Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Kontracepcijske tablete

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    41

    Početno Kontracepcijske tablete

    Koristim Yasmin tablete, ali se nekako ne osječam najbolje, uvjerena sam da od tableta. Zanima me koje vi koristite?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    yasmin sam i ja nekad koristila i super su bile,moje prijateljice isto zadovoljne navodno su najbolje na tržištu(najmanje hormona) ,možda nije od njih?!! :?

  3. #3
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja sam u dva navrata počela koristiti kontracepcijeske pilule i to sam ih u oba navrata koristila svega 2-3 mjeseca (drugi puta su bile yasmin)
    oba puta su užasno djelovala na mene na sve moguće načine: raspoloženje mi se srozalo daleko ispod nule (a inače sam izuzetno optimistična i raspoložena), svaki puta sam dobila gljivice (tako da je ispalo da sam pilule bezveze i pila), toliko sam zadržavala tekućinu da sam u rekordnom roku nabila kile...
    i tak... kada mi sad netko spomene pilule, odmah mi se smrači pred očima.

  4. #4
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    Koristila sam Diane - užasne glavobolje, povraćanje (i po 4x dnevno) u određene dane mjeseca; prešla po savjetu gin. na Cileste - glavobolje, probojna krvarenja, sve dok jedan mjesec krvarenje nikako nije prestajalo...

    Ne bih više, hvala. Ima i drugih, prirodnijih metoda...

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pila yasmine - svejedno se udebljala 2 kg, prsi eksplodiravale, a najvažnije - totalni gubitak libida, kao da sam neka žena od 80 godina, plus gljivice. Probaj izvarirat antibebi tj. vidjet koje ti pašu, ako ne pašu nijedne - onda alternativna metoda kontracepcije.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    149

    Početno

    prvo sam koristila Diane i to je bio potop
    naoticala, debljala se nenormalno, promjene raspoloženja...koma!
    sad sam na yasmin i prezadovoljna sam s njima!
    osobno mislim da je to individualno i ne mogu se tablete generalizirati na sve

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Diane nisu klasična kontracepcija, ne treba ih miješati s ostalima.

    Ja sad uzimam Yasmin, i dobar mi je. Nekad prije sam imala Cilest, i one su mi bile dobre. Ne primjećujem nuspojave, osim gljivica, ali pristajem na to jer nemam bolju alternativu, a i menstruacije su mi puno oskudnije. Nemam izljeve, a time mi je i željezo ok.

  8. #8
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Diane nisu klasična kontracepcija, ne treba ih miješati s ostalima.

    Ja sad uzimam Yasmin, i dobar mi je. Nekad prije sam imala Cilest, i one su mi bile dobre. Ne primjećujem nuspojave, osim gljivica, ali pristajem na to jer nemam bolju alternativu, a i menstruacije su mi puno oskudnije. Nemam izljeve, a time mi je i željezo ok.
    točno ovako kod mene. Od Cilesta sam bila čangrizava isfrustrirana babuskara (a imala kojih 20-ak godina) i onda prešla na Yasmin nakon druge trudnoće. Gljivice se pojave tu i tamo, ali sam se pomirila sa time.

  9. #9
    anavi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, Trnje
    Postovi
    87

    Početno

    Ja imam policistične jajnike.
    Prije trudnoće sam pila Diane i super su mi odgovarale, ten mi se skroz od njih pročistio.
    Oko godinu i pol nakon poroda sam počela piti Yasmine, i tek kad sam počela s njima, skinula sam nakupljene kile koje su mi ostale nakon poroda (bila sam sve skupa dobila 18, od toda 7 otišlo odmah, a ostatak se vukao). Jednostavno sam se ispuhala, kao da je sva voda izašla iz mene. Zatrudnila sam s 53 kg, sad imam 56.
    Ovo su bile pozitivne strane, negativno je da mi je libido na nuli.
    Na žalost, pilule moram piti, jer čim prestanem, mengu dobijem 2-3 puta godišnje, ne mogu ni stalno ići ginekologici pa se trpati Dabrostonima da bi ju dobila, a tek stalno trčati u apoteku po test za svaki slučaj iako zanam da bi teško ostala trudna, ali sve je moguće...
    U zadnje vrijeme me brine na što mi jetra liči od svega toga..., čitala sam malo, morala bi napraviti jetrene probe.

  10. #10
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Ja bi digla spomenik Cilest pilulama... Ali to je bilo prije četiri godine (kad sam bila mlada ), ne znam kako bi sada reagirala na njih.

  11. #11
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    ina33, čestitam!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    41

    Početno

    Odlučila sam se napraviti malu pauzu jer mi od kontrac. tableta nije dobro (promjene raspoloženja. smanjen libido, gljivice), samo se bojim da ne ostanem trudna jer imam već dvoje djece.
    Zanima me kako se vaši muževi nose sa vašim smanjenim libidom?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    222

    Početno

    Trenutno sam na Yasmin tabletama. Nekad davno pila sam stediril m i iz tog doba imam prekrasnu juniorku (nikad nisam zaboravila popiti tabletu, ali sam bila u onih 1% koje uspiju začet pod tabletama :/ ) pila sam i trinovum od kojeg sam imala glavobolje, i često gljivice, a i jetru sam morala oporavljat nakon njih. S Yasminom sam za sada zadovoljna iako fakat taj libido U početku nisam to povezivala sa tabletama nego ono pa valjda to dođe kad prođeš 35 Sada sam primjetila da 3-4 dana prije menge (u onom intermecu kad popiješ sve tablete) imam luđačku želju za sexom pa dragi bježi po kući i viče upomoć

  14. #14
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam isto pila Diane 35, radi policističnih jajnika, za to vrijeme sam imala produžena krvarenja (odnosno stalno je nešto kapalo, 2 dana ok, pa opet krvarenje,...), pa mi je dr. promijenio na Triquilar, s njima nije bilo tog naknadnog krvarenja, ali gljivice, libido na 0, uglavnom psihički su me ubijale i jedne i druge, to jednostavno nisam bila ja. Od tad sam rekla nikad više i iskreno se nadam da mi više nikad ne zatrebaju.
    Jedino pozitivno je bilo u tome što je moj dr. bio jako revan i svakih par mjeseci me slao kontrolirati krvnu sliku (jetrene probe), briseve,... uglavnom, nisam još od nikog čula da bi se to stvarno tako kontroliralo "po propisu", a nije se radilo o privatnoj ordinaciji.

  15. #15
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja sam pila Cilest i bila sam relativno zadovoljna. Jedino negativno mi je bilo što sam se udebljala i libido u podrumu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja se spremam probati flaster, Evru, iz razloga što mi se sve češće desi da zaboravim popiti yasmin .

  17. #17
    mery_200 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    ja sam bila na yasmin pa mi krvna slika nije bila dobra i morala sam prestat. sad mi doktorica kaze da imam policisticne jajnike i da cu vjerojatno imati problema s zacecem. ima tko takvih iskkustava? kaj da radim?

  18. #18
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Ja sam prije 15ak odina pila Stedirile i natukla 10ak kila u odinu dana. Nešto kasnije mi je dermatologica dala Diane 35 od kojih sam pala u depresiju kakvu ne bih nikome poželjela. Puno kasnije sam pila Triquilar od kojih su mi bile suhe oči što možda ne bi bio problem da ne nosim leće. Onda sm pila Cilest ood koje mi je libido...praktički nestao. Onda sam rodila dvoje djece, pa sam ugradila spiralu. Opet nije bilo dobro, pa sam ju izvadila. Sad razmišljam o Yasmine.. .. :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    41

    Početno

    zbog policističnih jajnika, ovih dana počinjem piti Yasmin ...
    javit ću kako djeluje na mene, nekako mislim da će biti genijalno.

  20. #20
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nakon druge trudoće pila sam Cileste.Bilo je OK ali nakupila sams e celulita od njega libido malo pao.A zbog fibroadenoma koji je počeo rasti i boljeti me dr je preporučio da prestanem.Sad već 2 mj pijem Yasmin i ja sam prezadovoljna,nikakvih početnih nuspojava( sa cilest mi je prvi mj bilo muka),krvarenje minimalno,sve 5.Osim što mi je libido isto nikakav ali mislim da je do muža,ne do tableta

  21. #21
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Ja sam uzimala Cileste jedno godinu dana, al isto dosta davno. Nisam imala ama baš nikakvih nuspojava, jedino sam cijeli prvi mjesec uzimanja krvarila u tragovima. Prekinula sam jer mi je već išlo na živce dobivati menstruaciju svakih 23 dana. Čim bi popila zadnju tableticu, dva dana i hop, eto nje.

  22. #22
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Nakon druge trudoće pila sam Cileste.Bilo je OK ali nakupila sams e celulita od njega libido malo pao.A zbog fibroadenoma koji je počeo rasti i boljeti me dr je preporučio da prestanem.Sad već 2 mj pijem Yasmin i ja sam prezadovoljna,nikakvih početnih nuspojava( sa cilest mi je prvi mj bilo muka),krvarenje minimalno,sve 5.Osim što mi je libido isto nikakav ali mislim da je do muža,ne do tableta
    ja sam iz istih razloga prešla na Yasmin, ali mislim da ću i s njim raskrstiti jer me stalno napadaju gljivice i nikako ih se riješiti, a libido je na nuli. Prošli mjesec sam (iz kurioziteta) napravila pauzu - libido je bio juuhuuu , nema gljivica, raspoloženje super!!! Možda Mirena?

  23. #23
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Moja frendica 25 godina dobila infarkt - pravi pravcati- rekla je da su joj na odjelu kardiologije mladi dr. u polu-šali rekli da se baš vesele djeljenju kontracepcije bez ozbiljnih kotrola, anamneze i pretraga od strane ginića jer umjesto starih prdonja imaju sve više mladih žena. Ona ih je uzimala 7 godina s malim pauzam, ali navodno je imala predispoziciju za koju nitko nije znao - jer kao zašto bi netko klinki bez tegoba pregledavao srce i žile . Moja frendica je bila bjesna , pazila je radila je jetrene probe, ne puši... Sad kaže da će propovjedat protiv kontracepcije jer oni doktorčići s kardiologije očito neće :/

  24. #24
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Ja sam jučer popila svoju zadnju pilulu Diane 35 u zadnjih 7 godina, od kada sam redovito na kontracepciji uz povremene prekide i redovite preglede.

    Imam sve iste simptome, depresija, anksioznost, libida mi nema. Nemam odnose od poroda gotovo nikako, totalna suhoća iznuta i izvana. Gljive konstantne. Život mi se pretvorio u govno!!!!

    Bila sam i na yasmine kratko. To je bila halucinogena ludinica. Jedva sam disala, imala sam napadaje i nedostajalo mi je zraka, melankolija, mutilo vida (nisam mogla normalno voziti)... ludilo, prestala sam odmah kada sam shvatila da je najočitije u njima problem.

    Kako sam veliki pobornik prirodnog i neasistiranoga življenja, bez medikamenata - malo sam uplašana jer već dugo godina koristim svakodnevno pilule... Mislim da nakon toliko vremena moraju biti neke vidljive posljedice unutar tijela, iako testovi pokazuju savršeno zdravlje :/

    Apsolutno sam sinoć prestala s tom mojom životnom "fazom" i pokušavam prijeći na drugu kontracepciju! ALI.... :/

    Kondom ne dolazi u obzir, previše je umjetan i nespontan (ali i skup ), Flasteri????? :? (Educirajte me!)
    Spiralu još ne bih iako ne planiram imati više djece, ali moja je mama imala dosta problema sa spiralom dok je nije skinula tako da mi nije ostavila baš pozitivan dojam, a i sama pomisao na strano tijelo unutar mene izaziva jezu!

    Savjetujte me, kako se zaštititi a da ne unosite "otrov" u tijelo???

    Postoje li neke injekcije za muškarce i jako bitno pitanje mojem partneru je GDJE SE ONE BODU?

  25. #25
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Važno pitanjce!
    Bok! E pa vidim da imate iskustva s Yasminom. Ja ga pijem već osam dana i krvarenje mi se niti smanjuje niti ima namjeru prestati. Je li to možda od Yasmina ili da se ozbiljno počnem brinuti? Počela sam ga piti ovaj ciklus da se riješim ciste na jajniku.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj ANKARA prvotno napisa
    Važno pitanjce!
    Bok! E pa vidim da imate iskustva s Yasminom. Ja ga pijem već osam dana i krvarenje mi se niti smanjuje niti ima namjeru prestati. Je li to možda od Yasmina ili da se ozbiljno počnem brinuti? Počela sam ga piti ovaj ciklus da se riješim ciste na jajniku.

    Meni ti je kada sam počela piti tablete, prvi mjesec bio užasan što se tiče krvarenja, mensrtuaciju sam imala dva tjedna i mislila sam da ću iskrvariti. To bi ti se trebalo popraviti kada počneš piti drugu kutiju. Tablete su meni bile super što se tiče menge, uvijek sam dobila točno u dan.
    Samo što su mene ubijale gljivice, raspoloženje i libido.

  27. #27
    ANKARA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Joj nadam se da neću morati piti drugu kutiju jer sam dobila ove pilule da se riješim ciste na jajniku. Sad mi je lakše. I meni se čini kao da ću iskrvariti. Ali ne vrti mi se u glavi, prema tome, nadam se da je to ipak od tabletica i da tako treba biti. Jedno što me probada jako ispod desnog rebra. Strah me da mi nisu nrivo sjele na jetru.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    41

    Početno

    moja je prva menstruacija pod Yasminom trajala ni manje ni više nego 2, 5 dana :?
    valjda dok se tijelo ne privikne...

  29. #29
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj abonjeko prvotno napisa

    Apsolutno sam sinoć prestala s tom mojom životnom "fazom" i pokušavam prijeći na drugu kontracepciju! ALI.... :/

    Kondom ne dolazi u obzir, previše je umjetan i nespontan (ali i skup ), Flasteri????? :? (Educirajte me!)
    Spiralu još ne bih iako ne planiram imati više djece, ali moja je mama imala dosta problema sa spiralom dok je nije skinula tako da mi nije ostavila baš pozitivan dojam, a i sama pomisao na strano tijelo unutar mene izaziva jezu!

    Savjetujte me, kako se zaštititi a da ne unosite "otrov" u tijelo???

    Postoje li neke injekcije za muškarce i jako bitno pitanje mojem partneru je GDJE SE ONE BODU?
    Molim vas, može li mi netko odgovoriti na gore postavljena pitanja????? :?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Kako stojis s tajnama prirodne kontracepcije?
    Ja sam jedno vrijeme isla po depo provera spricu, svakih dvanaest tjedana. I vise nikad to ne bih uzimala. Od kojekakvih suptilnih nuspojava tipa nervoza, libido na nuli i ostalog mi je bilo mucno. Doktorica mi je rekla da iste nuspojave mogu ocekivati i od pilule. Kod mnogih zena libido bude toliko nizak da se moze reci kako ih ustvari stiti neseksanje, a ne pilula.
    Od pomisli na spiralu mi se takodjer dize kosa na glavi.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Uh, mene je strah depo preparata - ako se ne varam, ako nešto krene po zlu, ne mogu ti to izvaditi, nego djeluje koliko djeluje.

    abonjeko, flaster ti je uglavnom isto kao i pilule, samo ga mijenjaš svaki tjedan, a pilulu piješ svaki dan. Nuspojave bi trebale biti nešto manje/rjeđe, ali u principu iste. Meni se dešavalo da zaboravim popiti Yasmin, zato sam prešla na Evru.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mislim da bi prije uzimanja tih tabletica, ipak trebalopromotriti svoj organizam, napraviti koju pretragu i vidjeti koji je hormon u kojoj eventualnoj neravnotezi da ne uzimate pogresan?

    Mene bi npr. uzimanje nečega na bazi estrogena doslovce raznijelo zajedno sa cijelom zgradom!

  33. #33
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Kod mnogih zena libido bude toliko nizak da se moze reci kako ih ustvari stiti neseksanje, a ne pilula.
    To se upravo meni događa... da se sexam još bi i bilo svrhe piti pilule, ali kako od seksa ni s, zbog moje "impotencije" nema smisla se trovati više...

    napravila sam sve pretrage nadavno (prije mjesec-dva) i sve je savršeno u redu!

    Ja naprosto ne znam čime da zamijenim pilulu pa da iskušam je li moj libido nizak radi pilula ili radi partnera. Radi se o fazi eksperimenta nakon koje mogu konačno djelovati....

    Znači, flaster ima isti učinak, s time mi odmah otpada ta opcija! :/

    Što je s injekcijama za muškarce? Znate li išta o tome?

    I nisam čula za te depo preparate :/ , možete li moi reći nešto više o tome plizzzzz!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    41

    Početno

    ja baš ne bih tu eksperimentirala s nekim neprovjerenim metodama... :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Depo provera ti je isto hormonska fora, ali u obliku sprice. Ja sam to uzimala jer je kao pogodna za dojilje i ok je s korisnicke tocke gledista. Svakih 12 tjedana odes po dozu i to je to.. Medjutim, ne pitaj me koliko puta smo se poseksali u tih godinu dana kao ni koliko bezveznih svadja sam rezisirala i uzrokovala. Stvarno sam se preporodila kad sam je prestala koristiti.
    Doktorica kod koje sad odlazim mi je pruzila totalno drugaciji pogled na sve te "preparate"
    . Ovo mi je bilo vazno jer je prijasnja hvalila tu injekciju na sva zvona. Medjutim, dobila sam informaciju da bih vrlo vjerovatno reagirala slicno i na mini pilulu. (to bi mi bilo jedino prihvatljivo radi dojenja) I naravno, nema garancije kod bilo kakvih hormonskih kontr. sredstava sto se nus pojava tice.
    ja sam se odlucila pouzdati u prekinuti snosaj, promatranje menstruacijskog ciklusa i racunanje plodnih dana pomocu promjena koje nastaju kod cervikalne sluzi. Pa sta bude, bude. Nema sanse da se trujem. A spirala mi nije ni mentalno ni duhovno prihvatljiva.

  36. #36
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Depo provera ti je isto hormonska fora, ali u obliku sprice. Ja sam to uzimala jer je kao pogodna za dojilje i ok je s korisnicke tocke gledista. Svakih 12 tjedana odes po dozu i to je to.. Medjutim, ne pitaj me koliko puta smo se poseksali u tih godinu dana kao ni koliko bezveznih svadja sam rezisirala i uzrokovala. Stvarno sam se preporodila kad sam je prestala koristiti.
    Doktorica kod koje sad odlazim mi je pruzila totalno drugaciji pogled na sve te "preparate"
    . Ovo mi je bilo vazno jer je prijasnja hvalila tu injekciju na sva zvona. Medjutim, dobila sam informaciju da bih vrlo vjerovatno reagirala slicno i na mini pilulu. (to bi mi bilo jedino prihvatljivo radi dojenja) I naravno, nema garancije kod bilo kakvih hormonskih kontr. sredstava sto se nus pojava tice.
    ja sam se odlucila pouzdati u prekinuti snosaj, promatranje menstruacijskog ciklusa i racunanje plodnih dana pomocu promjena koje nastaju kod cervikalne sluzi. Pa sta bude, bude. Nema sanse da se trujem. A spirala mi nije ni mentalno ni duhovno prihvatljiva.
    Hvala Zorana na objašnjenju!!!!
    Moj partner nije baš pouzdan što se "prekida" snošaja tiče :/ , a ponovna trudnoća za mene, u ovoj situaciji u kavoj jesmo, ne dolazi u obzir i zato sam već pomalo u panici

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Meni je doktorica rekla da je ona apsolutni pobornik prirodnog planiranja obitelji, ali za parove kojima eventualna trudnoca ne bi predstavljala kraj svijeta. Kaze da je pravilno koristenje takve metode jednako pouzdano kao i sve ostale. Iako, zahtijeva malo truda i interesa. Ja jos nisam u plodnom razdoblju, ali me sve to skupa veseli jer imam priliku nauciti nesto vise o svom tijelu i vlastitim ciklusima plodnosti.
    Ako ti trudnoca nikako ne bi bila opcija, onda ti ne preostaje puno izbora nego pozabaviti se s necim od ovih fora koje se prodaju na domacem trzistu. ILi promijeniti partnera.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Zorana, a jesi razmišljala o Nuvaringu? To je hormonska kontracepcija u obliku vaginalnog prstena, sama ga umećeš, držiš 3 tjedna, pa tjedan dana pauze. Trebao bi djelovati lokalno, dakle samo na maternicu, a minimalno na ostatak organizma (nešto kao hormonska spirala, samo se ne umeće u maternicu). Kod nas ga još nema na tržištu, ali Austrija mislim da ima. Ja bih ga rado probala.

  39. #39
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prije nekoliko godina koristila sam triqilar, lose sam reagirala, pa cileste, jos gore, pa stediril-m, katastrofa. Sve skupa pila sam ih nekih 8 mjeseci, u tom roku dobila sam 12 kg koje dan dan nisam uspjela skinut, imala sam glavobolje, promjene raspolozenja...ma uzas. Na kraju sam odustala jer mi je menga trajala punih mjesec dana. neznam uopce kak sam funcionirala.
    Nazalost, bila sam mlada i neupucena s losim ginekologom koji mi je sve 3 vrste tableta dao na temelju istog nalaza krvi kojeg sam radila prije 1. tableta. Nalaz je pokazao da sam anemicna, sto je bila ustvari posljedica dobrovoljnog davanja krvi dan prije. Ja sam to naravno spomenula ginicu ali on me uvjeravao da to nema veze. Naravno da ima! Pa dala sam pola litre! Ali eto, prekasno sam potvrdila sumnje da to ima veze jedno s drugim. Uglavnom, vise nema sanse da pijem tablete!

  40. #40
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Koksy ne kužim?
    Što bi pila da nisi bila anemična?

  41. #41
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    A neznam, iskreno da ti velim, ginic mi je za sve tablete koje mi je dao rekao "ove vam odgovaraju po krvnoj slici zbog anemije".

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pa sve pilule obično ublažavaju anemiju, jer je uz njih menstruacija kraća i oskudnija. Manje krvarenje = manji gubitak željeza.

  43. #43
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    A gle, ja ti samo kazem kak je meni moj ginic pojasnjavao zasto ja moram piti bas te tablete. Ja tad stvarno nisam znala nista o tome. A kao sto vec rekoh, on je los ginic, sto sam isto skuzila tek kad sam otisla kod drugog. Kaj ces, mladost, ludost, naivnost...

  44. #44
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Moram naglasiti kako je i ovaj puta RODA bila efikasna što se tiče informacije o kontracepciji koja smanjuje libido.

    Prestala sam s konzumacijom i libido mi je opet na zavidnoj razini! :D

    HVALA svima! Da nisam ovaj info ovdje pročitala ne bih nikada saznala!

    Ali, opet ostaje problem nezaštićenosti... :/

  45. #45
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    a da probaš personu? Prirodno praćenje za netalentirane za gatanje iz sluzi isl. Ljepo gori crveno kad ne smiješ, a ak ti je frka stavi dva kondoma i dijafragmu, ali lakše je podnjeti psihički kad znaš da to traje točno x dana (kod nas je 6-8). Kad smiješ gori zeleno, a kad imaš pms blinka m, pa muž kad ne zna zašto je dobio nešto u glavu, može virnuti monitor i ne moraš nipta objašnjavati 8) funkcionira slično kao test za trudnoću

  46. #46
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    yasmine...sve ok!

  47. #47
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    ja sam se odlucila pouzdati u prekinuti snosaj, promatranje menstruacijskog ciklusa i racunanje plodnih dana pomocu promjena koje nastaju kod cervikalne sluzi. Pa sta bude, bude
    bude sljedeći porod.... u kukuruzištu.

    ovo za plodne dane... da, i ja sam tako računala kad su mi plodni dani, da bih zatrudnila. i klela sam se suprugu da tih dana nisu mi plodni dani i šteta što se bespotrebno seksamo al da su mi plodni dani upravo prošli ... aha, malo morgen....

    sie hatten spass, aus spass wurde ernst, ernst ist jetzt drei jahre alt.

    i da... ontopic.. ako imaš problema, odi odmah doktoru i mijenjaj tablete. s tim se nije šaliti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •