Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: Naučiti plivati

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno Naučiti plivati

    Moja curka je sad ovo ljeto "odlučila" proplivati. Zanima me koja "plivačka" pomagala vi koristite, koja su najbolja, jel da ju radije dam u malu školu plivanja ili da pokušamo sami. Kako ste vi uspjeli?

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    i moji su naucili plivat ove godine - istovremeno
    bez plivackih pomagala - skinuli bi jastucice oko ruku i rekli cekaj me mama tamo sad cu ja doplivat do tebe
    i tak udaljis se centimetar dalje, pa 20 cm, pa pol metra, pa metar pa tri...
    vjezbali smo jedino tako da bi ih ja drzala ispod trbuha, a oni su micali ruke i noge "kak se pliva" da bi znali kad ih pustim... i tak.. malo po malo...

    s tom razlikom sto sam u Oskara ulupala nesto kuna da bi isao u skolu plivanja na bazenu prije 2 ili 2,5 godine (u doba kad je bio star ko sad Melita), ali on tada jednostavno nije bio spreman iako su imali sva ziva pomagala

    mislim da oni proplivaju kad sami sazriju za to
    Dakle Oskar sa 7,4
    Melita s 5,2

    obozavaju skakat i recimo skacu s mola u jakoooo duboko bez jastucica ak sam ja u vodi ili ak sam na molu jer znaju da cu skocit za njima - skroz ljepo skoce, isplutaju i doplivaju 3-6 metara koliko ima do stepenica...
    ali ne dam im da tako skacu ak ja sjedim 3 metra dalje na rucniku - onda skacu s jastucicima... za svaki slucaj

    neki dan smo bili na Korani i plivali su super po podrucju rijeke di znaju da mogu stajat

    nekad pozele otic u dublje - onda kazu daj mi jastucice idem se kupat , uzmu jastucice i odu malo dalje... pa se vrate, skinu ih i opet plivaju tam di znaju da ce kad se umore moc dodirnut nogama dno... mislim da je u rijeci problem s time sto ih nosi struja pa im je to malo frkovito...

    vjerujem da ce sljedece godine moc skroz bez jastucica i u dublje... a mozda jos i ove... jer nas ceka jos 10 dana :D :D svakodnevnog kupanja na Mreznici

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ja sam naučila plivat s probušenim rukavicama. Znaš, ja sam znala da duše. Napuhala bi ih, one bi dušile, i dok mi nitko ne bi spomenuo da mi mlohavo vise na rukama il dok sama ne bih skužila, plivala sam, u protivnom toneeeem

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    41

    Početno

    Jel zna netko gdje se u Zg mogu kupiti male peraje?
    Treba mi broj 26/27.
    Mislim da bi mi ovo ljeto mogli proplivati, a da bi nam peraje u tome pomogle.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    problem s perajama je da ako djeca proplivaju s njima, tesko nauce plivati bez njih. kad im skines peraje apsolutni su neplivaci. to sam se uvjerila kod nekoliko svojih vrsnjaka kad smo bili djeca, a sad mali od frendice ima isti problem. preroni cijeli bazen s maskom i perajama, a kad mu skines peraje, odmah tone i ne zeli plivati bez njih. moja je preporuka da kupite peraje kad dijete nauci dobro plivati.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    eh da plivanje..cijelu prošlu godinu proveli smo na bebama-ribama, da ubijemo strah od vode..super joj je išlo, čak je počela skakati u vodu s ruba bazena

    tamo nam je instruktorica rekla da je držimo u određenom položaju, što vodoravnije i da se klinci tak uče plivati

    međutim, ona je još premala (tri godine), a najnovija faza je, usprkos našem trudu, da u vodu ne želi dublje od gležnja, viče da će se utopiti..

    budući je meni jedna od odvratnijih stvari koje roditelj može učiniti svom djetetu ta da ga preko njegove volje na silu kupa, tko zna kad ćemo se početi namakati, a kamoli plivati

  7. #7
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Mi smo F-u kupili dasku za plivanje (znaš ono pomagalo kaj držiš rukama ispred sebe a nogama mlatarš po vodi i onda proplivaš - našli u KC-u za neku siću) i on je onaj produženi vikend u lipnju - proplival.
    Sad kad dođe na more (sutra, s dedom i bakom) slijedi malo ponavljanja i utvrđivanja gradiva, i mislim da je to - to.

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Da se pohvalim moja je Vanja, 4 god. i 2 mj. danas proplivala :D .
    Idemo na bebe vidre, ali mislim da je više doprinjelo to što smo bili 2 tj na moru, je da je tamo plivala s poluispuhanim leptirićima i perajama, ali je plivala po 500m u komadu, u duboko more.
    Danas je proplivala na bazenu, je da je položaj kao svijeća, samo nos i usta vire iz vode, ali pliva.

    Sad me je sandam malo zbedirala, mi smo joj uzeli peraje baš da se oslobodimo puhačica, ja to nekako nisam smatrala pomagalom tipa puhačica, već samo sretstvom za lakše plivanje.
    I ja sam proplivala s perajama, nisam poslije imala problema osim što i danas ne mogu plivati onako kao žaba, već nogama mašem kao da su peraje na njima.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Citiraj Juroslav prvotno napisa
    Mi smo F-u kupili dasku za plivanje (znaš ono pomagalo kaj držiš rukama ispred sebe a nogama mlatarš po vodi i onda proplivaš -
    Znači to je pomagalo o.k.
    Nismo nikada bili na bebama -ribama,vidrama i ostalom ( na žalost zbog čestih urinarnih infekcija ), pa me stvarno zanima šta je najbolje da se dijete oslobodi i zapliva.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    33

    Početno

    :D Pikula mi ove godine već pliva ko veliki!!

    Od malena smo puno na moru, još kao bebu (8 mjeseci) smo ga potapali ispod površine, jer je bio beba koja je obožavala vodu. Prošlo ljeto (2,5 godine) je naučio samostalno roniti, ispuhivati zrak pod vodom, izranjati kamenčiće-gleda pod vodom, raditi kolutove u vodi, i kada mu je trebalo kao kornjačica se odgurnuti glavom prema gore da uhvati zraka, pa opet dalje ronjenje. Stalno smo ga bacali u vis pa bi on izranjao, ronili smo s njim, a on nam se držao na leđima oko vrata, izvodili svakojake cirkuse na što je on samo vikao JOŠ!
    Koristili smo napuhače za ruke jedino onda kada nam se više nije dalo biti u moru, a on je i dalje htio ostati. Sve drugo bilo je bez pomagala, i mi smo ga pridržavali u vodi uz sebe. Često smo bili sa čamcem, pa je već prošle godine sam skakao u duboko, i ronio natrag do stepenica- a još nije znao ni plivati.

    Ovo ljeto je po navici prvih 3 dana ronio (na površini, kao da pliva samo je glavom ispod površine i kada treba udahnuti samo digne glavu) dok prilikom udaha nije vidio neke čudne ptice koje su ga zainteresirale i samo je nastavio plivati i komentirati ih sa nama ne vraćajući više glavu ispod površine. :shock: Iznenadio nas je jer smo se tome nadali tek do kraja ljeta!!!
    U svakom slučaju, ključ je igra, igra, zabava i što manje pomagala.
    Što više situacija u kojima je djete ispod vode, i u tome uživa, prestane se bojati, shvati da ne tone nego pluta tik ispod povšine ... a tada instinktivno sami i proplivaju. I pazite da ste uvijek, uvijek blizu i posebno je važno da NIKADA ne osjete vaš strah. Maksimalno ih čuvajte ali oni ne smiju osjetiti da je voda nešto opasno, čak ni ako se zagrcnu ne paničarite.
    Sretno!!

  11. #11
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Bravo za Vanju, to ste odgađali već neko vrijeme i dogodilo se.

    Peraje i slične džidže za sitnež se najčešće nađu na izbor po kojekakvim sajmovima na moru i budu sasvim OK kvalitete. Cijena je na kraju sezone ipak nešto niža. Mi makarsvašta kupimo u Krku.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    pikula svaka čast.
    Obožavam takvu djecu, ali mi idemo po ritmu koji daje curka. Oslobađa se pomalo, ali stalno traži da je netko drži. Od ronjanja ni r.
    Super mi je šta ima volju i htjela bi plivati. I meni se čini najbolje bez ikakvih pomagala,ali opet ako neko pomogne...
    Vama svaka čast.
    P.S. Gdje ljetujete, da ga moja Babi vidi

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Sad sam tek skužila da su Borna i Barbara pravi vršnjaci. :D

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    33

    Početno

    Mi smo u Novalji i biti ćemo do 15. 8.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Ne vjerujem. Mi u Novalji cijeli 8. mjesec. Može dogovor?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    33

    Početno

    Veki,
    poslala sam ti broj, na privatnu poruku.
    Javi se kada ste tamo pa možemo na neki kupanac zajedno!
    Baš se veselim!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    40

    Početno re

    Ja za malog imam onaj Fredov kolut za plivanje s remenčićima, jedva čekam da ga isprobamo ovo ljeto.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno Re: re

    Citiraj Tania prvotno napisa
    Ja za malog imam onaj Fredov kolut za plivanje s remenčićima, jedva čekam da ga isprobamo ovo ljeto.
    Kako to izgleda? Daj neki link ako imas!

    Fred who ?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    u predgrađu rijeke
    Postovi
    47

    Početno

    Moj savjet je isto ''što manje pomagala''. Starija je prava ribica, naučila plivati sama sa nepune 4 godine sada sa 7 skače na glavu, roni i pliva. Koristili smo samo rukavice od 1 do 3 godine. Mlađem sinu smo kad je imao godinu dana stavili isto rukavice (leptiriće) i pridržavali ga dok nije uhvatio ravnotežu. Ovo ljeto ima 3,5 godine i malo ima strah od plivanja bez rukavica. Neki dan sam mu u moru skinula rukavice i pustila ga da vidim kako mu ide. A on viče utopiti ću se, a pliva bez problema. Moramo malo poraditi na samopouzdanju.

  20. #20
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Moji su oboje ove godine proplivali s leptirićima. Stariji dosad nije ni htio ući u more. Vjerojatno će istovremeno proplivati i bez... :D

  21. #21
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    mi se vratili sa višemjesečnog ljetovanja bez da je šefica naučila plivat
    i baš sam nekako tužna i razočarana jer sam mislila kako će nastavit obiteljsku crtu ranog proplivavanja bez pomagala.
    brat i ja smo naučili plivat bez ičega, debelo prije treće godine.
    mala je očito na tatu, pa ćemo vidit šta će bit slijedeće godine.

    ove godine je za duboko more tražila obavezno mišice, a u plićaku obavezno bez njih. samo što se nije želila pustit i plivat.

  22. #22
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E mi je ove godine na Sardiniji proplivala bez pomagala (3g10 mj). :D

    Ona jednostavno vise nije htjela na ruke staviti rukavice (kad smo se kupali u jako dubokoj vodi, ono 4-5 m dubine, morala sam ju itekako nagovarati na rukavice).

    A kako je pocelo? Pocelo je (tu morate znati da zivimo na moru, a nasa kucna plaza je jako plitka, moras ohoho hodati i hodati da bi dosao do vode do visine njenih prsa) tako da je ona prvo isla u vodu s jastukom, pa bi ga ispustila da pliva kraj nje i onda malo ronila, plivuckala, pa opet hop na njega...
    Na Sardiniji je sama utrcavala u vodu tako da bi se zaletila po dini (nije bilo mola, ali pad je onak taman se zaletis i onda se bacis u malo dublju vodu) i hop u vodu i plivaj.
    Nista ju nije smetalo, ni valovi, ni to sto zna da ne moze dotaknuti pod, pa cak i to da mi nismo istovremeno u vodi kraj nje (svako toliko smo morali izaci vani, koliko ona moze biti u vodi to moze jos samo vidra . Iako smo, naravno, bili na rucniku tik uz rub vode i uvijek spremni da uskocimo ).
    I mic-po-mic, evo ti ga, pliva bez icega.

    Kako je sad zahladilo (bas razmisljam da li da se danas na plazi kupamo ili ne, toplo je ali i puse bura, ne bih htjela da zaradi prehladu pred rodjendan), odlucila sam da, cim more postane prehladno, nastavimo plivanje na bazenu svaki tjedan (ne treninzi, nego onako, obiteljski) kako ne bi zaboravila.

  23. #23
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    dotaknuti pod
    Pardon, dno.

    I da, zaboravih reci apropos peraja: ronila je s maskom i s dihalicom, ali peraje nije htjela ni dotaknuti.

    (A jedva sam nasla broj 30/31 (E ima broj noge 30), i u ducanu je izjavila da zeli s njima plivati.)

  24. #24

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    mi se vratili sa višemjesečnog ljetovanja bez da je šefica naučila plivat
    i baš sam nekako tužna i razočarana jer sam mislila kako će nastavit obiteljsku crtu ranog proplivavanja bez pomagala.
    brat i ja smo naučili plivat bez ičega, debelo prije treće godine.
    mala je očito na tatu, pa ćemo vidit šta će bit slijedeće godine.

    ove godine je za duboko more tražila obavezno mišice, a u plićaku obavezno bez njih. samo što se nije želila pustit i plivat.
    Ako te što tješi, Andrej ovog ljeta gotovo nije ni htio ući u vodu. Par puta se okupao s onim narukvicama, i to je sve. Plivanje? Ma daaaj!

  25. #25
    mamalada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    201

    Početno

    A. (4 g) još ima hrpu pomagala a J. (8g) naučio s nekih 5-6. Imaju još vremena

  26. #26

    Početno Fredov kolut

    Zna li netko gdje se može kupiti Fredov kolut? Hvala

  27. #27
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    dotaknuti pod
    Pardon, dno.

    I da, zaboravih reci apropos peraja: ronila je s maskom i s dihalicom, ali peraje nije htjela ni dotaknuti.

    (A jedva sam nasla broj 30/31 (E ima broj noge 30), i u ducanu je izjavila da zeli s njima plivati.)
    Trazim nesto drugo na ovom podforumu i naletih na ovaj stari post.

    Pa da nadodam: godinu dana kasnije, i jos uvijek peraje ne zeli ni dotaci.
    Stavit cu ih na burzu pod nove-novcate.

  28. #28
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa
    mi se vratili sa višemjesečnog ljetovanja bez da je šefica naučila plivat
    i baš sam nekako tužna i razočarana jer sam mislila kako će nastavit obiteljsku crtu ranog proplivavanja bez pomagala.
    brat i ja smo naučili plivat bez ičega, debelo prije treće godine.
    mala je očito na tatu, pa ćemo vidit šta će bit slijedeće godine.

    ove godine je za duboko more tražila obavezno mišice, a u plićaku obavezno bez njih. samo što se nije želila pustit i plivat.
    aj da se onda pohvalimo sa stanjem godinu kasnije.
    Lorea je ovo lito proplivala, sama od sebe, bez nagovaranja i našeg tlačenja.
    na početku ljetovanja je išla u more obavezno s mišicama, kasnije je sama skinila jednu da bi na kraju skinila i drugu.
    bez mišica nije baš najsjajnije plivala, još uvik je u psećem motu, ali zato s perajama šiba ko riba. nije je strah dubine ni skakanja. :D

    eto bilježim kako je s 3 god i 11 miseci proplivala

    Elly mogu li ja odmah rezervirat tvoje peraje.
    nama su naše male (27-29), a tvoje bi nam bile super za dogodine.

  29. #29
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Lory, deal.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    moji oba plivaju,po starom dalmatinskom receptu.baci ih u vodu i proplivat će

    leptiriće nisu nosili jer im samo odmažu,bitno je da se nauče držat na površini

    prvo sam Josipa odveo na leđima u duboko i otplivao od njega dok je žena vrištala na molu,no bilo je isto ka i sa mnom i braćom kad smo imali tri-prvo je počeo kao psić,doplivao sam do obale,zamahivao s rukama-pliva odonda savršeno.
    Kad ga je vidio Roko htio je i on pa smo napravili istu stvar,i odmah je proplivao,vrištao je taj jedan čas kad je osjetio da ga ne držim više-i počeo mahat-i bome plivat.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    moji oba plivaju,po starom dalmatinskom receptu.baci ih u vodu i proplivat će

    .
    aha , da je to tako , valjda se nikad nitko nebi utopio

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Citiraj vepar prvotno napisa
    moji oba plivaju,po starom dalmatinskom receptu.baci ih u vodu i proplivat će

    .
    aha , da je to tako , valjda se nikad nitko nebi utopio
    di će se dite utopit na po metra od mene,heeej

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    uostalom,procijenio sam da su spremni
    fizički su veliki,zamahe su znali otprije,strah od vode nisu imali

    mišaš kruške i jabuke,nijedno se dite nije utopilo kad su ga roditelji učili plivati,nego u sasvim drugačijim situacijama..kad bi pali u vodu,kad bi ih povukao vir itd

  34. #34
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    moji oba plivaju,po starom dalmatinskom receptu.baci ih u vodu i proplivat će

    leptiriće nisu nosili jer im samo odmažu,bitno je da se nauče držat na površini

    prvo sam Josipa odveo na leđima u duboko i otplivao od njega dok je žena vrištala na molu,no bilo je isto ka i sa mnom i braćom kad smo imali tri-prvo je počeo kao psić,doplivao sam do obale,zamahivao s rukama-pliva odonda savršeno.
    Kad ga je vidio Roko htio je i on pa smo napravili istu stvar,i odmah je proplivao,vrištao je taj jedan čas kad je osjetio da ga ne držim više-i počeo mahat-i bome plivat.
    Da to je sjajan recept, kad su moju A. tako prije 2 godine bacili (u plićak) u more nije ulazila sljedeće dvije godine.

  35. #35
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    mi nismo koristili taj recept, jer ja od njega imam traume
    mene su iz kaića (čamca) bacili u dubinu i ćao
    mislim, proplivala sam ja-prije treće-al metode?!

    Marin zna plivat, u plićaku pliva i roni sam, u dubini se, naravno, boji, i ja ga, naravno, nosim na ledjima, držim za ruku i sl.
    Naučio je bez ičega, tj. rijetko i nikako je imao rukavice i slično...uglavnom je plivao bez ičega uz nas i polako se sam puštao.

    Ima 3g10mj i ovo ljeto će vjerojatno već moći učiti prave "pokrete"-vidit ćemo

  36. #36
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj vepar prvotno napisa
    moji oba plivaju,po starom dalmatinskom receptu.baci ih u vodu i proplivat će
    oprosti ali ovo je grozno :/
    neznam nikoga u dalmaciji ko je svoje dijete ovako naucio plivat. zivim u malo mjestu i sva djeca sa 4-5 god nauce plivat ali nijedno na ovakav nacin. mozda se dijete nece utopit na pola metra o tebe ali moze imati traume i strah od vode. takodjer moze ocekivati od tebe da ces mu i neka druga znanja prenjeti istom metodom?

    starija je naucila sa 4 god, prosle godine je usavrsila. i istina je, peraje odmazu. sakrila sam ih,ove godine ih nema.

  37. #37
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja sam proplivala sa 3 godine i obožavala sam peraje! I ne znam...možda kako kome...ali meni nikada nisu odmagale! Obožavala sam peraje jer su mi dale brzinu...pa sam mogla i roniti pa nabrzaka isplivati na površinu. Peraje su zakon-i dan danas bi ih nosila!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    80

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa


    oprosti ali ovo je grozno :/
    neznam nikoga u dalmaciji ko je svoje dijete ovako naucio plivat. .
    a ja ti kažem da je sva moja šira familija,čak i familija di mi se setra udala tako naučula plivati.Plivaju od 3-4 godine

    no moram priznat da mi se čini prilično okrutno bacit dite iz čamca tako u duboku vodu

    vidim,sve pišete o nekim traumama.ja sam sa svojom dicom plivao na leđima,imala su u mene povjerenje da ih neću ostavit da potonu,samo swu razbili strah od dubine.

    i inače vidim da se na ovom forumu odmah skače na nekog tko napiše nešto imalo netipično,ispadneš loš roditelj,svi se nešto groze i zgražaju,pa mi je sad to pomalo i smiješno,prvo mi je bilo čudno.

    tek za informaciju,groznom neocu unatoč,moj stariji tri puta tjedno trenira plivanje,a obojica nas svaki vikend na plaži uvjeravaju da je "voda stvarno dovoljno topla" jer jedva čekaju da se bace u more,tolike su njihove traume.

    ne znam žene,malo manje zgražanja u situacijama koje to nisu možda ne bi bilo naodmet.
    ja ne odobravam bacanje dice s mola u dubinu ili štajaznam, ali baš ovako od djece pravit mimoze...ne znam.

    a da nisam točno opisao kako sam dicu naučio plivati,ne bi ni riječ rekao.
    ovdje očito ako ne pišeš kao ostali,dobiješ puuuno zgražanja. :/

  39. #39
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ne bi se slozila s tobom. ja se cak ni ne zgrazam samo ne odobravam tu metodu ucenja plivanja. mislim da ces se sloziti da ni tebi ne bi bilo ugodno da te bace u vodu pa se snalazi kako znas!!

    niko ne kaze da tvoje dijete ima traume ali moglo je imati kao i mnoga druga djeca koja su tako ''naucila plivati''. samo to. i nisi zato los otac. to niko nije rekao.

  40. #40
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ako imate priliku upisati djecicu na plivanje, toplo preporucujem.

    E ide sa vrticem na plivanje na bazen, upravo su zavrsili za ovu godinu. Bili smo na zadnjem 'satu' plivanja (s time da na bazenu s njima plivaju 3-4 trenera, vrticke tete sluze samo kao pomoc kod presvlacenja, susenja kose i sl.), i bila sam odusevljena vidjenim, koliko s njima rade protiv straha od vode, dubine, na ronjenju i skokovima, i sl.

    E je na bazen dosla kao (iskusna) plivacica, pa su s njom radili na stilovima, skokovima i sl. Ima jos stvari u kojima mora napredovati - npr., skocit ce u duboku vodu bez problema, ali ne voli nikako plivati na ledjima, tu valjda ima osjecaj gubitka kontrole - no sve u svemu, bila sam vrlo ugodno iznenadjena koja je to razlika od onog 'morskog' plivanja.
    Sa djecom koja su manje slobodna u vodi radili su jako puno na oslobadjanju od straha, plivanjem s pomagalima, itd.

    Preporucili su nam da ju upisemo na plivanje kao na slobodnu aktivnost, a kako mi E ove jeseni krece u skolu, razmisljam o tome da ju upisem barem jedan sat tjedno, cisto da se kontinuitet nastavi.

  41. #41
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    moja je prošlo ljeto, s oko godinu dana, obožavala vodu i uporno pokušavala plivati i bacala se na lice, a ja joj od straha ipak nisam dala... jednom se uspjela na trenutak baciti na lice i zaronila, ja sam je izvukla, ništa joj nije bilo. Trebala sam je pustiti kao bo pikula. Ali plivale smo skupa u kolutu za napuhavanje. Što će biti ovo ljeto kad već trči, ne znam. Sad je vjerojatno već zaboravila taj instinkt zadržavanja daha u vodi pa je vjerojatno ne mogu pustiti da roni, je li tako? Stalno se vrtim u krug. Najbolje da slijedeće bacim odmah u vodu


    Citiraj vepar prvotno napisa
    i inače vidim da se na ovom forumu odmah skače na nekog tko napiše nešto imalo netipično,ispadneš loš roditelj,svi se nešto groze i zgražaju,pa mi je sad to pomalo i smiješno,prvo mi je bilo čudno.

    ovdje očito ako ne pišeš kao ostali,dobiješ puuuno zgražanja. :/

    meni nije ništa sporno u tvom učenju djece plivanju, iz opisa se vidi da im to nije bilo taumatično. Neke je možda šokirala prva rečenica. Ali (OT) bezveze mi je zbilja više ova priča na ovom forumu se odmah skače... netko će se (kao ja npr.) s tobom složiti, netko neće, i što sad? Tko to ne može izdržati, zašto da troši živce na forumu?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Moja E. je naučila plivati s 4,5 godine. Oduvijek je obožavala vodu. Možda je pomoglo to da nikad nije koristila one šlaufove, nego narukvice za ruke. Bila je sigurna u sebe i nije se bojala, to je važno.
    Moj sin isto pliva s narukvicama, sad je star 2,4 godine. Mislim da će on još brže proplivat.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Iako je još prošle godine trčao van iz vode kada bi mu voda ušla u oči Jan je ovo ljeto naučio roniti i plivati (pliva doduše kratko i slabo - sad mu treba vježbe....) uz ovu knjigu:
    http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...class=&x=0&y=0

    Preporučujem!

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Moji su naučili pošteno plivati na koprivničkom bazenu. Ni jedna "prirodna" voda nije im tako draga srcu kao taj bazen... A onda su novostečeno znanje prenosili malo pomalo na Jarun i druga jezera, i na more. JA sam shvatila da djeca već dugo plivaju (i uvjerila se pošteno u to) tek ovog ljeta, iako plivaju oni još od debele predškolske dobi. Naime, preplivali su sa mnom Jarun do otoka bez pomagala. I sad sam napokon :D slobodna od neprestanog nadzora. Jer znati plivati ne znači održati se na vodi 5 metara, nego plivati (i roniti) u svakoj prilici, situaciji i dubini.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Nama je i ovo ljeto prošlo bez ikakvog napretka po pitanju učenja plivanja.
    Za dva tjedna navršit će 5 godina.
    S tim da se on ne boji vode, s tatom ide i na bazen u proljeće i jesen (i obožava to), ali to je sve brčkanje, igranje, trčanje oko bazena, a za plivanje ne pokazuje nikakav (ni najmanji) interes.
    Na moru se htio kupati samo ako je imao društvo, a često ni tada (ušao bi u more i ubrzo izašao). Uglavnom se zabavljao tako da je trčao četveronoške po plaži, brljao po pijesku i rješavao osmosmjerke
    Nije da se jako brinem zbog toga, ali malo mi je čudno da s jedne strane toliko voli vodu, a s druge strane ga je tako strah pokušati nešto više :/

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    pa ne može riješavati i osmosmjerke i plivati

    bude, polako, kad mu dođe vrijeme


    marko pliva i roni i skače.... a na početku ljeta je urlao: upomoooooć ,ne dajte meeeee itd

    a scena je izgledala ovako,ja i moj siroti mm stojimo do koljena u vodi, marko na plaži suh i dreči.....mjeso radnje opatija-išli samo na jedan dan

    dobro da neka nadobudna forumašica nije bila u blizini da me prijavi socijalnoj službi

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ma ja bih samo željela da izbjegne stres od testiranja znanja plivanja u o.š. (ukoliko to još uvijek postoji, do prije par godina je postojalo, ne znam kakva je sad praksa u Zagrebu :? )

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    razumijem te, ja još imam traume od logorovanja u 7 r

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Ma ja bih samo željela da izbjegne stres od testiranja znanja plivanja u o.š. (ukoliko to još uvijek postoji, do prije par godina je postojalo, ne znam kakva je sad praksa u Zagrebu :? )
    Testira se i danas, početkom 2. razreda (rujan, listopad). Ide se na najbliži bazen, valjda.

    Moj stariji je išao sa svojim razredom u Dubravu (OŠ I.B.Mažuranić) na testiranje. Nije neka drama. Prošli su i mnogi "ne baš pravi" plivači. Iz cijelog razreda od njih 25 samo dvoje nije prošlo i to dvoje je išlo na tečaj plivanja. Mislim da traje 2 ili 3 tjedna, u okviru boravka.

  50. #50
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Nama je i ovo ljeto prošlo bez ikakvog napretka po pitanju učenja plivanja.
    Za dva tjedna navršit će 5 godina.
    S tim da se on ne boji vode, s tatom ide i na bazen u proljeće i jesen (i obožava to), ali to je sve brčkanje, igranje, trčanje oko bazena, a za plivanje ne pokazuje nikakav (ni najmanji) interes.
    Na moru se htio kupati samo ako je imao društvo, a često ni tada (ušao bi u more i ubrzo izašao). Uglavnom se zabavljao tako da je trčao četveronoške po plaži, brljao po pijesku i rješavao osmosmjerke
    Nije da se jako brinem zbog toga, ali malo mi je čudno da s jedne strane toliko voli vodu, a s druge strane ga je tako strah pokušati nešto više :/
    Pa zašto ga ove zime ne date na tečaj plivanja. To traje tri tjedna, i ako nije dosta ponovi se. Moje dvoje djece je tako usavršilo plivanje. Mi smo išli u Utrine, makar ima i još negdje, ali se sada ne mogu sjetiti gdje (mislim da je Mladost).

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •