Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: Nemir u nogama

  1. #1
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno Nemir u nogama

    Muči li još koga nemir u nogama zbog kojeg ne može zaspati? Mene izluđuje Ne osjećam ga stalno, imam period kada normalno zaspim, a onda slijedi period kada sam budna do 1,2 ujutro zbog tog nemira. Obično ga osjećam kada sam jako umorna i legnem, taman kad mislim da ću zaspati osjetim nemir i moram pomaknuti noge i onda tako iznova i iznova. Pomogne nekad kad se malo prošećem pa vratim u krevet, ali me izluđuje što me to zna mučiti više puta noću jer često idem u wc pa se više puta mučim zaspati. Na netu sam našla nešto o "sindromu nemirnih nogu" i kažu da je čest u trudnoći. Meni se zna javljati i kad nisam trudna, ali sada se javlja češće.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    164

    Početno

    evo ja bas lezim i pokusavam zaspati i imam isti problem... bas sada me to muci.. veli mi frendica da je to kod promjena vremena izrazenije...
    A uz to me bole i listovi i to pogotovo na lijevoj nozi uopce ne znam zasto, a mirujem ko luda...
    Sretno i nadam se da ce nam to brzo proci

  3. #3
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Samo ću te potpisati od riječi do riječi. I , da, nemam lijeka.
    Ponekad mi pomogne da se otuširam u ledenoj vodi. A nemam objašnjenje za to.

  4. #4
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    2 ujutro, a ja još uvijek ne mogu zaspati zbog nemira, a strašno mi se spava Baš užas.

  5. #5
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    vitekova, i ja noćas ista stvar, do 2 nisam zaspala, muči me već neko vrijeme, ali noćas je bio vrhunac, osjetila sam i toplinu u nogama, dizala ih na povišeno, preokretala se, stavljala oblog, ma grozno
    ako netko ima neki dobar recept neka kaže

    moja dr. opće prakse kaže da je to jer beba pritišće neke živce u zdjelici
    u 1. trudnoći to nisam imala

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sam se toga riješila normabelima prije spavanje. Morala sam ih trošiti neko vrijeme poslije serklaže.
    Sada više ne pijem normabel, ali pijem magnezij. On isto pomaže protiv nemira i grčeva u nogama.
    Posavjetujte se s liječnikom i probajte s magnezijem.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Isti slucaj!Uh,uzasno.Dok sam pila magnezijum nije bilo toga a sad se opet vratilo,ponekad cak i mm ide na zivce sto stalno imam potrebu vrtiti noge ili istezati misice u nogu.Pomaze mi malo tus pred spavanje hladnijom vodom i onda namazem noge "dijanom"to je onaj gel sto hladi i odmara noge, a konkretan lijek za to nemam ni ja,a imala sam to i prije trudnoce,jedino sto mi je sad jos teze uz zgaravicu,bol u ledjima i ......

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Isti slucaj, imala sam takve probleme i prije trudnoce.. Neko je spomenuo magnezij, meni se cini da i kod mene djeluje, popijem ga prije spavanja i bude mi lakse..

    Inace, kada je promjena vremena (kao juce) puno mi je gore, onda stvarno ne znam sta bih s nogama.. Sinoc me MM malo masirao, ali nije neka pomoc..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    Ja isto pijem magnezij, bez njega bi ispalila na živce, kupi onaj šumeći i popij prije spavanja.

  10. #10
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    To i mene muči. Znalo mi se dešavati dok nisam bila trudna, ali sad pogotovo. Nisam znala da se to tako zove, meni je to kao neki svrbež u zglobovima, a po noći kada zbog toga istežem noge, još me i ulovi grč. Možda bi i ja trebala piti Mg? Jel on sigurno ne može štetiti ?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    joj meni je to grozno, nakon dugo vremena mi se vratilo sad u trudnoći, ali hvala Bogu ne stalno!

  12. #12
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Ja sam noćas zaspala u 4, a Vito me probudio u 6 Nekad mi se čini da mi se nemir javlja kada ne odem spavati na vrijeme, što sam umornija, to je nemir veći. Hvala na savjetu, probat ću s magnezijem Samo ne znam smijem li ga uzimati uz Prenatal?

  13. #13
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mene to mučilo u trudnoći no ja sam nemir osjećala u želudcu a dešavalo se kad sam jako umorna. I danas mi se desi.

  14. #14
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    Meni su noge nemirne bile i prije, često... ne znam da li vas onda uhvate i grčevi, to mi je koma, noćas mi se list 2 put zgrčio u snu...
    nisam probala s magnezijem, ali šogor ima istih problema (iako nije trudan ) pa uzima Mg... kod mene u obitelji je taj problem nasljedan, ali ne mogu reći da mene više muči otkad sam trudna nego što me mučio prije....
    ako netko zna da s Mg nije štetno ili je neka od vas probala neka se javi...

  15. #15
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    mislila sam štetno za bebu...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    201

    Početno

    Mnogi liječnici perporučuju mg u trudnoći.
    Nema tu šta biti štetno za bebu. Posavjetuj se s liječnikom i probaj.

  17. #17
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Ma može Mg, samo provjeri sadržava li ga već Prenatal, u mojem ga od Natural W. nema
    ja popijem jednu šumeću dnevno, obično prijepodne, probat ću sad prije spavanja

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    132

    Početno

    Vitekova mamuska, magnezij sigurno nije stetan za bebu, "potreban je za razvoj tkiva, regulira podražljivost mišićja..". Osim toga, u prenatalu od NW nema mg, tako da ne mozes "predozirati".. Uzmi slobodno sumeci magnezij, popij prije spavanja i nadam se da ce ti pomoci..

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Magnezijum se pije u trudnoci,preporucuje se ali ne zadnji mjesec dana,magnezijum sprecava i kontrakcije maternice i otvaranje,pa tako cure koje ga piju do kraja trudnoce na porodu imaju problema.Pitajte svoje doktore do kad trbate piti magnezijum,nikako do kraja trudnoce,ja sam recimo prestala prije par sedmica a termin mi je 15.08

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    njemacka
    Postovi
    70

    Početno

    eto ja pijem magnezij ali mi pomaze samo kog gceva u nogama a nemir u nogama i dalje imam
    meni pomaze hladna voda... znaci pranje nogu hladnom vodom

  21. #21
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    disa dobro da si rekla, baš sam ga mislila početi piti. Meni je termin 16.08.

  22. #22
    colly avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    57

    Početno

    I ja sam prije trudnoce imala problem sa nemirom u nogama, stvarno je znalo bit izludjujuce. Mene bi to lovilo ako npr. lezim u dnevnom, gledam tv i spava mi se al ne zelim zaspat zbog filma i kad bi otisla u krevet odmah bi nestalo "vrtanje" u nogama. U trudnoci mi se to desilo jednom, valjda zbog magnezija kojeg pijem. Najprije sam pila Donat, a sad svaki drugi dan sumeci magnezij. Dobro je i ovo sta kazu cure, da sa hladnom vodom tusiras noge, sretno

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    vitekova, kakvo ti je željezo? znam da ti nije naj, a anemija zna zasvrbiti stopala po vrućini.

  24. #24
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    meni pomaže masaža, a do tada hoću izluditi.

  25. #25
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Citiraj ovca_i_janje prvotno napisa
    vitekova, kakvo ti je željezo? znam da ti nije naj, a anemija zna zasvrbiti stopala po vrućini.
    Bilo mi je na donjoj granici prije par mjeseci, sada je bolje (10 i nešto nekih jedinica). Ja pijem Prenatal od Twin laba, baš ću provjeriti ima li magnezija, mislim da ga ima pa ne znam smijem li još i šumeći piti.
    Nadam se da će noćas biti bolje, odoh ja već sada u krevet da me opet ne uhvati jaki umor

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    194

    Početno

    Kao sto vidite kad se javljam mozete biti sigurne da sam jedna od vas i da imam identican problem!
    Bas sam htjela postaviti pitanje kad gle ima vas jos!
    Ja vec nocima ne spavam ali vi ste jos dobre zaspite oko2-3 pa meni se zna desit da ne zaspim i do4-5 ujutro, a onda u6 zvoni muz budilicapa bi ih mogla oboje gurnut s balkona!

    Nekad znam trckarat po stepenicama da se dodatno izmorim ali ne pomaze uvijek!
    A joj tu je i moj izlizani menisk koji inace od te nervoze zna tako pocet bliti da mi dodje da si nogu odsarafim!

    Doktori nadjite lijek!!!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    disa dobro da si rekla, baš sam ga mislila početi piti. Meni je termin 16.08.
    inace na porodu :shock:

  28. #28
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    I mene je mučio taj sindrom u trudnoći.
    Doktor mi je rekao da pojačam B vitamina u prehrani.
    No meni je navjiše pasala masaža stopala ili bi se ustala i šetala po stanu

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Vidim,ima nas još. Još do sada nisam naišla na nekoga sa tim problem pa mi je malo laknulo sada. Nikoga, osim moje mame,genetika ili šta?!
    Izluđivao me taj osjećaj nervoze u nogama gotovo cijelu 1.trudnoću i sada se ponovo vratio.Nisam znala za magnezij,probat ću. Prije sam to rješavala tuširanjem noga hladnom vodom ali mi je med.sestra rekla da mi to nije dobro ba sam prestala i počela sa hladnim oblogama,masiranjem i sl. Najgore mi je u stopalima.

  30. #30
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj mama marela prvotno napisa
    Vidim,ima nas još. Još do sada nisam naišla na nekoga sa tim problem pa mi je malo laknulo sada. Nikoga, osim moje mame,genetika ili šta?!
    Izluđivao me taj osjećaj nervoze u nogama gotovo cijelu 1.trudnoću i sada se ponovo vratio.Nisam znala za magnezij,probat ću. Prije sam to rješavala tuširanjem noga hladnom vodom ali mi je med.sestra rekla da mi to nije dobro ba sam prestala i počela sa hladnim oblogama,masiranjem i sl. Najgore mi je u stopalima.
    Joj, i mene je počeo mučiti ovaj "problemčić" (uz ostale...)
    mama marela, zašto se ne bi trebalo tuširati noge hladnom vodom?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Nisam ti baš sigurna više ali misli da je radi toga što prehlada, upala i sve ostale "divne" stvari najlakše "dođu" s noga pa nije preporučljivo jako ih hladiti da nešto ne pokupimo. A to nam ne bi trebalo,zar ne?
    Btw, pijem šumeći magnezij već danima i nažalost ništa mi ne pomaže.

  32. #32
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj mama marela prvotno napisa
    Nisam ti baš sigurna više ali misli da je radi toga što prehlada, upala i sve ostale "divne" stvari najlakše "dođu" s noga pa nije preporučljivo jako ih hladiti da nešto ne pokupimo. A to nam ne bi trebalo,zar ne?
    Btw, pijem šumeći magnezij već danima i nažalost ništa mi ne pomaže.
    Hmm, a ja baš danas kupila Mg i počinjem ga piti.. Valjda će ipak pomoć

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Majuška,držim fige da uspije.

  34. #34
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Neznam dali je to isto to o cemu vi pricate ali ja vec 3 tjedna imam nekakve trzaje u nogama. Iz cista mira. Kad legem u krevet. MM-u se takve stvari stalno dogadaju kad je jako umoran. Ali ja se bas nemam gdje tako umorit posto sam na mirovanju. Pijem magnezij a i sve ostale vitamina ali ocito to ne pomaze.

  35. #35
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Ja sam počela piti šumeći magnezij (uz prenatal) zbog nemira u nogama,a pročitala sam i da je dobar kod otvorenosti (otvorena sam za vršak prsta) i evo mog iskustva. Osim što mi nije pomogao protiv nemira, dobila sam česću i rjeđu stolicu (vjerojatno je to bilo previše magnezija za moj organizam pa ga je na taj način izbacivao), češće sam mokrila i zbog ubrzanja probave imala sam lagane grčeve u trbuhu koje sam zamijenila za trudove i napravila totalnu frku i paniku Kad sam ga prestala piti, prestali su i grčevi i sve ostale nuspojave.

  36. #36
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ajme koji je to užas!! Meni je nemir u cijelom tijelu, najviše u nogama i rukama!! Ne spavam već 2 mjeseca !! Jedino mi hladnoća pomaže, tako da uglavnom ležim pod klimom u dnevnom boravku, bar da se MM i maleni naspavaju. Imam još mjesec dana, a živci su mi na rubu. Jednu večer sam popila Normabel, ma ko da sam pojela bombon-ništa!!
    A sad je već kasno za mg.

  37. #37
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Joj Ruby, znam kak ti je!

    Pa popij još jedan...?

    Mislim, nećeš se ni kasnije nešto baš naspavati... iz nekih drugih razloga

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    popij jedan ujutro jedan navečer ! Moraš pit barem 2 tjedna da bi imalo neki efekt!

  39. #39
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Citiraj bibita prvotno napisa
    popij jedan ujutro jedan navečer ! Moraš pit barem 2 tjedna da bi imalo neki efekt!
    Joj ja ne bih poslušala ovaj savjet :/

  40. #40
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Mislim da kod uzimanja takvih lijekova treba odvagnuti korist za tebe i štetu za bebu. Lutonjica je na jednom topicu navela koje sve štetneposljedice za bebe Normabel može prouzročiti, probat ću naći. Uglavnom, ja bih rađe noćima šetala nego pila Normabel :/ A i nije bez razloga ta nesanica u trudnoći, tijelo se mora pripremiti na nespavanja kad beba dođe

  41. #41
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Našla.
    Ne preporučuje se primjena NORMABELA tijekom trudnoće, naročito u prvom i posljednjem tromjesečju.Ako je liječnik odlučio da Vam propiše NORMABEL krajem trudnoće ili tijekom poroda, može se dogoditi da novorođenče ima smanjen mišićni tonus, smanjenu tjelesnu temperaturu, da slabije siše ili otežano diše, osobito ako je riječ o nedonoščetu.
    U slučaju da ste redovito primjenjivali NORMABEL u posljednjem razdoblju trudnoće, u Vašeg se novorođenčeta nakon poroda mogu pojaviti simptomi ustezanja.

    A ima i nuspojava za mame.

    Evo cijeli topic o Normabel je tu:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...light=normabel

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    195

    Početno

    Slažem se u potpunosti, isto sam pročitala na uputama za lijek u kutiji Normabela i nisam uzela ni jednu tabletu, iako sam osjećala potrebu u više navrata.

    Kada sam prije 16 godina čekala svoju prvu bebu, prepisali su mi Apaurin 2,5 mg 3x dnevno, to je mislim ista stvar, pa sam i tada uzela samo nekoliko tableta u nekoliko navrata, sve mi je to bilo toliko nenormalno, bila bih uspavana i nesposobna za išta tijekom dana.

    Mislim da bi takve lijekove trebalo koristiti u krajnjoj nuždi i uz suglasnost ginekologa.

    Inače, i ja sam od onih koja ponekad osjeća nemir u nogama i grčeve. Uzimam čašu ugrijanog Donata Mg (bez mjehurića) prije spavanja. Problem nije nestao, no nije nešto što mi ne da spavati.

    A što se odnosi do pripremanja za noćno nespavanje, mogu vam reći da mi je ono u drugoj trudnoći i te kako dobro došlo za kasnije kada se rodila moja druga beba. Noćna dojenja nisu mi nimalo teško pala i nisam ih osjećala kao napor - navikla sam bila ne spavati još u trudnoći.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    182

    Početno

    Citiraj vitekova mamuška prvotno napisa
    Ne preporučuje se primjena NORMABELA tijekom trudnoće, naročito u prvom i posljednjem tromjesečju.Ako je liječnik odlučio da Vam propiše NORMABEL krajem trudnoće ili tijekom poroda, može se dogoditi da novorođenče ima smanjen mišićni tonus, smanjenu tjelesnu temperaturu, da slabije siše ili otežano diše, osobito ako je riječ o nedonoščetu.
    U slučaju da ste redovito primjenjivali NORMABEL u posljednjem razdoblju trudnoće, u Vašeg se novorođenčeta nakon poroda mogu pojaviti simptomi ustezanja.
    Vezano uz ovo-pred porod 2005. sam završila u bolnici 3 tj.prije termina i u ta 3 tj. nije bilo žene kojoj doktori redovito, svakodnevno nisu davali Normabel u ovim ili onim količinama. Nisam bila upućena ali mi je i tada zvonilo na uzbunu. Svoju propisanu dozu sam redovito i svakodnevno odbijala!

  44. #44
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Samo da vam se potužim da mi je nemir u nogama prešao i u ruke i da mi je sve to zajedno postao VELIKI problem. Osjećam ga svaku večer i skoro uopće više ne spavam. Zaspem najranije u 4 ujutro, često i u 7, budim se oko 8,9 i cijeli dan ne mogu zaspati,a navečer sve iznova. Opet pijem magnezij, MM me masira, pijem kamilicu, ali ništa ne pomaže Jednom u tjedan dana uspijem nešto odspavati. Osjećam se totalno razdražljivo, plačljivo i pomalo ludo od te nesanice Moram li uopće spominjati da me polako, ali sigurno lovi depresija (nesanica + mirovanje u stanu)?

  45. #45
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj vitekova mamuška prvotno napisa
    Samo da vam se potužim da mi je nemir u nogama prešao i u ruke i da mi je sve to zajedno postao VELIKI problem. Osjećam ga svaku večer i skoro uopće više ne spavam. Zaspem najranije u 4 ujutro, često i u 7, budim se oko 8,9 i cijeli dan ne mogu zaspati,a navečer sve iznova. Opet pijem magnezij, MM me masira, pijem kamilicu, ali ništa ne pomaže Jednom u tjedan dana uspijem nešto odspavati. Osjećam se totalno razdražljivo, plačljivo i pomalo ludo od te nesanice Moram li uopće spominjati da me polako, ali sigurno lovi depresija (nesanica + mirovanje u stanu)?
    uh, baš mi je žao, mislila sam da to svima prođe nakon nekog vremena kao kod mene
    ne postoji li ipak nešto što možeš uzeti a da ne šteti bebici?
    znam da nije preporučljivo ali u trenucima očaja ja sam ipak posizala za normabelom, popila sam ih u cjeloj trudnoći 15
    kada se tako loše osjećaš to zasigurno nije dobro ni za bebicu

  46. #46
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Uh, znam, ali me strah tog Normabela (popila sam jedan jedini u cijeloj trudnoći prekjučer u 5 ujutro nakon što ne znam koliko dana nisam spavala više od par sati dnevno, i cijeli dan me pekla savjest,bila sam još depresivnija nego inače), a ostalo ne pomaže

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    Bok,
    ja nemir u nogama nemam svaki dan, najčešće mi se pojavljuje kod svake promjene vremena, a onda se na par dana smiri.
    Za sada ovo riješavam da prije spavanja noge mažem sa kremom tipa Cold gel ili tigrovom masti. Rade na principu da poboljšaju cirkulaciju, treba mi cca 10-15 minuta da počne djelovati, ali taman da se narihtam u krevetu
    Ako mi je nemir jači, mažem noge par puta tijekom noći (tj. svaki put kada se dignem za piš pauzu).

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    13

    Početno

    i ja imam problema s grčevima u listovima najviše. trudna sam tek 12 tj, pa me sad to zbunjuje s obzirom da mi se čini da ste vi sve u većom stupnju trudnoće. za sada mi pomogne masaža, jedino što mm teško pada što me često grči pa se njemu čini da cijeli dan masira

  49. #49
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    lana_1 pokušaj piti magnezij jer nejčešće se grčevi javljaju kad on nedostaje.

  50. #50
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa
    Samo ću te potpisati od riječi do riječi. I , da, nemam lijeka.
    Ponekad mi pomogne da se otuširam u ledenoj vodi. A nemam objašnjenje za to.
    Ista stvar, dignem se iz kreveta i pustim u kadu hladnu vodu i šetam po njoj. Pomogne (ne skroz) i isto nemam objašnjenja za to. Primijetila sam da mi noge ne smiju biti u ravnom i opuštenom položaju i ne smiju biti pokrivene odnosno zagrijane. Obično kad su ispružene počme taj "nemir" koji postane užasna nervoza u nogama. Spavam oduvijek na boku što mi je sada u trudnoći spas i trudim se uvijek grčiti noge. Nekako pomogne mada se nikad toga riješiti kad počme. Nije mi svaku večer već me hvata na periode. Par dana me izluđuje pa par dana ništa.

    Definitivno od svega mi najviše pomogne hladan tuš do koljena.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •