Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 77 od 77

Tema: Rolanje

  1. #51

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    smile8

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Imam Roces. I sad sam isla gledati i fakat ta plastika moze ici naprijed nazad. Boze moj koja sramota .Pokusat cu stegnuti sljedeci put.
    Hvala puno, ispregledati cu sve jos jednom, mozda jos nesto novo nadjem .

  3. #53
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Ovo zaustavljanje s kočnicom ide mi kak-tak i u nedjelju sam vježbala zaustavljanje s okretom. Sad imam krastu na laktu , ali sam uspjela . Idemo dalje :D

  4. #54

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Kakav je to link o zaustavljanju? Jer i meni bi jako trebao

    Anita, i MM je s nama dok pokušavamo rolati, ali stvar je u tome da je i moja Lea totalni početnik, a i jako se boji. Ima 4 god i sama je jako htjela rolati, ali ima dosta veliki strah, tako da nema šanse da idemo rolati bez MMa koji drži Leu za jednu ruku, a ja za drugu. Ili ja koju minutu probam sama dok je Lea s tatom. A Lana pritom spava ili je pored nas u kolicima, a nema puno strpljenja biti tako.
    Danas sam probala rolati gurajući kolica ispred sebe i baš mi se dopalo. Iako na cestu nema šanse da bi još tako otišla.
    Trebala bih si kupiti ona kolica s tri kotača i ručnom kočnicom. MM je bio oduševljen idejom

    Tiwi, baš smo neki dan MM i ja komentirali što će to biti, klizalište ili što i ja sam rekla da bi bilo dobro za rolanje.
    Jer po onoj stazi od grada do Vungrija me malo strah...em je malo brdovita em je neograđena, a odmah pored Gradne (potok)
    Kupila sam si sve štitnike, dječje sam jedva našla u Intersportu u Mercatoru u Vukovarskoj, nakon pola sata telefoniranja jer ih apsolutno nigdje nije bilo

    anan0206, mogle bi se dogovoriti za instrukcije

  5. #55
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Branka,mi imamo kolica na 3 kotača sa kočnicom - super su a i može se lako zaustaviti

    kupila sam ih sa ciljem da rolam sa Najom ..moram priznati da jesmo ali ne tako često kako sam mislila...prvo je bila premala a ja se nisam usudila...pa bi joj nakon 20-ak minuta dosadilo - kad je bila veća - i htjela se nositi...u posljednje vrijeme nam dobro ide jer odrolamo do parkića ...hm, baš bi mogli danas..mm ide sa nama , ali njemu su role preženstvene pa je na biciklu

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Branka nema frke, čim se vratite s mora ti se javi i eto nas kod vas! Cura ionako već lagano trči zamnom....

  7. #57

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Joj, ana, pa ja sam se šalila, nisam mislila maltretirati tebe, trudnicu s malim djetetom, ali ako si ti tako ZA, dapače, samo dođite. Baš sam mislila da bi se naša grupica mogla naći u Samoboru drugi tjedan, ali ne znam tko je uopće u Zagrebu. No, o tome na našem topicu ili ti javim. A možemo i solo.
    Uglavnom, drugi tjedan sam doma pa ako ti paše, super!!!
    Ili mogu ja doći u Zgb ako ti je lakše tako, ali s obje curke pa ne znam koliko će biti efikasno, ali možemo probati

    sanela-naja, ali ta kolica su dosta skupa, jel da? Mislim, da ih kupim samo radi toga, ha?

  8. #58
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    pa sad..sa košarom/sjedalicom cca 3000 kn...ali, ulažeš i u sigurnost majke na rolama ..fakat se zaustavljamo kad hoćemo..mislim, štaje tričavih 3000 naspram 1000000000 užitka

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Ma branka, nemaš potrebe kupovati nova kolica za rolanje...osim ako uskoro ne planirate novu bebicu! Znaš da mi imamo trokolicu bez kočnice...no mislim da jednako možeš rolati i sa nekim drugim kolicima (uopće je pitanje jel će se to Lani svidjeti!!)....a kočnica na kolicima ti više može odmoći nego pomoći (u tvom slučaju kada još dobro ne rolaš) - kolica će se zaustaviti kad ju stisneš, no hoćeš li i ti ili ćeš se možda zabiti u njih... :/

  10. #60
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    pa ajd sad - ne mislim ni ja da trebaš kupiti nova kolica..ana0206 , nek ti bude..ali, o prelijetanju i zabijanju u ista - no way..pa mislim, ne vozim ja 100 na sat..a sem toga kada mama gura kolica - postajemo jedno..
    svejedno, možda se fakat tvojoj curi rolanje i ne svidi..
    meni je rolanje super, Naji kako kad - mislim da bismo više uživali na biciklu- to planiramo ostvariti za vrijeme GO

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ma nije uopće bilo u pitanju da kupujemo nova kolica, mislim, ja bih , ali MM ne bi nikad

    Danas smo se rolale malo dalje od kuće, po cesti i bilo je čisto ok. NI Lana se nije bunila, a i meni je dobro išlo. Ali nije bilo nizbrdica pa nije bilo ni kritičnih situacija, mogla sam se i zaustaviti na vrijeme

    I mislim da ili ja nešto krivo radim ili je to normalno u početku rolanja, ali nekako su me čudno boljele noge

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    branka Mislim da nas sve čudno bole noge u početku. Link o zaustavljanju je na stranici prije.

    Sanela - ma daj, role ženstvene, kaže muž? Nikako! A ulični hokej na rolama? Vrlo tough, kaj ne? Podsjeti ga na to.

    Mene baš ljuti što ako par dana ne rolam, opet kao da sam nazadovala i dugo mi treba da osjetim onaj feeling lakoće, opuštenosti i povjerenja.
    Trebalo bi stvarno svaki dan dok se ne svlada... a nikako mi to ne uspjeva.

  13. #63
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    branka1, i mene bole noge prvih par puta ako imam duge pauze.Mislim da se možda držim previše ukočeno pa da je zbog toga, ili što reče Anita-AZ
    dugo mi treba da osjetim onaj feeling lakoće, opuštenosti i povjerenja.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Imam silnu želju probati rolanje, ali me frka, posebno nakon što sam pretprošle zime važno odvela svoje dečke (uklj. MM) na šalatu na klizanje, izašla na led i mislila da ću se rastavit na sastavne dijelove... Oni su popadali, ja ih nisam uspjela zadržati, izašli su na prva slijedeća vrata (3 m dalje) a ja sam napravila jedan krug, i mislila da više nikad neću hodati, kako su me bolile noge. Poslije odmora odvažila sam se za još jedan, ali daleko je to od one sigurnosti i osjećaja da su klizaljke produžetak nogu, koji sam imala prije... hm... 25 godina... a i kila je bilo skoro toliko manje...

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    eto neki dan sam se ohrabrila i ponovno stala na role...nakon dvije operacije skočnog zgloba prilikom pada sa rola, moj savjet:ako imate muža sto kilaša koji se uči rolati neka to čini što dalje od vas , ja sam svoga pokušavala zadržati kada je padao i povukao me je nekako za sobom da sam se okrenula pod njegovom težinom,a noga mi je ostala ravno , moji su poludili kad su čuli da sam opet rolala, šta mogu kad to tako volim...

  16. #66
    ivana b avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    474

    Početno

    Cure ako vas je strah rolanja prijeđite na biciklu. Ja sam nekoć bila strastveni roler dok se nisam na njima ubila, skoro pa doslovno.
    Odonda sam se okrenula bicikli - manje je opasna, kočnice su jednostavnije za kočenje, mogu razviti velike brzine, ravnoteža je bolja a s njom i manje padova a pogodna je i za neravne terene. S njom sam obišla puuuno više nego s rolama - uzbrdice, nizbrdice,livade, polja, šumske i makadamske puteljke..ma divota..a to je s rolama nemoguće

  17. #67

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Vise me ne bole zglobovi, ide mi sve bolje i bolje. Rolam svaki dan 2kruga po Jarunu. Vozim pazljivo i nadam se da se necu ubiti ko ivana b. Ne znam stati naglo, ali mi kocenje vec ide super.

  18. #68
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    smile 8, ja sam danas oko 5 na Jarunu. Možda se možemo vidjeti

  19. #69

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Ah, sada sam vidjela post! Ne stizu mi na mail obavijesti o odgovorima na topice.Ah. Biti cu tamo tek oko 20h jer mi do tada mm radi.Sutra mislim da radi ujutro,pa sam popodne free...nema veze.Thx!

  20. #70
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nema veze.
    Ja sam opet danas na Jarunu oko 5.
    Bila sam i jučer. Očekivala sam probleme zbog festivala, ali ništa.
    Bilo je mjesta za parkiranje, kolone ljudi nisu bile prevelike, a oni što su išli još nisu bili pijani . A muzika je treštila sa svih strana.

  21. #71
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    :D

    U dvoje je super! Nadam se da ćemo ponoviti!

    smile8

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja sam neki dan rolala s kolicima.
    Kak sam zmotana. Tek sam neki dan skužila da mogu rolati na školskom igralištu par metara od moje kuće
    MM i Lea su bili na biciklima, Lana u kolicima, ja na rolama
    I bilo nam je super :D
    Jurile smo, a Lana u početku vrištala od sreće. Poslije smo se spustili u grad i tamo je išlo dosta dobro, čak se mogu i zaustaviti na vrijeme ako nisam brza, ali ipak bi dobro došla jedna Jane slalom kolica koja se trenutno na burzi

  23. #73
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Oslobodila sam se i prešla cijeli krug oko Jaruna, ok ne mogu još baš pričati dok rolam, jer mislim samo na rolanje i na to da ne padnem.
    No, meni su role jako jako neugodne bole me noge, ovaj gornji dio, valjda zglob :/
    Imam neke Nike role i kupila sam ih samo zato što su mi bile lijepe, pa sad ne znam, da li su stvarno loše, krute i neudobne ili je normalono za rolanje jer je noga fakat fiksirana u tom oklopu?
    Koje su inače dobre marke za role i što je neka prihvatljiva cijena za početnike i rekreativce?

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Dobre su marke K2, Salomon, Roches.... ali to je moje vrrrrrlo oskudno znanje o rolama koje sam pokupila u jednom turbo sportu.
    Cijene... pa da su bar 800 kn....

    JA jako dugo nisam rolala... baš mi fali.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Mi se spremamo u nedjelju na Jarun na Terry Fox Run.
    MM trči, Lea na biciklu. Lana u kolicima, ja na rolama :D

  26. #76
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja isto na rolama, a malog sam uvalila mami da ga cuva
    nemam snage gurati kolica, a i kolica bas ne podnose neke brzine vece od one kojom hodas :/

  27. #77
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    frendica me molila da njenoj maloj kupim štitnike za rolanje, mala je osam godina i cca 128 cm koje su najbolje za tu dob, vidim u Dehatlonu veličine XXS, XS, S tipa https://www.decathlon.hr/p/8373901_k...#/1549-200-xxs
    hervis XXs i Xs
    intersport ima s,m,l https://www.intersport.hr/sportovi/r...w_hw_size=4389

    moj nosi neke prastare štitnike, tak da se ne mogu ravnati po tome, jer nema oznaka više

    ak može pomoć

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •