Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Može li dojilja dati krv?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno Može li dojilja dati krv?

    Znate li je li preporucljivo/ izvedivo da dojilja da krv?

  2. #2
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja mislim da ne. Znam da sam ja htjela dati krv, ali sam dojila, pa su mi rekli da ni ne probam ići jer dojiljama ne daju. E sada, stvarno ne znam 100%

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Kažu bolje ne ...

    No, ako je potrebno, vjeujem da će ti liječnici dati neki savjet - uzimanje tekućine, hrana, razdoblje u danu, prije/poslije podoja i sl.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    OK, hvala. Ja sam jos uz to imala i carski. :/

  5. #5
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Ja sm htjela dati krv u akciji davanja u mojoj firmi, ali kad su čuli da još uvijek dojim (tada godinu i 10 mjeseci) rekli su da ne mogu. Žena mi je lijepo objasnila da štedim svoje snage, pogotovo zbog toga što i trudnoća i dojenje iscrpljuju zalihe željeza, te da mi još ne treba i davanje krvi.

  6. #6
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Nedavno sam i ja bila u prilici dati krv, ali doktorica mi je objasnila da dojilja ne može biti darivatelj, nego tek šest mjeseci nakon zadnjeg podoja. Znači, niš od mene negdje do Lindine škole...

  7. #7
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj Linda prvotno napisa
    Nedavno sam i ja bila u prilici dati krv, ali doktorica mi je objasnila da dojilja ne može biti darivatelj, nego tek šest mjeseci nakon zadnjeg podoja. Znači, niš od mene negdje do Lindine škole...
    Ni od mene

    Iako, ja stvarno mislim da to pravilo ne bi trebalo baš važiti za dugodojilice i da je to zapravo zbog mame koje intenzivno doje, a ne svakih par dana kak smo Leona i ja sada

    Jasno mi je da kad dojilja radi u punom pogonu nije pametno još dijeliti svoje dragocjene tjelesne tekućine okolo, ali ja ću se prvom idućom prilikom, kad dobijem poziv od bivše firme, sretno odazvati :D

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni su rekli u Petrovoj da ne može u prvih 6 mj. isključivog dojenja, ali da bi se poslije moglo.

  9. #9
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Ja sam nedavno isla dati, nisam navela da dojim, ali mi je zeljezo katastrofalno lose i odbili su me.

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    evo sto kaze LLLI o tome:

    Can a Lactating Woman Donate Blood?

    Whether to donate blood is a decision that is best left up to the individual. Opinions vary as to whether it is a good idea. The American Red Cross says this about potential donors, on their web page at http://www.redcross.org/services/bio.../eligibl.html:

    * defer while pregnant
    * defer 6 weeks after uncomplicated third trimester or term delivery or cesarean section
    * defer 12 months if delivery required a blood transfusion
    * accept nursing mothers

    La Leche League's sources differ in their opinions on blood donation for breastfeeding mothers. Dr. Gregory White does not recommend it. Dr. Jack Newman says any otherwise eligible mother who is not anemic can donate blood. The Canadian Blood Service (a division of the Red Cross) asks breastfeeding mothers to wait six months before donating blood. LLL recommends that mothers consult their own physicians and make an informed choice.

    If a breastfeeding mother chooses to donate blood, she needs to be very careful to stay hydrated. Human milk is 87% water, and a blood donation takes 16 ounces of blood from the body. This is a lot of liquid to replace. All blood donors are cautioned to eat a substantial meal before donating blood and drink large quantities of water afterward. After a donation, donors are advised to avoid heavy lifting with the arm used to donate (to prevent excessive bruising). This may be a consideration for mothers who may not be able to avoid lifting and carrying their babies or older children.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    mene su nedavno odbili, mala ima skoro dvije godine, ali rekli su da to nema veze...

  12. #12
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Ne uzimaju čak ni iz zaklade Ana Rukavina uzorak koji je ja mislim ono skroz malo kao kad se vadi krv

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj ssss prvotno napisa
    Ne uzimaju čak ni iz zaklade Ana Rukavina uzorak koji je ja mislim ono skroz malo kao kad se vadi krv
    Ja sam dala, nije mi čak ni na pamet palo da bi dojenje bilo problem (Andrija je bio nekih 5-6 mjeseci star). Uopće nisam ni pomislila u tom trenutku na dojenje.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,472

    Početno

    Cure hvala, pogotovo leonisa.
    Inace, ujak mi ima operaciju i posto je ljeto mora imati svoje davaoce krvi koji ce dati krv koju ce on potrositi na operaciji. To je uvjet kako bi ga operirali. Valjda zato sto je ljeto pa imaju vise hitnih slucajeva, ali skroz je neobicno. Bez toga ga nece primiti na operaciju. Tako da ide MM a njegov sin ce biti backup ako potrose vise krvi nego su ocekivali

  15. #15
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj ssss prvotno napisa
    Ne uzimaju čak ni iz zaklade Ana Rukavina uzorak koji je ja mislim ono skroz malo kao kad se vadi krv
    Ja sam dala, nije mi čak ni na pamet palo da bi dojenje bilo problem (Andrija je bio nekih 5-6 mjeseci star). Uopće nisam ni pomislila u tom trenutku na dojenje.
    I ja sam htjela dati, ali su mi rekli da ne mogu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    ja pitala u petrovoj i rekli su mi da može godinu dana nakon poroda, dojila ne dojila, svejedno

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dečko ide sutra dati. Ja bih s njim.

  18. #18
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dečko ide sutra dati. Ja bih s njim.

    A cuj, i ja bi puno toga, ali jbg, ne moze.

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dečko ide sutra dati. Ja bih s njim.
    Pa idi. Lijepo je to. Ali tamo reci "takva i takva stvar, imam bebu od štajaznam 6 mjeseci". Oni će ti reći ili će te piknuti da vide željezo, pa odlučiti. Ali nemoj prešutjeti, vrag ne spava - možda ti poslije bude zlo (govorim iz iskustva). Ako te odbiju, stigneš i za šest mjeseci. Bit će Petrova 3 na mjestu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.11.2015. at 10:24

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    željezo i tlak oni odmah mjere.
    Moraš ispuniti upitnik sa puno pitanja - evo ja baš čekam da mi prođe period u kojem zbog jedne pretrage ne mogu dati krv - i moraš biti teža od 55 kg ( a ja te zamišljam baš kao neki sitni curetak)

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Željezo mi je u okviru norme. Imam 60 kg. Šest mjeseci je prošlo.
    To bi trebalo biti to.

  22. #22
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Željezo mi je u okviru norme. Imam 60 kg. Šest mjeseci je prošlo.
    To bi trebalo biti to.
    Žene za vrijeme dojenja ne bi smjele davati krv.
    Kao ni za vrijeme menstruacije i trudnoće.
    Možeš doći i lagati.
    Kome je to na korist, nije mi jasno.

  23. #23
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Morti ja sad napokon smijem. 2x su me odbili jer sam bila prelagana, jednom jer mi je unazad mj-dva bio spontani, onda su zaredale trudnoće i 12 god dojenja. Sad se nadam da bi me napokon mogli primiti. Ja se tješim - nisam uspjela biti darivatelj, al bar sam puno mlijeka darovala!
    Naštetit ćeš najviše sebi! Nisu bezveze sastavili upitnik za darivatelje! Ukoliko ne smiješ, nemoj!

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    evo, jja ne mogu dati krv zbog kolonoskopije - treba proći 6 mjeseci. A zašto, nemam pojma ali tamo tako piše i ja sada čekam

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Neću lagati. Nisam idiot.

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    imaju svoja pravila - ja nisam mogla dati krv jer sam skidala madež i onda sve dok nije došao nalaz - ništa od darivanja

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Žene za vrijeme dojenja ne bi smjele davati krv.
    Kao ni za vrijeme menstruacije i trudnoće.
    A zasto ne za vrijeme dojenja i menstruacije? Nesto ne valja s njihovom krvi ili je to zbog njih samih?
    Ja inace nisam se puno obazirala u zivotu na to "dojim pa..." pa sam uspjesno vise-manje sve odradila i dojeci, makar davanje krvi nije medju time, no da je bilo na redu ne bih ni pomislila da je dojenje problem?

  28. #28
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Darivanje krvi je atak na organizam. To je gubitak koje tijelo mora nadoknaditi, oporaviti zalihe, sto tekucine sto eritrocita sto željeza.
    A tijelo koje vec znacajan dio svojih zaliha trosi na stvaranje mlijeka nije u najboljem položaju za darivanje istih.
    Samo steti sebi.

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Darivanje krvi je atak na organizam. To je gubitak koje tijelo mora nadoknaditi, oporaviti zalihe, sto tekucine sto eritrocita sto željeza.
    A tijelo koje vec znacajan dio svojih zaliha trosi na stvaranje mlijeka nije u najboljem položaju za darivanje istih.
    Samo steti sebi.
    A ok. Onda bih ja postupila po svom nahodjenju. Mislim, ne bih nikad dala krv ako bi time mogla nastetiti drugima, ali odluku o tome sto smijem ja napraviti sebi ne volim da donose drugi umjesto mene...

  30. #30
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Dakle, trebas lagati na upitniku. Svako po svom nahodjenju :/

  31. #31
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, trebas lagati na upitniku. Svako po svom nahodjenju :/
    Ne, nisam rekla da treba lagati.
    Ali ako me ne bi pitali ne bih ni sama rekla. Kao sto nisam rekla da dojim u 100 drugih situacija gdje sam ocekivala nepotrebne probleme zbog toga.

  32. #32
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ne znam - u Petrovoj imaju jako dugačak popis s navedenim stvarima zbog kojih ne možeš dati krv - sada se ne mogu sjetiti jesu li spomenuli dojenje

  33. #33
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, nisam rekla da treba lagati.
    Ali ako me ne bi pitali ne bih ni sama rekla. Kao sto nisam rekla da dojim u 100 drugih situacija gdje sam ocekivala nepotrebne probleme zbog toga.
    I menstruacija je kontradindikacija.
    I trudnoća.
    I niski tlak.
    I svaki put možeš naštetiti samo sebi i svom djetetu (al i to imaš pravo, jel).
    Tako da je filozofsko pitanje treba li tako nešto biti kontraindikacija ili ostaviti na "informirani" izbor pojedincu.

  34. #34
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, nisam rekla da treba lagati.
    Ali ako me ne bi pitali ne bih ni sama rekla. Kao sto nisam rekla da dojim u 100 drugih situacija gdje sam ocekivala nepotrebne probleme zbog toga.
    potpisujes izjavu, prilikom svakog darivanja krvi
    dugacka lista sa svim i svacim
    od popravljanja zuba u zadnjih xy dana, uzimanja aspirina unatrag tjedan dana, operacija, poroda, dojenja, bolesti ovih i onih ...

  35. #35
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam - u Petrovoj imaju jako dugačak popis s navedenim stvarima zbog kojih ne možeš dati krv - sada se ne mogu sjetiti jesu li spomenuli dojenje
    Ne mogu se ni ja sjetiti, a dala sam krv pred mjesec dana
    Ali ako me ne pitaju, ja preventivno ne dajem tu informaciju (tj. nisam davala). Osim ako mi je jasno da je bitno - npr kod uzimanja ljekova.
    Davanje krvi mi spada u nesto cime u ovom slucaju mozes naskoditi iskljucivo sebi, a to bi doktori trebali malo pustati vise ljudima na vlasititu odgovornost, naravno uz potpisanu izjavu da su bili upozoreni i prihvacaju rizik...

    No to je vise za jednu opcenitiju temu o odnosu doktor-pacijent (ili cak doktor-svi ostali)...

  36. #36
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I menstruacija je kontradindikacija.
    I trudnoća.
    I niski tlak.
    I svaki put možeš naštetiti samo sebi i svom djetetu (al i to imaš pravo, jel).
    Tako da je filozofsko pitanje treba li tako nešto biti kontraindikacija ili ostaviti na "informirani" izbor pojedincu.
    Kako bi npr naskodila svom 2-godisnjem djetetu koji doji 1x dnevno ako bi dala krv?
    Opcenito, bilo bi zgodno kad doktori ne bi toliko koristili termin "informirani" izbor nego informirani izbor... Cinizam je prilicno uocljiv.

  37. #37
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Na trudnoću sam mislila.
    A cinizam je i trebao biti uocljiv.
    Informirani izbor je pojam koji se koristi bez ikakve mjere i sekcije.

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Na trudnoću sam mislila.
    A cinizam je i trebao biti uocljiv.
    Informirani izbor je pojam koji se koristi bez ikakve mjere i sekcije.
    Ne znam kako bi mi shvatili da si mislila na trudnocu da nisam pitala, jer je prethodna rasprava bila o tome zasto zena ne moze dati krv dok ima menstruaciju ili doji.
    Uglavnom... pitala sam zasto zena ne moze dati dok doji ili ima menstruciju, odogovor je bio da moze nastetiti sebi. Na sto sam ja komentirala da bi osoba trebala imati pravo sam odluciti da li zeli riskirati nastetiti sebi. Onda dolazi dio u kojem se spominje steta za dijete pa me zanimalo odakle odjednom to...

    Mislim, mogu i ja tako skakutati s predmeta na predmet diskusije, ali onda cijela diskusija nema nikakvog smisla jer se uvode novi elementi bez da se naglasi da je uveden novi slucaj (trudnoca) i da se komentar odnosi na taj slucaj a ne na prethodna dva koja su komentirana (menstruacija, dojenje).

    O terminu informirani izbor imam prilicno cvrsto misljenje, i meni nije prihvatljiv cinizam dokle god se odnosi na odluke punoljetne osobe o samoj sebi.

  39. #39
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    U post u kojem si mene citirala spomenula sam trudnoću.

  40. #40
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    S moba sam pa ne mogu editirati.
    U postu sam spomenula trudnocu pa ne bi bilo u redu ne spomenuti dijete.

  41. #41
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Na sto sam ja komentirala da bi osoba trebala imati pravo sam odluciti da li zeli riskirati nastetiti sebi.
    U ovom slučaju ne možeš odlučiti sama, jer ne možeš sama donirati krv;
    tvoja odluka uključuje i nekog medicinskog radnika koji ti treba staviti iglu u venu i izvući 500 ml tvoje krvi, pa i on valjda snosi nekakvu odgovornost, bez obzira što si potpisala prije davanja.

    Kod nas su uvjeti davanja strogi i mislim da tako treba i ostati.
    Inače i meni prošle godine nisu htjeli uzeti, a dojila sam skoro trogodišnje dijete, 1-2 puta dnevno, i svjesna sam da je rizik za mene vjerojatno mini-minimalan. Ali mi je isto tako jasno da je njima najjednostavnije podvući crtu (dojiš-ne doniraš), nego nagađati o broju podoja i produkciji mlijeka, jer se na taj način jednostavno svrstavaju na sigurnu stranu vezano uz rizik po dojilju.

    Nemam problema s tim, donirat ću ponovo kad prestanem dojiti.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    smiješ dati tek ako prođe 6 mjeseca od dojenja, pitaj me kako znam.

    vađenje zuba i operacije na zubu su isto kontraindikacije,

    usput ne smiješ ni davati ako je neko doma prehlađen, ima vodene kozice i slično, i za to me možeš pitat kak znam

    žuta možeš ić ako želiš bit pratnja, te da tebe gleda umjesto neke lijepe setre.

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zasto vadjenje zuba, ako prodje samo uz injekciju novokaina? Zbog eventualno moguce naknadne reakcije (infekcije)?

  44. #44
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ma mene osobno ne dira dojenje (nemam namjeru vise dojiti) nego opcenit sveprisutan "mi znamo najbolje" stav bez davanja mogucnosti izbora kojim se ne ugrozava druge. A ovo mi je tipican primjer tog mentaliteta. Nemam vise sto dodati na temu.

  45. #45
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zasto postoje kazne za nevezanje u autu ako izletavanjem kroz sajbu ugrozavas samo sebe?
    Mozemo filozofirati koliko hoćemo, pravila postoje. Pa i ona koja nam ne dozvoljavaju da ugrozavamo sebe.

  46. #46
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto postoje kazne za nevezanje u autu ako izletavanjem kroz sajbu ugrozavas samo sebe?
    Mozemo filozofirati koliko hoćemo, pravila postoje. Pa i ona koja nam ne dozvoljavaju da ugrozavamo sebe.
    Nevezana osoba leti po autu i ozljedjuje druge. Nevezana osoba je obicno teze ozlijedjena i predstavlja veci trosak za lijecnje, pa je s time opet na stetu svih nas.

    Inace, provjerila sam na NHS i lijepo pise: You may donate whilst Breast Feeding your baby providing your baby is at least 6 months old.

    Eto njima nije tesko postaviti stvari malo logicnije. A ne 6 mjeseci nakon prestanka dojenja bez ikakvog objasnjenja...

  47. #47
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ma brzo prođe 6mjeseci od dojenja,

  48. #48
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma brzo prođe 6mjeseci od dojenja,
    U mom konkretnom slucaju nemogucnost davanja krvi je bila 9 mj trudnoce + 21 mj dojenja + 3 mj nakon dojenja + 9 mj trudnoce + 24 mj dojenja + 6 mj nakon dojenja = 72 mjeseci odnosno 6 godina u kontinuitetu "neadekvatnosti" za doniranje krvi.

    S obzirom na taj kontinuitet (a znam da ima zena kojima to traje i dulje) nisam stavila svoj zivot na cekanje nego sam radila najnormalnije i hrpu drugih stvari koje razno-razni "strucnjaci" ne preporucaju jer "ma to vam je kratko" Ne, nije, i to sto sam trudna ili dojim me ne cini invalidom ili polusposobnom (ovo s ne odnosi samo na davanje krvi nego na taj cjelokupni misticizam i pretjeranu zabrinutost koji u nasem drustvu okruzuje dojenje i trudnocu, i "ma bolje nemojte" a cesto bez ikakvog razloga).
    Posljednje uređivanje od sillyme : 27.11.2015. at 07:58

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ak pitaš mene to je bilo više od 12 godina, ali nije mi žao

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    naravno da te to ne čini ni invalidom ni nesposobnom, naprotiv sretni su kad možeš davati a valjda i ti si sretna kad oni primaju

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •