Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: lignje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    lignje mozes na sto nacina (i u gusto i u ritko... )

    mozes ih na kolutice izrezati i ubit u dubokoj masnoci, pospricati limunom i posluziti uz pomfri, recimo.

    a mozes i napraviti sljedece: izvuci iz lignju kost vrlo pazljivo da lignja ne pukne (to se radi rukama, ne nozem) i dobro lignje oprati.

    odrezati krakove, narezati ih na sitno i u posebnoj zdjeli pomijesati krakove s persinom, cesnjakom, prsutom (sunkom, sirom, senfom - tvojoj masti sve prepustam) i tom smjesom pazljivo puniti lignje.

    na otvoru zabosti cackalicu da smjesa ne ispadne.

    u lastijeru staviti ulje, posloziti lignje, jos ih proliti smjesom cesnjaka, persina i malo bijelog vina i pustiti da se peku dok ne porumene.

    servirati uz neku zelenjavu.

    jako, jako fino, vrlo lijepo izgleda na tanjuru, vidi se da se domacica potrudila...

    naravno, lignje ne smiju biti najmanje moguce...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Evo dva recepta:

    LIGNJE U RERNI
    Lignje ocistis i izrezes na kolutice ili trakice i stavis u tepsiju koja je puna ulja tako da lignje plivaju u njemu (jedno dva prsta ulja od dna tepsije). Ogulis krompir i izrezes ga na šnitice mi to zovemo "barčice" (kao male barke 8) ). Prvo stavis same lignje u rernu i popeces jedno 15 minuta dok onako ne postanu roza boje, a onda stavis krompir i malo promjesas da lignje ne bi ostale na dnu. Ne znam koliko vremenski peces krompir i lignje zajedno, to ovisi koliko si debelo rezala krompir (a bolje je da ga rezes malo deblje pa ti nece biti suh). Ja pecem na cca 220 stupnjeva. Svako malo promjesas da se sve podjednako spece, ali ne prezestoko da ti se krumpir ne raspadne. Pred kraj posolis. Uvijek ti je svu hranu bolje posoliti pred kraj jer sol inace stvrdnjava. I to je to. Kada je peceno ocjedis ulje da ti ne pliva u njemu i da ti ne bude masno. Mozes malo zaliti sa maslinovim uljem, cesnjakom i persinom ako to volite. Super je i bez, a uz zelenu salatu izvrstan obrok.

    PUNJENE LIGNJE
    Lignje ocistis od krakova i iznutrica i malo properes onaj tuljac od lignje.
    Iznutrice bacis, a krakove narezes na sitno i pomjesas sa sitno sjeckanim cesnjakom i persinom kojima dodas i krusnih mrvica. Sve to izmjesas i dobijes jednu suhu smjesu s kojom punis lignje. Gore ih zatvoris sa cackalicom. Stavis ih na tavu, na malo ulja i lagano popeces. Naravno poklopis tako da ne budu suhe i izgorene vec da se popeku.
    Mozes oko lignji staviti i malo krumpira koji bude fini jer poprimi njihov miris. Ovo jelo je dosta pikantno zbog cesnjaka i persina pa mozda ne pase svima.


    DOBAR TEK!

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    MOji recepti:

    Očišćene lignje staviš u tepsiju zajedno sa krumpirom narezanim na ploške. Preliješ maslinovim uljem, češnjakom i peršinom i pečeš.

    Umak od liganja
    Narežeš ih na komadiće, dinstaš s lukom (ja dinstam na vodi), staviš paradajza (ili pelate), nasjeckane masline (i ne moraš), začiniš (lovor, ružmarin, bosiljak...) i jedeš s palentom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Jos jedan

    RIZOTO OD LIGNJI

    U nekoj duboljoj padeli podinstas malo kapulice, cesnjaka i persina i dodas lignje i krakove i kolutice ili kako ti vec pase odnosno kakve imas.
    Kada se to zdinstalo dodas malo pasate od pomidora ili pelata i 1 dcl bijelog vina. Jos malo prokuhas i zacinis. Ja ubacim: soli, papra, origana, cak i ljute crvene paprike (ali vrlo malo). Rizu skuham odvojeno jer mi je tako brze iako je bolje kada se riza kuha u soku od ovog gulasa od lignji.
    Malo zmesam i to je to. Na kraju znam dodati i malo persina onako za ukras da bude zeleno i mirisno. Uz parmezan i casu bijelog vina, mmmmmmmmm mljac......

  5. #5
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Podižem - jer trebam upute od A-Ž kako napraviti punjene lignje sa šunkom i sirom?

    Kako napraviti smjesu?
    Kako ih peći?
    Da li teflonka dolazi u obzir?
    Ako pečem u pećnici na kojoj temp i kako dugo?
    Prilog?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    1.verzija:

    nasjeckaš šunku(najbolje pršut),sir,peršin,češnjak,a možeš dodati i kuhanu rižu.
    začiniš i napuniš lignje.
    pričvrstiš čačkalicom.
    prepečeš na tavi da se zarumeni,zaliješ s pol deci vina i kad ishlapi dodaš paradajz sos/šug ,začiniš i prokrčkaš 10tak min.
    poslužiš uz kuhani krumpir.

    2.verzija:

    punjenje po istom principu,staviš u tepsiju i okolo nabacaš krumpire,zaliješ maslinovim uljem i pokriješ folijom.
    kad krumpir omekša,skineš foliju i ostaviš da se zapeče.

    temperatura pećnice-od mene je sve na 200

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    htjedoh reći da ja sve pečem na 200c

  8. #8
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ja bi samo preporučila što manje i što blažu šunku.
    Nema smisla da šunka preuzme okus jela.
    Meni su najfinije punjene nasjeckanim krakovima, češnjakom, peršinom, maslinovim uljem, malo riže i malo radića.

  9. #9
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Meni su najfinije punjene nasjeckanim krakovima, češnjakom, peršinom, maslinovim uljem, malo riže i malo radića.
    potpisujem nogama, rukama i zubima.
    meni bi bilo svetogrđe lignje puniti šunkom: stavim samo krakove, češnjak, peršin i žlicu krušnih mrvica.

  10. #10
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Moj recept:

    Dinstane lignje

    Pomiješati obično i maslinovo ulje, staviti red očišćenih cijelih lignji, posuti sa sjeckanim češnjakom i peršinom, ponovno red lignji i tako redaš dok sve ne potrošiš. Zaliješ sa pola čaše bijelog vina, prekriješ folijom i pečeš 30 min u rerni. Pred sami kraj skineš foliju da malo dobiju boju. Poslužujem sa slanim kuhanim krumpirom posutim sa peršinom.

    Mljac!!!!!

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    ajmo još malo o lignjama!

    prčitala sam dva recepta(gore navedena) o lignjama s krumpirom pečenim u rerni! u prvom receptu previše ulja a u drugom premalo podataka!


    zna li netko sličan recept koji bih ja mogla razumjeti(u zadnje vrijeme slabo pamtim brzo zaboravim

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    križevci
    Postovi
    37

    Početno

    ja radim lignje ovak,

    očišćene lignje stavim u pleh nauljen mješavinom običnog i maslinovog ulja. Stavim malu očišćenu glavicu luka, lovorov list i oguljen i na ploške narezan krumpir. Popaprim, posolim i dodam malo vegete. Prekrijem alu-folijom i stavim u zagrijenu peć na 200°C i pećem 45 minuta. Nakon toga maknem foliju izlijem višak tekučime koju su lignje pustile (ne sve) i vratim u rol. treba se peći još 30 minuta tj dok krumpir ne bude pečen do kraja. Svakih 10-ak minuta provjeravam da lignje ne zagore.


    Dobar tek!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    zahvaljujem marca!



    ja sam se upravo najela lignji sa krumpirom s tim da sam odmah složila red krumpira pa liganja s češnjakom i grančicom ružmarina pa preko opet krumpir i sve to zalila maslinovim uljem! mmmm kako je bilo dobro!

  14. #14
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    SNOOPY

    [quote]Dinstane lignje

    Pomiješati obično i maslinovo ulje, staviti red očišćenih cijelih lignji, posuti sa sjeckanim češnjakom i peršinom, ponovno red lignji i tako redaš dok sve ne potrošiš. Zaliješ sa pola čaše bijelog vina, prekriješ folijom i pečeš 30 min u rerni. Pred sami kraj skineš foliju da malo dobiju boju. Poslužujem sa slanim kuhanim krumpirom posutim sa peršinom.

    Mljac!!!!![/quot
    potpisujem.
    Ja ih pirjam u poklopljenoj posudi na plinu, ne u rerni. Dodam još vegetu i biber

  15. #15
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Potpisujem Kalimero-Snoopy lignje...i ja ih slično pravim....samo ih treba kratko dinstati i zapržiti na kraju...jer što ih se duže cmolji, žilavije su - rekao mi profi kuhar!! ...ajme moje Slavonke kako biber dodaje....mljac...

  16. #16
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Pa već je uspjeh da slavonci jedu lignje, a kud onda da nije pikantno . Nakon kulena i kobasica nemožeš baš na turbo laganu klopu.

    Lignje isto kratko pirjam, točno je da dužim kuhanjem budu žilavije

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Mi lignje najvise volimo na Tajlandski: lemon gras, sok od limete, korijander (svjezi), cileanske feferone i riblji umak su glavni sastojci. Za ljubitelje ljute hrane je ovo prava poslastica ...

  18. #18
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Maxime - za šta sve koristiš korijander.
    Posijala sam to čudo, uglavnom je za ribu - koliko sam čitala. Da li koristiš i list i poslije one bobice. Malo mi je neobične arome i još ga ne koristim, zasad samo pljevim oko njega travu . Gdje ga ti sve koristiš ? Prosvijetli me

  19. #19
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Kalimero - svježi korijander, sitno sjeckani, možeš stavljati u sva jela u koja inače stavljaš peršin. Naravno, ako ti okus (slatko-ljutkasti) odgovara. Ja ga uberem svježeg i zamrznem, pa ga koristim po potrebi. Meni je ukusan u mahunama, rižotima, indijskoj kuhinji, jela s gljivama, jela s tikvicama... A zrno koristim obavezno za marinadu seitana i tofua. Istučem ga u mužaru neposredno prije upotrebe.

    LIGNJE
    (na jedan od mojih načina):
    pripremam u zemljanoj posudi s poklopcem (iliti Roemertopf-u), koju dan ranije natopim vodom (da ne pukne prilikom pečenja).
    Slažem red domaćeg paradajza narezanog na srednje kockice, na to slažem lignje narezane na kolutove, luk narezan na kolutove, začini (sol, biber, malo lovora, peršina, malo češnjaka, ostalo po želji) i tako složim nekoliko redova, a poslijednji red je paradajz. Dodam malo bijelog vina (meni se svidja slatkasto vino) i maslinovog ulja. Poklopim i stavim peći u hladnu pećnicu da se postepeno zagrijava, cca 45min-1h. Uz to poslužim palentu koju radim s ribljim temeljcem (obično zamrznem kad radim veću količinu riblje juhe), umjesto s vodom i na kraju u palentu umješam 1-2žlice bučinog ili maslinovog ulja. Stavim je u plastični modl za pudinge (jedan veliki ili ako imamo goste u nekoliko malenih modla). Salata: ricola, zelena ili radič salata i uz to kakvu buteljčicu dobrog vina 8)

  20. #20
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Tessa - hvala na odgovoru.
    Miris svježeg lista korijandera mi baš nije privlačan, probat ću u hrani . Posadila sam bosiljak koji mi paše po okusu , pa probala i korijander . Svašta ja probam

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    ajmo još malo o lignjama!

    prčitala sam dva recepta(gore navedena) o lignjama s krumpirom pečenim u rerni! u prvom receptu previše ulja a u drugom premalo podataka!

    to kažeš meni koja koristim litru ulja godišnje?!
    gdje si vidjela da je previše?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Meni se, nakon 13 godina, jedu lignje. Kupila sam očišćene smrznute jer se ne sjećam kako se čiste svježe, no ako me možete prisjetiti bit ću zahvalna, jer radije bi ja skoknula po svježe! I kako znati da li je to lignjun ili lignja? JEr on je navodno gorkast i žilav.. ili se sjećam krivo?

    I za kraj... mogu li ih samo nabaciti u pećnicu zajedno s krumpirom, začinima... i ne previše ulja i gotovo? I da.. gotovo kada? za 40 min./200 npr.?

  23. #23
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ja bi isto htjela nauciti kako se ciste lignje-onako step by step..pa ak bi nas netko poducio....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Ja bi isto htjela nauciti kako se ciste lignje-onako step by step..pa ak bi nas netko poducio
    i ja, i ja

  25. #25
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Nisam s mora, a sigurno će se javiti neko ko jeste, ali ja ih ovako čistim:
    Sačekam da se skroz odlede (nisam čisila sveže jedno 100 godina, al nema razlike)
    Otkinem glavu sa krakovima
    Sa glave skinem oči i izvučem kljun (iz sredine između krakova)
    Iz tijela izvučem "iglu" (tehnički, lignja nema "kost" kao sipa), zavučem prst(e) unutar tijela i pod vodom isperem utrobu. Ako lignja ima tamnu pokožicu okolo, skinem i nju pod vodom.
    I to bi bilo to
    Ne znam razliku između lignje i lignjuna, a obično ih pržim u dubokom ulju (znam da nije zdravo, al' volem )

  26. #26
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Ja prosli vikend ulovila s dragim 2, 85 kg liganja
    Necu vam sada pricati kako cete ih spremati jer netko je gore vec napisao " i u tvrdo i umeko , i na mali miljun nacin spremat"...ali na neke recepte sam se ovdje i zgrozila..no necu sad o tome, nego cu vas pokusat nauciti kako cete razlikovati lignju i lignjuna...
    jedina je razlika po izgledu " krilaca" na kraju tijela. Postoji i razlika u boji...lignjuni su nekako žuti dok lignja mora biti crvenkasta ( a ako je jos friška i živa mijenje boju kad ju zagrebeš...
    Dakle "krilca " na kraju tijela ( sad pokusajte se koncentrirati i skuziti jer bi najlakse bilo nacrtati - uostalom ukucajte na pretrazivacu slika pa ce vam biti jasno o cemu pricam)
    LIGNJA - ta krilca su oblika raznostraničnog trokuta koji se srednje dugom stranicom ( cijelom duljinom) drzi uz tijelo lignje. od vrha( kraja) ide trokut uz tijelo do skoro polovice tijela.
    LIGNJUN - krilca su isto oblika trokuta ali ne idu od vrha( kraja) tijela uz tijelo nego se šire prema van...imaju oblik , recimo jednakostraničnog trokuta i dosta "strše " od tijela....
    ne zna jeste li skuzile, ali potrazite neke slike i obratite pozornost na ta krilca na kraju...tu je razlika ( osim po okusu naravno)

  27. #27
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    pepe2 cestitam :D
    ja jos nisam isla ove godine u lov

  28. #28
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Pepe čestitam i hvala na dobrom objašnjenju, iako sam to i znala.

    Također sam sumničavo gledala na neke recepte, ali ono što je osnovno pravilo za lignje, nemojte ih pržiti/frigati dugo i na laganoj vatri, nego kratko na jakoj vatri. Primjerice, kolutići i krakovi uvaljani u brašno, pa na vrelo ulje i za otprilike 1 min, skidaj s vatre i jedi. Inače budu žilave.

    Istina da poprska sve živo i da cvrči, vrišti, puca i skače iz tavice, ali to je jedini način da istinski uživate u lignjama, a ja ih baš danas imam za ručak, MM časti.

  29. #29
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Prskanje iz prsure mozete ublaziti onim poklopcem sto izgleda kao cjedilo...i zbilja je tocno da ne smiju se dugo frigati jer bas onda pocnu pucati i "skakati" iz prsure...

  30. #30
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    pepe2 cestitam :D
    ja jos nisam isla ove godine u lov
    Trebala bi jer počele su.. :D

  31. #31
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    molim "morske" curke da kazu na koje recepte su se zgrozile, da bi ja naucila sto je najbolje s njima! zelim prave morske recepte, tj izvorne, ne izvrnute....

    meni je problem sa linjama u kombinaciji sa krumpirom, sto lignje vadim za tocno 20 min, a krumpiru to nije dosta...

    :?

  32. #32
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    i jos jedno pitanjce:

    kazu, kod rizota, bolje da se riza skuha u umaku od lignji i rajcice...kako cu pustit rizu da u tom kuha, a lignje se ne smiju dugo dinstat?

    ubiti to mi nije jasno kod tih brzo-sporih kombinacija...kako sta koliko kuhati...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj we&baby prvotno napisa

    meni je problem sa linjama u kombinaciji sa krumpirom, sto lignje vadim za tocno 20 min, a krumpiru to nije dosta...

    :?
    najjednostavnije lignje s krumpirom u pećnici (za neznalice ko ja kojoj je punjena lignja SF ): oguljeni krumpir narežeš na ploške, dobro osušiš i staviš u protvu. Posoliš i tankim curkom poliješ s malo maslinovog ulja, dobro promiješaš da je sav krumpir nauljen, poravnaš i pečeš 10-15 minuta na 180. Na to staviš očišćene lignje i pečeš još 15-20 minuta. Možeš negdje pred kraj okrenuti, tako da lignje prekriješ krumpirom, ako su manje da se ne posuše previše. Nasjeckaš sitno češnjak i u maloj šalici pomiješaš s 1 dl vode. Preliješ po lignjama i krumpiru, ostaviš još nekoliko minuta u rolu. Vadiš i jedeš.

    Ja domaće lignje čistim tako da primim krakove i glavu i lagano vučem utrobu, izađe cijela i ne moram onda prstima čačkati. Noktom lagano odijelim početak "kosti" od mesa i povučem je van.
    Na otoku na kojem moja majka trenutno živi uopće se svježa lignja ne čisti. Ono što se ulovi samo se baci na gradele ili u pećnicu. Kažu da je izvrsno, još nisam smogla hrabrosti probati.

  34. #34
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    [/quote]
    Ono što se ulovi samo se baci na gradele ili u pećnicu. Kažu da je izvrsno, još nisam smogla hrabrosti probati.[/quote]

    isto sam cula...da je tako odlicno :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Hmmm, na kolutice s korijanderom, chili feferonama i mrvicu soka od limete

  36. #36
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    pa lignja na gradele ide sa utrobom koja se onda izvadi i ocisti kad je pecena...razlog jer onda ostane u unutra onako saftna
    ja kad kuham sipu isto je ne ocistim prije nego kad bude kuhana, cak je i lakse

    evo jedan recept...maneštrun od liganja (moze i sipa, muzgavac, hobotnica...)
    preprzis malo luka i cesnjaka na maslinovom ulju, onda dodas lignje narezane na komadice i to malo "zafrizis", pa stavis pazadajza iz tube (bolje bi recimo bilo suhe pomidore ak imas) malo persina ili celera po zelji, soli, papra po zelji
    nakon toga zalijes sa vodom i kuhas nekih pola sata dok ne omeksa
    kad je ono pred kraj dolijes jos vode i ubacis unutra tijesto (spagete koje prelomis na tri ili one "supljote" penne rigate) i mjesas dok tijesto nije gotovo

    sa rizotom ti je isto...zafrizis luka i cesnjaka (kapule i luka...kak tu kazu) na maslinovom, dodas lignje iliti dr. morke plodove i onda vode i rize
    mozes malo vina, vrhnja ak radis na bianco
    ako je od sipe (friske) spremis crnilo kad cistis, ja ga znam razmutiti u malo vode da mi se ne skrutne kad ga bacim na vruce

    a joj...bas sam se udomacila u ovu "spizu"

  37. #37
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    evo mene opet. ja sam trenutni ovisnik za lignjama ( od pocetka ove trudn.!) i tako ih sad klopam BAREM 1 tj. svaku sub pod mus picim na plac po svjeze. svakakvih sam do sad naletila. i odlicnih i malo manje odlicnih.

    eto danas kupim neke malo vece. kod ciscenja su mi vec prisjele jer je u svakoj unutra bilo nesto kesasto, crno..nikako se ne da izcupat iznutrica, i sve nekako gumene i zilave pod rukom.... tako nekako su bile i pri klopanju ( pekla sam ih 15 min, na krumpiru)

    sta je sad to bilo :?

    najvise volimo one male, male (velicine srednjeg prsta ) tako su ukusne...lako se ociste i mekane su.

    moze par trikova na sto da pazim pri kupnji, vi iskusne morske dame?

  38. #38
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    crno u lignji je njeno crnilo, kao i sipa

  39. #39
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno

    Ja isto volim lignje, ali ih nisam nikada sama pravila...
    Ja sam početnik u kuhanju..
    Mislim da ću probati jedan od ovih recepata...jer lignje obožavam

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Kalimero, korijander koristim za Thai hranu, u Indijskom curryju, svjezoj Salsi, azijskim salatama, zacinjenoj rizi. U kombinaciji s chilli feferonama, sokom od limete, lemon grasom, metvicom je korijander pravo osvjezenje!

  41. #41
    Bab avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb/Vrbani
    Postovi
    1,411

    Početno

    Curke kuharice bok,

    trebala bi malu pomoć vezano uz lignje.
    Dakle, dolazi mi svekrva na ručak i u planu nam je napraviti lignju s krumpirima( u pečnici)

    E sad, lignja je oko kilu i pol teška i sad ja ne znam kolko dugo bi to trebalo peči da ispadne onak fino sočna, mekana???

    I dal da odmah stavim i krumpire ili kako???

    Pls neki savjet jer nemam iskustva s tim stvarčicama a stvarno ne bi htjela upropastit ovak lijepu lignju.

    faaaaalaaaaaa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •