Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: skraćen cerviks 17+5

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno skraćen cerviks 17+5

    Cure, molim sve iskusne da mi pomognu savjetima. Danas smo bili na pregledu i bebice su super (obe po 249gr) i svi nalazi odlični ali cerviks skraćen na 3,5cm. Doktor kaže da nije puno i nije neuobičajeno kod blizanačkih trudnća ali da ipak trebam više mirovati i sve radit laganini. Ja sam i do sada tako funkcionirala pa ne znam šta ću sada.
    Prestrašila sam se, čini mi se da je rano za ovo. Što da očekujem? Imate li iskustava da ipak sve završi dobro?

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Draga, ja ti nemam osobnih iskustava s tim problemom, niti znam nekoga tko ima, ali znam jednu činjenicu koja uvijek pali kod rizične trudnoće ili bilo kakvih problema u trudnoći, a to je MIROVANJE. Mislim da ti se neće ništa dogoditi, tj. neće utjecati na bebice. Lezi, gledaj tv, čitaj knjige, prepusti sve kućanske poslove drugima, opusti se i bit će sve ok. Znam da nisam baš pomogla, ali evo vibrat ću za tebe, da ti ostatak trudnoće bude bez problema i straha.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  3. #3
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Probaj da što više ležiš sa jastukom ispod trtične kosti jer ćeš time smanjiti pritisak na cerviks. malo je nezgodno u početku ali se navikneš.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    esslingen
    Postovi
    51

    Početno

    I ja ti savjetujem da što više miruješ znam da je to dosadno ali sada si skoro stigla do polovice sjeti se samo koliko si sadašnje stanje čekala zato se sada opusti i ništa nemoj raditi uživaj doma gdje ti je sigurno ljepše nego u bolnici

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    293

    Početno

    meni se cerviks u trudnoći skratio na 2,1 pa su mi radili serklaž u zadnji čas u 23tj. Nakon serklaža je bio 3cm. Ležala sam prvo u bolnici pa doma. Ja sam morala strogo mirovati samo na wc. Rodila sam u 33tj. puko vodenjak.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    Probaj da što više ležiš sa jastukom ispod trtične kosti jer ćeš time smanjiti pritisak na cerviks. malo je nezgodno u početku ali se navikneš.
    Jel ovo znači da mogu malo ležat i na leđima samo trebam podmtnut jastuk. To bi bilo sper jer sam se već ukočil na lijevom boku.

    Hvala svima, malo sam se šokirala jer je cijelo vrijeme na pregledima bilo sve super, čak mi je dr. prošli put (prije 4 tjedna) rekao da se mogu kupat a onda sada šok. Moj doktor nije to predstavio kao nešto strašno ali je rekao da treba puhat i na hladno ali je to bilo dovoljno da se ja uspaničarim.

    Tea2 super ti je trbuščić

  7. #7
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    i moj je bio skraćen na 3,5 ali mislim da mi je ginic rekao da do 2,9 nema nek posebne frke.
    ti uspori, miruj, tuširaj se, manje sjedi (sjedenje stvara pritisak na cerviks-meni bilo strogo zabranjeno), više leži i sve će biti ok.

  8. #8
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Najvažnije je ležanje na boku, može lijevom a i desnom. Znam da ti zvuči koma stalno ležati. I ja sam tako ležala premda nisam imala skraćen cerviks ali me je bilo jako strah da se nešto loše ne desi u blizanačkoj trudnoći. Ipak je tad sve duplo.
    Također trebaš piti Mg, barem 300 mg na dan.
    Sretno i imaj strpljenja, isplati se sve, kada napokon rodiš svoje dvije srećice.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Garfy pa meni to ne zvuči loše s obzirom da je moj poslije konizacije skraćen na 20 mm,naravno i meni je rekao da mirujem,ali da ništa nije strašno i da ne paničarim.Nadam se da ću nekako izgurati do kraja ljeta doma,a onda sam spremna i odležati i u bolnici,ma sve samo da mrvice budu dobro,u utorak imam kontrolu,sve me je nekako strah što će mi reći!!
    Drži se draga

  10. #10
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    garfy bitno je što više mirovati i što manje sjediti jer tako bebe pritišću prema dolje!ja sam cijelu trudnoću preležala...doduše i sjedila sam za kompom dnevno oko 2 sata(neću lagati) a ostalo vrijeme sam ležala!
    ajde izdržat ćeš ti to!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Hvala cure!

    ana blizanci još jednom ti čestitam. Pratila sam tvoju trudnoću cijelo vrijme. Drago mi je da si s nama i nemoj nas sada napustiti molim te.

    npjaksic Meni dr. nije bio baš oduševljen što se počeo skraćivat, nije rekao da je nešto strašno ali ipak treba pripazit... pa sam se malo uspaničila ali evo stalno čitam da to i nije tako strašno. Javi nam što je bilo na pregedu.

    Uostalom, ionako zovu ekstremne vrućine pa ne bih svakako mogla vani, tješim se

  12. #12
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    garfy tuuuu sam. nećete me se tako lako riješiti
    ako te išta zanima samo pitaj!

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Ja sam također dosta dugi period trudnoće morala isključivo ležati. Sada sjednem za kompjuter, prošetam malo gradom, tu i tamo napravim neke kućne poslove, ali, uskoro to više neću moći. Trbuh je toliko velik da mi je počeo smetati za određene aktivnosti. Sada mi je teško i ležati, jer kad ležim na lijevom boku, lijeva beba se buni, udara, kad ležim na desnom ista je stvar i s desnom bebom. Bojim se da ih tako ne pritiščem, ne ugrožavam, pa se trudim ležati na leđima koliko god mogu. Šta ako ih zgnječim ako ležim na boku??? :? :shock:

  14. #14
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    mareeeee ma ti si poludila
    nećeš ih zgnječiti. ja sam cilo vrime ležala na livom boku i oboje su bili nabijeni na livoj strani i to jedan priko drugog. ne brini nemožeš ih zgnječiti!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Cure, ja često ležim dok gledam tv onako sa malo povišenim gornjim dijelom , onako na 2-3 jastuka. Jel može tako? ili mora baš ležeći.

  16. #16
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    ma garfi, lezi najnormalnije na svijetu kako bi ležala i inače...mirovaje samo po sebi pomaže a sad na koju stranu svijeta će ti gledati mali nožni prst nije bitno...

    bitnije je ne uzrujavati se i opustiti koliko je to moguće....
    nemaš trudove, nisi otvorena, sve je uredu tako si mantraj od 0-24!!!!!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    Evo da se i ja konačno javim:na pregledu smo vidili da se ušće počelo pomalo otvarati pa sam 21.07. završila na Firulama di su mi napravili serklažu,sad već puna tri tjedna neprestano ležim,dižem se samo do wc-a,buljim u tv,sinoć mi je MM premjestio kompać tako da pišem s jednim prstom,jer sam na bokiću,ali sve u svemu sam skroz ok,bebaći su jako aktivni,pa kad ih osjetim sve se da izdržati.Pusa svima!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    curke, samo da nadodam.
    lezanje na boku nije obavezno. lezi se onako kako mami najvise odgovara.

    ovo bocno lezanje je zbog trudnica cija beba pritisce neku zilu pa se dogadja da se mami vrti i da ostaje bez kisika. ako nemate tih problema i lezanje na ledjima vam stvara ugodu-lezite na ledjima.

    ja sam lezala svakako, ali na ledjima mi je bilo najugodnije. bebe su bile i ostale super.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •