Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 77

Tema: Rolanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno Rolanje

    Tko od forumaša rola? Koliko dugo? Što smatrate prednostima i nedostacima rolanja u odnosu na neki drugi oblik rekreacije (tipa biciklizam)? Da li ste imali nekih ozljeda i kakvih? Biste li rolanje preporučili ili zabranili osobi koja živi od preciznosti svojih prstiju?

    Koliko pitanja...

    Ukratko, radi se o tome da moja kćerkica (koja rola već godinama) želi da rolamo zajedno i da nam to bude oblik kvalitetno provedenog vremena bez muške strane obitelji. JA sam kupila nove, kvalitetne role i krenula sam rolati (2x za sad), no nije baš da sam talentirana i najvjerojatnije ću padati jedno vrijeme. Za sada većinu vremena idem ravno, ne znam stati, pa kamo role skrenu, tamo idem i tak...spremnija sam za kazalište, nego za Jarun...

    MM mi je instruktor, s obzirom da je nekad igrao hokej... no, njegove instrukcije najčešće završe kobno za mene jer ne kuži na kojem sam ja početku i da sam uopće sretna što uspjevam stajati na kotačićima.

  2. #2
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    kupi štitnike za ruke - oni čuvaju zglobove od ozljeda. Ionako kad padaš podmećeš uvijek instinktivno ruke

    Ja rolam već duuuugo i volim to (ali od trudnoće na ovamo nisam..Išla jednom na rolama s kolicima, ali budući da tu nema prikladnih površina za tak nekaj, brzo odustala na žalost)

    pomalo

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Volim rolati i ok mi ide.

    Čula sam da postoji škola rolanja na Jarunu pa ak bi baš jako htjela pročačkaj po netu.

    Meni je rolanje ispušni ventil i uživancija.

    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Koliko vremena vam je trebalo da se uhodate, skužite principe, ponašanje rola u odnosu na pokret...?

  5. #5
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    ja sam nekako odmah srasla s njima, mislim da je to zbog klizanja

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Re: Rolanje

    Anita, ako imaš gdje rolati, obavezno se upusti u taj pothvat. Rolanje je nešto predivno, kad se skroz opustiš i stegneš sigurnost imat ćeš osjećaj kao da letiš.

    Jedino što mi neopisivo fali kod mog starog kvarta je to rolanje. Bila sam na 5 min. od Jaruna i skoro svaki dan radila sam minimalno 2-3 kruga na rolama.

    Rolati sam počela kao dijete - s nekih 5 ili 6 godina, na prevelikim sekinim rolama iz Amerike (br. 40!!!! Ja sam tad imala valjda 30...Utrpala sam hrpu vate i deri. To su bile one "disko role", dakle, s tenisicom, što je u to vrijeme, kad su role uglavnom bile onaj bijedni nastavak za cipele, bila prava novotarija). Dugo sam rolala na tim rolama, mislim negdje do 1995. kad mi je mama iz Njemačke dofurala ove moderne s kotačićima po sredini kakve se furaju i danas. Ah...Odmah sam skužila sistem.

    Stvarno dobro rolam, ali MRZIM rolati po terenu koji nije savršeno gladak. Nije mi problem, mogu ja i po travi, ali onda nema te brzine, lakoće, kad noge idu same od sebe, a ti samo lagano kliziš tijelom...

    Nisam rolala već 5 godina, otkako živim ovdje.

    Btw, ozlijedila se nisam nikad (bilo je izgrebanih koljena i modrica, ali to se ne računa), a mislim da te ne mora biti strah za prste, nema neke velike vjerojatnosti da ćeš ih ozlijediti.

    Nabavi si dobre role!! Silikonski kotačići, moraju fino kliziti, biti udobne... I kliži samo po finom, zaglađenom asfaltu, sve ostalo je grijeh.

    Sretno...Zavidim ti!

  7. #7
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    a u gorici je stara pista

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    nadam se da nisi kupila one brze
    anita nam se bacila u sport! bravi! :D

    samo rolaj i nabavi sve moguće štitnike.
    najbitniji su oni za ruke.

    ono kaj je bitno je i naučiti padati. trudi se da to uvijek bude na naprijed.
    ova školica na jarunu ti nije loša stvar.

    problem kod starijih je gotovo uvijek u strahu. kada se opustiš - ići će ti lakše, a i izbjeći ćeš ozlijede.
    najčešći lomovi kod odraslih su da se - kada padaju - ne opuste, nego zgrče, pa je lakše zadobiti prijelom.
    ima jedna guba viježba za padanje koju rade glumci... bum ti pokazala ak bumo opet jednom hoopale skupa. isto je super i da se opuste mišići...


  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Lavache - bilo je i bržih, ali idu i ove. MA mene panika uhvati kad krenem brzo... jučer sam izletila na cestu i namjerno pala na guzicu da se nekako zaustavim. Muž je izgledao ovako nakon tog iskustva rolanja sa mnom , a danas kad sam ga pitala hoćemo li opet rolati, rekao je bez razmišljanja: "ne, preumoran sam da te pazim."
    I da.. imam štitnike za ruke.

    Luna - vidiš i ti si krenula rano! JA sam stara i kruta, zato mi ne ide.
    U Vg baš nema puno dobrog terena, no ima pista koju je sun spomenula i nešto parkinga od kauflanda i konzuma i tamo je super rolati! Hoćemo zajedno?!

  10. #10
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    nije ti to bas blizu, ali ja sam prije 3god isla 2 tjedna(3 sata u tjednu) u skoli rolanja na jarunu i to mi je bio super potez! :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    Od svih vrsta rekreacije rolanje mi je bez konkurencije. Jer je zabavno. I rade svi mišići, za malo vremena možeš fino oblikovati tijelo. Nedostatak - stradale su mi malo vene.

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    jučer sam izletila na cestu i namjerno pala na guzicu da se nekako zaustavim.
    nastoj se ne zaustavljati na taj način...

    jedna kolegica (koja rola od djetinjstva) je pala na takav način. posljedice?

    RASTAVLJENA ZDJELICA...!!!!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Sorciere, znam, znam... ja, po zamišljanju najgorih scenarija, imam nešto zajedničko s našom gotovo omiljenom forumašicom , tako da sam već "vidjela" tako nešto.

    Moram vježbati, nakupiti sate rolanja kako MM kaže i postupno naučit sve to.

    Kako je sad spomenuta frendica?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    U Vg baš nema puno dobrog terena, no ima pista koju je sun spomenula i nešto parkinga od kauflanda i konzuma i tamo je super rolati! Hoćemo zajedno?!
    Vrlo bih rado, ali Gorica mi je strašno daleko.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Znam, znam.

  16. #16
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    E, zbog zaustavljanja sam i ja išla u školicu :D

    Znam da ova ekipa organizira nekakve javne škole za rolanje na Jarunu, mada ja nisam bila tamo.

    http://www.ikk-trol.hr/

    A raznih informacija ima i ovdje

    http://www.rolanje.com/

    Ako nadjem broj one moje škole budem naknadno napisala. Oni održavaju tečaj na parkiralištu kod rotora.

    Pala sam par puta u 6 godina od kad sam počela rolati, i ruke mi nisu nikad stradale (a ne nosim zaštitnu opremu)

    I zaista je gušt rolati s podmatkom. Uživam gledajući nju kako s lakoćom izvodi ono što se ja ne bi usudila niti u snovima.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    99

    Početno

    Ja do sada nikad nisam pala ali dok se ne ispraksiraš probaj barem padati u travu.
    Tak su moje frendice u početku radile,lagano rolkanje po stazici uz travicu pa kad zagusti u zelenjavu...kažu da manje boli

    Ove godine sam probala bordanje na snijegu i za prvi put mi je super išlo ali piknut ću si par sati u školici za svaki slučaj.
    Ak sam u nečem nova i lagano me frka volim da mi pomogne netko stručan.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Moj sin od 7 i pol rola ko veliki, trenutno učim maloga od 4 i pol i on je u fazi da se zna održavati na njima dok stoji na miru, a za sve ostalo ga i dalje teglim. E kad on nauči približno ko veći, ja kupujem sebi role, prave, silikonske kotačiće, lagere broj 9...i ima da se rolamo ko rakete.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Mi svaku veče rolamo nekad i po 2-3 h (ovisi koliko mi pas moze izdrzati ,mislim on nerola trči pored nas ) imala sam do sad padova i ozljeda dosta ..ali rane brzo zacijele i idemo dalje najgore mi je bilo kad sam se prosula na stepenicama pokusala preskociti 6 stepenica (inace 4 bez problema) i malo se preračunala i zapela kočnicom te ledjima se spojila sa stepenicama nisam mogla sjediti 2 tj.

  20. #20
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ako nekome treba još neki broj školice - postoji koturaljkaški savez koji vodi Luka Markić. Tel. broj je mislim osobni pa ću poslati na pp ako netko zaželi.

  21. #21
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    joj rolanje, moja bolna tocka i ne samo tocka.
    dok sam zivila u zagrebu, redovito sam isla na jarun. jarun je zakon za rolanje.
    i onda dodjoh sa svojim rolama na marjan i mislim se idem do prve vode, do tamo je ravno, a posli cu vidit, a kad ono do prve vode nije ravno...
    slupala sam se koliko sam duga i siroka da ne bi pokupila nekog malca na bicikli koji je vrludao po cesti. odonda nisam jos skupila snage za ponovo.
    nisam mogla normalno sjedit pola godine, a o snovima kako se spustam niz nizbrdicu na rolama i ne mogu zakocit, necu ni pricat, uf....

  22. #22
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    meni je klizanje jednako rolanju...

    ali daj si malo vremena, brzo ćeš doći u đir...

  23. #23
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Ja sam isto kao klinka rolara na tim disko rošulama i bilo mi je super. Onda sam se odlučila probati i ove nove role prije par godina.
    Kupila sam nike role, onako odoktivno koje su mi se svidjale i malo sam se konsultirala s prodavacem, ali su mi nenosive. Ubijaju me na gležnju :? valjda je to gležanj, oko zgloga onaj gornji, prednji dio rola i jednostavno ne mogu. A tako rado bih, cini mi se da je to super oblik rekreacije, zabavan i ugodan, a pokrece sve one kriticne tocke.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Joj, mene u zadnje vrijeme jako privlači rolanje.
    Nisam nikad rolala, samo klizala kao mlađa, ali ne jako puno i jako dobro.
    Odnedavno me i Lea nagovara da zajedno rolamo, iako ni ona nikad nije i nisam sigurna kako bi to kod nje krenulo, ali me privlači pomisao da krenemo zajedno. Iako, pretpostavljam da bi bilo bolje za nju kad bi ja već nešto znala.
    Zasad nema šanse da nagovorim MMa, pa sam si mislila kako bi lijepo mogle Lea i ja rolati, a ja gurati Lanu u kolicima na rolama

    Sad jedan savjet molim. Ako se najesen odlučim za taj korak, kakve savjete imate za početnike? Koje role kupiti za mene, koje za 4-god dijeet, na što obratiti pažnju i sl.?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ide mi sve bolje! Čini mi se čak da me i hormoni sreće pucaju!

    Sreli smo moju prijateljicu i njenog novog prijatelja i ona me upoznaje s njim i kaže: "Ovo je Koni." No, tip izgleda potpuno isto kao jedan Goran kojega se sjećam iz mlađih dana i pitam je: "Čekaj, pa to je Goran? Inesin Goran?", a ona me blijedo pogleda i kaže: "Ne, to je Koni." JA kažem ok. Tek kasnije sam skužila koliko sam bila blesava jer čovjeku je to ime, a ne nadimak, što mi tada još nije bilo jasno.
    Mislim, zamislite da vas netko s nekim upoznaje i kaže: "Ovo je Filip", a vaša reakcija je :"To je Dario? Marijin Dario?" Kako blesavo.

    Pri odlasku doma malo sam previše digla nogu da izbjegnem prepreku (tako zovem kamenčiće, rupe i neravnine ) i role su krenule prebrzo i strmoglavo, znala sam da ću pasti, a kako me gledala cijela pizzeria, ponosno sam vikala i jurila (gotovo) brzinom svjetlosti : "Ovo će biti moj prvi pad!" No, nisam pala, drvo me zagrlilo i spasilo. Ljudi su bili zadovoljni ishodom te sa simpatičnim osmjesima nastavili uživati u najboljoj pizzi na svijetu.

    Baš sam ponosna na sebe kako me uopće nije sram što izgledam kao budala. 8)

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    bravoooo na ne-padu!

    a kao budale izgledaju samo oni koji ne probaju ...
    prema tome - :D

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    disko role (moje omiljene i neprezaljene) i ove nove in line skates imaju skroz drugaciji princip, jer su disko role naprijed kod prstiju imale cep pomocu kojeg si se odgurivao. i da, bile su dosta sporije
    ove nove imaju princip kao klizaljke, znaci da se odgurujes nogama u stranu da bi krenuo i odrzao brzinu. i koci se drugacije, onom kocnicom na peti (koja mi nije bas super efikasna kad razvijem vece brzine i trebam naglo stati, kao npr kad rolas po gradu i netko ti izleti iz ducana pred tebe).
    jedna od vaznijih stvari oko rolanja je da su koljena savinuta i opustena, znaci da sluze kao amortizeri, plus sto u tom polozaju (kao neki polu-cucanj) imas puuuno bolju kontrolu nad ravnotezom, nogama itd. znaci nikako ravne noge, one ti dodu kao dve letve.
    za ilustraciju pogledati koji put na tv brzo klizanje, to je tako nesto (samo sto ne moras biti onako savijen u kicmi, iako i to dobro dode ).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Sad jedan savjet molim. Ako se najesen odlučim za taj korak, kakve savjete imate za početnike? Koje role kupiti za mene, koje za 4-god dijeet, na što obratiti pažnju i sl.?
    MOžda netko ima kakav savjet ?
    jer ja sam definitivno na jesen odlučila probati.
    Jedino ne znam kako ću s Leom, je li pametno da obje učimo od početka zajedno. Mislim, neću joj moći pomoći kod padanja, ne znam kako bi funkcioniralo da smo obje početnice

    Anita, super za tebe.
    Ma mene ti isto više uopće ne brine kako će me tko gledati. Kao što reče lavache - budale su oni koji ne probaju, a smiju se drugima.

    Ali kad sam bila puno, puno mlađa i tek počela skijati, u osnovnoj školi, isto sam se tako zaletila i mislila sam da neću moći zakočiti, a ispred mene hrpa srednjoškolaca. Koja bi to blamaža bila!!!
    A ja zakočila kao da skijam već 10 god. Ali ne iz znanja, nego puke sreće

  29. #29
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    branka savjet oko kupnje rola ti moze dati prodavac, a mozes si pogledat kakvih sve ima npr na www.rolanje.com
    tam imas i svasta drugo pa si pogledaj. za pocetnika je najvaznija zastitna oprema (za koljena, laktove, zglobove, glavu ).
    sretno

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    mikka, hvala

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Prijavljujem svoj prvi pad.
    Bilo je to ovako. Krenula sam nizbrdo i tako brzo da me bilo strah da ću pasti. Stoga sam otišla na travu da tamo stanem, no ni trava nije uspjela usporiti role te sam nastavila dalje i zakotrljala se na guzicu. Sva sreća da je to bilo u centru VG sa hrpom ljudi koji su (glasno) umirali od smijeha, zajedno sa mojom kćerkicom. No, ništa me ne boli i ništa nisam ozlijedila, niti najmanje.

  32. #32
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Mislim, polako sam kužila da si otkačena, ali ovako...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Ide mi sve bolje, iako rolam sve manje... ali tražim članke na netu o rolanju..... tj. kako se zaustaviti na rolama.

    Evo ovdje 2 korisna linka
    http://www.londonskaters.com/how_to_heelbrake_stop.htm

    ILI

    http://www.skatepatrol.org/tutorial.html

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Lea i ja smo si danas kupile role :D i krećemo u akciju. Ali bojim se da je neće biti puno radi Lane. Eventualno kad će MM voziti Lanu u kolicima ili ja rolajući nju u kolicima gurati, a MM pomagati Lei.

    Anita, gdje je liam dok se vas dvije rolate?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Lea i ja smo si danas kupile role :D i krećemo u akciju. Ali bojim se da je neće biti puno radi Lane. Eventualno kad će MM voziti Lanu u kolicima ili ja rolajući nju u kolicima gurati, a MM pomagati Lei.

    Anita, gdje je liam dok se vas dvije rolate?
    S tatom. Ne usudim se ići sama s djecom na rolama, bez tate.

    Kupite sve štitnike obavezno!!

    Ima ih u intersportu, no našla sam jučer u Lidlu za 55, 65 kn (u intersportu sam samo za ruke dala 99kn), a jaaako dobri!

  36. #36
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Branka1 jesi vidjela na Vungriju veliko novo klizalište?? Kaj misliš, jel bi bilo dobro i za rolanje

    A ja skoro bacila svoje K2 na burzu...

  37. #37
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    To sa štitnicima je stvarno zanimljiva stvar.
    Ja ih ne nosim. Priznajem.
    Prvo, imam tako jaka koljena da mi niti jedni nisu stali a da me ne stezu, pa sam odustala.
    Istina da bi mi dobro došli kad sam se rastepla prošle godine i razvalila koljeno. :/
    U tri pada za koja znam u prošlih mjesec dana nikakvi štitnici ne bi pomogli.
    Te tri osobe su pale, razbile se ko kruške, i to na: bradu - rasječena, rame - opaka masnica, i bok - još opakija masnica (od onih koje ne prolaze po dva mjeseca).
    Ali i dalje rolaju. Bez štitnika.

    Ovo gore ne shvatiti kao zagovaranje rolanja bez štitnika.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    zna biti gadnih padova i lomova i sa štitnicima, ali štitnici štite one sitne košćice pa je problem ipak manji...

    zapravo, treba se naučiti padati i to je to... lekcija 1

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Odlucila sam nauciti ovo ljeto rolati.Pocela sam u lipnju. Zivimo 1km od jezera. Svaki dan, predvecer, role u ruksak i na Jarun, i gore-dolje do iznemoglosti po stazici ( tabla gdje su Kostelici, btw, naucih sve sportase po redu na tom dijelu ), i nakon par dana odlucila se za svoj prvi krug. Od toga dana rolam uvijek 2kruga.

    Iako znam klizati, rolanje mi ide puno teze. Bez obzira sto izvanjski izgleda da mi vec super ide( nisam pala i mogu juriti) jako se mucim.Tresu mi se koljena a i trema u trbuhu kljuca zbog nemogucnosti zaustavljanja, pa nema jos govora o uzivanju i vjetru u kosi.
    Uvijek imam stitnike.

    Veceras sam prvi put krenula od doma.Prestrasni su mi prelasci ceste tj raskrsca. Bog me cuvao, pa je uvijek bilo zeleno. Svaki prelazak sa trotoara na cestu ima nizbrdicu gdje pocinje ubrzavanje....i taj dio mi nikako nije jasan, i mislim da ce mi trebati puno da se opustim i naucim stati pa cak i na nizbrdici. Molim vas za savjete o prelasku ceste.
    Anita, nisam procitala one linkove o zaustavljanju. Kad nadjem vremena budem.

    Jako me bole zglobovi! Kada ce to prestati?Uspijem 2 kruga napraviti, treci nikako jer mi stopala otpadaju.
    Koji tocno misici rade ( kuzim za misice natkoljenice), jer osim boli u zglobovima, nista drugo ne osijetim.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    507

    Početno

    Ja sam rolala godinama i prestala kad sam ostala trudna. Imam ogromnu želju rolati se al nekak nemam vremena odvojiti to vrijeme samo za sebe jer MM je antitalenat za role. Jedva čekam kad budem Teu mogla učiti da rola. Al to valjda moram čekati još dvije godine.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    smile8....priča sa zglobovima ima velike veze s tim kojim si se sportom dosada bavila....Ako (primjera radi) nisi dugo prakticirala bavljenje nekim sportom onda će se vjerojatno bol u koljenima još neko vrijeme zadržati... jer je to ipak za zglobove jedno novo i drugačije opterećenje (isto vrijedi i za stopala)!
    Što se rada mišića tiče ( slučaju Jaruna gdje se može podesiti jedan lijepi i konstantan tempo i rad mišića), ako rolaš u pravilnom položaju (to dođe sa sigurnošću rolanja - što duže rolaš = sve si sigurnija i polažaj pri rolanju pude sve pravilniji) tada ti se uključuje jako veliki broj mišića tipa od ruku, ramena, kompletnih gornjih i donjih leđa, guze, kvadricepsa i zadnje lođe (butina), bedara, listova te gornjih i donjih trbušnjaka!
    Mislim da (osim trčanja i plivanja) gotovo niti jedan sport nije ravan rolanju po načinu i obimu korištenja različitih grupa mišića! Ja se još uvijek znam otići rolati po Jarunu (iako sada već lagano ulazim u 7. mjesec), no sa djetom u kolicima uspred sebe cijela priča postaje još jednu mrvu zahtjevnija....pa si više ne mogu priuštiti taj sport (ili bilo koji drugi)!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Hvala ti ana.
    Bas lijepo sto imas volje za rolanje uz trudnocu i dijete kraj sebe .
    Bavila sam se karateom duuugo, i plivanjem. Plivanje obozavam i to je stavrno brzi nacin oblikovanja tijela.

  43. #43
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Smile, ovo za bolove u stopalima mi nije jasno. Ja sam imala dvoje role, jedne lošije i jedne dobre i nikad me nisu bolili zglobovi.
    Jedino me bole stopala odozdola (bride) i to nakon podužeg rolanja.

    A što se tiče prijelaza preko ceste - sigurnost bude došla s iskustvom. Druge godine bude puno bolje.
    Prijelazi u Zagrebu, pogotovo tamo gdje su tramvajske pruge, su čisti horor. Ja zbog toga iz Dubrave odlazim na Jarun na rolanje.

  44. #44
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    smile, jel zategnes role dovoljno da ti zglobovi i stopala stoje cvrsto? role trebaju biti zategnute toliko da djeluje da su ti srasle s nogom.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    jel zategnes role dovoljno da ti zglobovi i stopala stoje cvrsto?
    anchi i mikka, ne znam jel zategnem dovoljno. Zategnem znirance svom snagom, i onaj cicak preko toga isto jako. Kupila sam ih u magmi za 1000kn, tako da mislim da su kvalitetne. Nosim i deblje carape, jer me vanjska strana rola zulja( na listu), pa mi carape uvijek vire malo iznad da me rub role ne grebe, jer imam ogromnu ranu sada. Zaista me gleznjevi, sa unutarne strane, bole, toliko da ne mogu hodati prvih par minuta.A i drugi dan ne mogu rolati, nego sam na Jarunu svaki drugi, treci dan. Tabani me ne bole. Ja cu biti uporna ovo ljeto ( do listopada), pa ce se valjda gleznjevi naviknuti na drugaciji napor. Svaki put kada krenem vidim da mi ide bolje i kao da sam preko noci promijenila tehniku ( vise klizim i tijelo se njise skladnije kako idu role), jer ponekad pomislim da sam se krivo naucila. Nisam ni znala da tu nesto sa unutarnje strane zgloba ima kaj za boliti toliko, dok nisam pocela rolat.
    Mozda idem veceras po ovom vjetru, pa vam javim.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    JA sve više volim rolanje!! :D Danas smo Omi i ja već uspjele jedna do druge rolati i brbljati o svemu i svačemu. Uuuuživala sam prestrašno.

    Nego, htjela sam reći da su i mene jako boljela stopala u početku. Ne znam što se promjenilo, ali negdje s 4. rolanjem me više ne bole. Ali uvijek me nakon rolanja bar nešto boli. DAnas su me boljeli kukovi. :?

    Sve se sigurnija osjećam, poslušala sam mikku i MM i savila se u koljenima i držim kao slijepac ruke ispred sebe i stvarno nemam frke s ravnotežom.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Ja sam isto pocela rolati, ali imam velike probleme s zaustavljanjem.
    Panika me lovi cim se priblizavam semaforu ili neko raskrizju.
    Sad sam vidjela link u vezi zaustavljanja i sutra idem odmah isprobat .
    Nadam se da cu uspijeti, jer sam zbog tog zaustavljanja vec skoro odustala od rolanja.

  48. #48
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj smile8 prvotno napisa
    Zategnem znirance svom snagom, i onaj cicak preko toga isto jako.
    to je ok. imas li gornju kopcu? nju isto trebas dosta zategnuti. inace, mozda ti je ta bol adaptacija na novi nacin kretanja. kao kad nosis nove cipele pa te nazuljaju. ako ti nakon par puta bol ne popusti, potrazi neku pomoc, mozda u skoli rolanja, valjda ces naci nesto korisno na www.rolanje.com
    sretno

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    mikka, kako se jako zateze gornja kopca? Ona ima nekakav patent koji samo klik napravi i ne mogu ja tu nis zatezati :/ . Inace istina da mi role od malo povise zgloba do kraja u opce nisu srasle vec ima malcice lufta. Danas sam previse zategnula znirance i prsti su mi utrnuli da sam morala stati i olabaviti.

    nakon 2 kruga pocinje bol samo u lijevom gleznju jer se mozda previse odgurujem i naslanjam na lijevu nogu.
    hvala za link.

    Sada sam se vratila sa Jaruna.
    Pala sam. Zapela sam nogom za one zute zardinjere na krajevima staze. Pokusavajuci odrzati ravnotezu prolazilo mi je glavom sto ste rekle -nikako na guzu zbog lomova zdjelice i sl. Ali ipak sam zavrsila na dupetu. Sada znam kakav je to udarac! Bilo mi je za plakati, ali su prolazili ljudi pa sam bila hrabra, i ostala sjediti i popraviti si stitnike na rukama. Strasno sam si natukla vanjsku sredinu podlaktice. Velicine narance sve krvavo i peceeeeee.
    Ah! Prisjelo mi je rolanje, ali nastavljam dalje sa borbom. Mislim da ce mi trebati puno da se opustim i naucim pravilnu tehniku.

  50. #50
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    koje role imas? ne kuzim to za gornju kopcu, trebala bi se dati stegnuti, jednako je vazno da je zategnuta kao i donje, jer kad je stegnuta je manji pritisak da odrzis nogu ravno.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •