Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910
Pokazuje rezultate 451 do 471 od 471

Tema: kupaonica

  1. #451
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    ako ideš u sesvetski, traži Darija
    i reci da si moja
    hvala ti, ići ću prvo u Karlovcu, pa ako nemaju onda krećem tražiti po zg

  2. #452
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    nemogu iskopat temu o gljivicama u banji pa ću se nadovezat odi....

    dakle,počele su čim je malo zahladilo....

    lani smo ih na proljece rijesili muffa killerom + varekinom te smo prepiturali plafon,naravno preko ljeta smo bili mirni no evo cim je zahladilo i kad se stvara kondenzacija prilikom kupanja eto ti ekspresno opet gljivica na plafonu....a imamo prozor,baš sam ga maloprije dok se MM tusiro širom otvorila ali uzalud,opet se zamagli ogledalo i bude "maglica" po zraku...
    kad pocmemo grijat,nagore bude po zidu koji je obložen pločicama a s vanjske je strane okrenut u buru, na podu je grijanje i tu se stvara ogromna kolicina kondenzacije - gljivica...

    pretpostavljam da je jedino rješenje ventilator koji bi odmah izvukao tu silnu vlagu....

    moji starci npr. imaju ventilator koji je urezan/montiran u staklo prozora,samo oni imaju staru drvenu stolariju,ne znam kako to funkcionira kad imas dupla stakla i PVC otvore.... jeli moguće tako nešto ugraditi,ima li netko?
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 26.10.2014. at 19:46

  3. #453
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Mislim da je vas problem toplinski most. http://hr.m.wikipedia.org/wiki/Toplinski_most

  4. #454
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I tu je dobro objasnjeno.
    http://m.24sata.hr/#niskoenergetska-...i-novac-305896
    to je zapravo puno veca investicija od ventilatora u kupaoni, jer nije problem kupaona i vlaga od tusiranja, nego kondenzacija zbog velike razlike vanjske i unutarnje temperature( uz losu izolaciju).

  5. #455
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    to ĆE biti problem kad se počme grijat,zasad podno još nismo ni uključili,nema kondenzacije na tom zidu...
    a rješenje tog problema je 10 000 eur koliko će nas koštat stavljanje izolacije na vanjsku fasadu na cijelu kuću....to će pričekat još koju godinu...

    zasada bi ventilator (ako još postoje ti za prozor i mogu se montirati u dupla stakla) dosta pomogao,moji roditelji žive u staroj kamenoj kući bez izolacije i dosta su im se smanjile gljivice...

  6. #456
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Pa ne moras prozor busiti, mislim da je jednostavnije staviti zidni ventilator (kroz zid). Doduse moguce da sam u krivu.

  7. #457
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    A postoji i daleko jeftiniji toplinski most.
    Kod mene djeluje već godinu i pol i nema ni jedne jedine crne točkice. Već sam tu pisala o ovom proizvodu. Velika kanta, za oko 30 kvadrata je nekih 900 kuna.

    http://www.dracomerx.com/rjesenja/ri...i-na-zidovima/

    Ima i filmića npr. http://www.youtube.com/watch?v=mRNLGh0ojI0

  8. #458
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    namazali i mi,ne znam sad jeli bas taj ili neka druga marka ali skupo ko vrag...(princip tih termo "kuglica" koje na dodir podizu temp zida,fakat su nam topliji bili zidovi nakon mazanja)
    ali mazali smo tamo gdje je trebalo - vanjski zidovi nase spavace sobe...
    u kupaonici nije bilo smisla,gljivice su sad na plafonu i kosini povise koje se nalaze unutarnje stepenice za na kat (nisu vanjski zidovi) ....dakle nije to "toplinski most" problem već kondenzacija... znam da ce se pojavit i na plocicama/vanjskom zidu kad pocmemo grijat,tu se doslovno slijevaju kapljice poslje kupanja...

    marta,mi bi bas u prozor jer cemo jednog dana valjda stavljat tu termo fasadu pa da ne bi bilo komplikacija radi tog otvora na fasadi...
    a i ideja o busenju plocica i zida mi se nikako ne svidja....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 26.10.2014. at 21:40

  9. #459
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ali, kondenzacija se ne pojavljuje na mjestima gdje je topao zid, no nema veze. Na pločicama, ogledalima, staklenom zidu tuš kabine... će se uvijek kondenzirati voda, no to se može obrisati, zid baš i ne.

    Ja znam da kod mene crnih točkica više nema. I znam zašto nema. Ja prezadovoljna.

  10. #460
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    imamo veliki umivaonik 80x47 cm , ispod kojeg trenutno nema ništa osim sifona, treba mi ideja jel ormarić, ništa ko sada, ili nešto drugo, mislila sam možda tu postaviti one košare za zmazanu robu, istina trenutno je ispod usisavač koji služi samo za čišćenje šmrklji

    hajde ideje molim

  11. #461
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja imam male ladice. I ormaric bas oko odvoda. Stolarski napravljeno. Sama sam razmislila sto drzati unutra. Nisu sve iste velicine. To mi je super ispalo.
    Ponuda u ducanima je bila losa. Em je dizajn ruzan, em je nefunkcionalno napravljeno. Jest skuplje ako moras puno klizacs za ladice i ruckice kupiti, ali se super organiziraju stvari. Jedna ladica za brijaci aparat i srodne predmete, jedna za higijenske uloske, za fen i cesljeve...

  12. #462
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ja trebam novu dasku za wc. Imam staru neku iz Feroterma. Pise gore voxort. Nisam tad razmisljala o kvaliteti, izgledala OK. Sporopadajuca. Za tri godine se potrgala. A samo nas dvoje odraslih od cca 60kg ju koristimo, nema nas nikad doma. Ocito losa kvaliteta.
    Idem u potragu za novom. Ako ima kakvo dobro ili lose iskustvo, super

  13. #463
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nakon svih tih skupih, ovakvih- onakvih dasaka, imam dasku iz Lidla.
    100kn. Bijela, ne znam jel' unutra drvo, polakirana, genijalna.
    Imamo ju godinu dana.
    Nigdje nije pukla, rascvala se.
    Vijci nisu pohrđali i dalje su lijepi i sjajni.
    Čisti se odlično.
    Udobna za sjest.
    Jedino nije sporopadajuća, a to nama ni ne treba.

  14. #464
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Mi imamo sad onu iz lidla s sjedalom za dječju guzicu

  15. #465
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Ovi su se super sjetili marketinski nazvat voxort, zvuci njemacki. Jos neki model pipe im se zove Aachen. A uopce ne postoji nis na webu. Imam i tus kabinu njihovu s tisucu utora. Klize vrata dobro, al za cistiti uzas.

  16. #466
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    I mi imamo iz Lidla sporopadajucu i sa daskicom za djecu. Nas 4 koristi se svakodnevno hahaha. Skroz je u dobrom stanju cca 3 god ju imamo.

  17. #467
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja imam neku noname (valjda je njihova kucna marka) bijelu iz bauhausa. Stara je preko 10g i nije se nimalo potrgala, samo je sad nakon tolikih godina lagano puzutila, pa cu je ipak morati mijenjati. I sve je plastificirano, nigdje se ne vide metalni dijelovi, tako da nema sto prohrdjaviti. Nije sporopadajuca (to bi me zivciralo da cekam da se spusti). Dosla je tih davnih dana 100-ak kuna (onako je punija, nije od onih tankih plasticnih)

  18. #468
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam neku noname (valjda je njihova kucna marka) bijelu iz bauhausa. Stara je preko 10g i nije se nimalo potrgala, samo je sad nakon tolikih godina lagano puzutila, pa cu je ipak morati mijenjati. I sve je plastificirano, nigdje se ne vide metalni dijelovi, tako da nema sto prohrdjaviti. Nije sporopadajuca (to bi me zivciralo da cekam da se spusti). Dosla je tih davnih dana 100-ak kuna (onako je punija, nije od onih tankih plasticnih)
    Pa zašto bi čekala da se spusti Jedino su gosti često zbunjeni. Tu i dođe do "nasilnog" brzinskog spuštanja poklopca.
    Nisam stigla u Feroterm. Tj. jesam, al u 14.30, a rade do 14 subotom.
    Ovoj se zapravo potrgao spoj poklopca i osovnice. Vjerojatno i je problem što je sporopadajuća pa je negdje preveliko naprezanje za tu plastiku. A izgleda ljepuškasto s kromiranim dijelovima. Mislim da smo mi morali tu dasku uzeti, jer nam je WC najplići model koji su imali, da možemo vrata otvoriti. Vidim da sad košta 230 kn. A vidim i da je najskuplja oko 1000 kn

  19. #469
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    mi sami spuštamo dasku

  20. #470
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mi sami spuštamo dasku

    Užas!

    U mom domu s roditeljima, mi smo imali u pravilu podignut poklopac od WC-a, samo je daska bila spuštena. MM inzistira na poklopcu, a meni nije teško spustit ga E sad se taj poklopac i potrgao.

    Ma nije mi taj samospuštajući efekt ništa bitno, nama su dimenzije ograničile izbor.

    Mislim da ćemo kupiti istu, opet zbog dimenzija. Al ne preporučam ni taj mehanizam jer je očito super za pokvariti se, niti tu voxort marku. Estetika je OK i to je sve.

  21. #471
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nama se nikad mehanizam sporog spustanja nije pokvario. Kupili smo takvu dasku jer bi nemarna djeca (dijete, preciznije receno) ili ne bi spustala, ili bi spustila uz tresak vjezbajuci slobodan pad.

Stranica 10 od 10 PrviPrvi ... 8910

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •