Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: bolovi nakon kiretaže

  1. #51
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Možda da za prvu ruku nazoveš svog liječnika ili nekog dr. kojeg možeš zvati večeras, ja sam imala temperaturu do 37,5 u bolnici se nitko nije uzbuđivao oko toga, rekli su mi da sam primila antibiotik i da to nije temperatura koja se treba spuštati, ali kod mene je to stvar stresa, odmah mi skoči kad sam pod stresom.
    Ali smatram da temperatura poslije zahvata ne mora biti bezlazlena.
    Posljednje uređivanje od Ares : 03.01.2011. at 20:05

  2. #52
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Hvala vam cure na odgovorima,divne ste!Mozda je skocila jer sam danas prvi puta bila vani na kavi,malo aktivnija,nije da inace lezim bas kad sam kod kuce,ali svejedno..Mogu poslati mail samo dr R,jer je on nadcovjek sto se tice pacijenata,svom dr ni ne znam broj a valjda skija negdje u Villachu...
    I meni su sestre na odjelu rekle da temperatura jos dugo moze biti povisena,ali kako onda razlikovati je li doslo do kakve infekcije ili ne i odreagirati promptno?
    Sad opet mjerim,cini mi se da je pala,ali zaista sam zabrinuta.Zelim se sto prije oporaviti;uvijek bih rekla da ce mi za psihu trebati vise vremena nego za
    organizam (nakon kiretaze),ali kao da se sada desava obratno.Psihicki sam danas vrlo ok.Puno mi pocinje znaciti pricati s ljudima sto mi se dogodilo.
    Makar ih malo i davila.
    Sad sam citala malo o nekompliciranom febrilnom pobacaju kad je temperatura do 38 i dodje do lagane upale endometrija koja se ne siri dalje na druge organe.
    Mozda imam to.
    Necu ici privat,otici cu u Petrovu,zamoliti da me prime i pogledaju.Ma,nisu svi tamo odurni i losi,ja sam samo nabasala na dezurnu koja nije jedna od nasih renomiranijih
    i kvalitetnijih,ocito.
    Pala je na 37 tocno.Jao,mozda sam samo panicarila,ali opreza nikad dosta.

  3. #53
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Da zavrsim pricu.I jucer bila temp 37,8 i ja zavrsila na hitnoj u bolnici,ali nije nadjen definitivan uzrok febrilitetu.CRP je povecan ali ne dramaticno,
    a vaginalni pregled i uzv pokazuju cisto...i prazno materiste.Nastavljam terapiju antibioticima jos par dana,do kontrole cu valjda izdrzati,valjda ce pasti.
    Danas je osjecam takodjer ali nisam jos mjerila sad kad znam da nije infekcija.Dosta mi panike.poz

  4. #54
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Cure,ja opet u problemima.Otprilike 12.dan nakon kiretaze pocela mi se javljati jaka nelagoda u donjem dijelu trbuha i
    vibracije u koljenima,njezni leptirici u misicima nogu i to sam pripisala mozebitnoj ovulaciji ili hormonima koji se jos traze.
    Jedan dan javi se bol u nozi,u misicu i u krizima nisko i ja sjednem za komp i odguglam malo i nadjem,ajd da to moze biti
    nakon pobacaja jedna od posljedica.Od tada uvijek je prisutna bol u donjem dijelu trbuha,bolan je cak na dodir,i bolan
    osjecaj u rodnici.I bol i peckanje.Pisala sam dr Radoncicu,veli da moze biti uroinfekt,upala jajovoda ili grcevi.
    Da li je koja imala nesto slicno?Do 12.dana bio je bozji mir,a danas mi je 20.ti dan od kiretaze.Jucer sam samoinicijativno
    stavila Canesten,bilo je nesto malo odmah bolje.Danas nema boli,ali tinja nesto i pecka unutra.I vibrira u donjim krizima.
    Na kontroli sam bila prekjucer,ali nisam pregledavana,spomenula sam sve te simptome nelagode i boluckanja,ali
    nije odreagirano-valjda je pripisano hormonskoj oluji ili ovulaciji.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Ja sam isto bila na kiretaži prije 12 dana i nikakve bolove nisam imala osim laganih grčeva u maternici koji su se javili oko 5 dana nakon kiretaže kad sam popila ergometrin, i više nikakvih bolova ni krvarenja nisam imala.... ALI mi se pojavio svrbež jučer,i spremam se na pregled....

    ovo tvoje meni ne zvuči baš dobro, ja sam prošla kiretažu 2 puta i nijednom nisam imala bolove tak dugo... ipak bi te gin morao pogledat na uzv da vidi jel sve ok i jel maternica dobro očišćena....

    sretno....i što brži oporavak...

  6. #56
    Sela avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,137

    Početno

    Je,sve je dobro ocisceno,tu nema dileme.Vec sam dva puta pregledavana UZvucno.Drugi put eto danas.Na lijevom mi se jajniku
    pojavio cijeli konglomerat cisti,blize endometriju pa odtud svi moji simptomi superovulacije,pikanja,bol u ledjima,napet trbuh...
    Cisturine.Utjesno je da ce se ,kaze dr,repsorbirati sa prvom m ali ona je jos daleko..endic je tek 4 mm a 20.dan je od kiretaze.
    A jednom ce biti bolje....tenks Iva

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Danas je 5-ti dan od kiretaze i imam uzasne bolove! Probada me se svih strana cini mi se, a narocito zna da me zaboli u predjelu lijevog jajnika. Doktora sam zvala, on kaze da je to normalno, dao mi je Orvagil, jer je temperatura bila 37, a pijem i Palitrex ujutru i uvece bas jaku dozu 1000, a za bolove mi je rekao da pijem brufen, samo se bojim , jer mi je od onih kapi lupalo srce 2 dana, a cula sam da od njega isto moze lupati srce... Koliko ovo moze da traje, bas su nesnosni bolovi?? Nadam se da ce brzo proci... Mislila sam se da idem u hitnu da mi daju nesto protiv bolova?

  8. #58
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Da jako boli, ako ne možeš izdržati odi na hitnu, ali bolje odi prije a ne po noći. Ja sam čak prestala piti onaj lijek za grčenje maternice jer nisma mogla izdržati takvu bol. Nadam se d ače ti biti bolje uskoro. Pokušaj svjesno opustiti dio tijela po dio.

  9. #59
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    ja sam nakon kiretaže imala bolove samo taj dan,nisam ništa uzimala,ali su mi rekli da ako se pojave jaki bolovi,onako da ne mogu izdržati da se javim na hitnu.
    nadam se da ćeš uskoro bit bolje..

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Cure, imam pitanjce. Danas je tjedan dana nakon kiretaže ( spontani u 8tjednu). Već 4 dana osjećam neopisivu težinu u matrnici, kao i grčenje maternice. Nakon kiretaže nisma dobila nikakvu terapiju, niti antibiotike, niti su mi rekli da ponivim betu...samo kontrola, i to za 4tj. to jest nakon menge. Mislim da mi je sada bila menga dva dana nakon kiretaže, i sada mi nekako dugo čekati sljedeću mengu, pa tek tada na kontrolu, a strah me što nisam ni na kakvim antibioticima (vidim da ste vi sve na antibioticima bile). Kiretaža rađena u Petrovoj. Nemam temperarturu, ali me zabrinjava ova težina u maternici, jedva hodam, i grčevi..a za 5 dana bih trebala na posao, moja dr. mi zaključuje bolovanje u petak. Jel normalno to da nisam dobila nikakvu terapiju,i da imam grčeve i težinu u maternici??? Krvarenje je već skoro stalo, samo malo smeđeg tu i tamo.

  11. #61
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Mury, i ja sam prije par godina imala kiretažu u 8. tt, pod lokalnom anestezijom, nisam dobila nikakvu terapiju za doma, objasnili su mi da su mi to sve dali u dvije injekcije nakon zahvata, i antibiotik i lijek protiv bolova.
    Nisi nikako mogla dobiti m dva dana nakon kiretaže, treba otprilike proći mjesec dana. To ti je bilo krvarenje zbog zahvata, normalno je da jedan dan bude jače, drugi slabije, ovisno koliko si se kretala. Meni su rekli 7 dana ležanja, 7 dana mirovanja i toga sam se držala strogo. Rečeno mi je također da u slučaju jakih bolova i visoke temperature dođem na hitnu, sve ostalo treba preležat i popit voltaren ili normabel. Svejedno, osjećala sam još tri tjedna nakon kiretaže grebanje u predjelu maternice, ali prošlo je.
    Samo da te napomenem da se pripremiš za prvu m, jako je bolna i obilna i naoružaj se ulošcima i voltarenima, ako možeš taj prvi dan ostani doma. S novim ciklusima se sve normalizira. Sretno

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1,675

    Početno

    Danonino, hvala na info. Nadam se da su onda i meni dali antibiotik u injekciji...a moguće da me boli, jer baš nisam strogo mirovala, imala nekakve prve pričesti, goste...a ja budala ne znam nikoga odbiti ne služiti....

  13. #63
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Toliko priča,a sve drugačije..moja je otprilike kao i kod mury.srce stalo u 8.tj.,rađena kiretaža,prošlo ok(kolko jedno vađenje tolko željene bebice može biti ok).u bolnici mi je rečeno da sam sve potrebno dobila tokom zahvata,nisam ništa dobila za doma.a ako bude jačih bolova,krvarenja i veče temp. da dođem natrag.inače da popijem slobodno koji ibuprofen,a kontrola nakon prve menge.e sad,taj dan u bolnici sam krvarila užasno jako,preko dva uloška na krevet.pa onda dva dana lagane sukrvice,pa opet izljev,i tak to varira evo ima 10 dana.danas jako malo,ali me prvi put od zahvata dosta boli dolje lijevo,kao kad dobim mengu.a temp. mi varira od 37 do 37.8 od samog et(bila je ivf trudnoča).zadnjih par dana mi je 37.3 i ne mrda.i kaj sad,da strpljivo čekam mengu,ignoriram sve jer je podnošljivo,da zovem dr za savjet?jer još je ipak sve to relativno friško a nebi da ispadne da paničarim..

  14. #64
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    kakvo je danas stanje žužy?

  15. #65
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    odlučila sam prvi put popiti ibuprofen i pričekati,i eto danas je več dosta dobro.hvala na brizi
    krvarenja skoro pa nema,više neka oker sluz(sori na opisu),bolova nema osim nakon vožnje u autu.samo je ostala temp.,danas je 37.2.valjda treba duže vrijeme dok se tjelo ne očisti od hormona,neznam...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Meni je 3. dan nakon kiretaze. Tek su se danas pojavili bolovi u trbuhu i lagano krvarenje. Mirovala jesam ali ne stalno, povremeno bih obavila neke kucanske poslove koje nisu pretjerano fizicki zahtjevne pa mi nije jasno jel to normalno ili panicarim bezveze. Temperatura je 37.

  17. #67
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Normalno je da boli tek par dana kasnije. I meni je tako bilo.
    Trebali su te uputiti o tome još u bolnici. Drži se i mjeri temp redovito!
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 30.06.2012. at 22:01

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Tnx Marija, ne sjećam se da su mi rekli da će boliti par dana nakon zahvata. Ja sam bila sretna kad me nije bolilo jer sam se jako bojala postupka i danas kad imam uzasne grčeve zapitam se kolko me mora boliti ili što je sve potrebno da mi se dogodi da se javim na hitnoj. Malo si me utješila, tnx puno.

  19. #69
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Josephin prvotno napisa Vidi poruku
    Tnx Marija, ne sjećam se da su mi rekli da će boliti par dana nakon zahvata. Ja sam bila sretna kad me nije bolilo jer sam se jako bojala postupka i danas kad imam uzasne grčeve zapitam se kolko me mora boliti ili što je sve potrebno da mi se dogodi da se javim na hitnoj. Malo si me utješila, tnx puno.
    ako ti pomaže...meni je doktor nakon zahvata rekao da su bolovi i lagana krvarenja normalna,a ako budu jaka da se javim natrag.isto tako kontroliraj temperaturu,ako prođe 38,javi se doktoru.sretno s brzim oporavkom!

  20. #70
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    a bol u predjelu vagine (dole negdje )
    nakon kiretaze 8dan
    bas probada i to par puta dnevno , ostra bol
    normalno ili ne ?

  21. #71
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    a bol u predjelu vagine (dole negdje )
    nakon kiretaze 8dan
    bas probada i to par puta dnevno , ostra bol
    normalno ili ne ?
    Je,mene je tako bolilo...normalno,ako bi se pojačavalo ili se nebi smirilo ,odi doktoru.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima.
    07.09.2013. imala sam kiretažu u šestom tjednu trudnoće. Kiretaža je prošla još ok (koliko to može biti s obzirom na takvu groznu situaciju), nije jako bolilo i dobila sam tablete koje sam pila pet dana da se izbaci preostala krv u maternici. Doktorica me je pregledala par sati poslije ultrazvuka i rekla da se je sve scistila i da će se tim tabletama potaknuti izbacivanje krvi koje je ostalo. Pet dana sam pila, izlazilo je nešto krvi, ali nije bilo prestrašno Bolovi prva dva dana dosta, najgore je bilo sjedenje, nisam mogla sjediti, većinom sam ležala, malo hodala. Dalje svaki dan sam se osijećala sve bolje. Do idućeg vikenda sam bila suuper, bila na svadbi, u berbi, sve najnormalnije bez ikakvih bolova. U ponedjeljak se vratila na posao jer sam se zbilja dobro osijećala. Tu počinju problemi.

    Moj posao je sjedeći, i prva dva tri sata je bilo ok, onda su počeli bolovi, malo sam hodala pa je bilo lakše, opet sjedila duže i opet bolovi u trbuhu i tak cijeli radni dan osam sati. Dok sam stajala ili hodala ništa, kad sam duže sjedila krenuli su bolovi. I mislim si ja ok, tijelo se još privikava, valjda je to normlano. Dok nisam došla doma, kad sam si legla i osijetila kako me boli sve oko trbuha. To nije jaka bol, ali nešto između boli, nelagode, smetanja, upale, neznam ni sama. Imam osijećaj da me boli trbuh, jajnici, bubrezi, opće neznam kako bi to točno opisala. Preležala cijelo popodne i utorak k svojoj ginekologici. Do pon na poslu ja nisam nigdje tako drugo sjedila da bih vidjea da mi to toliko smeta, većinom malo sjedila ležala, pa hodala i tako u krug. Ona mi je napravila ultrazvuk, rekla da imam ugrušak ali da misli da je to još ostatak krvi i da će se to ščistiti, a bolovi moguće da su priperma za iduću mengu. Ali za svaki slučaj poslala me na vađenje krvi i bhcg da budemo sigurni da je sve ok i da se isključi mogućnost upale. Meni svaki dan više manje isti, bolovi se ne povećavaju, možda trunku smanjuju, ali nezamjetno.

    Nalaz krvi pokazao da nema upale, ali bhcg je 30 što dva tjedna nakon kiretaže nebi smio biti. Bolovi i dalje isti, krvarenja nema, temperature nema. U pon bi trebala na posao, a ne mogu uopće dulje sjediti, ne osijetim odmah dok sjedim, ali kad si legnem nakon sjedenja onda su bolovi još jači. Čitala sam malo po forumima da se zna dogoditi da bhcg duže pada nego što je uobičajeno tako da to znam da sad treba pratiti dali će padati, možda je i nešto ostalo... Mene brinu bolovi koji se ne smanjuju i za koje mi ginekologica veli da nisu česti simptom.

    Pročitala sam ovaj forum i našla samo još jedno iskustvo s ovakvim problemima s sjedenjem. Ja više neznam ni sama otkud ti bolovi jer sam ja prvi tjedan nakon kiretaže bila super, a sad sam koma. Moguće da sam se preforsirala za vikend, moguće da mi se radi pritisak od dugog sjedenja jer meni je od početka najveći problem bilo to sjedenje, i to još nije zacijelilo kak spada, možda nisam odležala dovoljno...

    Ako ima tko ikakva slična iskustva ili savjete dobro bi mi došlo jer više nisam pametna što se događa i od čega...

  23. #73
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Nadam se da je sad nakon nekog vremena koliko je već prošlo mjeseci od kiretaže sve ok...
    ja sam imala isto početkom 9 mj. 2013.g kiretažu u 9 ttj.,nakon što sam dočekala dugo očekivani + s obzirom na moje godine,i da nikad prije nisam bila trudna..veselju nikad kraja..simptomi-samo sam bujala,rasla,i bila svakih 2 h gladna.....nažalost nije se razvijalom dobro,i obavljena kiretaža pod općom(blaženi san,haha)..ostala preko noći u bolnici,ali dobro se osjećala..krvarila nekih 7 dana,onako poprilično,uz podnošljive bolove,sve se vraćalo na svoje mjesto,pa je to boljelo...kosti maternice...ali sam uzimala tablete protiv boli(da meni bude lakše..)...i mirovala..i nekako se naoko psihički oporavila..
    .nakon mjesec i pol dana kad mi nije došla m. ionako sam morala na kontrolni pregled kod privatne g....ostala paf....kolor doplerom sat i pol trajao je pregled...ustanovilo se da nažalost nije sve očišćeno kako treba,a što je najgore i napravljeni test na trudnoću pokazao je +(koma)...pod hitnoćom drugi dan ponovo u bolnicu(mogla sam dobiti sepsu)...sve isto kao i prvi put,naravno uz drugog dr...ali ovaj put nisam ostala u bolnici,nego su me špedili doma..a i bolje..
    to je moja pričao o kiretaži....nadam se ne ponovila se više...

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav
    U pon(10.6) sam imala kiretazu u 11tt :/
    Prvi dan je dosta bolilo a sljedece jutro vec kao da se nista nije desilo nit bolova nit krvarenja...sve do jucer ponovno jako krvarenje i bol kao kod menge...danas zadnji dan pijem antibiotik Cefalin 1000iako tableta ima za 8 dana dr mi je rekao da samo 4 dana uzimam i uz to pijem ergometrin 3X1(pise da se samo 7 dana smije uzimat pa u ned prestajem)
    Pitanje: da li me ovo krvarenje i bolovi trebaju brinut i dal da se javim dr? +( nemam temp)

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Molim vas pomoc.Imala sam spontani u 7 nedelji.Nije plod ispao sam pa sam isla na kiretazu.Danas je 31.dan od tada ja imam braon iscedak i stomak me bolucka.Isla sam kod 3 razlicita ginek.svi kazu ok i da se cistim i dalje.Dokle??Em sam izgubila bebu em umreh od straha sta mi je sada... Bilo kakav savet iskustvo...

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mici2402 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas pomoc.Imala sam spontani u 7 nedelji.Nije plod ispao sam pa sam isla na kiretazu.Danas je 31.dan od tada ja imam braon iscedak i stomak me bolucka.Isla sam kod 3 razlicita ginek.svi kazu ok i da se cistim i dalje.Dokle??Em sam izgubila bebu em umreh od straha sta mi je sada... Bilo kakav savet iskustvo...
    Prije svega - suosjećam zbog gubitka bebice, ali naša tijela su pametna - možda je postojao razlog zašto je bebica otišla...

    Prema mom iskustvu, treba vremena da zacijeli ta sluznica, jer to je živa rana. Treba bar dva ciklusa (nisam imala spontani, ali sam imala kiretaže više puta zbog pretjeranog bujanja sluznice) tako da nije neobično da se čistiš malo dulje... Pričekaj iduću menstruaciju, a ako ti se učini da nešto nije u redu, nazovi liječnika i konzultiraj se. Sretno!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala Vam puno..❤Zvala sam dr 10 puta i isla par puta ali on tvrdi da je sve ok.Sacekacu jos malo pa cu otici..Psihicki me ovaj iscedak ubija i plasi da nesto ne valja.

  28. #78
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Jel ti radio UZV?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    9

    Početno

    Nego sta je svaki put.Nista nije ostalo,jajnici ok,kaze materica kao bombonica...joooj vise..

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam također prije 2 godine imala spontani pobacaj i kiretazu. Ali nisam imala temp. Niti jake bolove. Pila ergometrin tablete 3×1 i par dana krvarila i prestalo.
    Sad opet pokusavam da radim na bebi ali nesto mi ne uspjeva. Uz to imam i stitnjacu pa sad bas nikako ne ide.

    A tebi zelim sve najbolje i da se vise to ne ponovi aBd.

  31. #81
    xavii avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    458

    Početno

    Pozdrav cure, imala sam kiretazu prije 2 tjedna. Nemam krvarenje nikakvo, zaboravila sam pitati svog ginica nakon koliko se može vratiti vježbanju? Idem za 10 dana na kontrolu pa ću pitati ali me zanimaju vaša iskustva, kad ste bile spremne?

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Ja sam krenula 2tjedna nakon s laganim setnjama, polako povecavala brzinu i kilometre, lijepo s pesekom po polju. Pa polako s utezima nakon nekog vremena, osnovne vjezbe tipa cucanj i to.
    Moram reci da sam ja imala porod u 17tt i 2tjedna nakon toga jos i kiretazu i najveca blokada mi je bila u glavi. Stalno me bilo strah da ne “ostetim maternicu” ako ona jos nije spremna. Prosli tjedan sam tek pocela s crossfitom nakon 6.mj pauze. Cekaj dozvolu doktoru i svakako kreni lagano, bez obzira na prijasnju kondiciju.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav svima. Ocajnicki guglam cijeli dan na ovu temu. Jel ima iko jos uvijek aktivan na ovu temu slicnu?

  34. #84
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Ima sto te muci?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    6

    Početno

    Zanima me oporavak nakon kiretaze, koliko dana se krvari, koliko je normalno
    Sve sve... Doktor koji mi je to radio promrljo je 2 rijeci uz povisen ton

  36. #86
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Žao mi je što prolaziš to što prolaziš. Sjećam se da sam imala jaka krvarenja i da nije bilo neke velike pravilnost jer nakon kiretaže treba tijelu neko vrijeme da se vrati u svoju normalu. Meni je doktor zbog nekih nepravilnosti na maternici samo malo proprčkao da pokrene proces čišćenja tako da su danima ispadali komadi tkiva i tako je bilo i prvih par menstruacija. Ali sam se lijepo oporavila i sada čekam treću bebicu. Samo hrabro!

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Pozdrav ekipa, ja sam davno bila aktivna na drugom djelu ovog foruma ( potpomognuta oplodnja) , sada kao majka divnog sina, i uistinu duge pauze od ginekoloških problema ( izvađen jajnik, hiperstimulacije ) , gubitka prve trudnoće na samom kraju zbog Antifosfolipidnog sindroma etc.. , javljam se sa problemima, mislim, pred menopauzu.. I eto mene nazad. 7.1. Sam imala kiretažu, točnije fragmetalnu ablaciju ( szruganje, usisavanje i uzimanje uzorka). Razlog moje kiretaže bio je u mom iznimno teškom krvarenju .. Moje menstoracije bile su sve gore i duže, krvni ugrušci po 7 do 8cm i debljine po 2cm. Zadnje dvije menge su bile strahota. A ja izgledala kao duh. Nakon prve gin mi je dala hormonske tablete bez estrogena ( zbog mog sindroma sa trombocitima). To je samo pogoršalo stvar, i na uzv nakon 14 dana krvarenja, vidjeli su da mi je maternica prepuna krvi, 10cm veličine, 158ml volumena ( ako sam ovo iza broja dobro napisala) .. i da skratim završila na hitnoj kiretazi.. poslije nisam dobila ništa. Bolilo je, ok. Probadanje, štipanje..krvarenje je trajalo još tjedan dana. Bila na uzv. Valda sve ok.. No! Od 20tog dana bol je ponekada nepodnošljiva. Urin je ok, nije mjehur. Ali ponekada vidim kapljice urina i imam osječaj kao... da će mi maternica ispast van. Kao da sam ja vreča , a maternica kugla za kuglanje.. To osjetim i i skroz dolje. Kada hodam sa psom, tako me stisne da jedva doma dođem. A kad idem autom, posle podne i dan poslije je još gore... Fakat.. ne znam.

    Eto, moje storije...

  38. #88
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Možda da postavite pitanje na drugoj temi, npr. Intimna njega žena s obzirom da ovo nema veze s trudnoćom. Tamo bi mogli dobiti odgovor.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Aha, ok.. Ma ja sam preko googla našla ovaj topic, jer ima puno iskustava nakon kiretaže pa sam se onda uključila.
    Mnoge cure ovdje imaju vrlo slične probleme nakon op... Ali ok, poglefam onda na drugom djelu..

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    14

    Početno

    Na žalost, tamo mi još uvijek nisu objavili moju poruku. Ja sam bila dio Rodinog foruma iznad 12 godina, ali sam zaboravila pass, i mail mi je taj bio star, pa sam otvorila račun novi.. Htjela sam samo napisati da me još uvijek boli nakon kiretaže. Ukratko. Ali nitko ništa, još.

  41. #91
    špelkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    733

    Početno

    Možda se netko javi, nemam iskustva s kiretažom. Možda treba više vremena da se tijelo oporavi...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam iscitavala sve forume koji postoje na ovu temu!Imala sam kiretazu pre 5 dana,srcana radnja se vise nije cula,noc pred kiretazu imala sam uzasne bolove,bukvalno jedva sam izdrzala!Odradili mi kiretazu i posle nje su nastavili uzasni bolivi,dali mi i ekciju ali nista.Dosla kuci i popila nimulid i konacno su se smanjili!Dva dana lezala,malo bolova,krvi skoro nista,samo braonkast sekret!Treci dan resim da prosetam i nakon dva sata krenu veci bolovi i krvarenje,umirim se i bilo ok medjutim evo peti dan i danas me boli povremeno u delu pupicne kosti!Ne znam zasto!Pijem antibiotik i kapi za suzavanje materice!Kontrola za dva dana!Da li trebam da radim betu ili neku drugu analizu?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •