Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: cijepljenje prije polaska u školu...

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno cijepljenje prije polaska u školu...

    zanima me ako netko zna o kojima je cijepivima riječ?
    kod nas se u školskoj medicini nitko ne javlja(linija u kvaru ) i ne mogu da dobijem nikakvu informaciju!

    ja sam sina vodila na prvo cijepivo prije mjesec dana(mpr) nakon čega je reagirao visokom temperaturom do 40 pa smo završili na hitnoj...
    ja ne znam točno kakvo je to cijepivo i protiv čega jer je med. osoblje osobito neljubazno i ne daju nikakve informacije.


    kako znam da je moj sin osobito osijetljiv od rođenja sam mu kupovala(jedno vrijeme nabavlljala iz inozemstva) specijalna pročišćena cijepiva na koja nikada nije imao nikakve nuspojave.

    mene zanima da li netko zna postoji li alternativa ovom drugom cijepivu koje se daje prije škole jer sam čula da su na njega reakcije puno gore nego na prvo?

    dakle prvo je bilo MPR- pa ako mi netko može reći što je to kao i za ovo drugo koje svako dijete dobije prije škole a ne znam ni kako se zove?

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    drugo cjepivo (u prvom razredu ih cijepe) je di-te + polio

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    drugo cjepivo (u prvom razredu ih cijepe) je di-te + polio
    hvala! postoji li neka alternativa tomu kao što je to bio infanrix onim redovnim soc cijepivima?
    čula sam da su sva dijeca reagirala vrlo visokom temperaturom i jakim bolovima rukica a napominjem da moj sin reagira i na ona cijepiva na koja nitko nije reagirao pa me malo strah...

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    napokon sam dobila ove iz školske medicine a zvala sam i javno zdravstvo da bi mi sestra na telefon nakon što sam iznijela svoje dvojbe jednostavno drsko odbrusila"pa onda nemojte dovesti svoje dijete"!

    a samo sam pitala za nuspojave!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    polako postajem očajna! ne znam više koga da pitam i kome da se obratim!
    zvala sam ljekarne koje mogu nabaviti infanrix ali dr neće da prihvati!

    ja nikako neću cijepiti svoje dijete ovim redovnim cijepivom , ne nakon što smo od mpr prije mjesec dana imali 40 temperaturu!

    može li mi netko pomoći savijetom!!!! koje cijepivo??

    postoji li neko pročišćeno a koje bi bilo samo protiv tetanusa!?

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Nemoj nabavljati infanrix jer nema smisla. Većoj djeci se ne daje pertusis radi prečestih i prejakih reakcija, a u infanrix-u se nalazi (acelularna) pertusis komponenta.

    Difterija i tetanus su toksoidi, a uglavnom ne izazivaju neke posebne probleme. Doduše, lani je bila jedna mutna pošiljka koju su povukli. Rade se pomoću formalina.

    Od polio cjepiva svakih ~desetak godina netko ostane nepokretan i potom se još desetak godina bori na sudu za odštetu koju mu nakon pravomoćne presude nema tko platiti Rizik je svejedno vrlo mali.

    Ako te je frka, poslušaj sestru

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    davor hvala ti evo čamim pred kompjuterom i tražim zadnje informacije jer za sat vremena dijete vodim na cijepljenje!

    i šta sad s tim poliom? da malo pričekam s tim? je li to ono što ide na usta?

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mozarela prvotno napisa
    je li to ono što ide na usta?
    Da

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Mi smo bili prošli tjedan na cjepljenju i dobio je tetanus injekciju i o0vo u usta. Na sreču posljadica nije bilo ali me sve stiskalo u želucu kad mu je davala. Od tetanusa boli ruka nekoliko dana

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj Pliska prvotno napisa
    Mi smo bili prošli tjedan na cjepljenju i dobio je tetanus injekciju i o0vo u usta. Na sreču posljadica nije bilo ali me sve stiskalo u želucu kad mu je davala. Od tetanusa boli ruka nekoliko dana

    eto i mi smo to preturili preko glave! na sreću sve je ok čak se ne buni ni da ga rukica boli! :D


    Davoru još jednom hvala jer mi je rasvijetlio da u infanrixu ima i jedna bespotrebna komponenta a ja se skoro posvađala s cijelim zdravstvom u gradu fitiljeći na tom cijepivu!

  11. #11
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Je li moguće da ti nitko iz tog zdravstva to nije rekao? Da se pertusis (komponenta Infanrixa) ne daje u toj dobi? I da je količina difteričnog toksoida u Infanrixu također prevelika za primjenu u toj dobi?
    To je prestrašno.
    Ili si razgovarala s krivim ljudima (npr. apotekarima, pospremačicama u Domu zdravlja....) ili ako si razgovarala s pravim osobama (pedijatri, školski liječnici, epidemiolozi) a oni ti nisu ovo objasnili, te "prave" osobe treba prozvati kao nesposbne i neuke.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Je li moguće da ti nitko iz tog zdravstva to nije rekao? Da se pertusis (komponenta Infanrixa) ne daje u toj dobi? I da je količina difteričnog toksoida u Infanrixu također prevelika za primjenu u toj dobi?
    To je prestrašno.
    Ili si razgovarala s krivim ljudima (npr. apotekarima, pospremačicama u Domu zdravlja....) ili ako si razgovarala s pravim osobama (pedijatri, školski liječnici, epidemiolozi) a oni ti nisu ovo objasnili, te "prave" osobe treba prozvati kao nesposbne i neuke.
    kod nas ovdje je jako teško doći do suvislih informacija i vrlo malo je doktora koji će htjeti posvetiti trenutak ili dva da razjasne nejasnoće.
    često puta se desi da o datoj temi znam više od samog dr-a!

  13. #13
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno


  14. #14
    faith avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    428

    Početno

    Nadovezujem se na mozarelino pitanje, samo je moja situacija malo drugačija i drastičnija. Nakon što su moji blizanci cjepljeni s di-te-per-om pojavili su se izraženi simptomi cerebralne paralize, neću sad dužiti o tome, samo imam pitanje da li znate kome da se obratim da mi malo razjasni situaciju oko cjepiva, razmišljala sam da ih ne cjepim dalje s tim cjepivom. Pedijatrica mi tvrdi da to nema veze s vezom. A mene kopka.

  15. #15
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pa... možda neuropedijatar?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •