Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: :o( priča sa SD

  1. #1
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno :o( priča sa SD

    Moja sestrična je 07.06.07. na SD rodila lijepu curu od 3160g i 48cm.
    Sve bi to bilo super da je i sam porod bio kak spada.

    Naime, došla je na SD 05.06. radi kontrole tlaka u 39.tom tjednu. Nakon izmjerenih 180/110 rekli su da će ostati tamo na promatranju, a da bi mogla odmah i roditi. Ujutro u vizitu joj je došao neki doc (nije ga htjela imenovati) i pred svom onom pratnjom išao ju pregledati - faca - i kad je vidio da se još niš ne dešava probušio joj vodenjak . Rulja oko njega :shock: :shock: i kaže ona , točno se vidjelo da je napravio sr....Kao da pokrene cijelu stvar.
    10 min nakon toga stiže doc koji joj je pratio cijelu trudnoću i koji je uostalom recimo njen tetak. Naskon što se izderao na tog 1. doca dali su joj prvo drip u gelu jer joj trudovi uopće još nisu počeli. Kad su vidjeli da na kraju niš od toga dali joj i drip u flaši - komada 3!!! Osim toga dobila je i epiduralnu - bez da ju je itko išta pitao. Ona je inače malo jača, pa su htjeli ako ikako bude moguće da porod obave "normalnim" putem. Na kraju niš ni od toga i ona završi na carskom.
    Kaže 5 dana su bile u bolnici i svaki put kad su joj malenu donijeli ona je spavala. Tražila je sestru da joj pokaže kako da curičku uvali cicu, a sestra joj odgovorila da kaj bu se još i s tim zezala, da joj to ne treba i ode van iz sobe.
    Zadnji dan kaže joj sestra pa dobro ako baš hoćete možemo joj dati adaptirao mlijeko, a ona :shock: i prokomentira da njena beba više nebi bila živa vjerojatno da joj 5 dana nisu davali niš za papati - kao to kod njih se bebe hrane isključivo kod mama. - mo'š mislit, kome muljaju i mažu oči??
    I tako došle one napokon doma. Nakon par dana rana joj se inficirala (mami) i ona završila opet u bolnici na operaciji - čišćenju i vađenju gnoja.

    Rezultat svega ovoga je da malena ne prihvaća cicu, a mama svaki drugi dan putuje u Zg na čišćenje još uvijek otvorene rane...

    Eto, živi dokaz da ti niš ne znači i ako ideš preko veze, i da ti to ne garantira porod iz snova.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    56

    Početno


  3. #3
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    suosjećam s tvojom sestričnom. i ja sam se prilično loše provela na SD...
    lijepoj curi, a sestrični želim da joj rana što prije zaraste

  4. #4
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno


    ajme koja tužna priča!

    nedam se da će ti se sestrična brzo oporaviti i da će cickanje nekako profunkcionirati.
    pošalji joj jedan

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno


    joj...žao mi je šta je to morala proći..
    a taj "pametni" doktor...

  6. #6
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    grozna priča....ma u svakoj bolnici doktori rade sranja......sve je pitanje sreće....

    nadam se da je mama bolje....

  7. #7
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Eh, Duše Sveti...

  8. #8
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    Strašno, evo i to je dokaz da svugdje ima svega

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16

    Početno

    Bas me zanima koji je to bio pametnjakovich!!!

    Menii bebi

  10. #10
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    želim brzi oporavak i da cica profunkcionira

    uvijek i svugdje se zna dogoditi takvo sr..., na žalost

    ja sam 2x rodila na sd (vaginalno) - pozitivno iskustvo (ok, ima detalja)

    ali hoću reći da je caricu dolazio njen doc gledati u sobu
    i mene je moj posjetio

    dobar i ljudski odnos

    nisu sve sestre dobro educirane za dojenje i ne trude se, ali treba ih zvati, bez srama - ja sam za dominika zvala da mi pomognu (a dojila sam luciju 23 mjeseca, pa kaj, trabala mi je pomoć na početku i ja sam tražila)

  11. #11
    Minda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    U blizini
    Postovi
    283

    Početno

    baš mi je žao kad god pročitam loše iskustvo, samo nek što prije rana zacijeli, i nek ustraje u dojenju

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    63

    Početno sv.duh

    Da i ja joj želim da pod svaku cijenu ustraje u dojenju. Bili smo dugo u bolnici i naučili su ju i na dudu i na bočicu tako da sam prvih dva mjeseca imala problema s dojenjem, ali sada je OK. I nadohranjuju ih i daju ima dudu iako kažu da ne. Kad smo došli kući jako mi je plakala i stanje se popravilo kad sam joj dala dudu, koju je spremno prihvatila. To što su je naučili na boćicu je bilo u mojoj priči OK jer sam morala često na kontrole pa bi se izdojila i ostavila mlijeko. Ali već dugo nije pila na bočicu i kad su neki dan bile jake vrućine probala sam joj dati vodu na bočicu, ali ona više nije znala što bi s njom u ustima. U periodu borbe za dojenje, kad je pogrešno primala bradavicu imala sam dvije upale, koje se Bogu hvala nisu pretvorile u nešto kobnije (masirala sam se po cijele dane).

  13. #13
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Samo javljam da je moja sestrična na kraju definitivno odustala od dojenja...
    za glupog doca

  14. #14
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    I sada sto reci?

  15. #15
    Ena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,242

    Početno

    Žao mi je tvoje sestrične osobito njezine bebe.
    Zaisa bih voljela znati tko je ta faca
    Da meni to napravi zagorčala biih mu život da mu nikada ne bi palo napamet raditi takva sranja.
    Neki nazovi doktori se stavarno ponašaju kao da smo komadi mesa na stolu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb,sestine
    Postovi
    125

    Početno

    Zao mi je da se ovakve stvari desavaju.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    228

    Početno

    grozno

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    fae, kada je rodila?
    da li razmislja o tuzbi? materijala za tuzbu ima, puno, puno.
    barem da napise pismo doticnom doktoru, sefu rodilista i sefu sv.duha.
    zasto uvijek kad se nesto lose desi, nikom nista, zene sute a krivci i dalje rade isto?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    strašno
    mami i bebici

  20. #20
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    zasto uvijek kad se nesto lose desi, nikom nista, zene sute a krivci i dalje rade isto?
    Zato što vjerojatno nema teorije da išta dokaže.
    Ja isto imam loše iskustvo sa SD-a. Hvala Bogu nakon početnih dijagnoza s malim je sve ok. A da je bilo drugačije ne bih mogla ništa, jer je na otpusnom pismu bajka i nije navedeno ništa od onoga što je stvarno bilo.
    Zbog silne sreće što idem doma nakon svih trauma, nije mi palo na pamet čitati otpusno. Doma sam imala šta vidjeti.
    Zato žene čitajte svoja otpusna pisma prije nego izađete iz rodilišta.

  21. #21
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Mislim da Tashunica ima pravo. Daj ti sad dokaži da si ti u pravu. Tvoja riječ kao pojedinca protiv cijele bolnice...takvi čuvaju jedni drugima leđa.

    Ne vjerujem da je uopće tužbu i uzela u obzir jer kako sam već napisala muž od tatine rodice radi tamo i on je trebao voditi porod (vodio joj je cijelu trudnoću) i onda se ovaj drugi nepozvan sam nagurao, pravio pametan i napravio s***Mislim da čisto zbog tog "našeg" doca neće niš poduzimati...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Šteta kaj se bude takav doktor " opet " izvukao, čisto sumnjam da mu je to bio prvi takav slučaj, ali sam 100% sigurna da mu nije zadnji jer, nevjerojatno, nitko nikada ništ ne poduzima da se takvi ljudi sankcioniraju. Hvala Bogu da nije ništ sa bebicom, al vrlo lako je i moglo biti. Ja znam da su tu preozbiljne stvari u pitanju da bi samo odmahnula rukom jer, eto, neko poznati tamo radi pa da ne bude neugodnosti....
    Šteta zbog dojenja. I zbog mame i zbog bebe.
    Drugi put joj reci nek ide rodit u Varaždin. Na stranu sa par sestara koje bi se izvrsno uklopile k ovom doktoru, sve drugo je samo za pohvaliti. No, to već svi znate.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    nevjerojatno :shock: . danas stvarno svaki kreten moze biti dr!

  24. #24
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    u moje vrijeme - sve žene koje su imale "vezu" - prošle su puno lošije od nas koje nismo imale nikog.

    ipak - meni nije jasno da taj doktor-rođak - nije navratio češće, i nije pitao da li ima problema. pa kad je već njegov kolega spackao porod - dotični je ipak mogao obratiti pažnju na kasnija događanja.

  25. #25
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Grozno iskustvo.

  26. #26
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Ma bio je taj "rođak" kasnije skoro cijelo vrijeme uz nju.... :/

    Još sam zaboravila reći da je posljedica svega ovoga da ona ne želi imati više djece baš zato da joj se ovako nešto opet ne ponovi.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    443

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa
    Ma bio je taj "rođak" kasnije skoro cijelo vrijeme uz nju.... :/

    Još sam zaboravila reći da je posljedica svega ovoga da ona ne želi imati više djece baš zato da joj se ovako nešto opet ne ponovi.
    Ma, reci joj da taj " doktor " nije vrijedan da zbog njega donosi takvu odluku. Blizu je Vž, a i puno cura tu na forumu odlazi u Vž rađati, i kad prođe neko vrijeme pa dok malo izblijede slike tog ružnog poroda nek se lijepo odluči i dođe k nama rodit - zaslužila je lijepo iskustvo! ( kao uostalom i svaka žena )

  28. #28
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    ajme grozno...
    nažalost i moja prijateljica je imala ružno iskustvo sa SD-a, jedne od stvari koje su joj napravili jest da su ju zarezali (epi) između trudova-kaže da je vrištala iz petnih žila i da ju je to više boljelo no cijeli porod... uf...

  29. #29
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Fae prvotno napisa
    Ma bio je taj "rođak" kasnije skoro cijelo vrijeme uz nju.... :/
    i zašto nije reagirao?

  30. #30
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    mami i malenoj velika i

  31. #31
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Fae prvotno napisa
    Ma bio je taj "rođak" kasnije skoro cijelo vrijeme uz nju.... :/
    i zašto nije reagirao?
    Reagirao je, samo je ovaj prvi napravio s*** prije nego je "rođak" stigao u bolnicu - rano ujutro. Kaže da se cijela bolnica orila kad je vidio kaj je ovaj napravio....
    Ma šta sve ima na ovom svijetu......nije za vjerovat.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •