Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Veličina S, koliko dugo?

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Veličina S, koliko dugo?

    Zanima me onako otrpilike koliko dugo su vaši maleni bili u veličini S i kolkio su to imali kila kada u njih više nisu stali?

    Evo ja sam za svoju bebicu za sada pripremila samo S pelenice i s obzirom da mi je porod blizu malo sam stala s šivanjem. Mislila sam još prije poroda sašiti koju M ali mi se baš i nije dalo, mislim si pa valjda bude min. 2 mjeseca bila u veličini S,a onda lako krenem opet sa šivanjem.
    Probala sam te svoje pelene na nečaku kad je imao 7,5 kg, ali je stvarno buuuuuco i taman su mu tada bile onako na knap, da pređe u M.
    Kakva su vaša iskustva s plenama po veličini....?
    Thanks

  2. #2
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Pa kaj nitko nema ništa za reći :? Nisu valjda svi korsistili OS?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Ja sam na OS.Vjerujem da ce ti trajati par mjeseci,jer racunaj da se bebac rodi sa 3.5 cc ,a da udvostruci tezinu prodje i 4 mj.,Ako si ih probala na bebacu od 7.5 kg mislim da bi ti mogle biti prevelike .Da sam na tvom mjestu i da su mi velike ja bi ih prekolopila kao da imaju drukere i lagano ih zasila.Nakon mj.malo popustisi ....Vazno ti je da zastitne budu po mjeri.Nadam se da sam bar malo pomogla.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Mi smo imali samo Kissaluvs S veličine, navodno do 7 kg, ali već sa 6 su mu bile knap, znači koristili smo ih cca mjesec i pol :/

  5. #5
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Misliš Kissaluvs 0 veličina? To je zapravo newborn veličina, skroz su malecke.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Misliš Kissaluvs 0 veličina? To je zapravo newborn veličina, skroz su malecke.
    Možda stvarno 0, sad baš nisam sigurna - ali sigurno do 7 kg, pa je vjerojatnije da je newborn. Sorry, moja greška.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    ne mora biti nula...mi smo kissaluvs 1 koristili do ivinih 3-4 mjeseca ali i to na knap...a taman je imala cca 5-6 kg...

  8. #8
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Mi nikad nismo bili u toj kategoriji (S), jer smo poceli s platnenima tek s 4mj i odmah bili L (imali 10kg 8) ).
    Ako moze pomoci, mi smo imali 7300g s tocno 2 mjeseca, a 8500g s 3.
    Mislim da ce joj biti dobre bar dva mjeseca ako nisu bas NB, nego u S velicini.
    Sjecam se koliko ti je malo trebalo da sasijes one lijepe pelenice koje si nam pokazivala , ne trebas se uopce brinuti za sivanje jos

  9. #9
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    marge ima 4 mjeseca i 6.4 kg i većinu pelena još uvijek koristi veličinu S i čini se da će još neko vrijeme.
    jedine S koje su joj male su rumpstersice i knickernappies, a to su fakat mali maleni modeli

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam ovaj kroj skidala s neta, sada se više ne sjećam od koga i baš su S, NB nisam ni radila...Ali imaju dosta mekanu i jaaaaako rastezljivu gumu, pa kad se sašiju izgledaju malo ali se daju lijepo rastegnuti...žHm, kad još nitko tko ima moje pelenice nema bebača . Sada će polako...
    I nekako se mjerim prema svom Jankići, mada to ne mora niš značiti. On je 8 kg imao sa 6 mjeseci, valjda seka neće biti mali king kong naspram njega.

  11. #11
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    he he
    mi jos nosimo small

  12. #12
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Mene uz ovo pitanje zanima i NB iliti 0 velicina. Jel netko koristio, i ak je - koliko dugo?

    Meni su te NB tako slatke malene, a i mislim da je super ak je beba otpocetka u platnenoj.

    Mi smo s 5 i pol mjeseci krenuli s platnenima (tek sam ih tada skuzila) i odmah smo uskocili M pa brzo i u L.
    No vec neko vrijeme smo opet u manjim pelenicama

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja mislim da su NB iapk za malo manje bebice, one do 3 kg. I ako ih se i uzima da je to stvarno onda za eventulano prva 3 tjedna, a iskresno, ja sam bila lijena još crtati kroj za NB pa ih sašiti 10-ak da bi ih bebe nosila možda 3 tjedna!
    Evo, ja sam odlučila da će bebolina ipak od samog početka biti u platnenima, pazit ćemo u početku na pupak (češće prematati) i to je to...
    Ne vjerujem da će biti ispod 3,5 kg, tako da mislim da bi baš fulala s NB pelenama..

  14. #14
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    ana.m, pa ako imas sad vremena, sasij jos koju M da ne moras brzo ponovno u sivanje... Ja bih tako da bar znam sivati

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa
    ana.m, pa ako imas sad vremena, sasij jos koju M da ne moras brzo ponovno u sivanje... Ja bih tako da bar znam sivati
    Mislila sma da hožu ali se nekako nadam da ću svaki dan roditi pa da ne ostane nedovršenog posla, pa si sve mislim poslije ću.... .
    A možda još koju i napravim, tak imam sve doma, neke čak i izrezane, samo ih treba sašiti...
    E jesam ljenčuga

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    david od danas definitivno ne stane više u NB, znači mjesec dana su bile ok.
    ne znam koliko je težak, moja procjena oko 4,5kg.
    sva sreća sašila sam ih samo 6; ne isplati se.

    sad smo u S, dosta su komotne, tako da mislim da će izdržati sigurno i dulje od 2 mjeseca.

    imat ćeš vremena za šivanje M (lakše je bez trbuha )

  17. #17
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Meni osobno je predivno vidjeti bebice u pelenama koje su im taman, a ne prevelike. Npr:

    http://hyenacart.com/phpbb/viewtopic.php?t=39089

    http://hyenacart.com/phpbb/viewtopic.php?t=30779

    http://i13.tinypic.com/4bemyj8.jpg

    http://i14.tinypic.com/3z1tyq1.jpg

    http://img.photobucket.com/albums/v3...swaddlebee.jpg

    http://img.photobucket.com/albums/v3...its/Abumpy.jpg

    http://s102.photobucket.com/albums/m...Picture257.jpg


    Ali isto tako mi je ljepše vidjeti bebice u robici koja im je taman, a ne prevelika. Možda nije ekonomično (ni kod pelena ni kod robice), ali meni je puno ljepše.

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Teddy, ove bebice su ...
    Joj, čim poslikam Ivu u pelenama stavim fotke :D

  19. #19
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Ja opet imam fobiju da ih pelene ili robica ne zatežu :/
    Radije im obučem malo veće, jer ne želim da ih pelene ili robica sputavaju... a pogotovo što su im neke pelenice po veličini taman, ali ipak ostavljaju trag oko nogice... onda ipak glasam za malo veće...

  20. #20
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ja opet imam fobiju da ih pelene ili robica ne zatežu :/
    Ali prevelike pelene = curenje, ili? :/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ja opet imam fobiju da ih pelene ili robica ne zatežu :/
    Ali prevelike pelene = curenje, ili? :/
    ne nužno. neki kreću od prvog dana s kamaris OS. a one su definitivno (pre)velike.

    i meni je estetski ljepše da je sve maleno, ali nije lijepo kad skineš pelenu i vidiš crvene urezotine. a vjerovatno ni bebici...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    moj maneken u mini NB pelenici u koju više ne stane
    pass: david

  23. #23
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Citiraj suzyem prvotno napisa
    Ja opet imam fobiju da ih pelene ili robica ne zatežu :/
    Ali prevelike pelene = curenje, ili? :/
    Curenje se dešava jedino ak su prevelike pocketice, al ako se ispod obuče bodi, on drži pelenu gore, pa onda ne cure.. prevelike fitted nikad nam nisu procurile jer to sprečava cover. Veće fitted im oblačim recimo za noć, kad želim da su što komotnije.
    Nama su recimo sad FB M na knap, neke ih zatežu oko nogica, dok su na veličina L dosta velike... tako da kombiniramo...

  24. #24
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Ja isto volim da je fitted pelena komotnija, dok pocketice moraju lijepo prianjati uz nogice da ne propusti.


    suzyem, da probas FB u P velicini?

  25. #25
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Citiraj Dolisa prvotno napisa


    suzyem, da probas FB u P velicini?
    Vidiš, imam dvije u P veličini i čini mi se da su im najbolje... baš moram dobro još pogledati...

  26. #26
    Dolisa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    792

    Početno

    Nama je L taman, mada sam ja pocela u zadnje vrijeme brijati na prirodne materijale...
    I iako se kunem u FB, kad mi stigne bambus, mozda promijenim misljenje...

  27. #27
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    ra a koje su dimenzije te NB pelenice. Dužina pelenice i širina na leđima?

  28. #28
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj ra prvotno napisa
    i meni je estetski ljepše da je sve maleno, ali nije lijepo kad skineš pelenu i vidiš crvene urezotine. a vjerovatno ni bebici...
    Ali tu se onda radi o premalim pelenama, ja sam mislila na pelene koje su bebici taman, ni premale ni prevelike. Znači nikakve crvene urezotine, to je koma. :/

  29. #29
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Teddy, ove bebice su ...
    Joj, čim poslikam Ivu u pelenama stavim fotke :D
    Stvarno su
    A i Ivinu ćemo sliku uskoro vidjeti...još sitno?


    Tek rođene bebice mogu odmah u platnene(mojoj prijeteljici su na tečaju savjetovali jednokratne zbog pupka-ok,kužim da se ne bi trebalo močiti,ali dečkić može lako smočiti i onu gazicu u jednokratnim :? )?
    Onda ne treba široko povijanje,jel'da?
    Evo,pitam,da drugi put znam sve od početka

  30. #30
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo, ja sam se odlučila da će Iva od početka biti u platnenima. S više sam strana čula da nema problema samo se te prve dane ipak malo mora pripaziti na pupak i to je to!
    Joj jedva čekam...Da još sitno, jako sitno! Mada nekako nisam svjesna toga da je to tu, kuca na vrata... 8)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Baš sam gledala na Kissluvs site i piše kako je veličina 1 od negdje 4,5kg do cca 11 kg.
    Pa to bi trebalo biti nosivo na maloj bebici barem nekoliko mjeseci, zar ne? Meni je Ivor sada 1,5 god pa ima oko 12 kg...
    Ne kužim, jer netko je gore napisao kako je vel. 1 bebica nosila 34 mjeseca :?
    Ima li netko još iskustva sa Kissluvs pelenicama na novorođenoj bebici?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •