Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: lateralna ruptura vagine

  1. #1
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno lateralna ruptura vagine

    Zanima me jel neka od vas imala lateralnu rupturu vagine kao posljedicu poroda i ako da, nakon koliko vremena vam je zarasla rana i kad je prestala biti otečena.

    sva se zgrozim kad pogledam kako to izgleda,a prošla su 4,5 tjedna od poroda-konci još ispadaju.

  2. #2
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja sam imala rupturu rektuma i analnog sfinktera i nisam se usudila suočiti s tim kršem mjesec i pol.
    dr mi je rekao da treba proći 45 dana do potpune razgradnje končića, pa možda da sačekaš još malo.
    vjerujem da će sve biti u redu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Šta je to ili je bolje da ne pitam

  4. #4
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Yuna prvotno napisa
    Šta je to ili je bolje da ne pitam
    ne pitaj

  5. #5
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj Yuna prvotno napisa
    Šta je to ili je bolje da ne pitam
    ne pitaj
    Ipak...
    (Možda su mi ostale posljedice, a da ni ne znam )

  6. #6
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Vučice, strašno zvuči...
    Iskreno, ja znam da baš nisam dobro prošla na porodu. :/ Nije bilo šanse da se "razgledavam" kojih 3-4 mjeseca od poroda. Sad je sve ok. Ništa se ne vidi.

  7. #7
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Pukla jedna strana do cervixa, 2. strana epiziotomija, jer im se žurilo da porod završe u 2 napona, dr. od 100 kg mi se navalio na trbuh i mala je jadna izletila kidajući sve pred sobom.
    Ni 4 godine nakon nisam se usudila to pogledati, ali moja ginekologica kaže da je OK, a ja nemam nikakve posljedice, bar ih još ne osjećam.
    Nešto preko 2 mjeseca nakon poroda nekoliko dana me intenzivno boljelo na mjestu puknuća, morala bi sjesti kad smo bili u šetnji.
    To je kratko trajalo, i sad je dobro.

  8. #8
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno


  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ja nisam imala lateralnu nego medijalnu rupturu - da ne mislite sto je to, znaci pukla u stranu ili preko medice.

    Dakle, pukla medijalno do analnog sfinktera (prosla malo bolje od fegusti). Sasiveno ocajno, zaraslo za mjesec dana.

    Lateralna epiziotomija - zagnojilo se, zarastalo par mjeseci, priraslice, krvarila na pregledu nakon 8 tjedana, krvarila pri prvom odnosu nakon 6 mjeseci.

    Dva mjeseca nisam sjedila.

    Ako nije upaljeno onda mislim da mozes izdrzati do prvog redovnog pregleda, ako brines idi ranije ali sami izgled oziljka se neko vrijeme mijenja bas kao i svako drugo oziljkasto tkivo na tijelu.

  10. #10
    rvukovi2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,123

    Početno

    ajme fegusti i pituljice :/ -ja sm mislila da sam samko ja rasturena.

    ah-ne preostaje mi ništa nego čekati da sve prođe što prije

  11. #11
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno


  12. #12
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    Ja sam imala rupturu anusa. Bilo je dosta gadno jer su mi direktno u anus dali atibiotik da spriječe eventualnu infekciju, a i zvali su kirurga da vidi treba li neki veći zahvat za "sanaciju". Na tom sam mjestu imala tri šava + šavovi od epiziotomije. Sve skupa je zaraslo nakon mjesec dana. Bolilo me je za poludit, mislila sam da više nikada neću moći sjediti, a ni biti intimna. No sada je sve ok, kao da se ni nije ništa dogodilo.

  13. #13
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Trazeci ovaj pojam rupture vagine naidjoh na ovu staru temu... Imala sam puknuce zida vagine i na prvom porodu i sad opet isto nadala sam se da ce drugi porod biti sve lakse i bolje. I jeste, bilo je lakse i krace sve osim izgona koji je bio tezi nego prvi put, i eto opet ruptura. Ja siubjektivno osjecam smetnje samo od epiziotomije, prvi put je to bilo pogorsano uzasnim hemeroidima, pa me zanima zna li neko koliko je ova ruptura u stvari opasna i hoce li zbog dvostrukog iskustva s njima biti nekih zdravstvenih smetnji kasnije?

  14. #14
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Kod mene ruptura cerviksa, ruptura vagine i epiziotomija... 56 savova... jel imao tko slicno iskustvo i kad mogu ocekivat da cu moc normalno funkcionirat? Dr je rekla stroga zabrana sjedenja 6tj (!) i lezanje na desnom boku dozvoljeno samo ako dojim...
    tesko mi je stalno lezat, nista ne radit, pogotovo sto nju ne mogu nunat i nosat da ne pricam o hodanju negdje ili pozivanju ljudi u goste

    Sto se tice priraslica... kako to izgleda? Imam malu kvrzicu (ko cvimba), pecka, ali ne znam jel to zadnji sav pa je malo deblje uhvaceno ili je neka izraslina

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme ivana sky jako mi je zao. 56 savova....majko mila bas mi zvuci kao forsirani porod.
    Drzi se draga da sto prije prodje samo dajem podrsku nemam iskustvo.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ivana sky jako mi je zao. 56 savova....majko mila bas mi zvuci kao forsirani porod.
    Drzi se draga da sto prije prodje samo dajem podrsku nemam iskustvo.
    X

    Ja nisam imala tako gadnu situaciju, ali imala sam prijevremeni porod pa su me jače zarezali da poštede dijete, dobila 24 šava. Jako brzo sam se oporavila, ali djelomično i radi toga jer sam dva i pol tjedna bila u bolnici sa sinom koji je imao jaku dojenačku žuticu, pa sam silom prilika ležala. Posljedice ne osjećam iako se ožiljak može napipati ako čovjek zna što traži i gdje, a ponekad osjetim to mjestoako dugo sjedim.

    Nakon poroda su me odmah upozorili da ne smijem dozvoliti da mi se začepe crijeva. Dobro sam prošla. Oporavak je potrajao nek8liko tjedana, ali mm se načekao puno dulje jer me bilo strah. Tek kad je gin rekao da je ok, malo sam se opustila.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Vidim da je davno pisan post ali ja sam pre 7 meseci imala prilikom porodjaja rupturu rektuma. Nigde ne mogu da nadjem nista poblize o tom problemu pa me zanima znas li mi reci iz svog iskustva sto poblize? Mogu li biti neke posledice? Na sto bih trebala obratiti paznju? Hvala unapred!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Ima li neko kolaps vaginalnog zida kao posljedicu vag rupture. 3 mjesecs nakon porods i jos je tu... Kaze ginekolog trebs 6 mjeseci da se vrati a isla sam jos jwdnom koji nije siguran da cw sw vratiti. Isto savova tonu nisu htjeli da kazu koliko.. Tek sam ptosjedila nkaon 3 mjeseca ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •