Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Beba je nisko-pomoć

  1. #1
    nadda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    505

    Početno Beba je nisko-pomoć

    Veliki pozdrav!
    Ja sam u 14 tjednu i nosim dvojajčane blizance.Jutros sam bila na pregledu i dr.mi kaže da je jedna bebica dosta nisko ,kaže za sada nije problem.Dajte ako neko ima isto iskustvo,da li beba može ići gore ili to tako ostaje i kakav može biti problem?Hvala .

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Donji Miholjac
    Postovi
    217

    Početno

    Ni ovdje nisam jako pametna što ti napisati. Kada sam bila na jednom od svojih pregleda, doktorica mi je rekla ok kriza je prošla, bebe su visoko, zatvorena si, sad možeš hodati i uživati u ostatku trudnoće. Ako je to meni rekla, za tebe jedan dio je suprotan. Znači, beba je nisko, ako nisi otvorena, to nije nikakav problem. Ako si otvorena poslat će te na serklažu da ti to malo zatvore i opet nikakav problem, ali, ono najvažnije je, ako sve to možeš izbjeći mirovanjem, draga, miruj. Lezi i misli na bebe, misli pozitivno i meće se ništa dogoditi. Moja sestra je svog sina rodila u 39 tjednu, nosila ga je cijelu trudnoću jako nisko, radila je do 7 mjeseca i onda išla na bolovanje, malo se smirila, beba rođena velika i zdrava. Tvoji najkritičniji trenutci do 12 tjedna su prošli, prema tome, odmaraj, uživaj i misli pozitivno.

  3. #3
    nadda avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    505

    Početno

    Hvala ti,dr.mi nije rekao da mirujem,znači nije opasno,ali isto ću se ja pričuvati.

  4. #4
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    na početku trudnoće bebe znaju biti položene nisko i s odmakom trudnoće obično se položaj pomakne na više.
    dokle god ti nije preporučeno strogo mirovanje nemoj brinuti.
    ti svejedno uspori tempo i nemoj se previše umarati.

  5. #5
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Nije frka jer nisi otvorena, ali za svaki slučaj odmaraj kad god možeš, miruj u horizontali. Bebač se u toku trudnoće može i ne mora pomaknuti gore, možeš se i ne moraš prije vremena otvarati, serklaž se radi (koliko ja znam) ako je žena takve konstitucije i takvog organizma da joj prijeti ili se već događa prijevremeno otvaranje, ima mekan grlić ili iz nekih drugih razloga (koje bi ti doktor naveo da si u takvoj situaciji). Ja sam npr. bila otvorena 3 prsta zadnjih 6 tjedana trudnoće, a u tih 6 tjedana nisam se otvarala ni milimetra više. Sven je već u 5. mjesecu trudnoće bio jako nisko (grozan pritisak na zdjelicu, jedva sam sjedila - činilo mi se da sjedim njemu na glavi ).Istina, ležala sam u bolnici ali nisam baš mirovala ko klada i imala sam ogroman trbuh, ali očito sam čvrste građe i nije bilo pretpostavki za serklaž.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    4

    Početno

    .prvo pozdrav..ne znam jel na dobrom mjestu postavljam pitanje, al nema veze..dakle, ja sa jedna friška trudnica, 8tj prošli tjedan mi je gin. na pregledu rekla da imam ogromni hematom kraj bebe, dala mi Utrogestan i strogo mirovanje.Jučer sam bila ponovo na pregledu, hematom se poprilično smanjio, beba ga je prerasla, normalne je veličine i kuca joj srce..međutim kaže da je jaaako nisko, gotovo na izlazu iz maternice. Totalno neoptimistično mi je izgledala , rekla da i dalje mirujem, pa da ćemo vidit oće se uspit podignit...Inače, hematom mi ne krvari, pa mi nije logično da ju je on povukao, nego se sam smanjuje..netko sa sličnim iskustvom? ili bar kakva utjeha

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    4

    Početno

    PS. tek sam sa skužnila da sam na blizancima, to je valjda neka podsvjesna želja...al s obzirom u kakvom sam psihičkom NEstanju, neka mi bude oprošteno dobro da nisam na kakav stručni automehaničarsi forum pitanje postavila...

  8. #8
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Plautila...nemam ti nikakav odgovor iz sličnog iskustva. Sigurno ti mogu reć samo da miruješ i miruješ i da je to najbolji način da sve bude OK. ~~~~~~~~~~~~~~~ iz petnih žila da nam nakon sljedečeg pregleda javiš dobre vijesti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •