti poremećaj na stopalu, niti loša cipelica može pokvariti zdravu nožicu.
    Točno tak je i nama rekao. Bila sam ljetos kod njega jer Slatkica s jednom nogom gazi prema unutra (ne s prstima već kao da joj je cijelo stopalo nagnuto). Na moje pitanje da li sam joj naštetital mekim cipelama i time što je puno bosa, rekao je isto što i tebi. Sutra opet idemo k njemu jer je rekao da ju nema smisla prek ljeta gnjaviti ulošcima. OT, na odlasku hoću platiti, a on samo mahne rukom:"Drugi put." Ostala sam :shock:

  40. #290
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    evo i nas s problemom zvanim cipelice.
    miniMe se diže, tj. stalno je na nogama i polako hoda u stranu. ne mislim joj još kupovati cipele jer joj ne trebaju, po kući kao i po vani je u čarapicama. e sad, šta mene muči? kupila bih joj neke papučice jer postaje hladno, barem za vani, a ne znam kakave. tj. znam ali...Htjela bih neke mekane papučice koje služe samo da se ne smrzne ali da ne kližu pa da može puzati i dizati se u njima. sve koje sam vidjela koštaju 250, 300 i više kuna a to mi je :shock:
    A kad prohoda, šta onda? ne mogu zamisliti da je stavim u neke krute cipele, tipa ciciban bambi ili tako nešto (znate na što mislim, one klasične cipele) jer imam dojam da je to kao uteg, mislim da ja u tome ne bih mogla hodati. kaže mi mama da sam ih kao mala non stop skidala i bila bosa (uopće se ne čudim).
    a opet me muče sljedeća pitanja:
    zašto se često govori da cipele moraju imati pojačanu petu?
    zašto moraju pokrivati gležanj?
    meni ni jedno ni drugo nema smisla...

  41. #291

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    20

    Početno

    Puntica,
    znam kak ti je, moj Matija ima preko dvije godine al je meni i dalje nazamislivo da mu oblačim tvrde cipele, s nesavitljivim đonom, a takvih ima posvuda. No skoro svaki proizvođač ima i neke modele, mekanije, udobnije od drugih; npr.Ciciban ima liniju Softy, a zadnje smo kupili od Froda Matiji sandale, isto od jako mekane kože, i iako ima nježna stolala, nikada ga niti jedne cipele nisu nažuljale :D
    A imaš i ove super mekane Gucio cipelice, koje cure po forumu hvale:
    http://www.mygucio.com/
    Dok ne prohoda, sam da ju griju dok je u kolicima, imaš u TL-u onih bearfoot cipelica raznih vrsta (ja sam bila kupila za po zimi one bež čizmice, futrane iznutra, za 40 kn), a za po doma termo soknice s onim gumicama da se ne skliže..

  42. #292
    lollipop avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    219

    Početno

    meni se jako sviđaju čizmice STONZ. naručila sam i nestrpljivo iščekujem... učinile su mi se super praktične za bebe koje se nose u maramama (hlačice se uvijek dižu, a ovako ću ih moć ugurat u čizmice). jeste li ih možda isprobali?? jesu li tako dobre kao što se čine?

  43. #293
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    a opet me muče sljedeća pitanja:
    zašto se često govori da cipele moraju imati pojačanu petu?
    zašto moraju pokrivati gležanj?
    meni ni jedno ni drugo nema smisla...
    a eto, meni rekli ovako i sudeći po mom djetetu, točno je:
    da se još nestabilna nogica ne izvrće te da se smanji pritisak na zglobove, tj.da se ustabili...

  44. #294
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nastavak na prve cipele- 2. dio

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •