Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: Nasa prica: kako smo uspjeli

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj smaja prvotno napisa Vidi poruku
    Aha, da, najvaznije za cure s PZ

    12 DPO, NE PRVA MOKRACA, INTIM PLUS, JASAN PLUS ODMAH!!!
    ja ove simtome imam otkad sam se rodila

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Moja priča:

    Od 5. mjeseca 2011. pokušavam ostati trudna i priča ide ovako:
    Od moje prve menstruacije znam da imam PCOS, pila sam cijelo vrijeme kontracepcijske pilule i u 30 godini ja odlučim da je krajnje vrijeme da počnem raditi na bebaču. U 5. mjesecu 2011. krenemo mi prirodno 3 mj. i ništa, gin. me stavi na klomifene 4 ciklusa i opet ništa, s tim da to traje jer su mi ciklusi po 40 dana. U međuvremenu krenem u V. Vrhovec kod dr. Alebić, vadimo i suprug i ja sve nalaze, tu se pojavi neka bakterija, liječi to itd. i u 6 mj. 2012. svi nalazi ok i čeka se menstruacija pa da krenem u postupak (inseminacija) i nema je i nema, napravim test 1 negativan, za par dana 2 negativan moj gin. kaže uzmi tablete provera da izazoveš ciklus nakon njih nema od menstruacije ni m. ja na ultrazvuk kaže nema trudnoće, nego cista na lijevom jajniku, još jedna kutija provere, ja popijem opet men. ni traga, ja jadna šta je sada, nazovem gin. kaže napraviti test za svaki slučaj kada ono POZITIVAN, za 3 dana napravim još jedan POZITIVAN, odem kod gin. na ultrazvuk kaže 6 mj. trudnoće.

    Ovu priču dijelim sa svima vama koji imate slične probleme i koji mislite da nikada nećete ugledati dvije crte na testu....

  3. #53
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj njasa prvotno napisa Vidi poruku
    Moja priča:

    Od 5. mjeseca 2011. pokušavam ostati trudna i priča ide ovako:
    Od moje prve menstruacije znam da imam PCOS, pila sam cijelo vrijeme kontracepcijske pilule i u 30 godini ja odlučim da je krajnje vrijeme da počnem raditi na bebaču. U 5. mjesecu 2011. krenemo mi prirodno 3 mj. i ništa, gin. me stavi na klomifene 4 ciklusa i opet ništa, s tim da to traje jer su mi ciklusi po 40 dana. U međuvremenu krenem u V. Vrhovec kod dr. Alebić, vadimo i suprug i ja sve nalaze, tu se pojavi neka bakterija, liječi to itd. i u 6 mj. 2012. svi nalazi ok i čeka se menstruacija pa da krenem u postupak (inseminacija) i nema je i nema, napravim test 1 negativan, za par dana 2 negativan moj gin. kaže uzmi tablete provera da izazoveš ciklus nakon njih nema od menstruacije ni m. ja na ultrazvuk kaže nema trudnoće, nego cista na lijevom jajniku, još jedna kutija provere, ja popijem opet men. ni traga, ja jadna šta je sada, nazovem gin. kaže napraviti test za svaki slučaj kada ono POZITIVAN, za 3 dana napravim još jedan POZITIVAN, odem kod gin. na ultrazvuk kaže 6 mj. trudnoće.

    Ovu priču dijelim sa svima vama koji imate slične probleme i koji mislite da nikada nećete ugledati dvije crte na testu....
    BRAVO! To mora da je bila sreća saznati takvo nešto. Uživaj u trudnoći!

  4. #54

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    8

    Početno

    Da velika je sreća, jer nije mi bilo ni u peti (što bi se reklo) da bi mogla biti trudna već sam mislila da nije nešto ok i kako mi ništa ne ide po planu, a doktor Alebić je u 8 mj. na godišnjem znači ništa do 9... tko će to dočekati kad ono bum... sada, ako bude sve po planu treba dočeti samo 3. mjesec 2013. A sama sam sebi rekla ako uspiješ ostati trudna moraš objaviti svoju priču da i drugi znaju da uvijek ima nade.

  5. #55
    vucica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Jug...
    Postovi
    1,295

    Početno

    Stvarno zanimljivo...uživaj njasa u trudnoći!

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    490

    Početno

    Pozdrav svima,evo odlučila sam i ja podijeliti svoju priču s vama...Jer znam kako je to kad želiš trudnoći i kako je lijepo pročitati priče o tome kako su parovi uspjeli ostati trudni.
    Ja sam rodila sina 2003 godine,ostala trudna u roku 4mjeseca,sve ok...2012 nakon što smo odlučili imati bebu ostajem trudna odmah prvi ciklus,sreći niema kraja,test pozitivan,ali odmah sam imala neko smeđe krvarenje,više iscjedak,ali tamne smeđe boje,oskudan,ne obilan.Odlazim na hitnu jer u meni nešto govori da nije u redu...na hitnoj doktor ne vidi ništa jer je trudnoća premala,vadim betu,beta pokazuje trudnoću,ponavljam je za 4dana,ona se poduplala,ali u 4dana,a trebala je u 2dana biti približno dupla i više.Nakon toga odlazim na drugi uzv kod privatnice i ona vidi da u maternici nema ništa,najgore riječi koje sam mogla čuti,ali šalje me hitno u bolnicu,jer vidi "nešto" u lijevom jajovodu,odlazim u bolnicu i odmah ujutro sam operirana,vanmaternična trudnoća u lijevom jajovodu,ostajem bez lijevog jajovoda,jer je plod već velik.
    Nakon toga sam bila očajna,mislila sam da nikada neću više prirodno ostati trudna.Obavila sam sve pretrage koje je moj kirurg zahtjevao,svi nalazi uredni i sterilni i jednostavno ne znaju zašto se to desilo.
    Puno mi je pomoglo što sam bila na ovom forumu sa svojim divnim curama na prije začeća...
    Nakon svih pretraga doktor nam je dao zeleno svjetlo da opet radimo na trudnoći,išla sam na ultrazvuk u vrijeme ovulacije,imam dosta redovne menstruacije iako mi se ciklus bio skratio,vjerovatno je i stres učinio svoje...
    Taj mjesec odlazim na uzv i doktorica mi vidi ovulaciju na desnom jajniku gdje imam jajovod i preporučuje odnos svaki drugi dan,a socijalni ginekolog mi uvodu dufaston kao podršku žutom tijelu zbog skraćenog ciklusa i drage moje ja osrajem trudna i sve je super,moja bebica lijepo napreduje,danas nam je 13 tjedana i veliki smo 7.98cm...
    Zato sretno svima i nemojte odustajati.Veliki naklon MPO,jer mi da nismo ostali trudni do N.Godine uključili bi se u MPO vode,jer smatram da su to ljudi s velikim iskustvima koji su pomogli mnogim parovima da dobiju svoju bebu.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Drage cure, dok čitam neke vaše priče, ne znam zašto je mene Bog baš tako blagoslovio...
    Suprug i ja neko vrijeme pričali o bebi, odluku donjeli, ja sam prestala uzimati Yaz, pričekala 2 mjeseca dok mi se sredio malo ciklus... Plodni dani došli - tras, pljas :=))) .... Ja sam bila sigurna da sam ostala trudna, milijun posto sigurna. Muž mi je rekao da umišljam. Prvi test sam napravila tjedan dana prije menge (bedak), naravno minus. Ali ja sam znala ipak da sam trudna. Ponovila test 5 dana prije menge, eto svijetle svijetle crtice samo meni vidljive pod određenim kutom svjetlosti. Opet muž kaže da umišljam. Dan prije menge opet test - svijetla ali vidljiva crtica... Tad sam se već počela veseliti... Za par tada plus taman ko kuća...
    S bebačem sve u redu do sada, nadam se da će tako ostati.
    Ponekad razmišljam čime sam zaslužila da nam je uspjelo iz jednog pokušaja, i zašto netko ne uspije godinama...

    Eto me, uživam sada u trudničkim mukama, mučnimama i žgaravici heheh...

    Zato vam svima želim da uspijete, nemojte se nikad predati i nemojte nikada voditi ljubav s muževima ''da se primi'', već uživajte u strasti i ljubavi....

  8. #58
    Tiia avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    210

    Početno

    Prije tri godine sam sanjala o tome da napišem ovdje svoj uspjeh, svoju sreću.
    I eto
    2011 smo odlučili dragi i ja poraditi na bebici.
    Mislila sam da neće bit problema, i da će relativno brzo doći do plusa.
    Međutim, išao je prvi ciklus, drugi, treći .. i tek sa šestim uz praćenje bt i lh trakice je došao prvi plus.
    kako sam tada već naveliko na forumu upoznavala cure sa istim planom, sam bila više upoznata sa uspjehom i neuspjehom trudnoće, moj sreća je bila koliko i strah od spontanog. Nažalost dogodilo se ono najgore, plod je tu , srce ne kuca
    Jako teško mi je to palo ali se nekako nadala da će idući put biti sve bolje.
    Nakon tri mj od spontanog, išli smo ponovno pokušati, a mislila sam nisam od prve niti prv put pa neću ni sada.
    Ali nakon prvog puta evo plusa, tad je moj strah bio još veći, dupli od ono prije. Prošla sam pakao, i bojala se da će biti opet. Nažalost obistinilo se. I drugi put spontani
    Tad me baš dotuklo, da sam klonula i sama sebe stresirala, uopće nisam htjela ni približno pokušavati. Zadesili su me drugi zdravstveni problemi tako da sam odgodila planiranje trudnoće. A svo to vrijeme mislila i željela bebicu. U međuvremenu sam i napravila neke pretrage, našla drugu bolju ginekologicu za iduću trudnoću i da budem spremna.
    Nakon svega, i odmora i borbe, odlučili opet pokušati, pokušaj je bio godinu dana od spontanog zadnjeg, došla prva m, ništa, išla mjeriti bt i lh, sve je išlo krivo. Bt je skakala dole, nije se poklapala sa lh i odustala na pola.
    Išla napraviti test na 11dpo, da znam da si mogu priuštiti čašicu ili ne . Minus :/
    Nije dolazila m, i idem kao opet napraviti test, ali sigurna da neće biti ništa, iznenadio me plus
    Sreća, strah, veselje.. ajme...
    opskrbila se terapijom, otišla do ginekologice, čekali, bojala se jako, i dočekala srčeko..
    Ja nemogu opisati kako sam bila sretna vidjeti to malo srce
    Neznam dali postoji što lijepše na svijetu od srčeka vlastite bebe.
    Svih 9 mjeseci sam se bojala i bila sretna, dan po dan mic po mic, došla je moja najveća ljubav i sreća-
    danas ima 10 mjeseci i ja sam neopisivo sretna.
    Sretna jel ja imam nakon svega ono što sam najviše željela,
    p.s i ostvarilo mi se da ja napišem uspjeh tu svoj

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    iako izgleda nisam na pravoj temi intersuje me slijedece. Dijagnosticirano mi je prisustvo ehinokokne bakterije u krvi. Imala sam vec dviej operacije i odstranjivanje iste na plucima u zadnjih 5 godine. Interesuje me da li ima neko informacija kako bi to uticalo na zacece djeteta?
    Svaki savjet i informacija je dobrodosla

    LP

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Citam ovo iz pra historije i zavidimmm... na hrabrosti najvise... ja i muz pokusavamo vec godinu dana i nikako, a mene strah otici ginekologu da ne dobijem neki odgovor koji mi se bas i ne bi svidio....

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    192

    Početno

    ja ovo jednostavno moram napisat kako nikad ne treba gubiti nadu!!!!
    Naime, meni jedna jako bliska osoba već 5 godine pokušava zatrudnit, međutim ona ima ciste na jajnicima,a muž nevjerovatno loš spermiogram.
    prvi njegov nalaz sp.je bio 3000( tri tisućeee) progresivno pokretljivih spermija,a drugi test 0 ( nuuuulaaaa) ona stalno na tabletama rješavala svoje neuredne cikluse.
    Gube svaku nadu i odlučuju od prošle godine skupljat novce za umjetnu oplodnju. Više se nisu nadali da imaju ikakve šanse ostat trudni prirodno što im je i doktor rekao.
    ovo ljeto se u 8mj. naručeni u poliklinici za umjetnu oplodnju..
    U 5.mj. ona na poslu, vrtoglavica,padne u nesvijest. odvezu je na hitnu kad ona trudna već 7.tjedana.
    Dakle zbog neurednih ciklusa mislila je da su se ciste opet vratile pa da opet kasni po stoti put, niti na kraaaj pametni nije bila trudnoća,jer su već bili spremni na umjetnu.
    Ljudi čuda se događaju,nikad ne gubite nadu

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    16

    Početno

    pozz
    naša priča ide ovako...
    2009. vjenčanje, on 29,ja 25...ma idealno za stvaranje obitelji po svim statistikama u najboljim godinama....i tako prođe jedna, pa druga godina i ništa, početkom 2012. krenemo u Petrovu na kontrole....ŠOK... ja PCO, anovulatorni ciklusi(a ja mislila da su se poremetili radi dobitka na kilaži...), inzulinska rezistencija....soc. ginekolog rekao da neću nikada imati djece....tuga plač, jad, molim supruga da me ostavi, da se razvedemo jer ja neću nikada biti majka, a niti njemu pružiti tu mogućnost da postane otac....
    sreća pa je moj muž pametan i potjerao me da prvo promijenim ginekologa, pa dalje...i tako je bilo....
    mi skupljamo nalaze, moji isti, njegov spermiogram teratozoospermija, uh sad još jedna prepreka, ali se on nije dao i kad smo skupili sve nalaze...dr.nam da ćemo u 6 mjesecu krenuti u postupak...da se sad malo opsutimo i onda akcija....5 mjesec mi opušteni, ja radila po 12 sati u bolnici, pa noćne, dolazi 6 mjesec u klinac nema menge, a kako sad? šta sad? ponovo kod svoje ginekologice, suze, tuga i neznamo što dalje,pametna žena kaže idemo mi napraviti betu da vidimo da slučajno nije trudnoća...ja nevjerni Toma idem vaditi krv i to u privatni lab da nalaz bude poslijepodne odmah...zovem ih poslijepodne i juhhhhhuuuuu.... beta oko 600(mislim), za par dana opet 1200, odem 1.7 na uzv kuca srce junačko....moj rođendan i najljepši poklon sam dobila, čula....ali jedan problem ima i mali hematom...strogo mirovanje, tablete...
    8mj/2012 prokrvarila...o ne...otišla moja beba....brzo oblačenje, sjedam u auto, ne govorim svojima ništa, sa strahom čekam UZV i razmišljam gdje sam pogriješila....
    Ali Bogu Hvala još je tu, još nije prerasla hematom i samo do wc-a i nazad u ležeći.....i tako smo izgurali i 18.2.2013 se rodila naša ljubav 4560/53...prirodni porod,,,sva popucala, rezana, ali ona je tu...crne oči, crna kosa, buco veliki...najveća beba tada u rodilištu je bila....
    par mjeseci uživanja i onda komplikacije sa mužem...
    7 /2013 suprug operirao divertikule na debelom crijevu i komplikacija je da mu sperma ne izlazi van, kirurg ne vidi razlog tome...
    cijela 2014 u pretragama, sve u redu, prohodno ali ne izlazi van....stigla i dijagnoza : RETROGRADNA EJAKULACIJA....
    do sada smo čekali, masirali ali ništa, spermiogram iz urina...ima ih dovoljno ali sada treba opet po nalaze i pretrage te krenuti u mpo vode...
    1/2017 odlučili da krećemo, ja imam višak kila i znam da to moram sanirati, pa sam počela raditi na tome, zdravije jedemo, kretanje, sinoć naručili preko prijatelja proferil tablete i krećemo...neću ništa krenuti dok ne skinem makar 10 kg, pa da se sve pokrene kako treba....
    pozz svima i nadam se što više dobrim vijestima i kod svih vas i kod nas....

  13. #63
    anaboro avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Evo citam i placem..Bog vas blagoslovio..hvala vam što nam ulijevate nadu..i vjeru da je sve moguće!!!

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Nema ljepšeg osjećaja nego kad ostaneš trudna... Na sreću suprug i ja nismo imali problema po tom pitanju, relativno brzo smo uspjeli i curica nam sada ima 3 godine.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav drage žene! Ovo je moj prvi post i na moju veliku radost na pozitivnu temu je

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •